Bartlett Invitational - Frosh/Soph Boys

Sunrise Park, Bartlett

Sept. 26, 2009

64 degrees, 75% humidity
Results by RealTiming Inc.

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

  1 Schaumburg               38    1    3    4   13   17   27   31  17:27.8  1:32.3
  2 Lincoln-way Central      49    2    6    8   10   23   24   30  17:39.9  1:28.6
  3 Glenbard North           64    5    7   14   18   20   25   46  17:55.6  1:02.9
  4 Crystal Lake South      100   12   15   19   26   28   40   53  18:19.3  0:51.2
  5 Jacobs                  123    9   16   22   33   43   44   45  18:31.6  1:38.7
  6 West Chicago            149   11   32   34   35   37   42   49  18:46.5  1:14.5
  7 Bartlett                165   21   29   36   38   41   51   52  18:55.7  0:49.1
  8 South Elgin             245   39   47   50   54   55   57   58  19:49.2  1:05.2
  9 Oswego East             284   48   56   59   60   61            20:53.8  2:04.6

Incomplete Teams: Huntley, Lincoln-way West, Streamwood
Individuals
 PLACE          FINISHER          TIME


1. Schaumburg
    1  Tyler Anderson, So         16:41.6  
    3  Greg Kulasik, So           17:13.7  
    4  Evan Prizy, Fr             17:16.0  
   13  Brian Flight, So           17:53.7  
   17  Tommy Hand, So             18:13.8  
   27  Juan Barajas, Fr           18:43.2  
   31  Nick Smith, Fr             18:48.0  
Total Time = 87:18.7     Total Places = 38

2. Lincoln-way Central
    2  Dru Rozewicki, Fr          17:02.1  
    6  Erich Eichwald, So         17:30.7  
    8  Seamus Wray, So            17:31.5  
   10  Alex Ahlgrim, So           17:44.6  
   23  Zach Melton, So            18:30.6  
   24  Brad Zohrer, So            18:34.0  
   30  Kenny Peterson, So         18:46.5  
Total Time = 88:19.3     Total Places = 49

3. Glenbard North
    5  Jake Frank, So             17:24.0  
    7  Steve Kelm, So             17:30.8  
   14  Tyler Dixon, Fr            17:56.6  
   18  Nathan Chacon, Fr          18:19.7  
   20  Tony Dratnol, So           18:26.9  
   25  Tyler Krystal, So          18:35.0  
   46  Matt Daley, So             19:23.3  
Total Time = 89:37.9     Total Places = 64

4. Crystal Lake South
   12  Carlos Diaz, So            17:53.1  
   15  Duncan Henderson, Fr       17:58.8  
   19  Ryan Wolf, So              18:23.8  
   26  Luke Wajrowkski, So        18:36.5  
   28  Kevin Edwards, So          18:44.3  
   40  Joe Coughlin, Fr           19:13.4  
   53  Will Davis, Fr             20:10.3  
Total Time = 91:36.4     Total Places = 100

5. Jacobs
    9  Ryan Ross, Fr              17:41.0  
   16  Tyler Estell, Fr           18:07.7  
   22  Steve Schwab, So           18:29.8  
   33  Zach Kranz, Fr             18:59.6  
   43  Ty Teichmann, Fr           19:19.7  
   44  Max Rider, Fr              19:19.8  
   45  Ross Perez, So             19:21.8  
Total Time = 92:37.6     Total Places = 123

6. West Chicago
   11  Marcus Delatorre, So       17:49.8  
   32  Tim Linhardt, Fr           18:53.3  
   34  Dan Stompor, Fr            19:02.7  
   35  Dan Nubie, Fr              19:02.7  
   37  Eddy Rubio, Fr             19:04.3  
   42  Jose Garcia, So            19:16.6  
   49  Mike Dovel, So             19:50.6  
Total Time = 93:52.5     Total Places = 149

7. Bartlett
   21  Vince Zipparo, So          18:26.9  
   29  Antonio Spina, So          18:45.4  
   36  Connor Rachford, Fr        19:04.0  
   38  Rickey Bosworth, So        19:06.1  
   41  Kevin Westerland, Fr       19:15.9  
   51  Navdeep Gill, So           19:53.9  
   52  Jeremy Dimalaluan, So      20:08.1  
Total Time = 94:38.3     Total Places = 165

8. South Elgin
   39  Clunis Curtis, Fr          19:10.0  
   47  Sutter Ryan, Fr            19:37.2  
   50  LaMore Nick, Fr            19:52.5  
   54  Basham Nick, So            20:11.1  
   55  Sparrow Trent, So          20:15.1  
   57  Kenny Jake, Fr             20:21.8  
   58  Dineen Paul, So            20:26.1  
Total Time = 99:05.8     Total Places = 245

9. Oswego East
   48  Joe Molina, Fr             19:38.4  
   56  John Rivera, So            20:21.0  
   59  Alex Twardowski, Fr        21:11.8  
   60  Sam Ramirez, Fr            21:35.0  
   61  Tony Delgado, Fr           21:43.0  
Total Time = 104:29.0     Total Places = 284
        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         

Top

1 1 Tyler Anderson, So 16:41.6 Schaumburg 2 2 Dru Rozewicki, Fr 17:02.1 Lincoln-way Central 3 3 Greg Kulasik, So 17:13.7 Schaumburg 4 4 Evan Prizy, Fr 17:16.0 Schaumburg 5 5 Jake Frank, So 17:24.0 Glenbard North 6 6 Erich Eichwald, So 17:30.7 Lincoln-way Central 7 7 Steve Kelm, So 17:30.8 Glenbard North 8 8 Seamus Wray, So 17:31.5 Lincoln-way Central 9 9 Ryan Ross, Fr 17:41.0 Jacobs 10 10 Alex Ahlgrim, So 17:44.6 Lincoln-way Central 11 Tyler Blum, So 17:48.3 Streamwood 12 11 Marcus Delatorre, So 17:49.8 West Chicago 13 12 Carlos Diaz, So 17:53.1 Crystal Lake South 14 13 Brian Flight, So 17:53.7 Schaumburg 15 14 Tyler Dixon, Fr 17:56.6 Glenbard North 16 15 Duncan Henderson, Fr 17:58.8 Crystal Lake South 17 16 Tyler Estell, Fr 18:07.7 Jacobs 18 17 Tommy Hand, So 18:13.8 Schaumburg 19 Sam Marcuccelli, Fr 18:16.6 Huntley 20 Jhoan Lino, So 18:19.4 Streamwood 21 18 Nathan Chacon, Fr 18:19.7 Glenbard North 22 19 Ryan Wolf, So 18:23.8 Crystal Lake South 23 20 Tony Dratnol, So 18:26.9 Glenbard North 24 21 Vince Zipparo, So 18:26.9 Bartlett 25 22 Steve Schwab, So 18:29.8 Jacobs 26 23 Zach Melton, So 18:30.6 Lincoln-way Central 27 24 Brad Zohrer, So 18:34.0 Lincoln-way Central 28 25 Tyler Krystal, So 18:35.0 Glenbard North 29 26 Luke Wajrowkski, So 18:36.5 Crystal Lake South 30 27 Juan Barajas, Fr 18:43.2 Schaumburg 31 28 Kevin Edwards, So 18:44.3 Crystal Lake South 32 29 Antonio Spina, So 18:45.4 Bartlett 33 30 Kenny Peterson, So 18:46.5 Lincoln-way Central 34 Vince DiNello, So 18:46.6 Lincoln-way Central 35 31 Nick Smith, Fr 18:48.0 Schaumburg 36 Travis Rauch, Fr 18:51.6 Schaumburg 37 Joe Carroll, Fr 18:52.0 Lincoln-way Central 38 32 Tim Linhardt, Fr 18:53.3 West Chicago 39 Bryan Cherry, Fr 18:56.1 Lincoln-way Central 40 Kohsie Yoshimune, So 18:58.1 Schaumburg 41 33 Zach Kranz, Fr 18:59.6 Jacobs 42 34 Dan Stompor, Fr 19:02.7 West Chicago 43 35 Dan Nubie, Fr 19:02.7 West Chicago 44 36 Connor Rachford, Fr 19:04.0 Bartlett 45 37 Eddy Rubio, Fr 19:04.3 West Chicago 46 38 Rickey Bosworth, So 19:06.1 Bartlett 47 39 Clunis Curtis, Fr 19:10.0 South Elgin 48 40 Joe Coughlin, Fr 19:13.4 Crystal Lake South 49 41 Kevin Westerland, Fr 19:15.9 Bartlett 50 42 Jose Garcia, So 19:16.6 West Chicago 51 Ryan Phelan, Fr 19:17.4 Lincoln-way Central 52 43 Ty Teichmann, Fr 19:19.7 Jacobs 53 44 Max Rider, Fr 19:19.8 Jacobs 54 45 Ross Perez, So 19:21.8 Jacobs 55 46 Matt Daley, So 19:23.3 Glenbard North 56 David Le, So 19:31.0 Glenbard North 57 John Vincent, So 19:33.1 Glenbard North 58 Kenny Finn, Fr 19:34.9 Jacobs 59 47 Sutter Ryan, Fr 19:37.2 South Elgin 60 Clay Bahl, Fr 19:37.6 Jacobs 61 48 Joe Molina, Fr 19:38.4 Oswego East 62 Luke Fortuna, So 19:42.1 Glenbard North 63 Anthony Ott, So 19:46.9 Jacobs 64 Grant Vinkavich, Fr 19:47.9 Lincoln-way Central 65 49 Mike Dovel, So 19:50.6 West Chicago 66 50 LaMore Nick, Fr 19:52.5 South Elgin 67 Luke Hanlon, Fr 19:53.0 Glenbard North 68 51 Navdeep Gill, So 19:53.9 Bartlett 69 Devin Asperger, Fr 19:57.0 Glenbard North 70 James Scheck, So 20:05.0 West Chicago 71 52 Jeremy Dimalaluan, So 20:08.1 Bartlett 72 53 Will Davis, Fr 20:10.3 Crystal Lake South 73 54 Basham Nick, So 20:11.1 South Elgin 74 55 Sparrow Trent, So 20:15.1 South Elgin 75 Michael Foglia, So 20:17.2 Lincoln-way Central 76 Connor Mahler, So 20:18.8 Glenbard North 77 56 John Rivera, So 20:21.0 Oswego East 78 57 Kenny Jake, Fr 20:21.8 South Elgin 79 Nathan Wozniak, So 20:24.1 Glenbard North 80 58 Dineen Paul, So 20:26.1 South Elgin 81 Nick Hatler, Fr 20:33.5 Glenbard North 82 Trevor Jablonski, Fr 20:43.4 Lincoln-way West 83 Jacob Gardner, Fr 20:47.1 Lincoln-way Central 84 Marc Jaynes, So 20:51.3 Bartlett 85 Ryan John, Fr 20:54.3 Bartlett 86 Nick Pieczonka, So 21:01.5 Crystal Lake South 87 Christian Moreno, Fr 21:11.1 Schaumburg 88 59 Alex Twardowski, Fr 21:11.8 Oswego East 89 Erik Steinbrenner, So 21:13.7 Bartlett 90 Tyler Matulis, Fr 21:14.9 Lincoln-way Central 91 Soichiro Yamashita, Fr 21:21.1 Schaumburg 92 Abrams Brandon, Fr 21:21.2 South Elgin 93 Brandon Dluzen, So 21:22.0 Glenbard North 94 Alex Benson, Fr 21:30.4 Bartlett 95 60 Sam Ramirez, Fr 21:35.0 Oswego East 96 Adam Faurot, Fr 21:40.0 Jacobs 97 61 Tony Delgado, Fr 21:43.0 Oswego East 98 Kyle Nelson, Fr 21:45.3 Jacobs 99 Somsavath Sig, Fr 21:53.9 South Elgin 100 Ryan Jackson, Fr 22:36.8 Crystal Lake South 101 Ajden Belsajic, Fr 22:38.4 Bartlett 102 Cesar Gutierrez, So 22:51.7 Glenbard North 103 Boghossian John, Fr 23:06.9 South Elgin 104 Duke Trevor, Fr 23:27.6 South Elgin 105 Michael Molter, So 23:42.1 Streamwood 106 Eric Cervantes, Fr 23:45.3 Lincoln-way West 107 Patel Nisarg, So 23:50.5 Streamwood 108 Justin Bhardwaj, So 24:10.9 West Chicago 109 Krieman Andy, Fr 25:04.9 South Elgin 110 Ben Knight, Fr 25:07.4 Huntley 111 Anthony Theisen, Fr 25:26.6 Bartlett 112 Anthony Angiulo, So 25:52.0 Glenbard North 113 Artwell Marcus, So 26:53.1 South Elgin 114 Schweisthal Matt, Fr 28:56.0 South Elgin 114 finishers among Men Under 3 114 male finishers 0 female finishers 114 total finishers

Return to home page.