Bartlett Invitational - Open Boys

Sunrise Park, Bartlett

Sept. 26, 2009

68 degrees, 60% humidity
Results by RealTiming Inc.

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

 1* Bartlett                 43    1    5    9   10   18   19   27  17:52.9  1:21.0
 2* Crystal Lake South       43    2    4    8   12   17   21       17:51.9  1:13.2
  3 Jacobs                   70    3   13   15   16   23   31   33  18:11.0  1:06.4
  4 Schaumburg               73    6    7   14   22   24   29   32  18:14.7  0:39.8
  5 Glenbard North          110   11   20   25   26   28   30   34  18:33.2  0:39.3
  6 South Elgin             185   35   36   37   38   39   40   41  20:26.0  0:23.7

Incomplete Teams: Huntley, Oswego East, Streamwood, West Chicago, Lincoln-way Central
Woodstock
Individuals
 PLACE          FINISHER          TIME


1*. Bartlett
    1  Joe Cotton, Sr             17:05.5  
    5  Alex Raver, Sr             17:37.7  
    9  Matt Szalinski, Jr         18:07.3  
   10  Matt McCue, Jr             18:07.8  
   18  Billy Mocka, Sr            18:26.4  
   19  Patrick Wedolowski, Sr     18:26.7  
   27  Mike Romack, Sr            18:47.3  
Total Time = 89:24.5     Total Places = 43

2*. Crystal Lake South
    2  John Sullivan, Jr          17:10.1  
    4  Billy Flannagan, Sr        17:30.0  
    8  Sean Kemp, Sr              18:01.9  
   12  Calvin Rice, Sr            18:14.2  
   17  Matt Flannagan, Sr         18:23.3  
   21  Jake Marchewka, Sr         18:28.1  
Total Time = 89:19.3     Total Places = 43

3. Jacobs
    3  Jon Brenner, Jr            17:23.6  
   13  Cameron Kay, Sr            18:17.5  
   15  Anthony Virgillio, Sr      18:21.5  
   16  Peter Heckenberg, Jr       18:22.5  
   23  Tim Roth, Sr               18:29.9  
   31  Brian Kaczar, Jr           19:08.2  
   33  Michael Gehr, Sr           19:26.3  
Total Time = 90:54.8     Total Places = 70

4. Schaumburg
    6  Zach Maa, Jr               17:52.9  
    7  Emmanuel Rinkema, Sr       18:00.6  
   14  Kohsuke Yoshimune, Jr      18:18.6  
   22  Zack Johnson, Jr           18:29.0  
   24  Mohammed Ilyas, Jr         18:32.6  
   29  Brian Hruda, Jr            18:55.1  
   32  Taha Zaffar, Jr            19:23.8  
Total Time = 91:13.5     Total Places = 73

5. Glenbard North
   11  Shivam Sharma, Jr          18:10.1  
   20  Cade Boland, Jr            18:27.3  
   25  Kyle Great, Sr             18:35.5  
   26  Dan Le, Sr                 18:43.7  
   28  Juan Navarrete, Sr         18:49.4  
   30  Josh Chacon, Sr            19:02.7  
   34  Kevin Nguyen, Sr           19:53.4  
Total Time = 92:45.8     Total Places = 110

6. South Elgin
   35  Hernandez Adrian, Jr       20:11.8  
   36  Sayasane Robert, Jr        20:18.2  
   37  Romano Colton, Jr          20:31.9  
   38  Burrell Robert, Jr         20:32.8  
   39  Kachelmuss Chris, Jr       20:35.5  
   40  Arreguin Luis, Jr          20:45.9  
   41  Deguzman Alex, Jr          21:17.1  
Total Time = 102:09.9     Total Places = 185
        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         

Top

1 1 Joe Cotton, Sr 17:05.5 Bartlett 2 2 John Sullivan, Jr 17:10.1 Crystal Lake South 3 3 Jon Brenner, Jr 17:23.6 Jacobs 4 4 Billy Flannagan, Sr 17:30.0 Crystal Lake South 5 5 Alex Raver, Sr 17:37.7 Bartlett 6 Lucas Mackey, Jr 17:51.7 West Chicago 7 6 Zach Maa, Jr 17:52.9 Schaumburg 8 7 Emmanuel Rinkema, Sr 18:00.6 Schaumburg 9 8 Sean Kemp, Sr 18:01.9 Crystal Lake South 10 9 Matt Szalinski, Jr 18:07.3 Bartlett 11 Matt Nortin, Jr 18:07.7 Woodstock 12 10 Matt McCue, Jr 18:07.8 Bartlett 13 Cody Covganka, Jr 18:09.1 Huntley 14 11 Shivam Sharma, Jr 18:10.1 Glenbard North 15 12 Calvin Rice, Sr 18:14.2 Crystal Lake South 16 13 Cameron Kay, Sr 18:17.5 Jacobs 17 14 Kohsuke Yoshimune, Jr 18:18.6 Schaumburg 18 15 Anthony Virgillio, Sr 18:21.5 Jacobs 19 16 Peter Heckenberg, Jr 18:22.5 Jacobs 20 17 Matt Flannagan, Sr 18:23.3 Crystal Lake South 21 Lasse Holtz, Sr 18:24.4 Oswego East 22 Matt Velazquez, Jr 18:25.0 Huntley 23 18 Billy Mocka, Sr 18:26.4 Bartlett 24 19 Patrick Wedolowski, Sr 18:26.7 Bartlett 25 20 Cade Boland, Jr 18:27.3 Glenbard North 26 21 Jake Marchewka, Sr 18:28.1 Crystal Lake South 27 22 Zack Johnson, Jr 18:29.0 Schaumburg 28 23 Tim Roth, Sr 18:29.9 Jacobs 29 24 Mohammed Ilyas, Jr 18:32.6 Schaumburg 30 25 Kyle Great, Sr 18:35.5 Glenbard North 31 Arnulfo Arroyo, Sr 18:39.9 Woodstock 32 Zach McNeil, Sr 18:43.1 West Chicago 33 26 Dan Le, Sr 18:43.7 Glenbard North 34 Robbie Peterson, Jr 18:45.7 Lincoln-way Central 35 27 Mike Romack, Sr 18:47.3 Bartlett 36 28 Juan Navarrete, Sr 18:49.4 Glenbard North 37 Pierre Hurley, Sr 18:55.0 Lincoln-way Central 38 29 Brian Hruda, Jr 18:55.1 Schaumburg 39 30 Josh Chacon, Sr 19:02.7 Glenbard North 40 Johns Hopkins, Jr 19:03.2 Bartlett 41 Dan Polheber, Jr 19:04.9 Bartlett 42 Bruce Tharp, Jr 19:05.9 Huntley 43 31 Brian Kaczar, Jr 19:08.2 Jacobs 44 Joe Lopez, Sr 19:20.6 Huntley 45 32 Taha Zaffar, Jr 19:23.8 Schaumburg 46 Mark Mengar, Jr 19:24.2 Bartlett 47 33 Michael Gehr, Sr 19:26.3 Jacobs 48 Lucas Laten, Jr 19:29.7 Bartlett 49 Joe Caffarini, Sr 19:30.9 Lincoln-way Central 50 Ricky Zagozdon, Sr 19:44.6 Streamwood 51 Mike Siepiora, Sr 19:48.6 Jacobs 52 Alex Wilgenbusch, Sr 19:49.7 Bartlett 53 34 Kevin Nguyen, Sr 19:53.4 Glenbard North 54 Joe Ross, Jr 19:58.3 Jacobs 55 Eric Raber, Jr 20:01.0 Oswego East 56 Tim Musial, Sr 20:04.1 Bartlett 57 35 Hernandez Adrian, Jr 20:11.8 South Elgin 58 Saurabh Patel, Jr 20:12.5 Glenbard North 59 36 Sayasane Robert, Jr 20:18.2 South Elgin 60 Alex Schwimmer, Sr 20:19.6 Lincoln-way Central 61 37 Romano Colton, Jr 20:31.9 South Elgin 62 38 Burrell Robert, Jr 20:32.8 South Elgin 63 39 Kachelmuss Chris, Jr 20:35.5 South Elgin 64 Russell Hoffman, Jr 20:37.0 Woodstock 65 Luis Rubio, Sr 20:39.5 West Chicago 66 Paul Freeman, Jr 20:40.1 Glenbard North 67 Ryan Nigl, Sr 20:40.9 Bartlett 68 Keegan Yates, Jr 20:42.3 Glenbard North 69 40 Arreguin Luis, Jr 20:45.9 South Elgin 70 Chris Cardwell, Sr 20:48.1 Bartlett 71 Jonathan Hicks, Sr 21:03.5 Bartlett 72 41 Deguzman Alex, Jr 21:17.1 South Elgin 73 Nick Ortiz, Jr 21:17.3 Streamwood 74 Jaylin Awdisho, Jr 21:24.3 Bartlett 75 Matt DeWave, Jr 21:29.3 Woodstock 76 Eric Lonigro, Jr 21:34.0 Jacobs 77 Khaled Basawri, Jr 21:43.2 Bartlett 77 finishers among Men 3 & Up 77 male finishers 0 female finishers 77 total finishers

Return to home page.