Leavey Invitational - Open Boys

Leroy Oakes Forest Preserve

September 5, 2009

62 degrees, 80% humidity
Results by RealTiming Inc.

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

  1 Downers Grove North      35    1    5    7    9   13   22   30  16:59.1  0:30.3
  2 Wheaton North            42    2    3   10   12   15   25   37  17:01.1  0:32.6
  3 St. Charles East         71    4   11   17   19   20   44   59  17:17.7  0:39.3
  4 Prairie Ridge           128   14   16   31   32   35   54   77  17:37.2  0:46.3
  5 Moline                  160   21   28   29   36   46   62   88  17:51.9  0:48.4
  6 Lake Forest             186   27   33   38   40   48   68   72  18:02.6  0:43.5
  7 Benet Academy           214   23   41   43   52   55   56   63  18:13.2  0:56.6
  8 Bartlett                228   18   49   50   53   58   61   65  18:16.8  1:09.8
  9 St. Charles North       236   26   34   45   60   71   74   80  18:18.6  1:18.9
 10 Jacobs                  249   24   42   47   66   70   82   86  18:24.3  1:20.6
 11 Batavia                 283    6   57   69   75   76   83   85  18:32.4  2:05.2
 12 Geneva                  305   39   51   64   73   78   91   92  18:43.1  1:05.5
 13 Waubonsie Valley        319    8   67   79   81   84   87   93  18:45.2  2:20.3
 14 St. Ignatius            475   89   95   96   97   98   99  101  20:59.1  1:35.3
 15 Montini                 489   90   94  100  102  103  104  105  22:02.1  3:59.8

Incomplete Teams: Rockton Hononegah
Individuals
 PLACE          FINISHER          TIME


1. Downers Grove North
    1  Mitchell Penninger, Sr     16:39.3  
    5  Joshua Williams, Sr        16:56.7  
    7  Shane Zemel, Sr            17:02.0  
    9  Benjamin Ruffolo, Jr       17:07.8  
   13  Cody Lee, Jr               17:09.6  
   22  Patrick Daly, Sr           17:35.9  
   30  Matthew Sarver, Jr         17:48.3  
Total Time = 84:55.4     Total Places = 35

2. Wheaton North
    2  Sam Hoffman, So            16:44.4  
    3  Kevin Bomher, Sr           16:46.5  
   10  Tekste Gebreslassie, Sr    17:08.5  
   12  Zach Johnson, Jr           17:08.9  
   15  Nick Willems, Sr           17:17.0  
   25  Jason Dowell, Jr           17:39.3  
   37  Ross Lach, Sr              18:00.1  
Total Time = 85:05.3     Total Places = 42

3. St. Charles East
    4  Steven Decker, Jr          16:53.9  
   11  Derek Weber, So            17:08.7  
   17  Brad LeDuc, Sr             17:19.7  
   19  Kevin Cramptom, Sr         17:32.8  
   20  Kevin Earl, Jr             17:33.2  
   44  Dillon Mugge, Sr           18:20.6  
   59  Erick Grathoff, Jr         18:36.3  
Total Time = 86:28.3     Total Places = 71

4. Prairie Ridge
   14  Joe Bichler, Sr            17:10.1  
   16  Quinn Revak, Sr            17:18.7  
   31  Ryan Johnson, Sr           17:49.6  
   32  Kenny Coyner, Sr           17:50.9  
   35  Michael Pekovitch, Sr      17:56.4  
   54  Ben Chow, Sr               18:31.8  
   77  Andrew Mann, Jr            19:07.9  
Total Time = 88:05.7     Total Places = 128

5. Moline
   21  Eric White, Jr             17:33.8  
   28  Andrew Babcock, Jr         17:42.7  
   29  Alex Lucas, Jr             17:43.2  
   36  Nick Starr, Jr             17:57.4  
   46  Elliot Frieden, Jr         18:22.2  
   62  Jeremiah Love, Sr          18:43.2  
   88  Jeffery Padesky, Jr        19:47.8  
Total Time = 89:19.3     Total Places = 160

6. Lake Forest
   27  Spencer Quigley, Sr        17:41.4  
   33  Thomas Beilke, Sr          17:54.8  
   38  Zachary Seikel, Jr         18:05.7  
   40  Peter Neubauer, Jr         18:05.9  
   48  Joseph Scarim, Jr          18:24.9  
   68  Bonamico Jacobs, Jr        18:55.0  
   72  Spencer Higbee, Jr         19:02.0  
Total Time = 90:12.7     Total Places = 186

7. Benet Academy
   23  Tim Vogel, Jr              17:36.7  
   41  Nick Batchos, Sr           18:11.6  
   43  Mark Coyne, Sr             18:15.4  
   52  Brian McGrath, Jr          18:29.0  
   55  Dale Elenteny, Sr          18:33.3  
   56  Brendan McHugh, Jr         18:34.0  
   63  Ken Hanson, Jr             18:44.7  
Total Time = 91:06.0     Total Places = 214

8. Bartlett
   18  Kevin Kibler, Jr           17:25.6  
   49  Matt Szalinski, Jr         18:26.4  
   50  Mikey Bottiglieri, Jr      18:26.6  
   53  Matt McCue, Jr             18:29.8  
   58  Alex Raver, Sr             18:35.4  
   61  Billy Mocka, Sr            18:39.0  
   65  Patrick Wedolowski, Sr     18:48.7  
Total Time = 91:23.8     Total Places = 228

9. St. Charles North
   26  Kevin Kilroy, So           17:39.8  
   34  Matt Davis, So             17:56.3  
   45  John Georgeson, Sr         18:20.7  
   60  Tyler Hines, Jr            18:37.5  
   71  Brent Marquez, So          18:58.7  
   74  Ryan Joyce, Fr             19:03.7  
   80  Kurt Druffel, Jr           19:12.2  
Total Time = 91:33.0     Total Places = 236

10. Jacobs
   24  Greg Rodig, Jr             17:37.7  
   42  Jon Brenner, Jr            18:13.3  
   47  Peter Heckenberg, Jr       18:22.4  
   66  Anthony Virgillio, Sr      18:49.4  
   70  Michael Gehr, Sr           18:58.3  
   82  T J. Ehlers, Jr            19:17.2  
   86  Ty Teichmann, Fr           19:42.2  
Total Time = 92:01.1     Total Places = 249

11. Batavia
    6  Matt Lash, Jr              17:00.7  
   57  Everett Vacek, Jr          18:34.9  
   69  Doug Faber, Sr             18:55.5  
   75  Tony Mazur, Jr             19:04.8  
   76  Jesse Ostermann, Jr        19:05.9  
   83  Mike Pottle, Sr            19:21.7  
   85  Garrett Grant, Jr          19:39.6  
Total Time = 92:41.8     Total Places = 283

12. Geneva
   39  Zach Krugler, Sr           18:05.8  
   51  Nic Hall, Jr               18:27.7  
   64  Scott Pospisil, Sr         18:46.8  
   73  Pat Riordan, Sr            19:03.6  
   78  Chris Swanson, Jr          19:11.3  
   91  Pat Murray, Sr             20:10.6  
   92  Alex Termondt, Fr          20:18.7  
Total Time = 93:35.2     Total Places = 305

13. Waubonsie Valley
    8  Josh Roberts, Sr           17:05.2  
   67  Dylan Tromblay, Jr         18:50.6  
   79  Chris Mizerak, Jr          19:11.6  
   81  Gus Kleckler, Jr           19:13.0  
   84  Fabian Martinez, Sr        19:25.5  
   87  Brian Strum, Jr            19:44.9  
   93  Ted Lannert, Sr            20:18.9  
Total Time = 93:45.9     Total Places = 319

14. St. Ignatius
   89  Tim Hatzopolous, Fr        19:49.3  
   95  John Fitzgerald, Sr        21:10.0  
   96  Mike Marshall, Jr          21:14.6  
   97  Cody Wong, Jr              21:16.7  
   98  Connor Powell, Jr          21:24.6  
   99  Jay Hartman, Fr            21:29.0  
  101  Michael Welsh, Sr          21:34.2  
Total Time = 104:55.2     Total Places = 475

15. Montini
   90  Zach Coyle, Fr             19:55.0  
   94  Dan Villano, So            21:05.9  
  100  Conor Springmire, Fr       21:30.9  
  102  Josh Junger, Fr            23:43.6  
  103  Joe Koelle, Fr             23:54.8  
  104  John Kalal, Fr             26:50.5  
  105  Bill Martinello, Fr        27:06.6  
Total Time = 110:10.2     Total Places = 489
 PLACE          FINISHER          TIME        TEAM         

Top

1 Mitchell Penninger, Sr 16:39.3 Downers Grove North 2 Sam Hoffman, So 16:44.4 Wheaton North 3 Kevin Bomher, Sr 16:46.5 Wheaton North 4 Steven Decker, Jr 16:53.9 St. Charles East 5 Joshua Williams, Sr 16:56.7 Downers Grove North 6 Matt Lash, Jr 17:00.7 Batavia 7 Shane Zemel, Sr 17:02.0 Downers Grove North 8 Josh Roberts, Sr 17:05.2 Waubonsie Valley 9 Benjamin Ruffolo, Jr 17:07.8 Downers Grove North 10 Tekste Gebreslassie, Sr 17:08.5 Wheaton North 11 Derek Weber, So 17:08.7 St. Charles East 12 Zach Johnson, Jr 17:08.9 Wheaton North 13 Cody Lee, Jr 17:09.6 Downers Grove North 14 Joe Bichler, Sr 17:10.1 Prairie Ridge 15 Nick Willems, Sr 17:17.0 Wheaton North 16 Quinn Revak, Sr 17:18.7 Prairie Ridge 17 Brad LeDuc, Sr 17:19.7 St. Charles East 18 Kevin Kibler, Jr 17:25.6 Bartlett 19 Kevin Cramptom, Sr 17:32.8 St. Charles East 20 Kevin Earl, Jr 17:33.2 St. Charles East 21 Eric White, Jr 17:33.8 Moline 22 Patrick Daly, Sr 17:35.9 Downers Grove North 23 Tim Vogel, Jr 17:36.7 Benet Academy 24 Greg Rodig, Jr 17:37.7 Jacobs 25 Jason Dowell, Jr 17:39.3 Wheaton North 26 Kevin Kilroy, So 17:39.8 St. Charles North 27 Spencer Quigley, Sr 17:41.4 Lake Forest 28 Andrew Babcock, Jr 17:42.7 Moline 29 Alex Lucas, Jr 17:43.2 Moline 30 Matthew Sarver, Jr 17:48.3 Downers Grove North 31 Zachary Schneeweis, Jr 17:49.1 Downers Grove North 32 Ryan Johnson, Sr 17:49.6 Prairie Ridge 33 Kenny Coyner, Sr 17:50.9 Prairie Ridge 34 Thomas Beilke, Sr 17:54.8 Lake Forest 35 Matt Davis, So 17:56.3 St. Charles North 36 Michael Pekovitch, Sr 17:56.4 Prairie Ridge 37 Nick Starr, Jr 17:57.4 Moline 38 Ross Lach, Sr 18:00.1 Wheaton North 39 Nicholas Blashill, Sr 18:02.2 Downers Grove North 40 Brandon Beilfuss, Sr 18:05.4 Rockton Hononegah 41 Zachary Seikel, Jr 18:05.7 Lake Forest 42 Zach Krugler, Sr 18:05.8 Geneva 43 Peter Neubauer, Jr 18:05.9 Lake Forest 44 Doug Hayes, Fr 18:08.7 Wheaton North 45 Nick Batchos, Sr 18:11.6 Benet Academy 46 Jon Brenner, Jr 18:13.3 Jacobs 47 Mark Coyne, Sr 18:15.4 Benet Academy 48 Dillon Mugge, Sr 18:20.6 St. Charles East 49 John Georgeson, Sr 18:20.7 St. Charles North 50 Alexander King, Jr 18:21.6 Wheaton North 51 Elliot Frieden, Jr 18:22.2 Moline 52 Peter Heckenberg, Jr 18:22.4 Jacobs 53 Joseph Scarim, Jr 18:24.9 Lake Forest 54 Matt Szalinski, Jr 18:26.4 Bartlett 55 Mikey Bottiglieri, Jr 18:26.6 Bartlett 56 Nic Hall, Jr 18:27.7 Geneva 57 Brian McGrath, Jr 18:29.0 Benet Academy 58 Matt McCue, Jr 18:29.8 Bartlett 59 Ben Chow, Sr 18:31.8 Prairie Ridge 60 Dale Elenteny, Sr 18:33.3 Benet Academy 61 Jack Termuhlen, Jr 18:33.8 Rockton Hononegah 62 Brendan McHugh, Jr 18:34.0 Benet Academy 63 Everett Vacek, Jr 18:34.9 Batavia 64 Alex Raver, Sr 18:35.4 Bartlett 65 Erick Grathoff, Jr 18:36.3 St. Charles East 66 Tyler Hines, Jr 18:37.5 St. Charles North 67 Colin Haley, Fr 18:37.6 St. Charles East 68 Nathaniel Stelter, So 18:38.1 Downers Grove North 69 Billy Mocka, Sr 18:39.0 Bartlett 70 Colin MacArtney, Sr 18:42.4 Downers Grove North 71 Jeremiah Love, Sr 18:43.2 Moline 72 Ken Hanson, Jr 18:44.7 Benet Academy 73 Eric Spilky, Sr 18:45.6 Downers Grove North 74 Scott Pospisil, Sr 18:46.8 Geneva 75 Matthew Bucher, Sr 18:47.1 Downers Grove North 76 Patrick Wedolowski, Sr 18:48.7 Bartlett 77 Anthony Virgillio, Sr 18:49.4 Jacobs 78 Dylan Tromblay, Jr 18:50.6 Waubonsie Valley 79 Steven Norregaard, Jr 18:53.2 Wheaton North 80 Jim Hupp, Sr 18:53.3 Benet Academy 81 Bonamico Jacobs, Jr 18:55.0 Lake Forest 82 Doug Faber, Sr 18:55.5 Batavia 83 Jacob Malik, Sr 18:56.7 Downers Grove North 84 Michael Gehr, Sr 18:58.3 Jacobs 85 Brent Marquez, So 18:58.7 St. Charles North 86 Michael Powers, Jr 18:59.3 Downers Grove North 87 Andrew Hermann, Sr 19:00.2 Benet Academy 88 Chris Brom, Sr 19:01.7 Benet Academy 89 Spencer Higbee, Jr 19:02.0 Lake Forest 90 James Pinkston, Sr 19:02.2 Downers Grove North 91 Johns Hopkins, Jr 19:02.7 Bartlett 92 Pat Riordan, Sr 19:03.6 Geneva 93 Ryan Joyce, Fr 19:03.7 St. Charles North 94 Tony Mazur, Jr 19:04.8 Batavia 95 Tyler Buddell, Sr 19:05.8 Lake Forest 96 Jesse Ostermann, Jr 19:05.9 Batavia 97 Matt Gonzales, Sr 19:06.0 Wheaton North 98 Jared Gach, So 19:06.6 Benet Academy 99 John McMenamin, Sr 19:07.4 Lake Forest 100 Andrew Mann, Jr 19:07.9 Prairie Ridge 101 Trevor Ells, Jr 19:10.3 Benet Academy 102 Chris Swanson, Jr 19:11.3 Geneva 103 Chris Mizerak, Jr 19:11.6 Waubonsie Valley 104 Alex Barry, Sr 19:11.8 Downers Grove North 105 Kurt Druffel, Jr 19:12.2 St. Charles North 106 Ryan Mathis, So 19:12.5 Wheaton North 107 Gus Kleckler, Jr 19:13.0 Waubonsie Valley 108 Nate Long, So 19:13.2 Prairie Ridge 109 Tucker Moore, Sr 19:13.5 Lake Forest 110 Ames Evans, Jr 19:13.8 Benet Academy 111 Matthew Hughes, Fr 19:13.9 Lake Forest 112 Peter Park, Jr 19:14.2 Prairie Ridge 113 Jonathan Soderlund, Fr 19:15.6 Wheaton North 114 Krishna Nalla, Sr 19:15.9 Downers Grove North 115 Conor Provenzale, Sr 19:16.7 Downers Grove North 116 Sean Murray, Fr 19:17.1 Wheaton North 117 T J. Ehlers, Jr 19:17.2 Jacobs 118 Brian Donahue, Fr 19:17.7 Benet Academy 119 Conor Cullton, So 19:18.0 Benet Academy 120 Sam Decker, So 19:18.6 St. Charles East 121 Eduardo Rodriguez, Jr 19:19.3 Wheaton North 122 Eric Avila, Sr 19:20.8 Wheaton North 123 Mike Pottle, Sr 19:21.7 Batavia 124 Christian Schneider, Sr 19:22.7 Downers Grove North 125 Anton Vershay, Fr 19:23.0 Benet Academy 126 Frank Theodore, Fr 19:23.7 Lake Forest 127 Nick Urick, Jr 19:25.1 Prairie Ridge 128 Fabian Martinez, Sr 19:25.5 Waubonsie Valley 129 John Harmon, So 19:25.8 Lake Forest 130 David Woenker, Jr 19:28.2 Prairie Ridge 131 Mike O'Grady, So 19:29.1 Wheaton North 132 Dan Polheber, Jr 19:29.9 Bartlett 133 John Small, Fr 19:30.6 St. Charles North 134 Mark Mengar, Jr 19:34.7 Bartlett 135 Michael Sladek, Sr 19:37.3 Prairie Ridge 136 Ben Shurts, Fr 19:38.0 St. Charles East 137 Joe Langhenry, So 19:38.6 Benet Academy 138 Matt Arnold, Fr 19:39.1 St. Charles North 139 Garrett Grant, Jr 19:39.6 Batavia 140 Benjamin Eaton, Fr 19:39.8 Downers Grove North 141 Brian Lee, Sr 19:41.1 Prairie Ridge 142 Robbie Gosling, So 19:41.8 Wheaton North 143 Ty Teichmann, Fr 19:42.2 Jacobs 144 Taylor Williams, Jr 19:42.7 Benet Academy 145 Jacob Carter, Fr 19:43.3 Downers Grove North 146 Matt Krawczyk, Jr 19:43.9 Benet Academy 147 Mike Romack, Sr 19:44.1 Bartlett 148 Greg DeSilva, Fr 19:44.4 St. Charles North 149 Zach Singleton, So 19:44.6 Wheaton North 150 Brian Strum, Jr 19:44.9 Waubonsie Valley 151 James Clataux, Jr 19:46.2 Benet Academy 152 Jeffery Padesky, Jr 19:47.8 Moline 153 Zach Cataldo, Sr 19:47.9 St. Charles East 154 Ian Correll, So 19:48.9 Downers Grove North 155 Tim Hatzopolous, Fr 19:49.3 St. Ignatius 156 Eric Newland, Jr 19:50.4 St. Charles North 157 Michael McMenamin, Sr 19:52.9 Lake Forest 158 Nick Pohorsky, Jr 19:53.6 Batavia 159 Zach Coyle, Fr 19:55.0 Montini 160 Michael Aguilar, Sr 19:55.1 Moline 161 Jonathan Mullins, So 19:55.3 Wheaton North 162 David Daniels, So 19:55.4 Batavia 163 Andrew Davis, Jr 19:55.8 Rockton Hononegah 164 Tim Barron, So 19:57.9 Benet Academy 165 Dakota Allen, Sr 20:00.5 Wheaton North 166 Sam Gustafson, Jr 20:02.2 St. Charles North 167 Teddy Boldt, Fr 20:03.5 Prairie Ridge 168 Mike Murtaugh, Jr 20:03.6 St. Charles East 169 Brandon Schnaufer, Jr 20:05.2 Wheaton North 170 Jack Blanchard, Sr 20:05.6 Wheaton North 171 Kyle Gaughan, Sr 20:05.8 Lake Forest 172 John Lopez, Sr 20:05.9 Benet Academy 173 Alex Wilgenbusch, Sr 20:06.1 Bartlett 174 Patrick McCormick, Sr 20:07.3 Downers Grove North 175 Patrick Torrey, Fr 20:07.4 Benet Academy 176 Lee Maude, Jr 20:07.7 Benet Academy 177 Preston Reis, Jr 20:08.8 St. Charles East 178 Cal Shannon, Jr 20:10.0 Batavia 179 Pat Murray, Sr 20:10.6 Geneva 180 Steven Papastefan, Jr 20:12.2 Lake Forest 181 Ryan Zemel, Fr 20:12.8 Downers Grove North 182 Michael Lemm, Sr 20:15.3 Downers Grove North 183 Matthew Kozinski, Jr 20:16.1 Downers Grove North 184 Andrew Guibord, So 20:16.3 Prairie Ridge 185 Kyle O'Brien, Sr 20:16.8 Benet Academy 186 William Martin, So 20:17.0 Lake Forest 187 Tim Musial, Sr 20:17.4 Bartlett 188 Alex Termondt, Fr 20:18.7 Geneva 189 Ted Lannert, Sr 20:18.9 Waubonsie Valley 190 James Diamond, Fr 20:19.2 Downers Grove North 191 Alex Kirk, Jr 20:19.4 Benet Academy 192 David Buccion, Fr 20:20.0 Benet Academy 193 Zachary Pressley, So 20:24.5 Downers Grove North 194 Brendan McBride, So 20:24.6 Downers Grove North 195 Jacob Prosser, Fr 20:24.8 Batavia 196 Kyle LaVallie, So 20:25.1 Downers Grove North 197 Matthew Wagner, So 20:27.9 Downers Grove North 198 Mike Siepiora, Sr 20:28.1 Jacobs 199 Ben Rudy, Fr 20:29.5 Batavia 200 Josh Schoenbaltt, Sr 20:31.7 St. Charles East 201 Clay Bahl, Fr 20:31.9 Jacobs 202 Clifton Brune, So 20:33.0 Lake Forest 203 Eric Weil, Jr 20:33.7 Downers Grove North 204 Ben Friske, Sr 20:35.0 Rockton Hononegah 205 Lucas Filippi, So 20:35.6 St. Charles East 206 Peter Grum, So 20:39.1 Lake Forest 207 Chris Oechesel, So 20:40.2 Benet Academy 208 Rickie Walls, Jr 20:41.2 Waubonsie Valley 209 Cody Carson, Fr 20:41.3 Geneva 210 Ryan Bos, Sr 20:43.8 Prairie Ridge 211 Joe Moran, Fr 20:44.6 Benet Academy 212 Ben Jalove, Sr 20:45.0 Bartlett 213 Matthew Conness, Jr 20:45.9 Downers Grove North 214 Eric Meinhart, So 20:46.0 Downers Grove North 215 Miguel Borrego, Jr 20:46.8 Waubonsie Valley 216 William Dutch, Fr 20:47.2 Downers Grove North 217 Matt Flavin, Jr 20:47.8 Benet Academy 218 Andrew Kelliher, Sr 20:48.6 Downers Grove North 219 Nick Chiodras, Fr 20:50.2 Wheaton North 220 Suharsh Sivakumar, Sr 20:50.6 Moline 221 Derek Backer, Jr 20:53.2 St. Charles North 222 Jake Seddon, Jr 20:54.1 Batavia 223 Andrew Murray, Fr 20:55.3 Downers Grove North 224 Mark McGann, Fr 20:55.8 Benet Academy 225 Conor Durkin, Sr 20:56.8 Benet Academy 226 Eric Asmussen, Fr 20:59.6 Lake Forest 227 Taiki Shimizu, Sr 21:00.6 Prairie Ridge 228 Samuel Klein, Jr 21:03.1 Downers Grove North 229 Rolando Santana, Fr 21:04.3 Wheaton North 230 Ben Langer, Fr 21:05.3 Benet Academy 231 Dan Villano, So 21:05.9 Montini 232 David Gallo, Fr 21:06.1 Benet Academy 233 Marc Spehlmann, Jr 21:09.0 Lake Forest 234 Chance Shea, So 21:09.6 Lake Forest 235 Daniel Zahn, Jr 21:09.9 Moline 236 John Fitzgerald, Sr 21:10.0 St. Ignatius 237 Mike Marshall, Jr 21:14.6 St. Ignatius 238 Noah Throw, Fr 21:15.4 St. Charles North 239 Greg Peterson, So 21:16.0 Benet Academy 240 Alex Zuniga, Fr 21:16.1 Wheaton North 241 Cody Wong, Jr 21:16.7 St. Ignatius 242 Maxwell Dipple, Fr 21:18.4 Downers Grove North 243 Navdeep Gill, So 21:19.4 Bartlett 244 Erik Steinbrenner, So 21:20.7 Bartlett 245 Adam Zahn, Sr 21:24.4 Moline 246 Connor Cockerham, Fr 21:24.5 St. Charles East 247 Connor Powell, Jr 21:24.6 St. Ignatius 248 Corbin Neville, So 21:25.2 Lake Forest 249 Mitesh Konjeti, Sr 21:25.3 Prairie Ridge 250 Jack Stride, Fr 21:26.1 Lake Forest 251 Ryan O'Neill, So 21:26.8 Downers Grove North 252 Connor Burken, Sr 21:27.2 Batavia 253 Christian Stornello, Fr 21:27.3 Geneva 254 Danny Siegert, Jr 21:27.6 Benet Academy 255 Nico Rolon, So 21:27.7 St. Charles East 256 Jay Hartman, Fr 21:29.0 St. Ignatius 257 Jackson Hicks, Fr 21:30.2 Benet Academy 258 Charlie Pohorsky, Fr 21:30.3 Batavia 259 Peter Butler, Fr 21:30.3 Benet Academy 260 Conor Springmire, Fr 21:30.9 Montini 261 Ryan John, Fr 21:32.1 Bartlett 262 Steven Niedzielski, Jr 21:32.2 Benet Academy 263 Lucas Masse, Fr 21:32.3 Benet Academy 264 Andrew Noll, Fr 21:33.4 Downers Grove North 265 Benjamin Traut, Sr 21:33.5 Lake Forest 266 Michael Welsh, Sr 21:34.2 St. Ignatius 267 Micahel Franczyk, So 21:34.6 Batavia 268 Ravi Triveoil, So 21:35.1 St. Charles East 269 John Simmons, So 21:35.2 Benet Academy 270 Christopher Graefe, So 21:35.6 Downers Grove North 271 Lucas Laten, Jr 21:36.3 Bartlett 272 Joseph Thompson, Sr 21:38.8 Moline 273 Henry Clark, So 21:40.7 Lake Forest 274 Chris Koch, Fr 21:42.8 Batavia 275 Jackson Stucker, So 21:44.1 Downers Grove North 276 Ben Riley, Fr 21:46.8 Wheaton North 277 James Hickey, Fr 21:49.5 Benet Academy 278 Andrew Gorenz, Fr 21:51.2 Benet Academy 279 Conor Flynn, Fr 21:52.8 Benet Academy 280 Raymond Rodriguez, Sr 21:54.4 Downers Grove North 281 John Janke, Jr 21:56.0 Downers Grove North 282 Austin Ruf, So 21:57.6 Downers Grove North 283 James Blair, Jr 21:59.2 Downers Grove North 284 Austin Kelsch, So 22:00.9 Benet Academy 285 Sean Spratt, So 22:02.5 Downers Grove North 286 Rob Weiland, Sr 22:04.1 Waubonsie Valley 287 David Gagnon, Jr 22:05.7 Wheaton North 288 Mike Morrissey, Fr 22:07.3 Benet Academy 289 Levi Oberlin, Jr 22:09.0 Wheaton North 290 Jackson Hodonicky, Fr 22:10.6 Downers Grove North 291 Ryan Nigl, Sr 22:12.2 Bartlett 292 Forrest Moberg, Sr 22:13.8 Downers Grove North 293 Edwin Kozel, Sr 22:15.4 Downers Grove North 294 Andrew Drennan, So 22:17.0 Benet Academy 295 Evan Hinkle, Fr 22:18.7 Batavia 296 Nick Camery, So 22:20.3 Batavia 297 Peter Claus, Sr 22:21.9 Downers Grove North 298 Conor Masterson, Sr 22:23.5 Benet Academy 299 Steve Peterson, Sr 22:25.1 Benet Academy 300 Andrew Sterr, So 22:26.7 Downers Grove North 301 Matthew Pospisil, So 22:28.4 Downers Grove North 302 Dan Ericson, So 22:30.0 Wheaton North 303 Ryan Drobnik, Fr 22:31.6 Downers Grove North 304 Max Michka, Jr 22:33.2 Downers Grove North 305 Kevin Hubner, Jr 22:34.8 Jacobs 306 Stephen Kendall, Sr 22:36.5 Lake Forest 307 Jacob Dupree, Fr 22:38.1 Bartlett 308 Chase Banias, Jr 22:39.7 St. Charles North 309 Derek Voel-Pel, Fr 22:44.5 Prairie Ridge 310 Daniel McManus, So 22:45.7 Downers Grove North 311 David O’donaghue, Sr 22:47.8 St. Ignatius 312 Peter Ogle, Fr 22:49.8 Geneva 313 Bryce Soule, So 22:52.0 St. Charles North 314 Eric Zange, So 22:52.2 St. Charles North 315 George Schaller, Sr 22:57.4 Lake Forest 316 Michael Ingram, So 22:57.7 Batavia 317 Stephon Ley, Sr 23:13.0 Waubonsie Valley 318 Blake Peik, Fr 23:14.9 Geneva 319 Alexander Holler, Fr 23:16.0 Downers Grove North 320 Ryan Voss, Fr 23:17.1 Jacobs 321 Ray Lewis, Fr 23:20.6 St. Ignatius 322 Tynan Johnson, Jr 23:22.1 Bartlett 323 Adam Faurot, Fr 23:28.9 Jacobs 324 Daniel Goldfine, So 23:30.8 Lake Forest 325 Daniel Kay, Jr 23:32.2 Downers Grove North 326 Blake Hollis, Jr 23:32.4 Waubonsie Valley 327 Kyle Nelson, Fr 23:34.0 Jacobs 328 Thorton Maan de Kok, Fr 23:37.2 Lake Forest 329 Andrew Lim, Fr 23:38.0 Benet Academy 330 Michael Muenzer, Fr 23:42.5 Downers Grove North 331 Kevin Noonan, Sr 23:42.8 Benet Academy 332 Josh Junger, Fr 23:43.6 Montini 333 Brian Lemke, Jr 23:50.8 Downers Grove North 334 Owen Chang, Sr 23:52.4 Lake Forest 335 Joe Koelle, Fr 23:54.8 Montini 336 Carter Kolasa, Fr 24:06.1 Lake Forest 337 Kirt Booth, So 24:06.9 Lake Forest 338 Eric Conrad, Fr 24:20.0 St. Charles North 339 Rory Johnson, Fr 24:21.8 Benet Academy 340 Mark Kulas, So 24:23.8 Lake Forest 341 James Kennedy, Fr 24:28.4 Downers Grove North 342 Graham Sauser, Sr 24:46.0 Lake Forest 343 Conor Donahue, So 24:59.6 Lake Forest 344 Edward Barrie, Fr 25:16.6 Lake Forest 345 Anthony Reinert, Sr 25:17.1 Lake Forest 346 Rene Santiago, Sr 25:21.0 Geneva 347 Benjamin Wilson, Jr 25:23.3 Downers Grove North 348 Peter Lam, Fr 25:38.5 St. Charles North 349 Trevor Utz, Sr 25:42.5 Downers Grove North 350 Charlie Allen, So 25:48.7 Lake Forest 351 Danny Smetak, Fr 25:52.5 St. Charles East 352 James Morrow, Jr 25:58.3 Lake Forest 353 Tim Barg, So 26:06.1 Wheaton North 354 Max Dease, Sr 26:38.9 Wheaton North 355 Zach Akers, Fr 26:43.1 Waubonsie Valley 356 Brett Kale, Jr 26:47.9 Jacobs 357 John Kalal, Fr 26:50.5 Montini 358 Nate Catuara, Fr 26:52.2 Wheaton North 359 Bill Martinello, Fr 27:06.6 Montini 360 Michael Devo Adams, So 27:13.2 Downers Grove North 361 Chris Potocki, Sr 27:19.4 St. Charles North 362 Billy Zimmerman, Jr 27:21.9 St. Charles North 363 Glen Schutz, So 27:42.7 Prairie Ridge 364 Ian Nogle, Fr 28:52.5 Downers Grove North 365 Will Gregg, So 29:12.1 Lake Forest 366 Patrick Mulkerrin, Fr 29:13.7 Montini 367 Jake Stout, So 32:32.4 St. Charles East 367 finishers among Men 1 & Up 367 male finishers 0 female finishers 367 total finishers

Return to home page.