Elgin City Classic Invitational - F/S Boys

Elgin, IL

August 31, 2010


Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

  1 St. Charles North        40    2    5    7   12   14   28   51  11:53.4  0:45.8
  2 Elgin                    57    1    4    9   10   33            12:01.0  1:27.5
  3 Batavia                  84    6   13   18   21   26   30   35  12:20.6  0:57.3
  4 St. Charles East        102   16   17   22   23   24   29   37  12:31.2  0:20.1
  5 Glenbard North          161   15   27   38   39   42   46   58  12:54.1  1:02.7
  6 Bartlett                182   11   19   49   50   53   55   59  13:10.3  1:51.0
  7 East Aurora             188    8   32   44   48   56   57   60  13:11.3  2:07.9
  8 Dundee-Crown            194   25   40   41   43   45   52   54  13:11.0  0:47.0
  9 South Elgin             281   31   61   62   63   64   65   67  14:31.8  2:24.2
 10 Streamwood              343   36   47   66   68                 14:31.6 13:01.8
 11 Larkin                  432   20   34                           12:47.0 12:36.5
 12 St. Edward              507    3                                11:31.2 11:31.2


 PLACE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1  Richard Childs, Fr         11:28.3    Elgin                
    2  Ryan McSweeney, So         11:28.9    St. Charles North    
    3  John Danner, Fr            11:31.2    St. Edward           
    4  Emilio Mancha, Fr          11:36.6    Elgin                
    5  Spencer Gray, So           11:45.1    St. Charles North    
    6  Mitch Zabka, Fr            11:45.2    Batavia              
    7  Nicholas Borger, So        11:46.1    St. Charles North    
    8  Isaac Soriano, Fr          11:58.2    East Aurora          
    9  Nathan Hasken, So          12:01.7    Elgin                
   10  Chris Porras, So           12:02.8    Elgin                
   11  Dan Cotton, Fr             12:08.6    Bartlett             
   12  Ryan Joyce, So             12:12.3    St. Charles North    
   13  Chris Koch, So             12:14.5    Batavia              
   14  John Small, So             12:14.7    St. Charles North    
   15  Tyler Dixon, So            12:15.4    Glenbard North       
   16  William Tillis, So         12:19.5    St. Charles East     
   17  Jake Werner, So            12:19.6    St. Charles East     
   18  Jackson Vance, So          12:23.9    Batavia              
   19  Anthony Peters, Fr         12:32.5    Bartlett             
   20  Cameron Powers, Fr         12:36.5    Larkin               
   21  Matt Jones, Fr             12:37.1    Batavia              
   22  Mike Meyer, Fr             12:38.2    St. Charles East     
   23  Lucas Werner, Fr           12:39.2    St. Charles East     
   24  Nathan Iwanski, So         12:39.6    St. Charles East     
   25  Trevor Vogler, So          12:42.1    Dundee-Crown         
   26  Brian Kuntz, So            12:42.5    Batavia              
   27  Josh Bird, So              12:47.6    Glenbard North       
   28  Keane O'Kelley, So         12:47.6    St. Charles North    
   29  Connor Cockerham, So       12:51.2    St. Charles East     
   30  Jacob Prosser, So          12:53.3    Batavia              
   31  Nick LaMore, So            12:54.7    South Elgin          
   32  Andrew Shinsako, So        12:54.7    East Aurora          
   33  Tanner Bednar, So          12:55.8    Elgin                
   34  Jason Bauer, So            12:57.6    Larkin               
   35  Andrew Kendell, Fr         13:00.3    Batavia              
   36  Caleb Menendez, So         13:01.8    Streamwood           
   37  Jacob Mende, Fr            13:01.9    St. Charles East     
   38  Ryan Emmanuel, Fr          13:02.7    Glenbard North       
   39  Ian Freiburger, Fr         13:06.2    Batavia              
   40  Luke Hanlon, So            13:06.9    Glenbard North       
   41  Jonathan Caliguire, So     13:08.7    Dundee-Crown         
   42  Kevin Dispensa, So         13:11.9    Dundee-Crown         
   43  Max Rowland, Fr            13:12.9    St. Charles East     
   44  Daniels Luke, Fr           13:14.2    Batavia              
   45  Dan Wiitanen, Fr           13:16.8    St. Charles East     
   46  Jeremy Karll, Fr           13:18.1    Glenbard North       
   47  Joe Sanders, So            13:23.5    Dundee-Crown         
   48  Adam Wolfe, So             13:24.5    Batavia              
   49  Salvador Rodriguez, So     13:25.5    East Aurora          
   50  Adam Phillips, So          13:26.2    St. Charles East     
   51  Gage Militello, So         13:26.5    St. Charles East     
   52  Jeremy Wodka, So           13:29.0    Dundee-Crown         
   53  Anthony Maggiore, So       13:31.1    Glenbard North       
   54  Alex Curtis, So            13:31.6    Streamwood           
   55  Joe Aguado, So             13:31.8    East Aurora          
   56  Alex Peters, Fr            13:31.9    Bartlett             
   57  Alex Isla, Fr              13:39.0    Bartlett             
   58  Kevin Davis, Fr            13:41.1    St. Charles North    
   59  Nick Lowe, Fr              13:45.8    Batavia              
   60  Colin Sullivan, Fr         13:47.7    St. Charles East     
   61  Tim Olson, So              13:50.1    Dundee-Crown         
   62  Alex Eizhler, Fr           13:50.3    St. Charles East     
   63  Alec Cunningham, Fr        13:54.8    Batavia              
   64  Joseph Potocki, Fr         13:58.1    St. Charles North    
   65  Patrick Gaynor, So         13:59.6    Bartlett             
   66  Brandan Jensen, So         14:00.4    Dundee-Crown         
   67  Erick Karkos, Fr           14:01.1    Batavia              
   68  Andrew Brhel, Fr           14:01.3    Bartlett             
   69  Tyree Willis, So           14:06.1    East Aurora          
   70  Armando Ortiz, So          14:09.5    East Aurora          
   71  Nick Hatler, So            14:13.5    Glenbard North       
   72  Tommy Halverson, So        14:14.0    Dundee-Crown         
   73  Nathan Greathouse, Fr      14:17.2    Bartlett             
   74  David Breyette, So         14:19.9    Dundee-Crown         
   75  Edgar Fajardo, So          14:22.9    Glenbard North       
   76  Rogelio Diaz, So           14:24.7    Dundee-Crown         
   77  Erick Acosta, So           14:25.5    East Aurora          
   78  Charles Hearn, Fr          14:27.8    St. Charles East     
   79  Erik Kowalczyk, So         14:29.4    St. Charles East     
   80  Dennis Le, Fr              14:29.9    Glenbard North       
   81  Noah Throw, So             14:31.3    St. Charles North    
   82  Tyler Albers, So           14:32.9    Batavia              
   83  Peter Lam, So              14:33.1    St. Charles North    
   84  Peter Francissan, Fr       14:33.8    St. Charles North    
   85  Jake Dinneen, So           14:35.9    South Elgin          
   86  Ryan Naughton, Fr          14:41.8    St. Charles North    
   87  Alex Breyette, So          14:43.4    Dundee-Crown         
   88  John Boghossian, So        14:49.0    South Elgin          
   89  Nate Harms, So             14:49.2    Batavia              
   90  Ryan Massey, Fr            14:49.8    Bartlett             
   91  Omar Medina, So            14:51.6    Batavia              
   92  Juan Zambrano, Fr          14:53.6    Dundee-Crown         
   93  Justin Cabrera, Fr         14:56.6    St. Charles North    
   94  Mitch Wallfred, So         14:58.7    Batavia              
   95  Glenn Lyle, Fr             15:00.8    South Elgin          
   96  Austin Kyle, Fr            15:01.0    St. Charles North    
   97  Ricky Downs, Fr            15:02.6    Batavia              
   98  George Spoerl, Fr          15:06.0    St. Charles East     
   99  Angel Brito, Fr            15:13.3    Dundee-Crown         
  100  Nick Neugua, Fr            15:15.8    East Aurora          
  101  Andrew Cassiere, Fr        15:17.1    Dundee-Crown         
  102  Nimer Esparza, So          15:18.6    Glenbard North       
  103  James Hartnett, So         15:18.9    South Elgin          
  104  Jordan Bolin, Fr           15:19.1    South Elgin          
  105  Max Claveria, Fr           15:22.0    Bartlett             
  106  Danny Smetak, So           15:22.1    St. Charles East     
  107  Robert Pelletier, So       15:27.4    Bartlett             
  108  Tim Komaromy, So           15:29.3    Dundee-Crown         
  109  Tyler Richmond, So         15:31.4    Bartlett             
  110  Ryan Ashenhurst, Fr        15:33.0    Streamwood           
  111  Donald Cruz, Fr            15:41.3    Batavia              
  112  Joe Petsinger, Fr          15:49.1    South Elgin          
  113  Andy Krieman, So           15:51.9    South Elgin          
  114  Trevor Duke, So            15:52.3    South Elgin          
  115  Collin Crumlet, Fr         15:59.9    Streamwood           
  116  Michael Swiatlo, Fr        16:00.9    Bartlett             
  117  Brian Anderson, Fr         16:04.2    Dundee-Crown         
  118  Will Smith, Fr             16:05.0    Batavia              
  119  Leon Vargas, Fr            16:08.7    Dundee-Crown         
  120  Thomas Rice, Fr            16:45.0    Dundee-Crown         
  121  Matt Schweisthal, So       17:16.9    South Elgin          
  122  Brandon Meng, Fr           17:24.5    Dundee-Crown         
  123  Josh Palan, Fr             17:43.3    St. Charles North    
  124  Yonathon Zewdie, Fr        18:12.1    South Elgin          
  125  Dylan O'Driscoll, Fr       20:18.3    St. Charles East