IHSA Class 3A Regional - Boys

Hosted by St. Charles North

October 23, 2010

56 degrees; rain
Results by RealTiming Inc.

PLACE SCHOOL                      POINTS     PLACES OF FINISHERS           AVG. TIME SPREAD
  1   St Charles (North)             27    1    3    6    7   10   16   19  15:39.7  0:35.5
  2   Crystal Lake (Prairie Ridge)   53    2    4    8   12   27   32   46  15:55.7  1:09.6
  3   Algonquin (Jacobs)             71    5   14   15   17   20   23   42  16:09.2  0:50.3
  4   Crystal Lake (South)          103   11   21   22   24   25   29   31  16:26.1  0:33.1
  5   South Elgin                   168   13   28   30   48   49   50   51  17:02.9  1:39.4
  6   St Charles (East)             173    9   36   41   43   44   45   56  17:00.9  1:28.1
  7   Elgin (H S )                  191   33   34   35   37   52   55   58  17:17.2  1:01.3
  8   Elgin (Larkin)                208   26   38   40   47   57   60   61  17:22.9  1:43.2
  9   Streamwood                    223   18   39   53   54   59   62   63  17:46.4  2:43.1


        TEAM
 PLACE SCORE    FINISHER                 TIME      SCHOOL         
    1     1  Ryan Senci, Sr             15:26.6    St Charles (North)   
    2     2  Mitch Wilkins, Jr          15:27.6    Crystal Lake (Prairie Ridge)
    3     3  Billy Clink, Jr            15:30.6    St Charles (North)   
    4     4  Marc DiVerde, Sr           15:33.3    Crystal Lake (Prairie Ridge)
    5     5  William Hennessy, Jr       15:34.6    Algonquin (Jacobs)   
    6     6  Zach Heuer, Jr             15:38.2    St Charles (North)   
    7     7  Declan Duggan, Jr          15:41.4    St Charles (North)   
    8     8  Joe Cowlin, So             15:52.7    Crystal Lake (Prairie Ridge)
    9     9  Steven Decker, Sr          15:57.0    St Charles (East)    
   10    10  Spencer Gray, So           16:02.0    St Charles (North)   
   11    11  Ryan Masey, Sr             16:02.9    Crystal Lake (South) 
   12    12  David Thompson, Jr         16:07.7    Crystal Lake (Prairie Ridge)
   13    13  Francisco Gonzalez, Jr     16:10.2    South Elgin          
   14    14  Joey Cieniewicz, Sr        16:13.2    Algonquin (Jacobs)   
   15    15  Alex Johnson, Sr           16:13.5    Algonquin (Jacobs)   
   16    16  Ryan McSweeney, So         16:18.2    St Charles (North)   
   17    17  Greg Rodig, Sr             16:19.8    Algonquin (Jacobs)   
   18    18  Jhoan Lino, Jr             16:21.2    Streamwood           
   19    19  Grant Markowicz, Jr        16:23.7    St Charles (North)   
   20    20  Ryan Ross, So              16:24.9    Algonquin (Jacobs)   
   21    21  Andrew Hubbard, Sr         16:26.4    Crystal Lake (South) 
   22    22  Alex Ortega, Sr            16:31.0    Crystal Lake (South) 
   23    23  Eric Pfeifer, Fr           16:33.9    Algonquin (Jacobs)   
   24    24  John Sullivan, Sr          16:34.2    Crystal Lake (South) 
   25    25  Kyle Anderson, Sr          16:36.0    Crystal Lake (South) 
   26    26  Dan Runzel, Jr             16:36.5    Elgin (Larkin)       
   27    27  Adam Procknow, Jr          16:37.1    Crystal Lake (Prairie Ridge)
   28    28  Matt Swanson, Sr           16:42.6    South Elgin          
   29    29  Ryan Wolf, Jr              16:45.1    Crystal Lake (South) 
   30    30  Rich Vient, Sr             16:46.9    South Elgin          
   31    31  Brian Roesslein, Jr        16:51.7    Crystal Lake (South) 
   32    32  Mat Hearne, Sr             16:58.6    Crystal Lake (Prairie Ridge)
   33    33  Chris Porras, So           17:01.1    Elgin (H S )         
   34    34  Tanner Bednar, So          17:05.9    Elgin (H S )         
   35    35  Nathan Hasken, So          17:06.8    Elgin (H S )         
   36    36  Ben Manibog, Jr            17:06.9    St Charles (East)    
   37    37  Emilio Mancha, Fr          17:09.8    Elgin (H S )         
   38    38  Cameron Powers, Fr         17:10.3    Elgin (Larkin)       
   39    39  Joel Pinto, Sr             17:10.8    Streamwood           
   40    40  Everett Teetor, So         17:12.1    Elgin (Larkin)       
   41    41  Kevin Earl, Sr             17:13.9    St Charles (East)    
   42    42  Tyler Estell, So           17:20.8    Algonquin (Jacobs)   
   43    43  Mike Meyer, Fr             17:21.9    St Charles (East)    
   44    44  Ryan Shannon, Jr           17:25.1    St Charles (East)    
   45    45  Lucas Werner, Fr           17:30.3    St Charles (East)    
   46    46  Drew Ferguson, Jr          17:34.8    Crystal Lake (Prairie Ridge)
   47    47  Peter Lennard, Jr          17:36.1    Elgin (Larkin)       
   48    48  Juan Alcantara, Jr         17:45.4    South Elgin          
   49    49  Nick LaMore, So            17:49.6    South Elgin          
   50    50  Jimmy Hegarty, Fr          17:50.3    South Elgin          
   51    51  Matt McClure, Fr           17:55.8    South Elgin          
   52    52  Matthew Eck, Sr            18:02.4    Elgin (H S )         
   53    53  Caleb Menendez, So         18:03.2    Streamwood           
   54    54  Nick Ortiz, Sr             18:12.7    Streamwood           
   55    55  Rafael Soto, Sr            18:13.6    Elgin (H S )         
   56    56  Derek Weber, Sr            18:15.6    St Charles (East)    
   57    57  Jason Bauer, So            18:19.7    Elgin (Larkin)       
   58    58  Nathan Bruggeman, Jr       18:29.9    Elgin (H S )         
   59    59  Sharif Kurdi, Sr           19:04.3    Streamwood           
   60    60  Ernesto Garcia, So         19:04.8    Elgin (Larkin)       
   61    61  Jeremy Bauer, So           19:31.5    Elgin (Larkin)       
   62    62  Brian Kenney, Jr           20:02.8    Streamwood           
   63    63  Michael Molter, Jr         23:11.1    Streamwood