IHSA Class 3A Regional - Girls

Hosted by St. Charles North

October 23, 2010

54 degrees; rain
Results by RealTiming Inc.

PLACE SCHOOL                      POINTS      PLACES OF FINISHERS          AVG. TIME SPREAD
  1   St Charles (East)              44    2    5    6   13   18   19   31  18:54.5  1:14.2
  2   St Charles (North)             46    3    4    7   10   22   24   28  19:02.0  0:52.6
  3*  Algonquin (Jacobs)            108   12   16   25   26   29   30   44  19:37.5  0:40.7
  4*  Crystal Lake (Prairie Ridge)  108    8    9   23   32   36   37   41  19:39.7  1:25.9
  5   Streamwood                    129   14   15   21   34   45   46   52  19:54.6  1:44.1
  6   South Elgin                   137   11   17   27   40   42   48   49  20:01.9  1:40.3
  7   Crystal Lake (South)          146    1   33   35   38   39   43   47  19:54.7  2:46.4
  8   Elgin (Larkin)                228   20   50   51   53   54   55       21:58.0  3:51.5


        TEAM
 PLACE SCORE     FINISHER                TIME      SCHOOL         
    1     1  Marianne Collard, Sr       17:48.8    Crystal Lake (South) 
    2     2  Jessica Evans, So          18:09.9    St Charles (East)    
    3     3  Sydney Stuenkel, Jr        18:43.9    St Charles (North)   
    4     4  Ania Gawlik, Jr            18:44.8    St Charles (North)   
    5     5  Sarah Hill, So             18:51.0    St Charles (East)    
    6     6  Colleen Earl, Sr           18:51.6    St Charles (East)    
    7     7  Ashley England, Fr         18:56.3    St Charles (North)   
    8     8  Rebecca Hoklas, So         18:58.6    Crystal Lake (Prairie Ridge) 
    9     9  Erin Wagner, Fr            19:02.0    Crystal Lake (Prairie Ridge)
   10    10  Jessica Scheets, Jr        19:08.7    St Charles (North)   
   11    11  Jordan Tuin, Jr            19:14.0    South Elgin          
   12    12  Kayla Giuliano, Fr         19:15.3    Algonquin (Jacobs)   
   13    13  Gina Bartindale, Sr        19:16.0    St Charles (East)    
   14    14  Amanda Patterson, Jr       19:18.8    Streamwood           
   15    15  Jordana LeSavage, Sr       19:20.2    Streamwood           
   16    16  Sam Baran, So              19:22.5    Algonquin (Jacobs)   
   17    17  Katie Goplerud, Sr         19:22.6    South Elgin          
   18    18  Kaitlin Guerin, So         19:24.0    St Charles (East)    
   19    19  Kristin Sheehan, Jr        19:24.2    St Charles (East)    
   20    20  Fabiola Ortiz, So          19:24.2    Elgin (Larkin)       
   21    21  Maria Luna, Sr             19:31.4    Streamwood           
   22    22  Megan Young, So            19:36.5    St Charles (North)   
   23    23  Keri Rasmussen, Sr         19:37.0    Crystal Lake (Prairie Ridge)
   24    24  Audrey White, So           19:41.5    St Charles (North)   
   25    25  Jenn Tomany, Sr            19:46.4    Algonquin (Jacobs)   
   26    26  Susan Piotrowski, Sr       19:47.2    Algonquin (Jacobs)   
   27    27  Abby Kenny, So             19:49.0    South Elgin          
   28    28  Elle Murata, So            19:55.1    St Charles (North)   
   29    29  Karina Quinones, So        19:56.0    Algonquin (Jacobs)   
   30    30  Tiffany Johnson, Fr        20:08.2    Algonquin (Jacobs)   
   31    31  Lizzie Duetsch, So         20:10.0    St Charles (East)    
   32    32  Amanda Hoyland, So         20:16.4    Crystal Lake (Prairie Ridge)
   33    33  Jessie Stanek, Sr          20:18.1    Crystal Lake (South) 
   34    34  Alyssa Patterson, Jr       20:19.6    Streamwood           
   35    35  Emily Lenzini, Sr          20:19.9    Crystal Lake (South) 
   36    36  Dylan Trauth, So           20:24.4    Crystal Lake (Prairie Ridge)
   37    37  Rachel Pollastrini, Fr     20:25.0    Crystal Lake (Prairie Ridge)
   38    38  Lauren Busch, Jr           20:31.3    Crystal Lake (South) 
   39    39  Nina Wajrowski, Sr         20:35.2    Crystal Lake (South) 
   40    40  Casey Schoenborn, So       20:49.6    South Elgin          
   41    41  Victoria Harris, So        20:52.5    Crystal Lake (Prairie Ridge)
   42    42  Elizabeth Nieto, Fr        20:54.2    South Elgin          
   43    43  Alyssa Walker, Jr          21:00.3    Crystal Lake (South) 
   44    44  Soryia Sabir, Sr           21:02.8    Algonquin (Jacobs)   
   45    45  Crystal Prusek, So         21:02.9    Streamwood           
   46    46  Michelle Tomczak, Sr       21:09.4    Streamwood           
   47    47  Molly Allred, Sr           21:16.0    Crystal Lake (South) 
   48    48  Nicole McBride, Sr         21:39.4    South Elgin          
   49    49  Jenna Hollander, Jr        22:07.4    South Elgin          
   50    50  Amanda Lane, Jr            22:10.5    Elgin (Larkin)       
   51    51  Jocelyn Acuna, Jr          22:23.5    Elgin (Larkin)       
   52    52  Biridiana Salgado, Sr      22:32.5    Streamwood           
   53    53  Jane Marsten, Sr           22:36.2    Elgin (Larkin)       
   54    54  Amelia Westberg, Fr        23:15.6    Elgin (Larkin)       
   55    55  Makena Hefernan, So        23:18.1    Elgin (Larkin)