Leavey Invitational - F/S Boys

St. Charles, IL

September 4, 2010

Sunny 60 degrees
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

  1 Wheaton North            52    3    5    7   17   20   51   92  16:47.8  0:54.9
  2 Lincoln-way Central     100    4    6   10   26   54   69   96  17:02.8  1:43.2
  3 Glenbard South          115    1   11   25   31   47  103  104  17:11.5  1:40.6
  4 Waubonsie Valley        127   19   21   27   28   32   43   44  17:27.7  0:20.3
 5* Geneva                  132    9   13   35   36   39   41   50  17:21.5  0:58.7
 6* St. Charles North       132   14   16   23   33   46   58   62  17:26.8  0:41.3
  7 Jacobs                  200   18   37   40   49   56   74       17:44.4  0:52.6
  8 Batavia                 248   22   34   59   66   67   83   99  17:57.4  0:56.6
  9 Benet Academy           282   12   38   73   78   81   88   97  18:03.3  1:43.3
 10 St. Charles East        290   45   52   53   55   85   87  116  18:10.6  1:00.9
 11 Bartlett                291   15   42   61   75   98  118  119  18:11.6  2:02.9
 12 Lake Forest             317   29   30   79   84   95  113  117  18:19.5  1:35.2
 13 Downers Grove North     327   57   63   64   71   72   76   86  18:17.8  0:16.1
 14 Hononegah               368    2   77   82   93  114  115  124  18:31.2  3:54.0
 15 St. Ignatius            405   60   65   68  102  110  112       18:49.3  1:32.4
 16 Rockford Guilford       423   48   90   91   94  100  106  128  18:49.9  1:26.7
 17 Moline                  428    8   89  101  107  123  125  126  19:08.1  4:19.7
 18 Belvidere               468   24  105  108  111  120  121       19:27.7  3:14.4
 19 Prairie Ridge           508   70   80  109  122  127            20:02.8  4:16.9


 PLACE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1  John Wold, Fr              16:10.4    Glenbard South       
    2  Josh Harp, So              16:11.2    Hononegah            
    3  Wyatt Didier, So           16:22.8    Wheaton North        
    4  Dru Rozewicki, So          16:23.3    Lincoln-way Central  
    5  Paul Steeno, So            16:23.8    Wheaton North        
    6  Joey Nelson, Fr            16:24.9    Lincoln-way Central  
    7  Alex Ryan, So              16:40.5    Wheaton North        
    8  Matt Tuttle-Timm, So       16:44.8    Moline               
    9  Nathan Wendt, So           16:45.8    Geneva               
   10  Chris Kaminski, Fr         16:47.6    Lincoln-way Central  
   11  Mark Cizek, So             16:50.9    Glenbard South       
   12  Anton Vershay, So          16:57.0    Benet Academy        
   13  Michael Bianchina, So      17:00.0    Geneva               
   14  Ryan McSweeney, So         17:09.5    St. Charles North    
   15  Anthony Peters, Fr         17:10.9    Bartlett             
   16  Nicholas Borger, So        17:11.2    St. Charles North    
   17  Zach Ewoldt, So            17:14.3    Wheaton North        
   18  Ryan Ross, So              17:15.5    Jacobs               
   19  Austin Carlson, So         17:16.9    Waubonsie Valley     
   20  Joseph Emmanuel, Fr        17:17.7    Wheaton North        
   21  Garrett Eicher, Fr         17:18.6    Waubonsie Valley     
   22  Chris Orlow, Fr            17:21.4    Batavia              
   23  Spencer Gray, So           17:25.6    St. Charles North    
   24  Jon Libby, Fr              17:28.9    Belvidere            
   25  Joe Singleton, Fr          17:29.6    Glenbard South       
   26  David Katula, Fr           17:31.7    Lincoln-way Central  
   27  Eric Onsager, Fr           17:32.4    Waubonsie Valley     
   28  Julian Morrison, So        17:33.3    Waubonsie Valley     
   29  Mark Benson, So            17:34.0    Lake Forest          
   30  Sean Jones, Fr             17:35.5    Lake Forest          
   31  Erik Greenwell, So         17:35.6    Glenbard South       
   32  Daniel Byczynski, Fr       17:37.2    Waubonsie Valley     
   33  Ryan Joyce, So             17:37.2    St. Charles North    
   34  Mitch Zabka, Fr            17:37.3    Batavia              
   35  Ryan Rasmussen, So         17:37.6    Geneva               
   36  Stephen Guevara, Fr        17:39.5    Geneva               
   37  Zack Johnson, Fr           17:39.9    Jacobs               
   38  Rory Johnson, So           17:39.9    Benet Academy        
   39  Dan Herrera, So            17:44.4    Geneva               
   40  Pat Nerja, So              17:46.3    Jacobs               
   41  Vince Schaper, So          17:46.6    Geneva               
   42  Dan Cotton, Fr             17:47.0    Bartlett             
   43  Zach Howerton, Fr          17:47.7    Waubonsie Valley     
   44  Stephen Scott, Fr          17:47.8    Waubonsie Valley     
   45  Nathan Iwanski, So         17:49.4    St. Charles East     
   46  John Small, So             17:50.7    St. Charles North    
   47  Tommy Stoffels, So         17:50.9    Glenbard South       
   48  Cameron Smith, Fr          17:51.8    Rockford Guilford    
   49  Tyler Estell, So           17:52.4    Jacobs               
   50  Michael Sheehan, Fr        17:54.9    Geneva               
   51  Alex Zuniga, So            18:00.5    Wheaton North        
   52  Jake Wener, So             18:02.3    St. Charles East     
   53  Lucas Werner, Fr           18:03.3    St. Charles East     
   54  Ben Zibricky, Fr           18:06.4    Lincoln-way Central  
   55  Mike Meyer, Fr             18:08.0    St. Charles East     
   56  Zach Kranz, So             18:08.1    Jacobs               
   57  Jamaes Diamond, So         18:08.3    Downers Grove North  
   58  Kevin Davis, Fr            18:10.5    St. Charles North    
   59  Chris Koch, So             18:12.5    Batavia              
   60  Tim Hatzopolous, So        18:15.6    St. Ignatius         
   61  Mitch Sullivan, So         18:15.7    Bartlett             
   62  Keane O'Kelley, So         18:15.7    St. Charles North    
   63  Ryan Zemel, So             18:16.5    Downers Grove North  
   64  Jacob Carter, So           18:16.8    Downers Grove North  
   65  Sean Goebelbecker, So      18:17.3    St. Ignatius         
   66  Jackson Vance, So          18:18.0    Batavia              
   67  Brian Kuntz, So            18:18.0    Batavia              
   68  Matas Blekys, Fr           18:18.3    St. Ignatius         
   69  Ryan Champlin, Fr          18:20.0    Lincoln-way Central  
   70  Jeffrey Gorz, So           18:20.9    Prairie Ridge        
   71  Anthony Vasile, Fr         18:23.3    Downers Grove North  
   72  Rimas Barsketis, So        18:24.4    Downers Grove North  
   73  Jackson Hicks, So          18:24.6    Benet Academy        
   74  Tanner Bodie, Fr           18:27.1    Jacobs               
   75  Kevin Westerland, So       18:30.5    Bartlett             
   76  Maxwell Dipple, So         18:31.8    Downers Grove North  
   77  Cole Brandt, Fr            18:34.2    Hononegah            
   78  Lucas Masse, So            18:34.7    Benet Academy        
   79  Liam Gayter, Fr            18:35.4    Lake Forest          
   80  Teddy Boldt, So            18:36.0    Prairie Ridge        
   81  Justin Deslaurier, Fr      18:40.3    Benet Academy        
   82  Joe Avery, Fr              18:41.9    Hononegah            
   83  Matt Jones, Fr             18:42.0    Batavia              
   84  Frank Theodore, So         18:43.6    Lake Forest          
   85  William Tillis, So         18:50.2    St. Charles East     
   86  Marc Mathy, Fr             18:51.8    Downers Grove North  
   87  Connor Cockerham, So       18:52.3    St. Charles East     
   88  Ryan Wolfe, Fr             18:52.7    Benet Academy        
   89  Zach Gray, Fr              18:54.3    Moline               
   90  Kyle Haggman, So           18:56.3    Rockford Guilford    
   91  Mikael Leonhardt, So       18:56.5    Rockford Guilford    
   92  Jack Miller, Fr            19:01.0    Wheaton North        
   93  Pj Graham, Fr              19:03.6    Hononegah            
   94  Arron Buck, So             19:06.3    Rockford Guilford    
   95  Ben Sperry, Sr             19:09.1    Lake Forest          
   96  Joe Carroll, So            19:10.1    Lincoln-way Central  
   97  Andrew Gorenz, So          19:13.3    Benet Academy        
   98  Alex Peters, Fr            19:13.8    Bartlett             
   99  Jacob Prosser, So          19:15.3    Batavia              
  100  Jordan Swanson, So         19:18.4    Rockford Guilford    
  101  Jake Barr, Fr              19:21.4    Moline               
  102  Jay Hartman, So            19:27.3    St. Ignatius         
  103  Ryan Mitacek, So           19:30.3    Glenbard South       
  104  Parker Ohlmann, So         19:30.7    Glenbard South       
  105  Christian McCaffrey, So    19:32.0    Belvidere            
  106  Ben Larson, So             19:35.1    Rockford Guilford    
  107  Benito Martinez, So        19:35.4    Moline               
  108  Cristian Mendoza, Fr       19:45.6    Belvidere            
  109  Jordan Morrison, Fr        19:47.5    Prairie Ridge        
  110  Michael Smith, Fr          19:47.9    St. Ignatius         
  111  Peter Tauer, Fr            19:48.7    Belvidere            
  112  Tom Digenan, Fr            19:54.1    St. Ignatius         
  113  Jack Kauss, Fr             19:56.2    Lake Forest          
  114  Lucio Arellano, So         20:05.2    Hononegah            
  115  Mark Drydahl, So           20:07.5    Hononegah            
  116  Adam Phillips, So          20:09.5    St. Charles East     
  117  Matthew Buddell, Fr        20:29.1    Lake Forest          
  118  Andrew Brhel, Fr           20:37.0    Bartlett             
  119  Alex Isla, Fr              20:42.8    Bartlett             
  120  Steven Caccamise, So       20:43.3    Belvidere            
  121  Kraig Johnston, Fr         20:44.5    Belvidere            
  122  Ryan Martenson, So         20:52.1    Prairie Ridge        
  123  Conor Springmire, So       20:57.2    Montini              
  124  Julian Martinez, Fr        21:04.5    Moline               
  125  Tristian Lewandowski, Fr   21:26.0    Hononegah            
  126  Alex Ewert, Fr             21:45.5    Moline               
  127  Garret Atkinson, Fr        22:12.4    Moline               
  128  Derek Voel-Pel, So         22:37.7    Prairie Ridge        
  129  Joshua Junger, So          22:38.3    Montini              
  130  Mike Girdham, Fr           23:03.4    Montini              
  131  Evan Frank, Fr             23:17.4    Rockford Guilford