Upstate 8 River Division Conf Meet - Open Boys

Elgin, IL

October 16, 2010

Sunny, 58 degrees
Results by RealTiming Inc.

PLACE SCHOOL                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1   St. Charles North        28    1    2    3    5   17   19   20  17:22.3  1:33.0
  2   Batavia                  44    6    8    9   10   11   13   16  17:41.6  0:19.2
  3   Geneva                   52    4    7   12   14   15   18       17:51.5  0:59.2
  4   Larkin                  115   21   22   23   24   25   26   27  19:53.6  0:37.8


        TEAM
 PLACE SCORE     FINISHER                TIME      SCHOOL   
    1     1  Graham Bultema, Sr         16:54.3    St. Charles North    
    2     2  Clayton Schmitt, Jr        16:56.7    St. Charles North    
    3     3  Kurt Druffel, Sr           17:11.7    St. Charles North    
    4     4  Ryan Fromm, Jr             17:20.3    Geneva               
    5     5  Kevin Kilroy, Jr           17:21.8    St. Charles North    
    6     6  Everett Vacek, Sr          17:30.0    Batavia              
    7     7  Tyler Johnson, Sr          17:37.3    Geneva               
    8     8  Ben Helfrecht, Jr          17:39.0    Batavia              
    9     9  Zach Leonhard, Jr          17:44.0    Batavia              
   10    10  Daniels David, Jr          17:45.9    Batavia              
   11        Nathan Bruggeman, Jr       17:47.3    Elgin                
   12    11  Danny Metz, Jr             17:49.1    Batavia              
   13    12  Kristoffer Larsen, Jr      17:53.2    Geneva               
   14    13  Vince Ortiz, Sr            18:02.7    Batavia              
   15    14  West Adelman, Jr           18:07.3    Geneva               
   16    15  Chris Swanson, Sr          18:19.5    Geneva               
   17    16  Jordan Holler, Sr          18:26.7    Batavia              
   18    17  Brent Marquez, Jr          18:27.2    St. Charles North    
   19        Garrett Grant, Sr          18:32.6    Batavia              
   20    18  Nick Bielski, Sr           18:34.2    Geneva               
   21        Kyle Bayram, Sr            18:43.4    Batavia              
   22        Matt Hesiey, Jr            18:51.0    St. Charles East     
   23        James Glowinski, Jr        18:56.4    Elgin                
   24        Cal Shannon, Sr            19:00.2    Batavia              
   25    19  John LaPierre, Jr          19:01.1    St. Charles North    
   26    20  Derek Backer, Sr           19:05.5    St. Charles North    
   27    21  Brandt Johnson, Jr         19:25.2    Larkin               
   28        Ben Shurts, Sr             19:40.3    St. Charles East     
   29        Connor Olson, Sr           19:52.2    St. Charles North    
   30    22  Brandon Goff, Jr           19:53.9    Larkin               
   31    23  Michael Spiekerman, Jr     20:02.8    Larkin               
   32    24  Matt Rice, Sr              20:03.0    Larkin               
   33    25  Mark Lind, Sr              20:03.0    Larkin               
   34    26  Quentin Babusch, Sr        20:03.2    Larkin               
   35        Ravi Trivedi, Jr           20:05.2    St. Charles East     
   36        Rob Mohr, Sr               20:29.5    Batavia              
   37        Nikko Tabliago, Jr         20:57.9    Elgin                
   38    27  Hugo Olvera, So            21:57.2    Larkin               
   39        Michael Molter, Jr         23:20.9    Streamwood           
   40        Jimmy Gabioud, Jr          24:46.5    Streamwood           
   41        Daniel Lim, Jr             27:36.6    Streamwood