Eddington Invitational - Open Girls

Hosted by Kaneland High School

September 17, 2011

59 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                 POINTS  PLACES OF FINISHERS                AVG. TIME    SPREAD
  1   Benet Academy            20    2    3    4    5    6    7    8    17:04.3    0:24.3
  2   Geneva                   81   10   11   14   17   29   38   46    18:17.4    1:33.7
  3   Glenbard East            87    1    9   21   25   31   35   39    18:15.9    2:52.7
  4   Rosary                  123   12   13   15   41   42   47   48    18:53.3    2:21.3
  5   Jacobs                  125   16   23   26   28   32   45   53    18:59.5    1:16.9
  6   Glenbard North          139   19   20   27   36   37   44   52    19:10.7    1:14.6
  7   Dundee-Crown            152   18   22   24   34   54   58   59    19:53.2    5:03.9
  8   Sycamore                212   30   40   43   49   50              20:49.5    3:14.6
  9   Larkin                  252   33   51   55   56   57              23:55.7    6:52.4

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME       TEAM         
    1     1  Teke Graf, Sr              16:38.5    Glenbard East        
    2     2  Allison Carroll, Jr        16:51.3    Benet Academy        
    3     3  Rachel Bohac, Sr           16:55.3    Benet Academy        
    4     4  Shannon Martin, Sr         17:09.0    Benet Academy        
    5     5  Mary Kate Billish, Sr      17:10.4    Benet Academy        
    6     6  Erin McHugh, Jr            17:15.5    Benet Academy        
    7     7  Angie Mazza, Sr            17:19.5    Benet Academy        
    8     8  Melissa Hutter, Jr         17:19.6    Benet Academy        
    9     9  Magda Pecyna, Jr           17:25.5    Glenbard East        
   10        Elizabeth Sanchez, Sr      17:27.7    Benet Academy        
   11        Veronica Graeber, Jr       17:33.0    Benet Academy        
   12        Maggie Crouch, Fr          17:34.6    Benet Academy        
   13        Hailey Garhan, Jr          17:35.5    Benet Academy        
   14        Emily Hauser, Fr           17:36.8    Benet Academy        
   15    10  Ashley Dudman, Sr          17:46.3    Geneva               
   16    11  Emma Anderson, Jr          17:50.8    Geneva               
   17    12  Courtney Cox, Jr           17:52.2    Rosary               
   18        Victoria Tobin, Sr         17:53.0    Benet Academy        
   19        Kathleen Woods, Jr         17:53.1    Benet Academy        
   20        Victoria Groberski, Sr     17:56.4    Benet Academy        
   21    13  Allie Bennett, Sr          18:00.2    Rosary               
   22        Morgan Cleary, Sr          18:00.8    Benet Academy        
   23    14  Angie Crowe, Sr            18:01.1    Geneva               
   24        Maddie Girard, Sr          18:01.1    Benet Academy        
   25        Karen Vuglar, Sr           18:08.0    Crystal Lake Central 
   26    15  Kallie Renfus, Sr          18:09.8    Rosary               
   27        Rachel Bernicky, Fr        18:11.0    Benet Academy        
   28        Rachel Berry, Sr           18:11.1    Benet Academy        
   29        Claire Girardot, Fr        18:11.4    Benet Academy        
   30        Colleen Durkin, So         18:11.4    Benet Academy        
   31        Mary Jo Flavin, Sr         18:14.7    Benet Academy        
   32    16  Heidi Heckenberg, Sr       18:16.0    Jacobs               
   33        Gianna Hartwig, Jr         18:22.4    Benet Academy        
   34        Alicia Krebs, So           18:25.1    Benet Academy        
   35    17  Grace Smith, Sr            18:29.0    Geneva               
   36    18  Guadalupe Machuca, Sr      18:29.1    Dundee-Crown         
   37        Amanda Nawrocki, Jr        18:30.0    Benet Academy        
   38    19  Nicole Strawn, Sr          18:33.6    Glenbard North       
   39        Therese Massura, Fr        18:35.4    Benet Academy        
   40        Debbie Walters, Sr         18:37.3    Benet Academy        
   41        Kelsey Collett, Sr         18:40.2    Benet Academy        
   42    20  Harmony Arcilla, Jr        18:43.8    Glenbard North       
   43        Loren Riedy, So            18:44.8    Benet Academy        
   44    21  Jazmine Andrade, Sr        18:46.1    Glenbard East        
   45    22  Allison Griffith, Sr       18:48.0    Dundee-Crown         
   46    23  Emma Haughee, Sr           18:48.6    Jacobs               
   47    24  Kelesea Nolan, Fr          18:52.1    Dundee-Crown         
   48        Julianne Iandoli, Jr       18:53.3    Benet Academy        
   49    25  Jordan Lemens, Sr          18:58.1    Glenbard East        
   50        Christen Mueller, Jr       18:58.2    Benet Academy        
   51    26  Kelsey Perez, Jr           19:00.5    Jacobs               
   52    27  Julie Cukla, Sr            19:01.0    Glenbard North       
   53        Kathleen Flavin, So        19:05.3    Benet Academy        
   54        Jenny Munson, Jr           19:11.4    Benet Academy        
   55        Lizzie Sweet, Sr           19:14.6    Benet Academy        
   56        Fiona Girard, Fr           19:15.3    Benet Academy        
   57    28  Shaifali Singh, Sr         19:19.5    Jacobs               
   58    29  Hannah Kilroy, Sr          19:20.0    Geneva               
   59        Killeen McHugh, Fr         19:22.5    Benet Academy        
   60    30  Autumn Shippy, Sr          19:28.5    Sycamore             
   61        Lauren Groberski, Jr       19:29.0    Benet Academy        
   62    31  Lissie Brown, So           19:31.2    Glenbard East        
   63    32  Morgan Tulley, Sr          19:32.9    Jacobs               
   64        Sarah Blaida, Sr           19:33.1    Benet Academy        
   65        Erin Kennedy, Jr           19:33.5    Benet Academy        
   66        Maddie Thompson, Jr        19:35.4    Benet Academy        
   67        Keri Sullivan, Sr          19:36.8    Benet Academy        
   68        Maddie Hughes, So          19:38.0    Benet Academy        
   69        Christine O'Hara, Sr       19:39.1    Benet Academy        
   70        Kristin Scott, Jr          19:39.6    Crystal Lake Central 
   71    33  Emma Dwyer, Fr             19:40.2    Larkin               
   72        Kayla Shelby, Sr           19:40.6    Burlington Central   
   73    34  Janall Mok, Jr             19:44.0    Dundee-Crown         
   74    35  Jenna Cederblad, Fr        19:44.7    Glenbard East        
   75    36  Marie Bedoun, Jr           19:46.9    Glenbard North       
   76        Lotte Wimmel, So           19:47.1    Benet Academy        
   77    37  Weronika Zon, Jr           19:48.1    Glenbard North       
   78        Taylor Bock, Fr            19:48.9    Benet Academy        
   79    38  Jillian Devine, Jr         19:50.3    Geneva               
   80    39  Alyssa Byrne, Jr           19:51.6    Glenbard East        
   81        Jessica Brown, Sr          19:56.9    Benet Academy        
   82        Katie Keane, Sr            20:01.9    Benet Academy        
   83        Tess Moriarty, Fr          20:03.1    Benet Academy        
   84    40  Megan Ericson, Jr          20:07.4    Sycamore             
   85        Katie See, Fr              20:10.3    Freeport             
   86    41  Gabby Laberge, Sr          20:10.8    Rosary               
   87        Maggie Doyle, So           20:11.4    Benet Academy        
   88        Nicole Agliato, Sr         20:12.1    Glenbard East        
   89        Meghan Doyle, Fr           20:13.2    Benet Academy        
   90    42  Brandi Semmler, Jr         20:13.5    Rosary               
   91    43  Paige Phelps, Jr           20:22.1    Sycamore             
   92        Suzanne Beecher, Sr        20:24.5    Benet Academy        
   93    44  Jasmine Leonard, Jr        20:24.6    Glenbard North       
   94        Shannon Mills, So          20:25.6    Benet Academy        
   95        Victoria Johnson, Jr       20:26.5    Benet Academy        
   96        Anna Monroe, Fr            20:29.0    Benet Academy        
   97    45  Natalee Spagnola, Jr       20:30.4    Jacobs               
   98    46  Rachel Benjamin, Jr        20:30.9    Geneva               
   99    47  Gali Sanchez, Jr           20:31.0    Rosary               
  100        Karla Andrade, Fr          20:32.4    Glenbard East        
  101        Paige Nyman, Jr            20:48.1    Burlington Central   
  102        Hannah Sieferman, Fr       20:49.0    Freeport             
  103        Caitlin Finan, So          20:54.5    Benet Academy        
  104        Katie Baumann, So          20:56.2    Benet Academy        
  105        Megan O'Hara, Jr           20:57.6    Benet Academy        
  106        Alyssa Smolke, Fr          21:02.4    Glenbard East        
  107        Sarah Paoli, So            21:03.4    Benet Academy        
  108        Maeve McDonnell, Jr        21:04.4    Benet Academy        
  109        Clare Morisson, Fr         21:07.1    Benet Academy        
  110        Stephanie Foster, Jr       21:09.9    Burlington Central   
  111        Maria Waterton, Sr         21:13.0    Crystal Lake Central 
  112        Kelsey Cannizzo, Sr        21:15.2    Crystal Lake Central 
  113    48  Katelyn Garza, Sr          21:15.8    Rosary               
  114        Alex Fischer, Jr           21:20.0    Burlington Central   
  115    49  Concetta Maniaci, Jr       21:26.6    Sycamore             
  116        Lisa Jennings, Jr          21:28.3    Kaneland             
  117        Clare Theisen, So          21:29.8    Benet Academy        
  118        Kay Harris, Sr             21:35.7    Benet Academy        
  119        Amy Stein, Sr              21:41.3    Rosary               
  120        Abigail McIntyre, Fr       21:48.2    Benet Academy        
  121        Sheila Lawler, Fr          21:53.9    Benet Academy        
  122        Sara Helm, Sr              22:00.8    Rosary               
  123        Eden Warda, Jr             22:04.4    Rosary               
  124        Emma Doyle, Jr             22:04.5    Rosary               
  125        Alex Bode, Sr              22:06.5    Rosary               
  126        Samantha Georges, Jr       22:09.8    Glenbard East        
  127        Marisa Allen, So           22:19.6    Benet Academy        
  128        Tess Joosse, Fr            22:39.5    Rosary               
  129    50  Megan Mollman, Sr          22:43.0    Sycamore             
  130        Kelley Dunlop, Sr          22:43.1    Geneva               
  131    51  Molly McDounough, Jr       22:44.3    Larkin               
  132    52  Erica Gorzela, Sr          22:48.1    Glenbard North       
  133        Michelle Cedillo, Jr       22:48.7    Glenbard North       
  134        Erin McGaughey, Jr         22:51.5    DeKalb               
  135        Haley McKeever, Fr         23:06.8    Glenbard East        
  136    53  Evangeline Sanchez, Jr     23:20.5    Jacobs               
  137        Jessica Cannon, Sr         23:22.4    Jacobs               
  138        Bridget Doyle, Sr          23:25.7    Benet Academy        
  139    54  Megan Randby, Sr           23:32.9    Dundee-Crown         
  140        Maggie Heiberger, So       23:37.1    Benet Academy        
  141        Shannon Cleary, Sr         23:38.1    Benet Academy        
  142        Callie Arendt, So          23:51.3    Freeport             
  143        Sarah Steenken, Fr         24:23.1    Benet Academy        
  144    55  Leslie Villafuerte, Jr     24:47.4    Larkin               
  145        Teresa Zidek, So           24:53.1    Rosary               
  146        Lena Hoffmeister, Sr       25:10.0    Freeport             
  147    56  Carla Castillo, Jr         25:54.1    Larkin               
  148        Clarissa Ache, Sr          26:00.0    Rochelle             
  149    57  Mireya Castillo, So        26:32.6    Larkin               
  150        Sarah Barrett, So          28:21.5    Benet Academy        
  151    58  Lisa Hua, Jr               30:19.3    Dundee-Crown         
  152    59  Claudia Korona, Jr         30:19.4    Dundee-Crown