Elgin City Classic - Freshmen / Sophomore Girls

Hosted by Elgin High School

August 28, 2012

80 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1   St. Charles North        27    2    3    5    8    9   11   16  14:03.0  0:46.3
  2   St. Charles East         42    1    6   10   12   13   14   18  14:18.2  1:01.5
  3   Glenbard North           84    7   15   17   20   25   27   30  14:58.4  1:46.0
  4   Dundee-Crown            117   19   21   22   26   29   31   35  15:35.3  1:10.0
  5   South Elgin             170   28   32   33   38   39   56   63  16:31.6  0:33.8
  6   Bartlett                176   23   24   37   44   48   50   51  16:46.2  2:34.7
  7   East Aurora             196    4   43   47   49   53   55   60  17:16.1  4:59.9
  8   Harvest Christian       218   34   36   45   46   57   66       17:39.2  3:02.6
  9   Elgin                   262   40   41   58   61   62   64       18:43.3  3:19.9
 10   Larkin                  272   42   52   54   59   65            19:33.3  5:07.8

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Anastasia Honea, Fr        13:39.4    St. Charles East     
    2     2  Fabiola Ortiz, Sr          13:40.2    St. Charles North    
    3     3  Sydney Brellenthin, So     13:51.6    St. Charles North    
    4     4  Stephanie Nino, Fr         13:57.1    East Aurora          
    5     5  Audrey Blankenship, Jr     13:57.2    St. Charles North    
    6     6  Riley Vicha, Fr            14:02.1    St. Charles East     
    7     7  Lisa Lubben                14:09.7    Glenbard North       
    8     8  Caitlyn Campbell, Fr       14:19.7    St. Charles North    
    9     9  Maddie August, So          14:26.4    St. Charles North    
   10    10  Rachel Grondin, Fr         14:32.8    St. Charles East     
   11    11  Alyssa Isbrandt, Fr        14:32.9    St. Charles North    
   12    12  Emily Gier, Fr             14:35.9    St. Charles East     
   13    13  Casey Metz, Fr             14:40.9    St. Charles East     
   14    14  Rebecca Kelly, Fr          14:41.8    St. Charles East     
   15    15  Michaela Cortez            14:44.3    Glenbard North       
   16    16  Sammy White, Fr            14:47.3    St. Charles North    
   17        Solimar Santiago, Fr       14:50.8    St. Charles North    
   18        Abigail Ginther, So        14:55.9    St. Charles North    
   19    17  Savannah White             14:58.9    Glenbard North       
   20    18  Nicole Grondin, Fr         14:59.6    St. Charles East     
   21    19  Alyssa Cassiere, Fr        15:03.4    Dundee-Crown         
   22    20  Jaclyn Dziewior            15:03.4    Glenbard North       
   23        Jacelyn Maher, So          15:04.1    St. Charles North    
   24        Katie Francissen, Fr       15:07.6    St. Charles North    
   25        Jordan Luedtke, So         15:09.6    St. Charles East     
   26        Audrey Chu, Fr             15:12.5    St. Charles East     
   27    21  Candace Carlson, Jr        15:19.4    Dundee-Crown         
   28    22  Anabel Michel Aguirre, Jr  15:19.6    Dundee-Crown         
   29        Sarah Nawara, Fr           15:23.5    St. Charles North    
   30    23  Gabrielle Murdoch, Fr      15:38.9    Bartlett             
   31        Nadia Kacmar, Fr           15:42.1    St. Charles East     
   32        Natalie Kauserud, So       15:49.1    St. Charles North    
   33    24  Courtney Gura, Sr          15:51.3    Bartlett             
   34    25  Stephanie Nemeth           15:55.6    Glenbard North       
   35    26  Alexis Lewis, So           16:00.5    Dundee-Crown         
   36        Jordan Palan, Fr           16:00.7    St. Charles North    
   37    27  Megan VanPoucke            16:06.0    Glenbard North       
   38    28  Kirsten Weber, Fr          16:08.2    South Elgin          
   39    29  Lillian Ondera, So         16:13.4    Dundee-Crown         
   40    30  Roshelle Rodriguez         16:15.4    Glenbard North       
   41        Katie Kremer, Fr           16:19.5    St. Edwards Catholic 
   42    31  Madeleine Reiff, Fr        16:23.5    Dundee-Crown         
   43    32  Alexia Poulos, Fr          16:32.9    South Elgin          
   44    33  Jackelyn DeLaMora, Fr      16:33.6    South Elgin          
   45    34  Emily Augsburg, So         16:35.8    Harvest Christian    
   46        Sarah Lorenz, Fr           16:36.3    St. Charles East     
   47    35  Michelle Ortega, So        16:37.6    Dundee-Crown         
   48        Sarah Nitkey, Fr           16:38.2    St. Charles North    
   49        Lindsay Stoffregen, Sr     16:38.5    St. Charles North    
   50        Emily Bettler, Fr          16:38.7    St. Charles North    
   51        Arina Hurgoi, Fr           16:39.6    Dundee-Crown         
   52    36  Abby Sickbert, Fr          16:40.3    Harvest Christian    
   53    37  Elora Venchus, So          16:41.0    Bartlett             
   54    38  Annika Anderson, So        16:41.2    South Elgin          
   55    39  Anne Margaret Bautista, So 16:41.9    South Elgin          
   56        Olivia Evans, Fr           16:46.1    St. Charles East     
   57        Hannah Sohl, Sr            16:47.1    St. Charles North    
   58        Lenna Hemmer, So           16:50.8    Dundee-Crown         
   59        Kirstin Johnson, Fr        16:51.4    St. Charles North    
   60        Amanda Beckman, Jr         16:51.8    St. Charles North    
   61        Jackie Hoban, Sr           16:51.9    St. Charles North    
   62    40  Judy Ramirez, Jr           16:52.0    Elgin                
   63    41  Jocelyn Lara, Fr           17:00.1    Elgin                
   64        Leena Almasri, So          17:03.4    Streamwood           
   65        Jazmine Dulatis Askew, So  17:07.1    Dundee-Crown         
   66        Christine Wi, So           17:10.6    St. Charles North    
   67        Jenna Olson, So            17:12.0    Dundee-Crown         
   68        Lucy Koczwara, Fr          17:15.8    St. Charles North    
   69    42  Stacy Guadalajara, Sr      17:17.5    Larkin               
   70        Erin Freeman, So           17:18.4    St. Edwards Catholic 
   71        Allie Miller, So           17:18.6    St. Charles North    
   72        Madison Kleba, Fr          17:20.2    St. Charles North    
   73    43  Melissa Guerrero, Fr       17:22.8    East Aurora          
   74        Tracy Suppes, Fr           17:24.5    St. Charles North    
   75    44  Kayla Gallagher, Jr        17:26.4    Bartlett             
   76    45  Lydia Mauer, Jr            17:35.7    Harvest Christian    
   77    46  Kasey Lewis, Jr            17:45.9    Harvest Christian    
   78    47  Diana Carillo, Sr          17:45.9    East Aurora          
   79        Harmony Arcilla            17:54.9    Glenbard North       
   80        Ana Rosales, So            17:57.9    Streamwood           
   81        Valerie Rodesiler, Fr      18:01.7    St. Charles East     
   82        Jacqueline Guerrero, So    18:07.8    Dundee-Crown         
   83        Samantha Schultz, Fr       18:11.4    St. Charles East     
   84    48  Aubrey Czekajlo, Sr        18:13.5    Bartlett             
   85    49  Jocelyn Unzueta, Fr        18:17.6    East Aurora          
   86        Josie Treffy, So           18:18.9    St. Charles North    
   87    50  Claudia Anderson, Sr       18:21.5    Bartlett             
   88        Kayley Rettberg            18:30.3    Glenbard North       
   89        Shelby Klingberg           18:40.6    Glenbard North       
   90        Shannon Charmoli           18:41.4    Glenbard North       
   91        Samantha Sohl, Fr          18:44.0    St. Charles North    
   92        Jessica Dixon              18:48.2    Glenbard North       
   93    51  Nikhita Lukose, Fr         18:48.6    Bartlett             
   94        Callie Rukavina, Fr        18:50.8    St. Charles East     
   95        Nicole Doromal, So         18:52.9    Bartlett             
   96        Amanda Zierden, Sr         18:53.2    Bartlett             
   97    52  Leslie Villafuerte, Sr     18:56.1    Larkin               
   98    53  Rocio Garcia, Fr           18:56.9    East Aurora          
   99        Zoe Piedra, Jr             18:57.8    Bartlett             
  100        Leilah Hovey, So           19:17.6    Streamwood           
  101    54  Yvonne Gutierrez, Sr       19:20.1    Larkin               
  102    55  Citlaly Rivera, Sr         19:26.9    East Aurora          
  103        Margaret Serewicz, Fr      19:30.0    St. Charles North    
  104        Sheila King                19:32.3    Glenbard North       
  105        Kelly Reszke, Jr           19:33.2    Dundee-Crown         
  106    56  Shannon Fitzgerald, Sr     19:35.3    South Elgin          
  107    57  Sydney Koonce, Jr          19:38.3    Harvest Christian    
  108    58  Heather Heffernan, Fr      19:41.0    Elgin                
  109    59  Carla Castillo, Sr         19:47.4    Larkin               
  110    60  Caritina Cervantes, Sr     19:50.8    East Aurora          
  111    61  Sarah Toren, Fr            19:51.5    Elgin                
  112        Mandy Oie, Jr              20:05.9    St. Charles North    
  113        Samantha Kirstein, So      20:06.4    Bartlett             
  114    62  Alison Irelan, Fr          20:11.8    Elgin                
  115        Paige Krohn, Fr            20:12.3    Bartlett             
  116        Viviana Castro, Fr         20:45.0    East Aurora          
  117        Raven Kenyon, Fr           20:55.7    East Aurora          
  118    63  Mariam Hashmi, Fr          20:59.4    South Elgin          
  119        Becky Sadorf               21:02.2    Glenbard North       
  120        Sumi Wojciechowski, Fr     21:11.2    Bartlett             
  121    64  Yasmine Rosa               21:31.3    Elgin                
  122        Karina Denk, Fr            21:31.9    South Elgin          
  123        Bailey McClure, Fr         21:46.0    South Elgin          
  124    65  Brittany Brannon, So       22:25.2    Larkin               
  125    66  Michaela DeMaira, Jr       22:43.3    Harvest Christian    
  126        Allison Anderson           23:31.8    Glenbard North       
  127        Martha Gutierrez, So       24:38.2    East Aurora          
  128        Ellen Swartz, So           24:41.2    Streamwood           
  129        Jennifer Romero, Fr        25:43.9    East Aurora          
  130        Sohra Sattar, So           25:50.6    Bartlett