Kaneland Eddington Invitational - Open Boys

Elburn Woods Forest Preserve, Elburn, IL

September 15, 2012

72 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

 PLACE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1  Josh Yelton, Jr            17:35.0    Jacobs               
    2  Scott Levengood, Jr        17:53.7    Crystal Lake Central 
    3  Jack Keefe, Sr             18:05.2    Glenbard West        
    4  Tyler Teichmann, Sr        18:07.0    Jacobs               
    5  Nick Matysek, Sr           18:07.2    Jacobs               
    6  Mitch Berendt, Jr          18:14.2    West Aurora          
    7  Adam Rozak, Jr             18:15.6    Glenbard West        
    8  Justin Deslaurier, Jr      18:16.8    Benet Academy        
    9  Jack Billings, Jr          18:17.6    Glenbard West        
   10  Vince Schaper, Sr          18:19.3    Geneva               
   11  Keaton Schifer, Jr         18:19.6    Benet Academy        
   12  Ethan Lesher, Sr           18:21.1    West Aurora          
   13  Matt Rodway, Sr            18:22.8    Kaneland             
   14  Brad Kigyos, Sr            18:26.5    Kaneland             
   15  Tanner Bodie, Jr           18:28.6    Jacobs               
   16  Ivan Thompson, Jr          18:28.9    West Aurora          
   17  Phil Cutsinger, Jr         18:33.9    Kaneland             
   18  Luke Schneider, Sr         18:38.7    Crystal Lake Central 
   19  Nick Albano, Sr            18:41.8    Kaneland             
   20  Nick Malone, Jr            18:43.3    Benet Academy        
   21  Gus Stott, Sr              18:46.3    Kaneland             
   22  Benjamin Langer, Sr        18:48.2    Benet Academy        
   23  Ryan Wolfe, Jr             18:49.5    Benet Academy        
   24  Dylan Kuipers, Jr          18:59.6    Kaneland             
   25  Lucas Maasse, Sr           19:00.2    Benet Academy        
   26  Jesse Heckenberg, Jr       19:00.8    Jacobs               
   27  Sam Rea, Sr                19:02.5    Benet Academy        
   28  Chase Woods, Sr            19:04.7    West Aurora          
   29  Chris Wido, Sr             19:06.1    Kaneland             
   30  R J. Maganini, Jr          19:07.9    Glenbard West        
   31  Matthew Torres, Sr         19:09.3    Crystal Lake Central 
   32  Grif McDonell, Jr          19:12.0    Geneva               
   33  Eric Pfeifer, Jr           19:13.8    Jacobs               
   34  Kevin Riordan, Jr          19:15.1    Geneva               
   35  Joe Kuipers, Sr            19:15.8    Kaneland             
   36  Stephen Ryder, Jr          19:18.4    West Aurora          
   37  Max Held, Jr               19:19.1    West Aurora          
   38  Julian Lee, Sr             19:19.9    Jacobs               
   39  Grant Schumock, Jr         19:25.3    Geneva               
   40  Jacob Marx, Sr             19:26.3    DeKalb               
   41  Brien Robbins, Jr          19:28.2    Benet Academy        
   42  Jack Tuttle, So            19:28.5    Benet Academy        
   43  Evan Miles, Jr             19:30.6    Geneva               
   44  Conor Flynn, Sr            19:32.7    Benet Academy        
   45  Jake Callihan, Jr          19:35.6    Jacobs               
   46  Jeremy Wodka, Sr           19:36.9    Dundee-Crown         
   47  Trevor Downing, Sr         19:40.0    Dundee-Crown         
   48  Jon Caliguire, Sr          19:40.8    Dundee-Crown         
   49  Mike Lang, Sr              19:43.0    Benet Academy        
   50  Zach Hughes-Carlson, Jr    19:45.3    Benet Academy        
   51  Austin Rosenwinkle, Sr     19:47.4    West Aurora          
   52  Joey Armonda, Fr           19:47.6    Benet Academy        
   53  Jackson Hicks, Sr          19:47.6    Benet Academy        
   54  Patrick Barron, Fr         19:47.7    Benet Academy        
   55  Mike Bianchini, Jr         19:50.1    Glenbard West        
   56  Alex Hart, So              19:52.3    Benet Academy        
   57  Habacuc Orozco, So         19:52.3    Westminster Christian 
   58  Sawyer Yeazel, Sr          19:54.1    Benet Academy        
   59  Colin Stiefer, Jr          19:55.0    Dundee-Crown         
   60  Hugo Olvera, Sr            19:57.4    Larkin               
   61  Chris Romero, Jr           19:57.8    West Aurora          
   62  Alec Murray, Jr            19:57.8    West Aurora          
   63  Max Rider, Sr              19:59.3    Jacobs               
   64  Andrew Gorenz, Sr          19:59.9    Benet Academy        
   65  Christian Gaytan, Fr       20:05.9    Benet Academy        
   66  Jack Moore, Jr             20:06.1    Glenbard West        
   67  Alex Breyette, Sr          20:06.3    Dundee-Crown         
   68  Justin Klusendorf, Sr      20:08.4    Crystal Lake Central 
   69  Joe Pollastrini, Sr        20:10.1    Kaneland             
   70  John Speckels, So          20:11.3    Benet Academy        
   71  Jack Barker, Jr            20:12.1    Glenbard West        
   72  Owen McNamara, Fr          20:12.9    Benet Academy        
   73  Kevin Butler, So           20:28.4    Benet Academy        
   74  Ian Harris, Jr             20:33.0    Glenbard West        
   75  Dan Bennington, Jr         20:33.7    Benet Academy        
   76  Nemor Esparza, Sr          20:39.5    Glenbard North       
   77  Daulton Baran, Jr          20:42.1    Jacobs               
   78  Sean O'Connell, So         20:45.5    Benet Academy        
   79  Henry Thompson, So         20:46.1    Benet Academy        
   80  Andrew Olp, Fr             20:46.8    Benet Academy        
   81  Liam Flynn, Jr             20:49.2    Benet Academy        
   82  Jeff Klouda, So            20:50.4    Benet Academy        
   83  Matt Genovese, Jr          20:50.7    Benet Academy        
   84  Nick Milkivic, Jr          20:51.4    Glenbard West        
   85  Brayden Miller, Sr         20:54.6    Kaneland             
   86  Tim Olson, Sr              20:56.5    Dundee-Crown         
   87  Tavares Fowler, Sr         20:56.7    Dundee-Crown         
   88  Cameron Shotton, Fr        20:56.8    DeKalb               
   89  Kyle Hand, Jr              20:57.4    Benet Academy        
   90  Kyle Johnson, Sr           21:04.3    Glenbard West        
   91  Nathan Zakes, Jr           21:05.5    Jacobs               
   92  Griffin Guge, Fr           21:05.5    Westminster Christian 
   93  Ben Dray, Jr               21:09.0    West Aurora          
   94  Ryan Newendyke, Jr         21:11.3    West Aurora          
   95  Rafael Quintana, Sr        21:12.4    Larkin               
   96  Jarrett Smalley, Sr        21:17.3    Crystal Lake Central 
   97  Sean Morrissey, Sr         21:19.9    Benet Academy        
   98  Brian Setzke, Jr           21:20.9    Glenbard West        
   99  Sergio Ramirez, Jr         21:21.9    Larkin               
  100  Michael Robinson, Sr       21:25.6    Benet Academy        
  101  Trevor Brennan, Jr         21:32.9    Jacobs               
  102  Jamie Butkus, Sr           21:34.2    Glenbard West        
  103  Connor Blevins, Jr         21:35.3    Jacobs               
  104  Billy Welsh, So            21:38.2    Benet Academy        
  105  Liam Joyce, Jr             21:40.4    Burlington Central   
  106  T J. Thurmond, Jr          21:42.5    Glenbard West        
  107  Brian Andersen, Jr         21:45.8    Dundee-Crown         
  108  Jimmy Rabe, Fr             21:49.5    Benet Academy        
  109  Granger Gridley, So        21:52.3    DeKalb               
  110  Will Kuipers, Fr           21:53.1    Kaneland             
  111  Brian Ritter, Sr           21:55.5    Glenbard West        
  112  Jake Soto, So              21:59.8    DeKalb               
  113  Aaron French, Fr           22:00.3    Kaneland             
  114  Eric Holmgren, Sr          22:01.4    Burlington Central   
  115  Ben Martin, Fr             22:01.6    DeKalb               
  116  Mazzin Ansari, Jr          22:02.4    Glenbard West        
  117  Patrick Kelly, Sr          22:06.3    Glenbard West        
  118  Gavin Davis, Jr            22:11.2    Crystal Lake Central 
  119  James Hickey, Sr           22:11.6    Benet Academy        
  120  Eion Fitzgerald, Jr        22:17.6    Crystal Lake Central 
  121  Larry Dunn, So             22:22.4    Benet Academy        
  122  Lee Austen, So             22:28.6    Dundee-Crown         
  123  Declean McNamara, Fr       22:33.8    Benet Academy        
  124  Zach Murphy, Fr            22:35.8    DeKalb               
  125  Michael Chang, Sr          22:36.6    Glenbard North       
  126  Nick Cole, Jr              22:41.0    Glenbard West        
  127  Pat Bartman, Jr            22:45.1    Jacobs               
  128  Jorge Esquivel, Sr         22:46.4    Crystal Lake Central 
  129  June Castro, Jr            22:48.0    West Aurora          
  130  Kevin Dean, Fr             22:48.3    Westminster Christian 
  131  Kevin Dispensa, Sr         22:52.6    Dundee-Crown         
  132  Aarin Powers, Jr           23:00.5    West Aurora          
  133  Steven Mendola, Sr         23:01.9    Jacobs               
  134  Austin Eckhardt, Jr        23:03.4    Rochelle             
  135  Bruce Gonzales, Jr         23:05.4    West Aurora          
  136  Justin Richman, Jr         23:06.3    Jacobs               
  137  Shovik Patel, So           23:10.1    Glenbard North       
  138  Jackson Lebedun, Jr        23:17.9    Jacobs               
  139  Danny Bush, Sr             23:22.7    Crystal Lake Central 
  140  Ted Litchfield, Sr         23:25.9    Benet Academy        
  141  Connor Pennington, So      23:42.5    Kaneland             
  142  Michael O'Sullivan, Fr     23:43.2    Benet Academy        
  143  William Heideman, So       23:44.0    Glenbard North       
  144  Kyle Osborne, Fr           23:52.2    Kaneland             
  145  Alexander Linder, Jr       23:56.1    Benet Academy        
  146  Phong Pham, Jr             24:01.5    Glenbard North       
  147  Brandon Meng, Jr           24:07.3    Dundee-Crown         
  148  Joe Laurich, Jr            24:23.7    Burlington Central   
  149  Tim Kormaromy, Sr          24:48.6    Dundee-Crown         
  150  Brian Gabrielson, Jr       24:54.8    Dundee-Crown         
  151  Phil Rawers, So            25:01.5    Kaneland             
  152  Jack Dillman, Sr           25:43.3    West Aurora          
  153  Thomas Rice, Jr            25:48.1    Dundee-Crown         
  154  Jaden French, Jr           25:51.9    Larkin               
  155  Talha Ahmad, Sr            27:33.7    Crystal Lake Central 
  156  Parth Patel, Sr            27:36.3    Glenbard West        
  157  Derek Slager, Sr           27:37.4    Burlington Central   
  158  Jason Holmgren, Fr         27:42.0    Glenbard North       
  159  Elliott Murphy, Jr         27:53.8    Glenbard West