Kaneland Eddington Invitational - Open Girls

Elburn Woods Forest Preserve, Elburn, IL

September 15, 2012

74 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

 PLACE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1  Mackenzie Williams, Sr     20:48.1    Geneva               
    2  Clare McCabe, Fr           21:07.3    Benet Academy        
    3  Laura Marschitz, Jr        21:49.5    Geneva               
    4  Kara Hoving, Jr            21:53.1    Benet Academy        
    5  Hailey Garhan, Sr          22:02.9    Benet Academy        
    6  Ashley Castellanos, Sr     22:14.1    Kaneland             
    7  Becky Geneser, Jr          22:14.2    Geneva               
    8  Kathleen Woods, Sr         22:16.4    Benet Academy        
    9  Erika Carlson, So          22:17.1    Kaneland             
   10  Liz Johnson, Sr            22:25.4    Benet Academy        
   11  Bronwyn Harper, Sr         22:31.2    Crystal Lake Central 
   12  Peggy Flavin, Sr           22:41.8    Benet Academy        
   13  Veronica Graeber, Sr       22:44.7    Benet Academy        
   14  Sarah Pilgrim, Jr          22:45.8    Benet Academy        
   15  Isabeau Guglielmo, Sr      22:46.7    Geneva               
   16  Katie Anderson, Jr         22:47.5    Geneva               
   17  Lauren Groberski, Sr       22:49.5    Benet Academy        
   18  Amanda Morrall, Sr         22:50.1    Geneva               
   19  Colleen Durkin, Jr         22:53.0    Benet Academy        
   20  Candace Carlson, Jr        22:55.8    Dundee-Crown         
   21  Magda Pecyna, Sr           22:57.3    Glenbard East        
   22  Julianne Iandoli, Sr       22:57.6    Benet Academy        
   23  Hannah Pankau, Jr          22:57.7    Jacobs               
   24  Morgan Easterday, Fr       23:01.4    Glenbard East        
   25  Elizabeth Brown, Jr        23:04.9    Glenbard East        
   26  Maggie Crouch, So          23:09.5    Benet Academy        
   27  Abby Michel, Jr            23:11.3    Rosary               
   28  Amanda Nawrocki, Sr        23:41.4    Benet Academy        
   29  Katie Baumann, Jr          23:42.7    Benet Academy        
   30  Anabel Michel Aguirre, Jr  23:49.7    Dundee-Crown         
   31  Lauren Keiffer, Jr         23:51.8    Rosary               
   32  Eva Baghdan, Jr            24:06.2    Benet Academy        
   33  Lauren Melchers, Jr        24:08.9    Jacobs               
   34  Sarah Barrett, Jr          24:09.3    Benet Academy        
   35  Grace Griffin, Fr          24:10.8    Benet Academy        
   36  Kellie Regan, Fr           24:20.6    Waubonsie Valley     
   37  Madeline Hightower, Fr     24:20.8    Benet Academy        
   38  Gianna Hartwig, Sr         24:21.7    Benet Academy        
   39  Claire Veselik, Sr         24:30.5    Benet Academy        
   40  Loren Riedy, Jr            24:47.2    Benet Academy        
   41  Noelle Alkhawaja, Sr       24:47.4    Glenbard East        
   42  Jane Wagner, Fr            24:54.5    Benet Academy        
   43  Raquel D'escoto, Jr        24:54.7    Rosary               
   44  Anna Ward, Jr              25:01.0    Rosary               
   45  Anna Monroe, So            25:01.7    Benet Academy        
   46  Mary Clare Lipa, Fr        25:02.0    Benet Academy        
   47  Killeen McHugh, So         25:03.6    Benet Academy        
   48  Maggie Doyle, Jr           25:06.3    Benet Academy        
   49  Hannah Blankenship, So     25:10.1    Benet Academy        
   50  Julia Masciopinto, Sr      25:11.2    Burlington Central   
   51  Victoria Johnson, Sr       25:12.7    Benet Academy        
   52  Lauren Proctor, Jr         25:14.3    Jacobs               
   53  Renata Milani, Fr          25:19.8    Benet Academy        
   54  Elizabeth Berland, Sr      25:20.6    Kaneland             
   55  Kelly McGuire, Sr          25:23.4    Crystal Lake Central 
   56  Rebecca Strickland, Jr     25:24.6    Rosary               
   57  Natalie Boyle, So          25:26.4    Benet Academy        
   58  Meghan Doyle, So           25:29.1    Benet Academy        
   59  Delaney Lebedun, Jr        25:32.5    Jacobs               
   60  Shannon Mills, Jr          25:32.9    Benet Academy        
   61  Kirsten Wetzel, Fr         25:33.1    Waubonsie Valley     
   62  Catherine Giuffre, Fr      25:33.7    Benet Academy        
   63  Paige Kingery, Fr          25:37.2    Waubonsie Valley     
   64  Sarah Leary, Fr            25:37.7    Benet Academy        
   65  Elisabeth Abdoo, Fr        25:45.3    Benet Academy        
   66  Jenny Schnur, Sr           25:48.2    Benet Academy        
   67  Kristin Scott, Sr          25:49.5    Crystal Lake Central 
   68  Emily Rusnak, Fr           25:50.3    Waubonsie Valley     
   69  Kelsey Perez, Sr           25:51.1    Jacobs               
   70  Megan Franklin, Jr         25:51.2    Kaneland             
   71  Megan Will, Fr             25:58.6    Benet Academy        
   72  Shannon Degnan, Jr         26:06.0    Benet Academy        
   73  Caitlin Finan, Jr          26:08.4    Benet Academy        
   74  Clare Theisen, Jr          26:14.2    Benet Academy        
   75  Jasmine Leonard, Sr        26:17.2    Glenbard North       
   76  Katy Grunewald, Jr         26:20.5    Benet Academy        
   77  Gen Hamilton, Jr           26:22.5    Benet Academy        
   78  Kelsey Hamil, Sr           26:25.3    Sycamore             
   79  Marie Bedoun, Sr           26:28.1    Glenbard North       
   80  Amanda Becker, Sr          26:29.7    Glenbard North       
   81  Taylor Brust, Jr           26:34.2    Jacobs               
   82  Caitlin Graeber, Fr        26:46.0    Benet Academy        
   83  Morgan Nadler, Fr          26:49.2    Waubonsie Valley     
   84  Jessica Vaca, Fr           26:50.8    Waubonsie Valley     
   85  Sarah Haung, So            26:51.1    Waubonsie Valley     
   86  Ande Gradel, Fr            26:54.5    Benet Academy        
   87  Carla Chavez, Sr           27:01.1    Glenbard East        
   88  Colleen Jacklich, Jr       27:09.5    Benet Academy        
   89  Brittany O'Hara, Jr        27:12.4    Glenbard East        
   90  Fiona Girard, So           27:14.7    Benet Academy        
   91  Kelly Noonan, Jr           27:15.5    Benet Academy        
   92  Elisabeth Hoirup, Sr       27:17.5    Crystal Lake Central 
   93  Brooke Flowers, Jr         27:26.8    Crystal Lake Central 
   94  Monica Powers, Jr          27:27.4    Rosary               
   95  Shelby Klingberg, So       27:27.5    Glenbard North       
   96  Sabrina Tiangco, So        27:31.1    Waubonsie Valley     
   97  Natasha Ring, Sr           27:34.7    Kaneland             
   98  Lauren Cowin, Jr           27:37.0    Crystal Lake Central 
   99  Sarah Paoli, Jr            27:38.0    Benet Academy        
  100  Claire Kingery, Fr         27:44.4    Waubonsie Valley     
  101  Kayley Rettberg, Fr        27:44.7    Glenbard North       
  102  Maeve McDonnell, Sr        27:45.9    Benet Academy        
  103  Caroline Mayer, Fr         27:48.9    Rosary               
  104  Autumn Douglas, Sr         27:49.5    Waubonsie Valley     
  105  Melinda Schriber, So       27:58.7    Rosary               
  106  Gracie Armstrong, Fr       28:02.9    Westminster Christian 
  107  Annika VanNoord, Jr        28:03.8    Westminster Christian 
  108  Tabi Birtell, Jr           28:10.7    Jacobs               
  109  Stephanie Khouri, Jr       28:12.6    Benet Academy        
  110  Karla Andrade, So          28:12.7    Glenbard East        
  111  Madeline Smith, Sr         28:28.2    Glenbard East        
  112  Shiela King, Fr            28:31.0    Glenbard North       
  113  Rachel Benjamin, Sr        28:33.1    Geneva               
  114  Paige Phelps, Sr           28:34.6    Sycamore             
  115  Mary Krzywosz, Jr          28:44.7    Benet Academy        
  116  Jenny Hernandez, Fr        29:08.7    Benet Academy        
  117  Kelsey Seegers, So         29:12.6    Crystal Lake Central 
  118  Kayla Keating, Fr          29:12.7    Rosary               
  119  Alli Ninmann, Jr           29:15.0    Waubonsie Valley     
  120  Annika Haemmerle, Jr       29:15.0    Jacobs               
  121  Natalee Spagnola, Sr       29:16.5    Jacobs               
  122  Sydney Otten, Fr           29:29.8    Benet Academy        
  123  Genevieve Goelz, Jr        29:39.8    Jacobs               
  124  Leslie Villafuerte, Sr     29:45.6    Larkin               
  125  Tess Joose, Jr             29:48.0    Rosary               
  126  Shannon Charmoli, Sr       29:53.4    Glenbard North       
  127  Megan O'Hara, Sr           29:54.6    Benet Academy        
  128  Sonia Nevarez, Sr          29:57.0    Glenbard East        
  129  Callie Arendt, Jr          29:58.3    Freeport             
  130  Kelly Boris, Fr            30:08.9    Benet Academy        
  131  Ivonne Gutierrez, Sr       30:12.4    Larkin               
  132  Samantha Georges, Sr       30:16.5    Glenbard East        
  133  Sarah Wilkinson, Jr        30:27.9    Rosary               
  134  Alexis Ryan, Fr            30:44.0    Glenbard North       
  135  Mayra Corona, Jr           30:51.9    Larkin               
  136  Carla Castillo, Sr         31:07.2    Larkin               
  137  Becky Sadorf, Fr           32:27.4    Glenbard North       
  138  Kim Ledezma, Sr            33:32.2    Larkin               
  139  Norma Fabela, Fr           34:02.1    Larkin               
  140  Rachel Ramage, So          34:38.8    Freeport             
  141  Emma Leuer, Fr             35:09.7    Rosary               
  142  Ashley Likes, Jr           35:18.2    Rosary               
  143  Alena DuBois, Fr           35:46.1    Glenbard East