Lake Park Lancer Invitational - Varsity Boys

Lake Park High School, Roselle, IL

September 8, 2012

68 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                 POINTS       PLACES OF FINISHERS          AVG. TIME SPREAD
  1   Belvidere North          61    1    2    3   27   28   31   87  15:21.1  1:27.3
  2   Deerfield                74    8   10   15   20   21   33   42  15:38.6  0:35.6
  3   Lake Park                76    6    7   14   24   25   36   39  15:38.2  0:44.2
  4   Plainfield East         108    5    9   17   34   43   93       15:48.8  1:22.2
  5   Downers Grove North     113   12   18   22   26   35   38   55  15:55.8  0:49.0
  6   Bartlett                149   16   19   23   41   50   63   68  16:07.7  0:55.0
  7   Schaumburg              192    4   11   32   72   73   92  103  16:15.2  2:17.4
  8   Glenbrook North         247   30   46   52   58   61   62   65  16:38.4  0:46.5
  9   Hoffman Estates         286   13   37   60   77   99            17:02.0  3:11.0
 10   Elgin                   291   44   51   57   69   70   81   88  16:52.7  0:37.4
 11   Elk Grove               300   29   45   64   80   82            17:03.6  1:39.3
 12   St. Charles East        326   54   56   66   74   76   78   96  17:05.0  0:44.6
 13   South Elgin             358   40   53   83   84   98  100  101  17:30.0  2:16.4
 14   Larkin                  360   48   59   79   85   89   91   95  17:26.6  1:31.9
 15   Maine West              371   49   71   75   86   90   97  102  17:28.7  1:34.6
 16   Streamwood              417   47   67   94  104  105  106  107  18:19.2  3:29.5

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Garrett Lee, Sr            14:41.3    Belvidere North      
    2     2  Tyler Yunk, Sr             14:49.2    Belvidere North      
    3     3  Paxson Menard, Sr          14:59.6    Belvidere North      
    4     4  Evan Prizy, Sr             15:01.3    Schaumburg           
    5     5  Joseph Suarez              15:07.0    Plainfield East      
    6     6  Jeremy Lozano, Jr          15:17.1    Lake Park            
    7     7  Dakota Morales, Sr         15:18.8    Lake Park            
    8     8  Alex Gold                  15:21.0    Deerfield            
    9     9  Jake Runnion               15:24.4    Plainfield East      
   10    10  Jordan Abosch              15:26.1    Deerfield            
   11    11  Juan Barajas, Sr           15:27.9    Schaumburg           
   12    12  Ben Eaton, Sr              15:30.8    Downers Grove North  
   13    13  Billy Thomas, Jr           15:31.7    Hoffman Estates      
   14    14  Eric Dade, Jr              15:32.4    Lake Park            
   15    15  Shai Farhi                 15:34.1    Deerfield            
   16    16  Connor Rachford, Sr        15:43.3    Bartlett             
   17    17  Cody Hughes                15:45.9    Plainfield East      
   18    18  Jared Spilky, Jr           15:48.6    Downers Grove North  
   19    19  Anthony Peters, Jr         15:49.7    Bartlett             
   20    20  Maor Kramer                15:55.5    Deerfield            
   21    21  Charles Nash               15:56.5    Deerfield            
   22    22  Jeremy Craven, Jr          15:57.3    Downers Grove North  
   23    23  Dan Cotton, Jr             15:58.9    Bartlett             
   24    24  Connor Peck, Sr            16:01.3    Lake Park            
   25    25  Andy Tomaka, Jr            16:01.3    Lake Park            
   26    26  Ryan Clevenger, So         16:02.6    Downers Grove North  
   27    27  Chase Hill, Jr             16:07.0    Belvidere North      
   28    28  Jesse Laseman, Sr          16:08.5    Belvidere North      
   29    29  Mike Frintner, Jr          16:09.2    Elk Grove            
   30    30  Danny Cheung               16:10.0    Glenbrook North      
   31    31  Jacob Howe, Jr             16:13.4    Belvidere North      
   32    32  Travis Rauch, Sr           16:13.8    Schaumburg           
   33    33  Bryan Roseberg             16:16.0    Deerfield            
   34    34  Harris Jordan              16:17.4    Plainfield East      
   35    35  James Diamond, Sr          16:19.7    Downers Grove North  
   36    36  Lucas Bracher, Jr          16:21.2    Lake Park            
   37    37  Connor Dressler, Sr        16:21.7    Hoffman Estates      
   38    38  Ryan Zemel, Sr             16:23.5    Downers Grove North  
   39    39  Michael Strachan, Sr       16:25.0    Lake Park            
   40    40  Matthew Stover, Jr         16:25.0    South Elgin          
   41    41  Mitch Sullivan, Sr         16:28.2    Bartlett             
   42    42  Max Rich                   16:28.4    Deerfield            
   43    43  Collin Warke               16:29.1    Plainfield East      
   44    44  Emilio Mancha, Jr          16:34.0    Elgin                
   45    45  Joey Kraemer, Jr           16:34.1    Elk Grove            
   46    46  Alex Cintado               16:34.7    Glenbrook North      
   47    47  Daniel Robles, Sr          16:34.9    Streamwood           
   48    48  Cameron Powers, Jr         16:35.2    Larkin               
   49    49  Dominick Budzik, Sr        16:35.7    Maine West           
   50    50  Alex Peters, Jr            16:38.3    Bartlett             
   51    51  Cristian Martinez, Sr      16:40.0    Elgin                
   52        Gilberto Rodriguez, Sr     16:40.2    Lake Park            
   53    52  Daniel Congbalay           16:40.7    Glenbrook North      
   54    53  Matt McClure, Jr           16:41.3    South Elgin          
   55        Ricky Perkins, Sr          16:43.1    Harlem               
   56    54  Mike Meyer, Jr             16:46.0    St. Charles East     
   57    55  Marc Mathy, Jr             16:46.5    Downers Grove North  
   58    56  Adam Phillips, Sr          16:48.1    St. Charles East     
   59    57  Nathan Hasken, Sr          16:49.9    Elgin                
   60    58  Jay Silver                 16:50.0    Glenbrook North      
   61    59  Alex O'Claire, Jr          16:52.4    Larkin               
   62    60  Thomas Simac, Jr           16:55.3    Hoffman Estates      
   63    61  Tommy Muldoon              16:56.5    Glenbrook North      
   64    62  Matt Bondy                 16:57.2    Glenbrook North      
   65    63  Myles Zilinsky, So         16:57.9    Bartlett             
   66        Chandler Poppen, Sr        16:58.1    Harlem               
   67    64  Jersson Pachar, Jr         16:58.4    Elk Grove            
   68    65  Daniel Amram               16:58.6    Glenbrook North      
   69        Reilly Grant               17:00.3    Deerfield            
   70    66  Jake Mende, Jr             17:00.7    St. Charles East     
   71    67  William Troman, Jr         17:05.5    Streamwood           
   72    68  Alex Isla, Jr              17:07.1    Bartlett             
   73    69  Richard Childs, Jr         17:08.2    Elgin                
   74    70  Fabian Salazar, Sr         17:11.3    Elgin                
   75    71  Mike Picchiotti, Sr        17:12.1    Maine West           
   76        Jamie Kennedy, Sr          17:13.4    Downers Grove North  
   77    72  Nick Smith, Sr             17:14.4    Schaumburg           
   78    73  Dhrumil Shah, Jr           17:18.7    Schaumburg           
   79    74  Dan Wiitanen, Jr           17:19.5    St. Charles East     
   80        Jacob Spitz                17:26.0    Glenbrook North      
   81    75  Brad Ritzema, Sr           17:28.0    Maine West           
   82    76  Jesus Galvan, Sr           17:30.6    St. Charles East     
   83    77  Adam Long, Sr              17:38.9    Hoffman Estates      
   84    78  Gage Militello, Sr         17:42.1    St. Charles East     
   85    79  Jeremy Bauer, Sr           17:44.1    Larkin               
   86    80  Ryan Hennesy, Jr           17:47.7    Elk Grove            
   87    81  Anuj Chokshi, Sr           17:47.7    Elgin                
   88    82  Zach Pindras, Jr           17:48.4    Elk Grove            
   89    83  Beny Romo, Sr              17:49.8    South Elgin          
   90    84  James Hegarty, Jr          17:52.4    South Elgin          
   91    85  Luis Subias, Sr            17:54.2    Larkin               
   92    86  Geoff Rozo, Jr             17:57.4    Maine West           
   93    87  Jon Menge, Jr              17:57.5    Belvidere North      
   94    88  Charlie Wiltgen, Sr        18:01.4    Elgin                
   95    89  Jason Bauer, Sr            18:07.0    Larkin               
   96    90  Kyle Morishita, Sr         18:10.3    Maine West           
   97    91  Jose Mendoza, Sr           18:15.2    Larkin               
   98    92  Omar Alhayek, Jr           18:20.1    Schaumburg           
   99    93  Tyler Kiska                18:27.5    Plainfield East      
  100    94  Zel Salazar, So            18:27.6    Streamwood           
  101    95  Hugo Olvera, Sr            18:27.8    Larkin               
  102    96  Jason Weber, Jr            18:35.9    St. Charles East     
  103    97  Ben Brissette, Sr          18:37.4    Maine West           
  104        Chris Boyd, Sr             18:37.7    Larkin               
  105    98  Brandon VanBogaert, So     18:41.3    South Elgin          
  106    99  Keno Adriatico, Jr         18:42.7    Hoffman Estates      
  107   100  Liam Patrick Kenney, Jr    18:43.0    South Elgin          
  108        Jesus Rodriguez, Sr        18:50.5    Elgin                
  109        Adem Talic, Sr             18:50.5    Harlem               
  110   101  Jeff Smogolski, Sr         18:54.9    South Elgin          
  111   102  Alex Juszczynski, Jr       18:57.6    Maine West           
  112   103  Isaac Gewarges, Jr         19:06.2    Schaumburg           
  113        Nicholas LaMore, Sr        19:08.7    South Elgin          
  114   104  Vasu Patel, Jr             19:23.7    Streamwood           
  115   105  Jose Resendiz, Jr          20:04.3    Streamwood           
  116   106  Collin Crumlett, Jr        20:39.7    Streamwood           
  117   107  Nabeel Baig, Sr            20:56.5    Streamwood