Leavey Invitational - Varsity Girls

Hosted by St. Charles East H.S.

September 1, 2012

72 degrees, overcast
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                 POINTS      PLACES OF FINISHERS           AVG. TIME SPREAD
  1   St. Charles North        99   13   16   17   26   27   52   54  18:18.4  0:41.4
  2   York                    101    1   23   24   25   28   32   39  18:20.7  1:33.8
  3   Jacobs                  128    2    8   14   45   59   60   73  18:27.2  2:39.5
  4   Barrington              141   10   18   30   36   47   55       18:38.4  1:21.7
  5   St. Charles East        144    9   20   33   38   44   68   75  18:42.2  1:17.2
  6   Batavia                 154    6   12   37   49   50   56   61  18:42.5  1:37.8
  7   Geneva                  155   11   15   40   43   46   58   83  18:43.9  1:19.0
  8   Moline                  187    4   29   34   57   63   84       18:58.8  2:21.1
  9   Benet Academy           202    5   31   51   53   62   65   66  19:04.9  2:18.6
 10   Oswego                  221    3   21   48   71   78   81   82  19:16.5  3:47.2
 11   Montini Catholic        239   22   41   42   64   70   74       19:23.3  1:50.2
 12   Waubonsie Valley        262    7   35   67   76   77   79   86  19:37.3  2:54.8
 13   Bartlett                325   19   69   72   80   85   87   88  20:19.7  3:34.3

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Emma Fisher, Sr            17:09.4    York                 
    2     2  Lauren Van Vlierbergen, So 17:10.8    Jacobs               
    3     3  Kelsey Hjorth, Sr          17:16.3    Oswego               
    4     4  Haley Verbeke, Sr          17:33.3    Moline               
    5     5  Audrey Blazek, Sr          17:35.7    Benet Academy        
    6     6  Dakota Roman, Fr           17:46.8    Batavia              
    7     7  Ashley Bruner, Sr          17:48.7    Waubonsie Valley     
    8     8  Alex Lorenz, Fr            17:53.5    Jacobs               
    9     9  Torree Scull, So           17:57.1    St. Charles East     
   10    10  Rachel Simon, Sr           17:57.5    Barrington           
   11    11  Brooke Nusser, So          17:58.8    Geneva               
   12    12  Lexi Slome, So             17:59.8    Batavia              
   13    13  Nina Olshever, Fr          17:59.9    St. Charles North    
   14    14  Sam Baran, Sr              18:04.1    Jacobs               
   15    15  Kathryn Adelman, Jr        18:05.0    Geneva               
   16    16  Ashley England, Jr         18:05.1    St. Charles North    
   17    17  Kaylee Wessel, Jr          18:05.1    St. Charles North    
   18    18  Cary Reynolds, Jr          18:09.3    Barrington           
   19    19  Nicole Watkins, Sr         18:12.3    Bartlett             
   20    20  Sarah Hill, Sr             18:24.8    St. Charles East     
   21    21  Ashley Golembeski, Sr      18:24.8    Oswego               
   22    22  Catherine Kitz, Sr         18:28.2    Montini Catholic     
   23    23  Hannah Wahlgren, So        18:34.5    York                 
   24    24  Allison Smith, Jr          18:37.9    York                 
   25    25  Katherine Schlemmel, Sr    18:38.4    York                 
   26    26  Elle Murata, Sr            18:40.6    St. Charles North    
   27    27  Shelby Artman, Fr          18:41.3    St. Charles North    
   28    28  Kristen O'Malley, Sr       18:43.1    York                 
   29    29  Almanza Brisa, Jr          18:46.9    Moline               
   30    30  Ashleigh Kleinjan, Sr      18:49.3    Barrington           
   31    31  Elli Chalkey, So           18:50.4    Benet Academy        
   32    32  Dayle Mueller, So          18:50.8    York                 
   33    33  Madeline Westerhoff, Sr    18:55.0    St. Charles East     
   34    34  Jennifer Dawkins, Sr       18:55.8    Moline               
   35    35  Allison Wilson, Jr         18:56.0    Waubonsie Valley     
   36    36  Haley Wells, Sr            18:57.0    Barrington           
   37    37  Jenny Muehlbauer, So       18:58.8    Batavia              
   38    38  Samantha Perez, Sr         19:00.1    St. Charles East     
   39    39  Caitlin Blum, Jr           19:01.5    York                 
   40    40  Sydney Geils, Jr           19:05.1    Geneva               
   41    41  Brittany Fisher, Jr        19:05.7    Montini Catholic     
   42    42  Emma Makowski, Fr          19:06.9    Montini Catholic     
   43    43  Marin Leone, So            19:13.1    Geneva               
   44    44  Elizabeth Deutsch, Sr      19:14.2    St. Charles East     
   45    45  Kayla Giuliano, Jr         19:17.4    Jacobs               
   46    46  Ana Samples, Jr            19:17.7    Geneva               
   47    47  Kristen Patino, Jr         19:19.1    Barrington           
   48    48  Teagan Terando, Jr         19:19.2    Oswego               
   49    49  Gracie Ball, Sr            19:22.6    Batavia              
   50    50  Alicia Grant, So           19:24.6    Batavia              
   51    51  Francie Gradel, So         19:27.4    Benet Academy        
   52    52  Nicole Lopez, Sr           19:28.4    St. Charles North    
   53    53  Emma Sliwinski, Jr         19:36.9    Benet Academy        
   54    54  Megan Young, Sr            19:37.3    St. Charles North    
   55    55  Camille Blaisdell, Jr      19:39.1    Barrington           
   56    56  Lia Kruse, Jr              19:42.3    Batavia              
   57    57  Lindsey Gidel, Sr          19:43.5    Moline               
   58    58  Kylie Monahan, So          19:45.6    Geneva               
   59    59  Tiffany Johnson, Jr        19:50.3    Jacobs               
   60    60  Elizabeth Berry, Jr        19:51.3    Jacobs               
   61    61  Anita Wolff, Jr            19:53.5    Batavia              
   62    62  Elaine Cleary, Sr          19:54.3    Benet Academy        
   63    63  Morgan Timm, Sr            19:54.3    Moline               
   64    64  Maggie Hallerud, Jr        19:57.3    Montini Catholic     
   65    65  Kara Hoving, Jr            19:57.9    Benet Academy        
   66    66  Lucy Zimmerman, Fr         19:59.1    Benet Academy        
   67    67  Alison Schenone, So        20:06.6    Waubonsie Valley     
   68    68  Jessica Evans, Sr          20:06.8    St. Charles East     
   69    69  Megan Neilson, Sr          20:10.3    Bartlett             
   70    70  Bianca Montesinos, So      20:18.4    Montini Catholic     
   71    71  Kayla Perez, So            20:18.5    Oswego               
   72    72  Mariah Brown, Jr           20:20.5    Bartlett             
   73    73  Courtney Eubanks, So       20:21.1    Jacobs               
   74    74  Maggie Pacana, Sr          20:21.4    Montini Catholic     
   75    75  Kaitlin Guerin, Sr         20:27.3    St. Charles East     
   76    76  Elizabeth Sapoznik, Sr     20:31.9    Waubonsie Valley     
   77    77  Lauren Newmyer, Sr         20:43.4    Waubonsie Valley     
   78    78  Dana Janusz, So            21:03.4    Oswego               
   79    79  Oksana Tupikov, Sr         21:06.4    Waubonsie Valley     
   80    80  Kelly Zilinsky, Sr         21:08.9    Bartlett             
   81    81  Blair Diemer, Sr           21:24.2    Oswego               
   82    82  Alyson Simon, So           21:25.0    Oswego               
   83    83  Annie McCarthy, So         21:31.1    Geneva               
   84    84  Emma Vyncke, So            21:44.6    Moline               
   85    85  Marisa Wegener, Sr         21:46.5    Bartlett             
   86    86  Courthey Dimitris, So      21:48.2    Waubonsie Valley     
   87    87  Kara Harmet, Jr            21:49.3    Bartlett             
   88    88  Emily Dowden, So           22:09.8    Bartlett