Upstate Eight Conference Meet - Varsity Boys

Leroy Oakes Forest Preserve, St. Charles, IL

October 13, 2012

53 degrees, overcast
Results by RealTiming Inc.

 PLACE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1  Nick Bushelle, Jr          15:11.4    Neuqua Valley        
    2  Alekh Meka, Sr             15:12.0    Neuqua Valley        
    3  Spencer Gray, Sr           15:13.1    St. Charles North    
    4  Jeremy Lozano, Jr          15:25.2    Lake Park            
    5  Connor Horn, Fr            15:26.0    Neuqua Valley        
    6  Trevor Hollis, Sr          15:27.3    Batavia              
    7  Julian Morrison, Sr        15:29.1    Waubonsie Valley     
    8  Brendan O'Connor, Sr       15:30.9    Neuqua Valley        
    9  Mitch Zabka, Jr            15:31.4    Batavia              
   10  Connor Rachford, Sr        15:32.0    Bartlett             
   11  Mike Whaley, Sr            15:32.1    Neuqua Valley        
   12  Max Rowland, Jr            15:32.6    St. Charles East     
   13  Nathan Klair, Jr           15:32.9    St. Charles North    
   14  Dakota Morales, Sr         15:35.0    Lake Park            
   15  Chris Orlow, Jr            15:35.2    Batavia              
   16  Austin Carlson, Sr         15:36.2    Waubonsie Valley     
   17  Robert Hohlman, Sr         15:36.7    Neuqua Valley        
   18  Dan Herrera, Sr            15:38.5    Geneva               
   19  Nicholas Borger, Sr        15:40.1    St. Charles North    
   20  Ryan McSweeney, Sr         15:41.7    St. Charles North    
   21  Jordan Midgley, Sr         15:41.8    Geneva               
   22  Michael Strachan, Sr       15:42.9    Lake Park            
   23  Eric Dade, Jr              15:42.9    Lake Park            
   24  Anthony Peters, Jr         15:44.3    Bartlett             
   25  Mike Bianchina, Sr         15:47.7    Geneva               
   26  Daniel Weiss, So           15:49.1    Neuqua Valley        
   27  Nathan Wendt, Sr           15:54.4    Geneva               
   28  Felipe Nino, So            15:56.3    East Aurora          
   29  Jorden Berendt, Jr         15:57.3    Batavia              
   30  Lucas Werner, Jr           15:59.0    St. Charles East     
   31  Garrett Eicher, Jr         16:00.2    Waubonsie Valley     
   32  Kevin Davis, Jr            16:01.2    St. Charles North    
   33  David Morrison, So         16:02.4    Batavia              
   34  Griffin Eicher, Jr         16:03.1    Waubonsie Valley     
   35  Dan Cotton, Jr             16:03.4    Bartlett             
   36  Ricky Downs, Jr            16:04.7    Batavia              
   37  Ryan Rasmussen, Sr         16:08.1    Geneva               
   38  Alex Peters, Jr            16:09.6    Bartlett             
   39  Keane O'Kelley, Sr         16:10.2    St. Charles North    
   40  Lucas Bracher, Jr          16:16.0    Lake Park            
   41  Mitch Sullivan, Sr         16:18.0    Bartlett             
   42  Dan Dudman, Jr             16:18.9    Geneva               
   43  Nathan Iwanski, Sr         16:19.0    St. Charles East     
   44  Ryan Wieties, So           16:23.7    Batavia              
   45  Connor Peck, Sr            16:24.1    Lake Park            
   46  Will Muckian, So           16:25.3    St. Charles East     
   47  Alex O'Claire, Jr          16:25.4    Larkin               
   48  Miguel Sanchez, Sr         16:25.5    East Aurora          
   49  Cristian Martinez, Sr      16:26.1    Elgin                
   50  Patrick Wolak, Fr          16:27.6    Waubonsie Valley     
   51  Matthew Stover, Jr         16:28.1    South Elgin          
   52  Ryan Joyce, Sr             16:29.8    St. Charles North    
   53  Francisco Valtierrez, Jr   16:31.4    East Aurora          
   54  Andy Tomaka, Jr            16:32.2    Lake Park            
   55  Matt McClure, Jr           16:33.7    South Elgin          
   56  Jon Vollrath, So           16:36.4    Waubonsie Valley     
   57  Eric Onsager, Jr           16:37.5    Waubonsie Valley     
   58  Daniel Robles, Sr          16:37.9    Streamwood           
   59  Logan Jostes, So           16:39.0    Elgin                
   60  Ekant Desai, Sr            16:39.6    Metea Valley         
   61  Adam Phillips, Sr          16:40.3    St. Charles East     
   62  Mike Meyer, Jr             16:46.5    St. Charles East     
   63  Christian Castro, So       16:47.0    East Aurora          
   64  Cameron Powers, Jr         16:47.1    Larkin               
   65  Tanner Bednar, Sr          16:48.8    Elgin                
   66  Emilio Mancha, Jr          16:52.1    Elgin                
   67  Dan Wiitanen, Jr           16:54.4    St. Charles East     
   68  Michael Tierney, Sr        16:56.9    Metea Valley         
   69  Matt Gray, Jr              16:57.2    Bartlett             
   70  Charlie Wiltgen, Sr        17:01.5    Elgin                
   71  Alejandro Hernandez, Sr    17:02.2    Bartlett             
   72  Tim Danielsen, Jr          17:04.8    Metea Valley         
   73  Chris Porras, Sr           17:05.1    Elgin                
   74  Gabe Malca, Sr             17:07.9    Metea Valley         
   75  William Troman, Jr         17:10.1    Streamwood           
   76  Jeremy Bauer, Sr           17:13.9    Larkin               
   77  Dan Gonzales, Sr           17:16.2    Metea Valley         
   78  Jason Bauer, Sr            17:19.2    Larkin               
   79  Max Keough, So             17:23.5    South Elgin          
   80  Mitch Pepa, Sr             17:24.3    Larkin               
   81  David Alvarado, Sr         17:24.6    East Aurora          
   82  Fredrick Wilson, Jr        17:26.1    East Aurora          
   83  Nathan Hasken, Sr          17:27.7    Elgin                
   84  Salvador Rodriguez, Sr     17:29.3    East Aurora          
   85  Beny Romo, Sr              17:30.7    South Elgin          
   86  James Hegarty, Jr          17:32.4    South Elgin          
   87  Andrew Kolak, Sr           17:48.0    Metea Valley         
   88  Jose Mendoza, Sr           17:50.5    Larkin               
   89  Hitesh Varshney, Jr        18:02.1    Metea Valley         
   90  Ernesto Garcia, Sr         18:07.0    Larkin               
   91  Jack Zaley, Jr             18:28.4    South Elgin          
   92  Zel Salazar, So            18:28.9    Streamwood           
   93  Brandon VanBogaert, So     18:39.3    South Elgin          
   94  Vasu Patel, Jr             18:53.3    Streamwood           
   95  Jose Resendiz, Jr          18:54.0    Streamwood           
   96  Collin Crumlett, Jr        19:38.3    Streamwood           
   97  Nabeel Baig, Sr            21:14.1    Streamwood