Upstate Eight Conference Meet - Varsity Boys

Leroy Oakes Forest Preserve, St. Charles, IL

October 13, 2012

53 degrees, overcast
Results by RealTiming Inc.

Valley Division

PLACE TEAM                 POINTS          PLACES OF FINISHERS       AVG. TIME SPREAD
  1   Neuqua Valley            21    1    2    4    6    8   11   15  15:22.5  0:20.8
  2   Lake Park                58    3    9   12   13   21   23   28  15:44.4  0:50.8
  3   Waubonsie Valley         75    5   10   17   18   25   30   31  15:55.3  0:58.6
  4   Bartlett                 82    7   14   19   20   22   35   36  15:57.5  0:46.0
  5   East Aurora             141   16   24   27   33   41   42   43  16:37.0  1:28.3
  6   Metea Valley            180   32   34   37   38   39   46   47  17:01.1  0:36.6
  7   South Elgin             184   26   29   40   44   45   48   49  17:05.7  1:04.3

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Nick Bushelle, Jr          15:11.4    Neuqua Valley        
    2     2  Alekh Meka, Sr             15:12.0    Neuqua Valley        
    3     3  Jeremy Lozano, Jr          15:25.2    Lake Park            
    4     4  Connor Horn, Fr            15:26.0    Neuqua Valley        
    5     5  Julian Morrison, Sr        15:29.1    Waubonsie Valley     
    6     6  Brendan O'Connor, Sr       15:30.9    Neuqua Valley        
    7     7  Connor Rachford, Sr        15:32.0    Bartlett             
    8     8  Mike Whaley, Sr            15:32.1    Neuqua Valley        
    9     9  Dakota Morales, Sr         15:35.0    Lake Park            
   10    10  Austin Carlson, Sr         15:36.2    Waubonsie Valley     
   11    11  Robert Hohlman, Sr         15:36.7    Neuqua Valley        
   12    12  Michael Strachan, Sr       15:42.9    Lake Park            
   13    13  Eric Dade, Jr              15:42.9    Lake Park            
   14    14  Anthony Peters, Jr         15:44.3    Bartlett             
   15    15  Daniel Weiss, So           15:49.1    Neuqua Valley        
   16    16  Felipe Nino, So            15:56.3    East Aurora          
   17    17  Garrett Eicher, Jr         16:00.2    Waubonsie Valley     
   18    18  Griffin Eicher, Jr         16:03.1    Waubonsie Valley     
   19    19  Dan Cotton, Jr             16:03.4    Bartlett             
   20    20  Alex Peters, Jr            16:09.6    Bartlett             
   21    21  Lucas Bracher, Jr          16:16.0    Lake Park            
   22    22  Mitch Sullivan, Sr         16:18.0    Bartlett             
   23    23  Connor Peck, Sr            16:24.1    Lake Park            
   24    24  Miguel Sanchez, Sr         16:25.5    East Aurora          
   25    25  Patrick Wolak, Fr          16:27.6    Waubonsie Valley     
   26    26  Matthew Stover, Jr         16:28.1    South Elgin          
   27    27  Francisco Valtierrez, Jr   16:31.4    East Aurora          
   28    28  Andy Tomaka, Jr            16:32.2    Lake Park            
   29    29  Matt McClure, Jr           16:33.7    South Elgin          
   30    30  Jon Vollrath, So           16:36.4    Waubonsie Valley     
   31    31  Eric Onsager, Jr           16:37.5    Waubonsie Valley     
   32    32  Ekant Desai, Sr            16:39.6    Metea Valley         
   33    33  Christian Castro, So       16:47.0    East Aurora          
   34    34  Michael Tierney, Sr        16:56.9    Metea Valley         
   35    35  Matt Gray, Jr              16:57.2    Bartlett             
   36    36  Alejandro Hernandez, Sr    17:02.2    Bartlett             
   37    37  Tim Danielsen, Jr          17:04.8    Metea Valley         
   38    38  Gabe Malca, Sr             17:07.9    Metea Valley         
   39    39  Dan Gonzales, Sr           17:16.2    Metea Valley         
   40    40  Max Keough, So             17:23.5    South Elgin          
   41    41  David Alvarado, Sr         17:24.6    East Aurora          
   42    42  Fredrick Wilson, Jr        17:26.1    East Aurora          
   43    43  Salvador Rodriguez, Sr     17:29.3    East Aurora          
   44    44  Beny Romo, Sr              17:30.7    South Elgin          
   45    45  James Hegarty, Jr          17:32.4    South Elgin          
   46    46  Andrew Kolak, Sr           17:48.0    Metea Valley         
   47    47  Hitesh Varshney, Jr        18:02.1    Metea Valley         
   48        Ernesto Garcia, Sr         18:07.0    Larkin               
   49    48  Jack Zaley, Jr             18:28.4    South Elgin          
   50    49  Brandon VanBogaert, So     18:39.3    South Elgin