Aurora City Meet - Varsity Boys

Waubonsie Valley H.S. - Aurora, IL

August 31, 2013

70 degrees, rain
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Waubonsie Valley           34    2    5    6   10   11   14   20  16:46.8  0:25.9
  2 Marmion Academy            50    3    8    9   12   18   19   24  17:00.8  1:08.0
  3 East Aurora                88    4   13   15   21   35   37   39  17:53.2  3:46.1
  4 West Aurora                93    1   17   22   25   28   31   33  17:52.0  2:40.2
  5 Aurora Central Catholic   102    7   16   23   27   29   30   32  18:07.1  2:08.4
  6 IMSA                      174   26   34   36   38   40   41   42  20:49.9  4:48.8


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Connor McCue, So           16:18.1    West Aurora          
    2        Tanner Chada, Fr           16:24.4    Aurora Christian     
    3     2  Patrick Wolak, So          16:30.2    Waubonsie Valley     
    4     3  Brady Bobbitt, Sr          16:34.4    Marmion Academy      
    5     4  Felipe Nino, Jr            16:35.4    East Aurora          
    6     5  Eric Onsager, Sr           16:45.1    Waubonsie Valley     
    7     6  John Vollrath, Jr          16:47.9    Waubonsie Valley     
    8     7  Javier Montelongo, Sr      16:52.8    Aurora Central Catholic 
    9     8  Eric Lifka, Sr             16:53.1    Marmion Academy      
   10     9  Timmy Riordan, Sr          16:53.9    Marmion Academy      
   11    10  Stephen Scott, Sr          16:55.1    Waubonsie Valley     
   12    11  Garrett Eicher, Sr         16:56.0    Waubonsie Valley     
   13    12  Paul Bancroft, Sr          17:00.1    Marmion Academy      
   14    13  Francisco Valtierrez, Sr   17:08.6    East Aurora          
   15    14  Jeff Colvin, Sr            17:20.9    Waubonsie Valley     
   16    15  Christian Castro, Jr       17:21.9    East Aurora          
   17    16  Matt Knapp, Sr             17:30.6    Aurora Central Catholic 
   18    17  Braeden McCue, Sr          17:30.9    West Aurora          
   19    18  Kevin Hoss, Sr             17:42.4    Marmion Academy      
   20    19  Kevin Grahovec, Sr         17:43.1    Marmion Academy      
   21    20  Zach Howerton, Sr          17:50.2    Waubonsie Valley     
   22    21  Fredrick Wilson, Sr        17:58.8    East Aurora          
   23    22  Joe Chavez, Sr             17:59.1    West Aurora          
   24        John DiCicco, Sr           18:10.1    Aurora Christian     
   25    23  David Gagnon, Sr           18:27.0    Aurora Central Catholic 
   26    24  Matthew Milder, Sr         18:29.1    Marmion Academy      
   27        Anthony Pullano, Sr        18:31.4    Marmion Academy      
   28    25  Max Held, Sr               18:33.7    West Aurora          
   29    26  Sagar Punhani, Sr          18:38.2    IMSA                 
   30    27  Daniel Aquino, Jr          18:44.0    Aurora Central Catholic 
   31        Colin Sheehan, Sr          18:44.3    Marmion Academy      
   32        Joe Dutton, Sr             18:45.7    Marmion Academy      
   33        Austin Bruner, Jr          18:53.7    Waubonsie Valley     
   34    28  Sergio Rios, Jr            18:58.3    West Aurora          
   35    29  Gabriel Boebel, Jr         19:01.1    Aurora Central Catholic 
   36    30  John Eastwood, Jr          19:10.8    Aurora Central Catholic 
   37        Nick Rubl, Sr              19:21.8    Marmion Academy      
   38        Michael Julius, Jr         19:24.2    Waubonsie Valley     
   39        Kurt Zepeda, Sr            19:24.2    Marmion Academy      
   40    31  Jason Zak, Jr              19:33.0    West Aurora          
   41    32  Patrick Lefevre, Sr        19:35.6    Aurora Central Catholic 
   42    33  Zachary Vincent, Jr        19:35.8    West Aurora          
   43        Richie Jarnell, Sr         19:37.4    Marmion Academy      
   44        James Cerza, Sr            19:42.2    Aurora Central Catholic 
   45        Mitchell Berendt, Sr       19:46.7    West Aurora          
   46        Peter Saucedo, Sr          19:47.1    Marmion Academy      
   47        Joey Johnson, Jr           19:48.2    Waubonsie Valley     
   48    34  Milosz Kowal, Sr           19:50.6    IMSA                 
   49        Mike Desch, Sr             19:52.0    Marmion Academy      
   50        Ben Dray, Sr               20:08.5    West Aurora          
   51        Brandon Farias, Sr         20:09.8    West Aurora          
   52        Jared Kuhel, Jr            20:20.7    Waubonsie Valley     
   53    35  Yovani Alcantara, Jr       20:21.4    East Aurora          
   54    36  Brenna Wakey, Sr           20:31.7    IMSA                 
   55        Tom Schafer, Sr            20:32.6    Marmion Academy      
   56        Brandon Rockwood, Sr       20:35.8    Marmion Academy      
   57        Trevor Bennett, Jr         20:41.9    Aurora Central Catholic 
   58    37  Alex Ramos, Jr             20:58.2    East Aurora          
   59        Dean Arbid, Sr             20:58.4    Waubonsie Valley     
   60        Christian Trujillo, Sr     21:02.0    Marmion Academy      
   61        Matt Castro, Jr            21:12.2    West Aurora          
   62        Evan Kuhel, Jr             21:17.0    Waubonsie Valley     
   63        Jake Thompson, Sr          21:17.3    Marmion Academy      
   64        Jack Cason, Sr             21:17.9    Marmion Academy      
   65        Luke McArdle, Sr           21:20.0    Marmion Academy      
   66        Bruce Gonzales, Sr         21:20.5    West Aurora          
   67        Peter Allcorn, Jr          21:24.3    Aurora Christian     
   68        Gilberto Cervantes, Sr     21:28.2    Aurora Central Catholic 
   69    38  Alen Liang, So             21:42.0    IMSA                 
   70        Josh San Diego, Jr         21:46.6    Aurora Central Catholic 
   71        Kyle Theophilus, Jr        21:50.2    Waubonsie Valley     
   72    39  Tony Ochoa, Jr             22:13.2    East Aurora          
   73        Andrew Lillie, Sr          22:32.3    Marmion Academy      
   74        Zach Wulbert, Sr           22:34.1    Marmion Academy      
   75        Gilberto Leon, Jr          23:00.7    East Aurora          
   76    40  Rajive Patel O'Connor, Jr  23:27.0    IMSA                 
   77    41  Leon Wang, Jr              23:27.2    IMSA                 
   78    42  Jack Huang, Jr             23:35.3    IMSA                 
   79        Conroy Unruh, Sr           24:12.7    Marmion Academy      
   80        Daniel Garza, Sr           24:18.0    Marmion Academy      
   81        Alex Mehrer, Sr            24:30.5    Marmion Academy      
   82        Al-Jalil Gault, Sr         24:31.8    Imsa                 
   83        T J. Weber, Sr             24:38.4    Marmion Academy      
   84        Mayank Kumar, Jr           24:53.5    West Aurora          
   85        Brendan Batliner, Jr       24:58.6    IMSA                 
   86        Sean Potempa, Jr           25:04.6    IMSA                 
   87        Rene Rubio, Jr             26:01.3    West Aurora          
   88        Nick Krasula, Sr           26:13.3    Marmion Academy      
   89        Joe Ranvestel, Sr          26:51.3    Marmion Academy      
   90        Sandeep Prakadan, Sr       27:02.6    Marmion Academy      
   91        Eric Barrientos, Jr        27:02.8    IMSA                 
   92        Jake Schmidt, Sr           27:10.4    Marmion Academy