IHSA 3A Boys Regional hosted by Wheaton North

St. James Farm Forest Preserve, Warrenville, IL

October 26, 2013

48 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                 POINTS      PLACES OF FINISHERS          AVG. TIME  SPREAD
  1   St. Charles East         50    3    6   12   13   16   21   36  15:54.7  0:40.0
  2   Wheaton North            53    1    9   11   15   17   28   29  15:55.2  0:58.7
  3   St. Charles North        81    5    7   14   24   31   32   40  16:05.0  0:54.8
  4   Bartlett                 83    2   10   19   25   27   43   48  16:06.5  0:55.7
  5   Geneva                   87    4   18   20   22   23   26   34  16:09.4  0:45.9
  6   South Elgin             175    8   35   42   44   46   53   54  16:45.4  1:18.7
  7   Glenbard North          189   30   37   38   39   45            16:48.8  0:39.5
  8   Streamwood              235   33   49   50   51   52   58   60  17:20.1  0:51.4
  9   Elgin                   256   41   47   55   56   57   59   61  17:52.9  1:29.4


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM        
    1     1  Joseph Emmanuel, Sr        15:14.5    Wheaton North        
    2     2  Dan Cotton, Sr             15:28.9    Bartlett             
    3     3  Max Rowland, Sr            15:30.6    St. Charles East     
    4     4  Blaine Bartel, Sr          15:34.6    Geneva               
    5     5  Nathan Klair, Sr           15:37.2    St. Charles North    
    6     6  Mark Sciurba, So           15:40.8    St. Charles East     
    7     7  Kevin Davis, Sr            15:45.9    St. Charles North    
    8     8  John Danner, Sr            15:52.0    South Elgin          
    9     9  Wes Noyes, Sr              15:55.4    Wheaton North        
   10    10  Anthony Peters, Sr         15:59.8    Bartlett             
   11    11  Danny Steeno, Jr           16:02.9    Wheaton North        
   12    12  Lucas Werner, Sr           16:05.1    St. Charles East     
   13    13  Mike Gerkin, So            16:06.2    St. Charles East     
   14    14  Max Markowicz, Jr          16:09.1    St. Charles North    
   15    15  Kilty Askin, Jr            16:09.8    Wheaton North        
   16    16  Will Muckian, Jr           16:10.6    St. Charles East     
   17    17  Chris Stopka, Sr           16:13.2    Wheaton North        
   18    18  Justin Poythress, Jr       16:15.2    Geneva               
   19    19  Alex Peters, Sr            16:17.7    Bartlett             
   20    20  Julian Desens, So          16:18.2    Geneva               
   21    21  Jack Rzpecki, So           16:18.6    St. Charles East     
   22    22  Dan Dudman, Sr             16:18.8    Geneva               
   23    23  Steve Creger, So           16:20.4    Geneva               
   24    24  Peter Francissen, Sr       16:20.6    St. Charles North    
   25    25  Matt Gray, Sr              16:21.5    Bartlett             
   26    26  Jake Tracey, So            16:23.2    Geneva               
   27    27  Matt Hess, Sr              16:24.5    Bartlett             
   28    28  Alex Frank, So             16:25.1    Wheaton North        
   29    29  Ryan Kocher, So            16:25.9    Wheaton North        
   30    30  Joey Campagna, Jr          16:26.9    Glenbard North       
   31    31  Hayden Joyce, Jr           16:32.0    St. Charles North    
   32    32  Joey Rangel, So            16:39.5    St. Charles North    
   33    33  William Troman, Sr         16:40.9    Streamwood           
   34    34  Daniel MacDonald, Sr       16:41.6    Geneva               
   35    35  Max Keough, Jr             16:41.9    South Elgin          
   36    36  Mike Skora, Jr             16:44.7    St. Charles East     
   37    37  Chris Marshall, Jr         16:47.7    Glenbard North       
   38    38  Andrew Krohn, Sr           16:48.4    Glenbard North       
   39    39  Isaac Medina, Sr           16:54.6    Glenbard North       
   40    40  Steve Lewandowski, Jr      16:56.5    St. Charles North    
   41    41  Richard Childs, Sr         16:56.7    Elgin                
   42    42  Liam Kenney, Sr            16:57.5    South Elgin          
   43    43  Alex Isla, Sr              17:04.6    Bartlett             
   44    44  Matt Stover, Sr            17:04.7    South Elgin          
   45    45  Kevin Panuska, Jr          17:06.3    Glenbard North       
   46    46  Matt McClure, Sr           17:10.7    South Elgin          
   47    47  Brandon Copeland, So       17:14.9    Elgin                
   48    48  Will McConville, Jr        17:24.0    Bartlett             
   49    49  Miles Juarez, Jr           17:26.4    Streamwood           
   50    50  Robert Douglas, So         17:29.5    Streamwood           
   51    51  Jose Resendiz, Sr          17:31.5    Streamwood           
   52    52  Jose Diaz, So              17:32.3    Streamwood           
   53    53  Jose Gonzalez, Sr          17:34.1    South Elgin          
   54    54  Joaquin Reyes, Sr          17:49.8    South Elgin          
   55    55  Victor Balcazar, So        18:21.4    Elgin                
   56    56  Emilio Mancha, Sr          18:25.3    Elgin                
   57    57  Scott Valena, Jr           18:26.1    Elgin                
   58    58  Emilio Lopez, So           18:52.6    Streamwood           
   59    59  Matt Gedritis, Jr          19:04.6    Elgin                
   60    60  Vasu Patel, Sr             19:12.1    Streamwood           
   61    61  J P. Lavengco, Jr          19:17.4    Elgin