Kaneland Invitational - Open Girls

Elburn Woods Forest Preserve, Elburn, IL

September 21, 2013

63 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                 POINTS        PLACES OF FINISHERS        AVG. TIME  SPREAD
  1   Belvidere North          19    1    2    3    6    7   15   17  22:39.5  1:15.9
  2   Waubonsie Valley         59    5    8    9   18   19   21   23  23:51.7  1:19.9
  3   Rosary                   65    4   12   13   14   22   25   36  24:03.4  1:50.2
  4   Crystal Lake Central    125   11   16   31   32   35   44       25:30.8  2:58.4
  5   Glenbard East           130   10   24   28   29   39   40   41  25:36.1  3:13.9
  6   Benet Academy           154   20   30   33   34   37   38   42  26:11.6  1:51.1
  7   Larkin                  187   26   27   43   45   46   47   48  28:37.8  6:38.1


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1        Katie Anderson, Sr         21:20.1    Geneva               
    2        Kylie Monahan, Jr          21:50.0    Geneva               
    3     1  Mitzvah Zavala, Sr         22:02.0    Belvidere North      
    4        Taylor Gooding, Jr         22:08.4    Geneva               
    5     2  Stephanie Vasquez, Jr      22:19.7    Belvidere North      
    6     3  Andrea Garcia, Jr          22:22.4    Belvidere North      
    7     4  Anna Ward, Sr              23:11.3    Rosary               
    8     5  Sabrina Tiangco, Jr        23:12.9    Waubonsie Valley     
    9     6  Dakota Robbins, Jr         23:15.8    Belvidere North      
   10     7  Mikayla Turner, Jr         23:17.9    Belvidere North      
   11     8  Schuyler Staub, Jr         23:32.6    Waubonsie Valley     
   12     9  Geethanjali Rajagopal, So  23:33.7    Waubonsie Valley     
   13    10  Lissie Brown, Sr           23:34.8    Glenbard East        
   14    11  Claire Dalman, Sr          23:40.8    Crystal Lake Central 
   15    12  Cara Cox, Jr               23:45.3    Rosary               
   16    13  Claire Schwartz, Jr        24:01.6    Rosary               
   17    14  Mallory Rettenmeier, Jr    24:17.3    Rosary               
   18        Lexi Guttilla, Sr          24:17.4    Westminster Christian 
   19    15  Courtney Huhta, Jr         24:18.3    Belvidere North      
   20        Arianna Hammersmith, Sr    24:18.8    Glenbard North       
   21        Annika Van Noord, Sr       24:18.8    Westminster Christian 
   22    16  Lauren Cowin, Sr           24:24.1    Crystal Lake Central 
   23    17  Jocelyn Ibarra, Jr         24:24.3    Belvidere North      
   24    18  Sidnee Silveira, Jr        24:26.8    Waubonsie Valley     
   25    19  Paige Kingery, So          24:32.8    Waubonsie Valley     
   26        Angelica Kochanowski, Sr   24:45.3    Belvidere North      
   27    20  Caroline Beecher, Sr       24:50.7    Benet Academy        
   28        Murphy Garcia, Jr          24:58.2    Kaneland             
   29    21  Kirsten Wetzel, So         25:00.7    Waubonsie Valley     
   30    22  Sonja Popovich, So         25:01.5    Rosary               
   31    23  Sarah Huang, Jr            25:04.0    Waubonsie Valley     
   32        Veronica Acosta, Sr        25:05.8    Dundee-Crown         
   33    24  Jodi Costenaro, Jr         25:09.6    Glenbard East        
   34        Megan VanPoucke, Jr        25:10.7    Glenbard North       
   35        Katie Hoffman, Sr          25:13.9    Hinckley-Big Rock    
   36        Grace Drake, Jr            25:17.6    Kaneland             
   37    25  Colleen Dorfler, Jr        25:17.9    Rosary               
   38        Stephanie Voller, Jr       25:19.7    Marengo              
   39        Ashley Martinez, So        25:32.4    Waubonsie Valley     
   40    26  Jocelyn Salinas, Sr        25:37.6    Larkin               
   41    27  Damaris Fuentes, Jr        25:42.4    Larkin               
   42        Jenna Olson, Jr            25:43.0    Dundee-Crown         
   43        Sarah McDaniel, Sr         25:43.4    Jacobs               
   44        Jessica Dixon, Jr          25:53.7    Glenbard North       
   45        Kavya Tiwari, Sr           25:54.4    Waubonsie Valley     
   46        Lily Flores, Jr            25:58.0    Belvidere North      
   47        Jenna Arbid, Fr            25:58.5    Waubonsie Valley     
   48    28  Karla Andrade, Jr          26:09.9    Glenbard East        
   49    29  Anaiyeh Smith, Sr          26:17.5    Glenbard East        
   50        Michelle Jaszkowski, Jr    26:17.9    Glenbard North       
   51    30  Maggie Wolfe, Jr           26:20.5    Benet Academy        
   52    31  Kara Fairfield, Jr         26:23.1    Crystal Lake Central 
   53    32  Emily Crandall, Jr         26:26.5    Crystal Lake Central 
   54    33  Taylor Bock, Jr            26:27.9    Benet Academy        
   55    34  Katy Grunenwald, Sr        26:37.1    Benet Academy        
   56    35  Samantha Freres, Sr        26:39.2    Crystal Lake Central 
   57        Claire Kingery, So         26:40.8    Waubonsie Valley     
   58    36  Jessica Suchaczewski, Sr   26:41.6    Rosary               
   59    37  Hannah Nelson, Jr          26:41.7    Benet Academy        
   60    38  Fiona Girard, Jr           26:46.3    Benet Academy        
   61        Juliana Yaacoub, Fr        26:47.0    Waubonsie Valley     
   62    39  Haley Klauba, Sr           26:48.7    Glenbard East        
   63    40  Justine Solis, Sr          26:49.1    Glenbard East        
   64        Christine Carbonara, Jr    26:50.3    Rosary               
   65        Kayla Hedgren, Sr          26:54.5    Kaneland             
   66    41  Alyssa Smolke, Sr          26:59.4    Glenbard East        
   67    42  Clare Morrison, Jr         27:25.3    Benet Academy        
   68        Jazmine Dulaitis-Askew, Jr 27:38.4    Dundee-Crown         
   69        Haley Patterson Spain, So  27:43.6    Waubonsie Valley     
   70        Claire Rickel, Fr          27:51.4    Rosary               
   71        Mel Hernandez, Sr          27:53.1    Glenbard East        
   72        Janet Cruz, Jr             27:55.8    Glenbard East        
   73    43  Katie Modryzeewski, Sr     28:00.2    Larkin               
   74    44  Brooke Flowers, Sr         28:16.3    Crystal Lake Central 
   75        Natasha Skrypek, Fr        28:39.6    Waubonsie Valley     
   76        Molly O'Neill, Fr          28:39.6    Sycamore             
   77        Allison Ninmann, Sr        28:42.0    Waubonsie Valley     
   78        Mia Jones, Jr              28:51.3    Benet Academy        
   79        Grace Diedrich, Fr         28:54.9    DeKalb               
   80        Tess Joose, Sr             29:32.5    Rosary               
   81        Caitlin Finan, Sr          29:50.2    Benet Academy        
   82        Keily Weidner, Jr          29:52.4    Dundee-Crown         
   83        Molly Beatty, Sr           29:56.3    Jacobs               
   84        Callie Arendt, Sr          30:13.9    Freeport             
   85        Megan Schramm, So          30:43.3    Rochelle             
   86        Isabella Anderson, Sr      30:47.6    DeKalb               
   87        Sheila Lawler, Jr          31:06.0    Benet Academy        
   88    45  Sam Kiss, Jr               31:33.1    Larkin               
   89        Maya Butler, So            31:35.1    Rosary               
   90        Mattie Hoiness, Jr         32:08.7    Rochelle             
   91    46  Eileen Bethke, Fr          32:15.7    Larkin               
   92        Ellie Faunce, Jr           32:28.0    Rosary               
   93        Savannah Semmler, So       32:55.1    Rosary               
   94    47  Brietta Driskill, Sr       33:33.9    Larkin               
   95    48  Sierra Barksdale, So       38:19.8    Larkin