St. Charles East Leavey Invitational - Varsity Girls

Leroy Oakes Forest Preserve, St. Charles, IL

September 7, 2013

74 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                 POINTS         PLACES OF FINISHERS        AVG. TIME SPREAD
  1   St. Charles North        77    3    8   15   24   27   41   55  19:12.4  1:20.8
  2   Jacobs                   89    1   14   16   28   30   58   71  19:17.9  1:53.2
  3   Geneva                  120    5   12   20   38   45   48   53  19:35.1  1:52.0
  4   St. Charles East        126    2   21   22   39   42   52   57  19:32.7  1:59.8
  5   York                    140    9   23   26   35   47   68   83  19:46.3  1:24.0
  6   Benet Academy           153   17   19   33   34   50   60   61  19:54.4  1:10.1
  7   Batavia                 170    6   13   32   56   63   64   76  20:00.0  2:07.9
  8   Montini Catholic        179    4   10   25   65   75   79       19:58.0  2:59.0
  9   Barrington              214   11   37   46   54   66   74       20:19.0  1:55.6
 10   Moline                  243    7   29   62   67   78   81       20:33.0  2:47.7
 11   Waubonsie Valley        247   18   43   44   70   72            20:33.1  1:57.3
 12   Oswego                  271   36   40   49   69   77   80   86  20:45.4  1:28.0
 13   Bartlett                296   31   51   59   73   82   84   85  20:58.9  1:57.3

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Lauren VanVlierbergen, Jr  18:03.3    Jacobs               
    2     2  Torree Scull, Jr           18:17.7    St. Charles East     
    3     3  Ashley England, Sr         18:22.6    St. Charles North    
    4     4  Brittany Fisher, Sr        18:34.0    Montini Catholic     
    5     5  McKenzie Altmayer, So      18:35.0    Geneva               
    6     6  Dakota Roman, So           18:53.8    Batavia              
    7     7  Brisa Almanza, Sr          18:57.7    Moline               
    8     8  Kaylee Wessel, Sr          19:05.0    St. Charles North    
    9     9  Dayle Mueller, Jr          19:05.4    York                 
   10    10  Maggie Hallerud, Sr        19:05.5    Montini Catholic     
   11    11  Lauren Conroy, So          19:10.7    Barrington           
   12    12  Kathryn Adelman, Sr        19:16.2    Geneva               
   13    13  Miranda Rea, Jr            19:16.3    Batavia              
   14    14  Kathryn VanVlierbergen, Fr 19:20.8    Jacobs               
   15    15  Madison Kaufmann, Fr       19:21.2    St. Charles North    
   16    16  Kayla Giuliano, Sr         19:21.6    Jacobs               
   17    17  Elli Chalkey, Jr           19:22.6    Benet Academy        
   18    18  Cassandra Tsagaris, Fr     19:26.6    Waubonsie Valley     
   19    19  Clare McCabe, So           19:28.1    Benet Academy        
   20    20  Emma McSpadden, So         19:28.9    Geneva               
   21    21  Jeslaine Thompson, Sr      19:29.0    St. Charles East     
   22    22  Anastasia Honea, So        19:29.1    St. Charles East     
   23    23  Kathryn Hagstrom, Sr       19:29.7    York                 
   24    24  Audrey Blankenship, Sr     19:29.9    St. Charles North    
   25    25  Gianna Salzbrunn, So       19:33.7    Montini Catholic     
   26    26  Elizabeth Hagstrom, So     19:39.6    York                 
   27    27  Nina Olshever, So          19:43.3    St. Charles North    
   28    28  Molly Barnes, Jr           19:47.2    Jacobs               
   29    29  Knobloch Keeley, Jr        19:52.7    Moline               
   30    30  Alexandra Lorenz, So       19:56.4    Jacobs               
   31    31  Jessalynn Wittmayer, Jr    19:59.5    Bartlett             
   32    32  Lia Kruse, Sr              20:00.4    Batavia              
   33    33  Alexis Mayfield, Jr        20:01.5    Benet Academy        
   34    34  Emma Sliwinski, Sr         20:07.1    Benet Academy        
   35    35  Allison Smith, Sr          20:07.4    York                 
   36    36  Kayla Perez, Jr            20:07.7    Oswego               
   37    37  Lauren Cropsey, Jr         20:08.1    Barrington           
   38    38  Brooke Nusser, Jr          20:08.3    Geneva               
   39    39  Lauren Woelffer, Fr        20:10.3    St. Charles East     
   40    40  Teagan Terando, Sr         20:15.1    Oswego               
   41    41  Allie Chen, Fr             20:17.2    St. Charles North    
   42    42  Jordan Luedke, Jr          20:17.5    St. Charles East     
   43    43  Alison Schenone, Jr        20:18.8    Waubonsie Valley     
   44    44  Hannah Born, So            20:19.9    Waubonsie Valley     
   45    45  Sydney Geils, Sr           20:27.0    Geneva               
   46    46  Camille Blaisdell, Sr      20:29.4    Barrington           
   47    47  Alyssa Adam, Sr            20:29.4    York                 
   48    48  Marin Leone, Jr            20:30.5    Geneva               
   49    49  Abby Etheridge, Sr         20:32.6    Oswego               
   50    50  Anna Brown, So             20:32.7    Benet Academy        
   51    51  Gabrielle Murdoch, So      20:34.1    Bartlett             
   52    52  Lauren Towne, Sr           20:35.6    St. Charles East     
   53    53  Ana Samples, Sr            20:36.2    Geneva               
   54    54  Jenna Privatsky, Sr        20:40.4    Barrington           
   55    55  Shelby Artman, So          20:46.5    St. Charles North    
   56    56  Alicia Grant, Jr           20:48.0    Batavia              
   57    57  Hannah Ewald, Fr           20:51.4    St. Charles East     
   58    58  Courtney Eubanks, Jr       20:54.7    Jacobs               
   59    59  Mariah Brown, Sr           20:55.4    Bartlett             
   60    60  Lucy Zimmerman, So         20:57.2    Benet Academy        
   61    61  Kara Hoving, Sr            20:57.3    Benet Academy        
   62    62  Emma Peterson, Jr          20:57.8    Moline               
   63    63  Jessica Roach, Sr          21:01.6    Batavia              
   64    64  Natalie Mueller, Jr        21:02.9    Batavia              
   65    65  Emma Makowski, So          21:03.8    Montini Catholic     
   66    66  Kate Scott, Sr             21:06.3    Barrington           
   67    67  Emma Vyncke, Jr            21:11.4    Moline               
   68    68  Maddie Fabry, Jr           21:14.3    York                 
   69    69  Emma Beck, Jr              21:16.0    Oswego               
   70    70  Ellen Wagenknecht, Fr      21:16.7    Waubonsie Valley     
   71    71  Taylor Bona, Jr            21:17.3    Jacobs               
   72    72  Gabrielle Pineda, So       21:23.8    Waubonsie Valley     
   73    73  Holly Gura, Fr             21:28.5    Bartlett             
   74    74  Ingrid Peterson, Jr        21:32.0    Barrington           
   75    75  Mary O'Brien, Fr           21:32.9    Montini Catholic     
   76    76  Jenny Muehlbauer, Jr       21:35.6    Batavia              
   77    77  Kyley Vicik, Jr            21:35.7    Oswego               
   78    78  Andrea Rosales, Sr         21:45.4    Moline               
   79    79  Maddie Jamrozek, Jr        21:48.2    Montini Catholic     
   80    80  Taylor Anhalt, Jr          21:53.0    Oswego               
   81    81  Megan Rotramel, Sr         21:54.5    Moline               
   82    82  Emily Dowden, Jr           21:56.8    Bartlett             
   83    83  Bridget Berger, Fr         21:57.2    York                 
   84    84  Coral McFarland, Fr        22:01.3    Bartlett             
   85    85  Kara Harmet, Sr            22:19.7    Bartlett             
   86    86  Alyson Simon, Jr           23:29.6    Oswego