Upstate Eight Conference Meet - Varsity Boys

Leroy Oakes Forest Preserve, St. Charles, IL

Oct. 19, 2013

47 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Nick Bushelle, Sr          14:59.6    Neuqua Valley        
    2     2  Dan Cotton, Sr             15:13.7    Bartlett             
    3     3  Blaine Bartel, Sr          15:17.3    Geneva               
    4     4  Nathan Klair, Sr           15:25.0    St. Charles North    
    5     5  Max Rowland, Sr            15:25.5    St. Charles East     
    6     6  Daniel Weiss, Jr           15:25.6    Neuqua Valley        
    7     7  Mark Sciurba, So           15:26.0    St. Charles East     
    8     8  Ryan Wieties, Jr           15:30.3    Batavia              
    9     9  Mitch Zabka, Sr            15:33.4    Batavia              
   10    10  Michael Widmann, Jr        15:34.2    Neuqua Valley        
   11    11  Kevin Davis, Sr            15:34.5    St. Charles North    
   12    12  Alex O'Claire, Sr          15:36.5    Larkin               
   13    13  Jorden Berendt, Sr         15:36.8    Batavia              
   14    14  Chris Orlow, Sr            15:37.4    Batavia              
   15    15  Felipe Nino, Jr            15:37.8    East Aurora          
   16    16  James McEneaney, Fr        15:38.4    Neuqua Valley        
   17    17  Anthony Peters, Sr         15:41.8    Bartlett             
   18    18  Jon Vollrath, Jr           15:42.0    Waubonsie Valley     
   19    19  Alexander Monovich, Sr     15:43.5    Neuqua Valley        
   20    20  Lucas Werner, Sr           15:44.1    St. Charles East     
   21    21  Mike Skora, Jr             15:49.3    St. Charles East     
   22    22  Mike Gerkin, So            15:52.2    St. Charles East     
   23    23  Shiva Singh, So            15:52.7    Neuqua Valley        
   24    24  Patrick Redmond, Jr        15:55.2    Batavia              
   25    25  Matthew Horsley, Jr        15:55.4    Neuqua Valley        
   26    26  John Danner, Sr            15:57.2    South Elgin          
   27    27  Garrett Eicher, Sr         15:57.6    Waubonsie Valley     
   28    28  Eric Onsager, Sr           15:58.0    Waubonsie Valley     
   29    29  Tim Danielsen, Sr          15:58.2    Metea Valley         
   30    30  Mitch Voellinger, Sr       16:00.4    Batavia              
   31    31  Alex Peters, Sr            16:01.2    Bartlett             
   32    32  Max Markowicz, Jr          16:01.4    St. Charles North    
   33    33  Jeff Colvin, Sr            16:02.1    Waubonsie Valley     
   34    34  Will Muckian, Jr           16:03.3    St. Charles East     
   35    35  Daniel MacDonald, Sr       16:08.6    Geneva               
   36    36  Stephen Scott, Sr          16:11.7    Waubonsie Valley     
   37    37  Peter Francissen, Sr       16:12.1    St. Charles North    
   38    38  Justin Poythress, Jr       16:12.5    Geneva               
   39    39  Cameron Powers, Sr         16:15.7    Larkin               
   40    40  Jake Tracey, So            16:16.7    Geneva               
   41    41  David Morrison, Jr         16:19.2    Batavia              
   42    42  Connor Oats, Sr            16:20.5    Metea Valley         
   43    43  Steve Creger, So           16:21.1    Geneva               
   44    44  Steven Lewandowski, Jr     16:21.6    St. Charles North    
   45    45  Hayden Joyce, Jr           16:21.7    St. Charles North    
   46    46  Christian Castro, Jr       16:22.6    East Aurora          
   47    47  Brendan McGrath, Jr        16:23.3    Metea Valley         
   48    48  Matt Gray, Sr              16:24.0    Bartlett             
   49    49  Ruben Nino, So             16:26.3    East Aurora          
   50    50  Matt Hess, Sr              16:27.2    Bartlett             
   51    51  Payton Sipes, Sr           16:27.4    Metea Valley         
   52    52  Ben Cotter, Sr             16:28.6    Waubonsie Valley     
   53    53  Benjamin Casselman, Jr     16:37.1    Metea Valley         
   54    54  Nick Hauptmann, Jr         16:37.1    St. Charles East     
   55    55  William Troman, Sr         16:38.1    Streamwood           
   56    56  Dan Dudman, Sr             16:40.8    Geneva               
   57    57  Max Keough, Jr             16:44.3    South Elgin          
   58    58  Matthew Stover, Sr         16:50.2    South Elgin          
   59    59  Jose Alvarado, So          16:51.0    East Aurora          
   60    60  Sergio Ramirez, Sr         16:51.0    Larkin               
   61    61  Will McConville, Jr        16:51.1    Bartlett             
   62    62  Richard Childs, Sr         16:56.8    Elgin                
   63    63  Liam Kenney, Sr            16:57.0    South Elgin          
   64    64  Michael Sheehan, Sr        16:59.5    Geneva               
   65    65  Alex Isla, Sr              17:01.4    Bartlett             
   66    66  David Galvan, So           17:04.9    East Aurora          
   67    67  Danny Obernesser, Jr       17:08.9    St. Charles North    
   68    68  Jose L Gonzalez, Sr        17:09.2    South Elgin          
   69    69  Zachary Cosenza, Sr        17:09.6    Metea Valley         
   70    70  Ricardo Del Toro, Fr       17:13.7    East Aurora          
   71    71  Matthew McClure, Sr        17:14.6    South Elgin          
   72    72  Joaquin Reyes, Sr          17:23.5    South Elgin          
   73    73  Miles Juarez, Jr           17:26.1    Streamwood           
   74    74  Robert Douglas, So         17:26.5    Streamwood           
   75    75  Jose Diaz, So              17:26.6    Streamwood           
   76    76  Jose Resendiz, Sr          17:30.4    Streamwood           
   77    77  Patrick Murray, Sr         17:31.5    Metea Valley         
   78    78  Fredrick Wilson, Sr        17:33.8    East Aurora          
   79    79  Emilio Mancha, Sr          17:48.4    Elgin                
   80    80  Vasu Patel, Sr             18:13.8    Streamwood           
   81    81  Collin Crumlett, Sr        18:25.7    Streamwood           
   82    82  Ardley Garcia, Sr          18:27.8    Larkin               
   83    83  Leo Solis, Jr              18:50.7    Larkin               
   84    84  Matt Gedritis, Jr          18:52.6    Elgin                
   85        Joe Sawicki, Sr            18:57.1    West Chicago         
   86        Dominic Sole, Sr           19:15.3    West Chicago         
   87    85  Roger Adan, Jr             19:45.3    Elgin                
   88        Evan Gebhardt, Sr          19:48.1    West Chicago         
   89    86  Will Marston, Jr           20:06.6    Elgin                
   90    87  Ricardo Ramirez, Sr        20:12.6    Elgin                
   91    88  J P. Lavengco, Jr          20:17.9    Elgin                
   92    89  Alberto Velazquez, Sr      20:54.1    Larkin               
   93    90  Hector Casillas, Sr        21:06.4    Larkin