Aurora City Meet - Varsity Boys

August 30, 2014

75 degrees, cloudy

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 East Aurora              31    3    5    6    8    9   33   43  16:31.0  0:31.3
  2 Waubonsie Valley         55    4   10   12   14   15   17   35  16:58.9  0:55.6
  3 Marmion Academy          67    2    7   16   19   23   24   27  17:05.9  2:14.6
  4 West Aurora              72    1   11   13   22   25   26   28  17:20.4  2:24.3
  5 Metea Valley            128   18   20   21   32   37   40   45  18:19.8  2:36.4
  6 Aurora Central Catholic 160   29   30   31   34   36   39   41  19:08.0  0:51.4
  7 I M S A                 217   38   42   44   46   47   48   49  21:37.8  2:29.2


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Connor McCue, Jr           15:57.1    West Aurora          
    2     2  Brady Bobbitt, Sr          16:01.2    Marmion Academy      
    3        Tanner Chada, So           16:11.1    Aurora Christian     
    4     3  Felipe Nino, Sr            16:14.7    East Aurora          
    5     4  Jon Vollrath, Sr           16:21.1    Waubonsie Valley     
    6     5  David Galvan, Jr           16:27.2    East Aurora          
    7     6  Jose Alvarado, Jr          16:27.7    East Aurora          
    8     7  Andrew Burroughs, Jr       16:30.9    Marmion Academy      
    9     8  Christian Castro, Sr       16:39.2    East Aurora          
   10     9  Ruben Nino, Jr             16:46.0    East Aurora          
   11    10  Trevor Bon, Jr             16:54.4    Waubonsie Valley     
   12    11  Sergio Rios, Sr            17:08.2    West Aurora          
   13    12  Justin Caton, Jr           17:08.3    Waubonsie Valley     
   14    13  David Castillo, So         17:10.7    West Aurora          
   15    14  Amrish Selvam, Jr          17:13.9    Waubonsie Valley     
   16    15  Riley Blackmore, Jr        17:16.7    Waubonsie Valley     
   17    16  Paul Bancroft, Sr          17:17.6    Marmion Academy      
   18    17  Justin Colvin, Jr          17:18.2    Waubonsie Valley     
   19    18  Benjamin Casselman, Sr     17:20.7    Metea Valley         
   20    19  Christian Surtz, Jr        17:24.3    Marmion Academy      
   21    20  Lucas Lusk, Sr             17:25.1    Metea Valley         
   22    21  Brendan McGrath, Sr        17:53.3    Metea Valley         
   23    22  Evan Castillo, Jr          18:04.8    West Aurora          
   24    23  Matt Milder, Sr            18:15.8    Marmion Academy      
   25    24  Dan Heineman, Jr           18:21.0    Marmion Academy      
   26    25  Jason Zak, Sr              18:21.4    West Aurora          
   27    26  Griffin Morrill, So        18:26.6    West Aurora          
   28    27  Kyle Yorke, Jr             18:31.5    Marmion Academy      
   29    28  Fernando Romero, Jr        18:40.2    West Aurora          
   30    29  Gabriel Boebel, Sr         18:45.4    Aurora Central Catholic 
   31        Joe Dutton, Sr             18:51.3    Marmion Academy      
   32    30  Daniel Aquino, Sr          19:02.1    Aurora Central Catholic 
   33    31  Thomas Dewaete, Jr         19:02.3    Aurora Central Catholic 
   34    32  Alex Boyle, Sr             19:03.0    Metea Valley         
   35    33  Ivan Zepeda, Jr            19:09.1    East Aurora          
   36        Tomas Dominguez, Jr        19:11.1    West Aurora          
   37        Jacob Barbush, Jr          19:11.5    West Aurora          
   38        Cody Horvath, Jr           19:11.5    West Aurora          
   39    34  John Eastwood, Sr          19:13.5    Aurora Central Catholic 
   40        Jake Schwartz, Jr          19:17.0    Marmion Academy      
   41        Jake Cornish, Sr           19:21.3    Marmion Academy      
   42    35  Jake Groeber, Sr           19:22.6    Waubonsie Valley     
   43        Colin Sheehan, Sr          19:25.6    Marmion Academy      
   44        Graeme Boland, Jr          19:27.3    West Aurora          
   45        Michael Witte, Jr          19:28.6    Marmion Academy      
   46        Kenneth Sodetz, Jr         19:32.3    West Aurora          
   47        Joey Johnson, Sr           19:34.6    Waubonsie Valley     
   48    36  Tyler Garcia, Sr           19:36.7    Aurora Central Catholic 
   49        Jacob Liss, Jr             19:39.2    Waubonsie Valley     
   50        Adam Bormann, Jr           19:41.6    Waubonsie Valley     
   51        Justin Fick, Jr            19:43.7    West Aurora          
   52        Austin Bruner, Sr          19:49.6    Waubonsie Valley     
   53    37  Lucas Welsh, Jr            19:57.0    Metea Valley         
   54    38  Daniel Costa, Jr           20:02.7    I M S A             
   55    39  Scott Becker, Jr           20:06.9    Aurora Central Catholic 
   56        Jack Saloga, Jr            20:11.6    Marmion Academy      
   57        Dan Garza, Sr              20:15.0    Marmion Academy      
   58    40  Thomas Massengill, Sr      20:34.1    Metea Valley         
   59    41  Josh Jerwers, So           20:41.2    Aurora Central Catholic 
   60        Jack Cason, Sr             20:42.1    Marmion Academy      
   61        Andrew Lillie, Sr          20:58.6    Marmion Academy      
   62    42  Mason Dearborn, Sr         20:58.9    I M S A             
   63        Gyovai Tena, Jr            21:08.4    Marmion Academy      
   64        Peter Saucedo, Sr          21:22.8    Marmion Academy      
   65        Martin Ambre, Jr           21:32.5    West Aurora          
   66        Ryan Abbott, Jr            21:37.5    Waubonsie Valley     
   67        Mayank Kumar, Sr           21:53.4    West Aurora          
   68    43  Yovani Alcantara, Sr       21:55.8    East Aurora          
   69        Mark Nyaeme, Jr            22:03.5    Marmion Academy      
   70        Will Zidek, Jr             22:06.1    Marmion Academy      
   71    44  John Peloquin, Sr          22:06.8    I M S A             
   72        Junior Leon, Sr            22:13.8    East Aurora          
   73        Fernando Miranda, Sr       22:14.1    West Aurora          
   74    45  Trevor Ayers, Jr           22:24.7    Metea Valley         
   75        Jared Kennedy, Jr          22:25.2    Aurora Central Catholic 
   76    46  John Valin, Jr             22:29.1    I M S A             
   77    47  Ziang Wang, Sr             22:31.9    I M S A             
   78        Peter Allcorn, Sr          22:35.7    Aurora Christian     
   79        Richard Schwartzbauer, Sr  22:39.7    Aurora Central Catholic 
   80        Daniel Zhang, Jr           22:45.3    Waubonsie Valley     
   81        Marton Morales, Jr         22:53.9    West Aurora          
   82        Jake Johanik, Jr           22:59.4    Metea Valley         
   83    48  Brendan Batliner, Sr       22:59.4    I M S A             
   84        Tony Ochoa, Sr             23:03.3    East Aurora          
   85        Rueben Franco, Jr          23:03.5    Aurora Central Catholic 
   86        Jack Scanlan, Sr           23:08.5    Marmion Academy      
   87        Josh San Diego, Sr         23:25.2    Aurora Central Catholic 
   88    49  Braden Lander, Sr          23:36.8    I M S A             
   89        Sean Potempa, Sr           23:38.6    I M S A             
   90        Chris Baker, Jr            23:39.7    Marmion Academy      
   91        Josh Christodoss, Jr       24:20.5    Waubonsie Valley     
   92        Djordje Kovacevic, Sr      24:44.1    Marmion Academy      
   93        Ethan Heidrich, Jr         24:44.3    I M S A             
   94        Aarush Gupta, Jr           24:49.3    Waubonsie Valley     
   95        Ryan Steinberger, Jr       26:11.7    Waubonsie Valley     
   96        Conroy Unruh, Sr           26:37.0    Marmion Academy      
   97        Patrick Powell, Jr         26:37.0    Marmion Academy      
   98        Eric Barrientos, Sr        26:46.4    I M S A             
   99        James Koleff, Sr           27:49.9    Aurora Christian