Elgin City Class - Freshman/Sophomore Boys

hosted by Elgin High School

September 2, 2014

76 degrees, partly cloudy
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 St. Charles East         28    3    4    6    7    8   15   23  11:23.9   0:7.1
  2 Batavia                  59    5    9   11   16   18   21   29  11:41.2  0:30.5
  3 St. Charles North        82    2   10   14   19   37   49   50  11:49.6  1:15.1
  4 East Aurora             108    1   17   28   30   32   34   52  11:57.5  1:12.1
  5 Dundee-Crown            134   12   13   25   40   44   48   54  12:18.0  1:16.7
  6 Glenbard North          139   22   24   26   31   36   42   43  12:11.4  0:34.0
  7 South Elgin             153   20   27   33   35   38   53   55  12:19.6  0:45.7
  8 Streamwood              258   46   47   51   56   58   62   63  13:20.5  0:37.1
  9 Bartlett                272   41   45   57   64   65   72   73  13:42.0  1:36.6
 10 Larkin                  316   39   60   68   74   75   76   77  14:38.9  3:10.9
 11 Elgin                   322   59   61   66   67   69   70   71  14:27.8  1:05.1


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Ricardo Del Toro, So       11:07.9    East Aurora          
    2     2  Brett Lee, So              11:16.0    St. Charles North    
    3     3  Jb Sandlund, So            11:20.0    St. Charles East     
    4     4  Anthony Zilla, So          11:21.4    St. Charles East     
    5     5  Keaton Keller, So          11:24.2    Batavia              
    6     6  Jake Beno, So              11:25.2    St. Charles East     
    7     7  Dillon Mastropolo, So      11:26.0    St. Charles East     
    8     8  Rohan Patel, Fr            11:27.1    St. Charles East     
    9     9  Sean Adams, Fr             11:32.9    Batavia              
   10    10  Bo Ruttens, Fr             11:37.4    St. Charles North    
   11    11  Quinn O'Brien, So          11:40.3    Batavia              
   12    12  Danny Price, Fr            11:44.1    Dundee-Crown         
   13    13  Jacob Olsen, So            11:44.5    Dundee-Crown         
   14    14  Chuck Horne, Jr            11:48.6    St. Charles North    
   15    15  Charlie Smith, So          11:52.1    St. Charles East     
   16    16  Tyler Rempert, Fr          11:54.0    Batavia              
   17    17  Edgar Perez, Fr            11:54.3    East Aurora          
   18    18  Jack Gillerlain, Fr        11:54.7    Batavia              
   19    19  Jaeden McIntosh, Fr        11:54.8    St. Charles North    
   20    20  Trinity Maynard, So        11:56.3    South Elgin          
   21    21  Shane Knanishu, Fr         11:56.4    Batavia              
   22    22  Mike Deegan, Fr            11:57.1    Glenbard North       
   23    23  Cole Adesso, Fr            12:00.7    St. Charles East     
   24        Tommy Olenek, So           12:03.1    St. Charles East     
   25    24  Ryan Czaja, Fr             12:04.1    Glenbard North       
   26    25  Mario Zavala, So           12:10.6    Dundee-Crown         
   27    26  Noah Baran, So             12:11.3    Glenbard North       
   28    27  Brady Tolva, Fr            12:11.4    South Elgin          
   29    28  Miguel Gonzalez, Fr        12:12.1    East Aurora          
   30    29  Jake Fehrenbacher, So      12:13.0    Batavia              
   31    30  Allan Barajas, Fr          12:13.1    East Aurora          
   32    31  Thomas Beckler, So         12:13.3    Glenbard North       
   33        Dan Werner, So             12:16.1    St. Charles East     
   34    32  Alex Unzueta, So           12:19.9    East Aurora          
   35    33  Brad Kmiec, So             12:21.4    South Elgin          
   36        Drew Pellico, So           12:25.5    Batavia              
   37    34  Abraham Vega, Fr           12:25.9    East Aurora          
   38    35  Jake Harris, So            12:27.1    South Elgin          
   39    36  Nate Skorupa, So           12:31.0    Glenbard North       
   40    37  Luke Sutherland, So        12:31.1    St. Charles North    
   41        Garrett Vandermyde, So     12:34.5    St. Charles East     
   42        James Imundo, So           12:38.2    Batavia              
   43        Michael Downs, So          12:41.7    Batavia              
   44    38  Brett Johnson, So          12:41.9    South Elgin          
   45        Campbell Koch, Fr          12:42.8    St. Charles East     
   46    39  Evan Powers, Fr            12:43.7    Larkin               
   47        Rich McKenna, So           12:45.8    Batavia              
   48        Ben Vacek, So              12:48.7    Batavia              
   49        Nolan Evans, Fr            12:48.9    Batavia              
   50    40  Anthony Hurgoi, Fr         12:50.0    Dundee-Crown         
   51    41  Jimmy Polous, Fr           12:53.3    Bartlett             
   52        Trevor Odegaard, So        12:54.9    St. Edwards          
   53    42  Ryota Kamiuchi, Fr         12:55.2    Glenbard North       
   54    43  Mike Duffy, So             12:57.0    Glenbard North       
   55        Sam Atac, So               12:59.5    Batavia              
   56        Trevor Rzeszutko, Fr       13:00.2    St. Charles East     
   57        Jacob Barth, Fr            13:00.7    Batavia              
   58    44  Danny Turchan, So          13:00.8    Dundee-Crown         
   59        Joe Jakubaitis, Fr         13:01.9    Batavia              
   60    45  Kyle Matticks, Fr          13:02.5    Bartlett             
   61    46  Caleb Inorio, So           13:05.4    Streamwood           
   62    47  Isaac Rodriguez, So        13:05.8    Streamwood           
   63    48  Kyle Patti, So             13:07.4    Dundee-Crown         
   64        Nate Pearce, Fr            13:07.5    St. Charles East     
   65        Chris Drage, So            13:07.9    St. Charles East     
   66    49  Timothy Leal, So           13:08.0    St. Charles North    
   67    50  Eric Blassick, So          13:09.6    St. Charles North    
   68    51  Dylan Munoz, So            13:11.7    Streamwood           
   69        Owen Schuster, Fr          13:12.9    Batavia              
   70    52  Sam Vega, Fr               13:14.1    East Aurora          
   71    53  Hector Rodriguez, Fr       13:16.2    South Elgin          
   72    54  Ben Breyette, Fr           13:16.7    Dundee-Crown         
   73        Charles McMarrow, So       13:17.8    Batavia              
   74    55  Jack Mainellis, So         13:18.0    South Elgin          
   75        Sean Fisher, So            13:18.7    Glenbard North       
   76        Andrew Moore, Fr           13:20.6    Batavia              
   77        Anthony Tate, Fr           13:23.9    St. Charles East     
   78        Matt Krispin, Fr           13:25.1    Dundee-Crown         
   79        Jacob Jackson, Fr          13:25.9    St. Charles East     
   80        Peter Fossa, Fr            13:26.9    South Elgin          
   81        Connor Seals, Fr           13:27.2    Harvest Christian    
   82        Jake Reinhofer, Fr         13:28.1    South Elgin          
   83        Kyle Kehe, Fr              13:29.4    Batavia              
   84        James Cooper, So           13:30.0    St. Charles East     
   85        Spencer Gaitsch, Fr        13:30.1    Batavia              
   86        Andrew Richardson, Fr      13:30.3    South Elgin          
   87        Cameron Smith, Fr          13:30.7    Dundee-Crown         
   88        Evan Schaffer, So          13:35.3    Glenbard North       
   89    56  Adam Bajorek, So           13:36.8    Streamwood           
   90        Micah Vislisel, Fr         13:37.7    Dundee-Crown         
   91        Ryan Baker, Fr             13:37.9    Harvest Christian    
   92        Jacob Estlund, Fr          13:40.7    St. Charles North    
   93    57  Andrew Pelster, So         13:41.4    Bartlett             
   94    58  Ricardo Villareal, So      13:42.5    Streamwood           
   95        Thomas Wagner, Fr          13:46.6    St. Charles North    
   96        Tyler Hudon, Fr            13:47.8    St. Charles East     
   97    59  Jon Porras, Fr             13:48.9    Elgin                
   98        Matt Cramer, So            13:51.8    St. Charles East     
   99        Anton Alley, Fr            13:52.1    Batavia              
  100        Colin Verne, Fr            13:52.8    Glenbard North       
  101        Nick Schuster, So          13:53.3    Batavia              
  102        Anthony Molina, So         13:54.7    Batavia              
  103    60  Nathan Baron, Fr           13:57.2    Larkin               
  104        John Florance, So          14:01.3    Dundee-Crown         
  105        Luke Feeney, So            14:02.5    St. Charles North    
  106    61  Carlos Orduno, So          14:02.6    Elgin                
  107    62  Salvatore Marisie, So      14:04.5    Streamwood           
  108        Jason Jezek, Fr            14:06.5    St. Charles East     
  109        Cesar Avila, So            14:08.0    Glenbard North       
  110    63  Andres Rosiles, So         14:09.3    Streamwood           
  111        Blake Yang, So             14:13.3    St. Charles North    
  112        Kyle Christensen, So       14:16.7    Dundee-Crown         
  113        Connor Jacobs, Fr          14:19.3    St. Charles North    
  114    64  Caleb Britton, Fr          14:22.9    Bartlett             
  115        Mike Messacar, Fr          14:24.9    St. Charles North    
  116        Grayson Seymour, So        14:29.0    St. Charles North    
  117    65  Gurveer Bhullar, So        14:29.9    Bartlett             
  118        Wally Hutton, So           14:35.7    Dundee-Crown         
  119        Samuel Vassallo, Fr        14:35.8    South Elgin          
  120        Alex Tecuanhuehue, Fr      14:41.3    Glenbard North       
  121        Zachary Lum, Fr            14:41.5    Dundee-Crown         
  122        Sam King, Fr               14:41.9    Glenbard North       
  123        Philip McKneight, So       14:45.3    Batavia              
  124    66  Jason Garcia, Jr           14:46.3    Elgin                
  125    67  Gaspar Bribiesca, So       14:47.1    Elgin                
  126        Matt Picardi, So           14:48.6    South Elgin          
  127        Areil Trujillo, So         14:50.2    East Aurora          
  128    68  Manuel Fuentes, Fr         14:50.7    Larkin               
  129    69  Ruben Tapia Valdes, Fr     14:54.0    Elgin                
  130        Erik Gustafson, Fr         14:55.3    St. Charles North    
  131    70  Ezequiel Aguilar, So       14:56.6    Elgin                
  132    71  Daniel Hernandez, Jr       14:56.8    Elgin                
  133        Alex Holbrook, So          14:56.8    St. Charles East     
  134        Fernando Viveros, Fr       14:56.9    Streamwood           
  135    72  Josh Villacastin, Fr       14:57.9    Bartlett             
  136        Andrew Houston, Jr         14:58.4    Harvest Christian    
  137        Finn Engel, Fr             14:59.6    South Elgin          
  138        Jared Palan, So            15:00.6    St. Charles North    
  139        Justin Nielson, Fr         15:07.4    St. Charles North    
  140        Tyler Gilbert, Fr          15:07.9    South Elgin          
  141        Greg Ivanauski, So         15:08.0    South Elgin          
  142        Sergio Perez, Fr           15:12.6    South Elgin          
  143        Liam Jones, Fr             15:13.9    St. Charles North    
  144        Miller Maggio, Fr          15:17.7    South Elgin          
  145        Jesus Gonzalez, Fr         15:18.4    South Elgin          
  146        Konrad Popovich, Fr        15:18.9    St. Charles North    
  147        Ethan Culver, Fr           15:19.7    South Elgin          
  148        Joey Silvey, Fr            15:23.2    South Elgin          
  149        Jakub Jarmula, Sr          15:24.2    Elgin                
  150        Kevin Lee, Fr              15:25.5    St. Charles North    
  151        Tyler Dietrick, So         15:27.0    Streamwood           
  152        Jeevan Acharya, Fr         15:29.5    South Elgin          
  153    73  Tim Luczak, Fr             15:32.6    Bartlett             
  154        Eustacio Duarte, Jr        15:33.2    Streamwood           
  155        Andrew Sivoraphet, So      15:37.0    South Elgin          
  156        Saavan Patel, Jr           15:37.4    Elgin                
  157        Connor Talken, Fr          15:37.4    St. Charles East     
  158        Dylan Peterson, Fr         15:39.0    South Elgin          
  159    74  Noah Akemann, Fr           15:48.3    Larkin               
  160        Tom Anderson, Fr           15:48.5    Glenbard North       
  161        John Ramirez, Jr           15:50.0    Elgin                
  162    75  Michael Panzer, Fr         15:54.5    Larkin               
  163        Dharma Patel, So           15:56.6    Bartlett             
  164        Emilio Lopez, Jr           16:07.0    Streamwood           
  165        Brendan Edgren, So         16:07.5    South Elgin          
  166        Ryan Huston, Fr            16:12.7    Harvest Christian    
  167        Max Troyke, So             16:17.1    Elgin                
  168        Max Patel, So              16:21.7    Glenbard North       
  169        Drew Bolender, Fr          16:29.8    St. Charles North    
  170        Kris Beauchane, Fr         16:30.4    Elgin                
  171        Leo Wojtowicz, Fr          16:36.0    Dundee-Crown         
  172        Lavdrim Ahmeti, Jr         16:43.5    Elgin                
  173    76  Miguel Rodriguez, Fr       16:43.8    Larkin               
  174        Bobby Garcia, Fr           16:50.7    Glenbard North       
  175        Hunter Roberts, Fr         16:51.1    St. Charles North    
  176        Jax Regalado, Fr           17:01.3    Bartlett             
  177        Corbin Schwartz, Fr        17:05.3    St. Charles North    
  178        Patrick Brady, Fr          17:06.9    St. Charles North    
  179        Kyle Kovac, Fr             17:11.1    South Elgin          
  180        Ethan Churchill, So        17:26.3    St. Charles East     
  181        Matt Selig, Fr             17:54.5    Bartlett             
  182        Blaise Naaman, Fr          18:21.8    Bartlett             
  183        nick Simon, Fr             18:59.7    Bartlett             
  184        Andrew Bibler, Fr          19:26.2    St. Edwards          
  185        Matthew Stocking, So       19:41.3    South Elgin          
  186        Kevin Kakkanadd, Fr        20:23.7    Elgin                
  187    77  Marcus Perez, Fr           20:34.8    Larkin               
  188        Jason Ramasami, Jr         20:42.9    Streamwood           
  189        Neil Patel, Fr             20:59.0    Elgin