Elgin City Classic - Freshman/Sophomore Girls

hosted by Elgin High School

September 2, 2014

76 degrees, partly sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
 1* St. Charles North        57    6    7   13   14   17   19   20  15:01.7  0:34.5
 2* Streamwood               57    3    5    9   15   25   27   29  14:55.7  1:37.8
  3 Glenbard North           60    4    8   11   16   21   28   36  15:01.9  0:53.7
  4 Dundee-Crown             65    1    2   12   24   26   31   38  14:47.2  2:15.2
  5 St. Charles East        103   10   18   22   23   30   32   33  15:30.1  1:11.9
  6 South Elgin             191   34   37   39   40   41   44   46  17:01.8  0:51.8
  7 Elgin                   226   42   43   45   47   49   53   55  17:44.2  0:51.2
  8 East Aurora             252   35   51   52   56   58            18:59.4  3:53.6
  9 Larkin                  268   48   50   54   57   59   60   61  19:23.2  2:53.6


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Sylvia Waz, Fr             13:32.2    Dundee-Crown         
    2     2  Jenna Berlet, So           13:40.6    Dundee-Crown         
    3     3  Stephanie Olds, So         14:09.3    Streamwood           
    4     4  Ellie Catellon, So         14:35.6    Glenbard North       
    5     5  Jessica Witt, So           14:37.4    Streamwood           
    6     6  Caitlyn Campbell, Jr       14:41.6    St. Charles North    
    7     7  Maddie McNellis, So        14:48.8    St. Charles North    
    8     8  Rachel Cotta, So           14:51.2    Glenbard North       
    9     9  Sarahi Lopez, So           14:52.8    Streamwood           
   10    10  Reiney Scull, Fr           14:53.0    St. Charles East     
   11    11  Alex Bartkowiak, Fr        14:58.6    Glenbard North       
   12        Sophie Danner, Fr          15:07.3    Westminster Christian 
   13    12  Anna Kieltyka, Fr          15:09.9    Dundee-Crown         
   14    13  Alyssa Isbrandt, Jr        15:10.1    St. Charles North    
   15    14  Claire Drewes, Fr          15:11.9    St. Charles North    
   16    15  Shonali Pierce-Vaszuez, So 15:12.0    Streamwood           
   17    16  Elita Spadlowski, So       15:14.8    Glenbard North       
   18    17  Ava Fiandaca, So           15:16.0    St. Charles North    
   19    18  Hannah Williging, Fr       15:17.1    St. Charles East     
   20    19  Courtney Steele, So        15:18.0    St. Charles North    
   21    20  Jacqueline Oh, Fr          15:25.0    St. Charles North    
   22        Solimar Santiago, So       15:27.9    St. Charles North    
   23    21  Sophie Dollas, So          15:29.2    Glenbard North       
   24        Samantha White, Sr         15:32.7    St. Charles North    
   25    22  Danielle Kirby, Fr         15:33.5    St. Charles East     
   26        Nora Leonard, So           15:37.3    St. Charles North    
   27        Megan Milani, Jr           15:38.9    St. Charles North    
   28    23  Bella Keys, So             15:42.4    St. Charles East     
   29    24  Skyler Finucane, Fr        15:46.3    Dundee-Crown         
   30    25  Natalye Hernandez, So      15:47.0    Streamwood           
   31    26  Juliana Redisi, Fr         15:47.3    Dundee-Crown         
   32    27  Leena Almasri, Sr          15:56.1    Streamwood           
   33    28  Anna Marinc, Fr            15:56.5    Glenbard North       
   34    29  Olivia Ortiz, Sr           15:58.6    Streamwood           
   35        Gabrielle Moreno, So       15:59.3    Streamwood           
   36    30  Riley Vicha, Jr            16:04.8    St. Charles East     
   37        Liz Lara                   16:06.2    Streamwood           
   38    31  Hannah Whitaker, So        16:08.5    Dundee-Crown         
   39        Amber Thompson, Sr         16:13.4    Streamwood           
   40    32  Eleanor Bessner, Jr        16:17.5    St. Charles East     
   41    33  Rose Cobo, Sr              16:22.2    St. Charles East     
   42        Lizzie Carroll, So         16:26.7    St. Charles East     
   43        Marrisa Filippi, So        16:27.1    St. Charles East     
   44    34  Jasmine Hernandez, Fr      16:35.7    South Elgin          
   45        Christine Wi, Sr           16:36.6    St. Charles North    
   46        Emma Boat, Sr              16:41.8    St. Charles East     
   47        Sarah Nawara, Jr           16:45.1    St. Charles North    
   48        Madeleine August, Sr       16:45.2    St. Charles North    
   49        Alyssa Graf, Jr            16:45.9    St. Charles North    
   50    35  Jocelyn Unzueta, Jr        16:46.1    East Aurora          
   51    36  Wdasie Ayele, So           16:46.5    Glenbard North       
   52        Emily Augsburg, Sr         16:47.6    Harvest Christian    
   53        Emily Bettler, Jr          16:50.2    St. Charles North    
   54    37  Sydney Lusco, Fr           16:52.3    South Elgin          
   55        Ellie Feldstien, Sr        16:57.0    St. Charles North    
   56        Maddie Versluys, Jr        16:59.4    Westminster Christian 
   57        Haley Pickford, So         17:03.1    Glenbard North       
   58    38  Elisabet Salinas, So       17:04.6    Dundee-Crown         
   59    39  Hannah DeLaney, Fr         17:06.5    South Elgin          
   60    40  Danielle Dortmund, So      17:07.0    South Elgin          
   61        Natalie Walters, So        17:07.1    St. Charles North    
   62        Lauren Manini, Fr          17:08.6    St. Charles East     
   63        Nicole Derf, Sr            17:12.5    Bartlett             
   64        Sydney Ashenhurst, So      17:20.8    Streamwood           
   65        Elaine Montgomery, So      17:21.2    Streamwood           
   66    41  Emalee Smith, Jr           17:27.5    South Elgin          
   67    42  Emily Robles, Fr           17:28.0    Elgin                
   68    43  Paola Paredes, So          17:28.5    Elgin                
   69    44  Natalie Rodriguez, So      17:29.2    South Elgin          
   70        Madison Kleba, Jr          17:34.4    St. Charles North    
   71    45  Aylin Rivera, So           17:34.8    Elgin                
   72        Natasha Martinez, So       17:36.0    Glenbard North       
   73        Kathryn Milschewski, So    17:40.1    Glenbard North       
   74        Marissa Voravong, Sr       17:40.5    Streamwood           
   75    46  Ashley Koletsos, Jr        17:44.3    South Elgin          
   76    47  Clara Popoca, Fr           17:50.8    Elgin                
   77        Jordan Palan, Jr           17:53.2    St. Charles North    
   78        Vanessa Acosta, So         17:53.9    Dundee-Crown         
   79        Melanie Sanchez, Sr        17:54.0    Dundee-Crown         
   80        Julissa Quinonez, So       17:55.2    South Elgin          
   81        Hollis Sepp, Jr            17:56.5    South Elgin          
   82        Catherine Som, So          17:57.2    South Elgin          
   83        Carly Heitzler, Jr         18:03.3    St. Charles North    
   84    48  Bereniece Gomez, Sr        18:06.0    Larkin               
   85        Kelsey Briggs, So          18:08.1    Glenbard North       
   86        Michelle Batad, Fr         18:11.4    Dundee-Crown         
   87    49  Sarah Toren, Jr            18:19.2    Elgin                
   88        Marisol Almaraz, So        18:19.2    Glenbard North       
   89        Gretchen Molyneaux, Fr     18:23.0    Glenbard North       
   90        Jennifer Baughman, So      18:23.6    Dundee-Crown         
   91        Erika Martinez, Jr         18:27.1    Bartlett             
   92        Gracie Armstrong, Jr       18:28.7    Westminster Christian 
   93        Hannah Haecker, Jr         18:29.2    Westminster Christian 
   94    50  Hannah Rangel, Fr          18:32.5    Larkin               
   95        Linden Kirk, Fr            18:32.6    South Elgin          
   96        Kristy Tutak, Jr           18:33.3    South Elgin          
   97        Beatriz Hernandez, Fr      18:38.0    Glenbard North       
   98        Julianne DeCosterd, Fr     18:45.1    St. Charles North    
   99    51  Jocelyn Marin, Sr          18:45.4    East Aurora          
  100        Kate Johnson, Fr           18:48.6    Glenbard North       
  101        Bailey McClure, Jr         18:51.0    South Elgin          
  102        Dominika Szeliga, Fr       18:55.4    St. Charles North    
  103    52  Giselle Ramirez, So        18:55.6    East Aurora          
  104        Jacqueline Sanchez, Sr     19:00.6    Streamwood           
  105        Diana Perez, Jr            19:05.1    South Elgin          
  106    53  Sandy Ramos, Fr            19:14.5    Elgin                
  107    54  Aide Munoz, Fr             19:27.8    Larkin               
  108        Brianna Guzel, Sr          19:30.2    St. Charles East     
  109        Vanesa Velaquez, Jr        19:38.8    South Elgin          
  110        Amie Triplitt, So          19:40.9    Streamwood           
  111    55  Justina Sanavongxay, Fr    19:41.5    Elgin                
  112    56  Brenda Herrera, Sr         19:50.2    East Aurora          
  113    57  Mayra Jaimes, Fr           19:50.4    Larkin               
  114        Idalia Lopez, So           20:00.1    Streamwood           
  115        Amber Koletsos, So         20:00.1    South Elgin          
  116        Alyssa Rodriguez, Fr       20:00.3    Streamwood           
  117        Shivani Patel, So          20:05.0    Glenbard North       
  118        Mariam Hashmi, Sr          20:12.9    South Elgin          
  119        Anita Wheaton, So          20:18.7    Harvest Christian    
  120        Erica Strong, So           20:32.8    St. Edwards          
  121        Daniely Irizarry, Fr       20:33.7    Dundee-Crown         
  122    58  Martha Gutierrez, Sr       20:39.7    East Aurora          
  123    59  Norma Fabela, Jr           20:59.5    Larkin               
  124    60  Diana Jimenez, Sr          20:59.5    Larkin               
  125        Maddie Tornabene, Fr       21:09.8    Glenbard North       
  126    61  Delyla Meza, Sr            21:13.6    Larkin               
  127        Mynette Stallings, Jr      21:14.3    South Elgin          
  128        Gabi Gallardo, Fr          21:15.0    Larkin               
  129        Jocelyn Almanzo, So        21:15.3    Larkin               
  130        Shannon Winchell, Jr       21:19.5    South Elgin          
  131        Marisa Giacopelli, Fr      21:25.3    St. Charles North    
  132        Miranda Zhuta, Fr          21:38.9    Streamwood           
  133        Abbey Placido, Fr          21:40.3    St. Charles North    
  134        Julia Richter, Jr          21:40.7    Streamwood           
  135        Alex Bahena, Fr            21:44.1    Bartlett             
  136        Jaqui Munoz, Fr            21:52.9    Larkin               
  137        Mikayla Hrinowich, Fr      22:10.0    Dundee-Crown         
  138        Crystal Contreras, Sr      23:11.9    Larkin               
  139        Giselle Solano, Fr         23:58.4    Larkin               
  140        Mika Roach, So             24:01.5    Streamwood           
  141        Elizabeth Guzman, So       24:02.7    South Elgin          
  142        Ellen Swartz, Sr           24:54.6    Streamwood           
  143        Guadalupe Ortiz, Fr        24:59.4    Elgin                
  144        Maria Cintora, Jr          25:01.3    South Elgin          
  145        Sierra Barksdale, Jr       25:57.4    Larkin