Eddington Invitational - Open Girls

Kaneland High School

September 20, 2014

68 degrees, cloudy
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Benet Academy            34    2    3    8   10   11   16   22  21:45.1  0:51.2
  2 Geneva                   44    1    5    9   14   15   17   27  21:46.5  1:20.6
  3 Belvidere North          48    4    6    7   13   18   21   25  21:50.8  1:09.5
  4 Marengo                 103   12   19   20   23   29   49       22:48.4  1:18.9
  5 Glenbard East           143   24   26   30   31   32   35   38  23:31.6  0:34.7
  6 Rosary                  212   28   33   42   53   56   57   63  25:04.3  3:19.5
  7 Jacobs                  217   34   37   44   50   52   66       25:06.7  2:15.3
  8 Dundee-Crown            234   39   40   41   55   59   64   67  25:37.6  2:34.3
  9 West Aurora             237   36   45   46   48   62   71   72  25:41.8  3:47.4
 10 East Aurora             267   43   47   51   58   68   69   74  26:35.2  4:37.7
 11 Burlington Central      310   54   60   61   65   70   73       28:12.9  4:00.7


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Heidi Stimac, Sr           20:59.0    Geneva               
    2     2  Meghan Logemann, Jr        21:18.5    Benet Academy        
    3     3  Mary Clare Lipa, Jr        21:21.5    Benet Academy        
    4     4  Jocelyn Ibarra, Sr         21:24.6    Belvidere North      
    5     5  Madeleine Nowak, Jr        21:25.5    Geneva               
    6     6  Andrea Garcia, Sr          21:25.6    Belvidere North      
    7     7  Courtney Huhta, Sr         21:36.5    Belvidere North      
    8        Alex Scherb, Jr            21:41.9    Crystal Lake Central 
    9     8  Julia Walchessen, Jr       21:48.3    Benet Academy        
   10     9  Taylor Gooding, Sr         21:54.0    Geneva               
   11    10  Noreen Nader, Jr           22:07.3    Benet Academy        
   12    11  Lucy Zimmerman, Jr         22:09.7    Benet Academy        
   13    12  Briana St. Clair, Fr       22:12.2    Marengo              
   14    13  Rose Degner, Jr            22:13.1    Belvidere North      
   15    14  Jesse Wojcik, Sr           22:14.3    Geneva               
   16    15  Sandra Laserna, Jr         22:19.6    Geneva               
   17    16  Nicki Jugovich, Jr         22:22.5    Benet Academy        
   18    17  Molly McQueeny, Jr         22:33.7    Geneva               
   19    18  Kellie Brassfield, Jr      22:34.0    Belvidere North      
   20    19  Kaya Tynis, So             22:38.2    Marengo              
   21    20  Stephanie Voller, Sr       22:42.2    Marengo              
   22    21  Stephanie Vasquez, Sr      22:52.2    Belvidere North      
   23    22  Molly Rice, Jr             22:54.2    Benet Academy        
   24    23  Jessica Turner, Sr         22:58.4    Marengo              
   25        Anna Wilson, Jr            23:00.2    Hampshire            
   26        Olivia Galor, Jr           23:07.4    Kaneland             
   27    24  Steph Richardson, So       23:12.4    Glenbard East        
   28    25  Mikayla Turner, Sr         23:18.9    Belvidere North      
   29        Addie Crocker, Jr          23:22.5    Belvidere North      
   30    26  Lily Peterson, Fr          23:24.0    Glenbard East        
   31    27  Kylie Monahan, Sr          23:24.9    Geneva               
   32    28  Colleen Dorfler, Sr        23:27.1    Rosary               
   33    29  Rachel Greco, So           23:31.1    Marengo              
   34    30  Riley O'Donnell, Fr        23:31.9    Glenbard East        
   35        Lilah Klingensmith, Jr     23:37.8    Kaneland             
   36    31  Ella McNett, Jr            23:42.3    Glenbard East        
   37    32  Janet Cruz, Sr             23:47.1    Glenbard East        
   38    33  Nethara Abraham, Jr        23:53.9    Rosary               
   39        Elana Menge, Jr            23:57.5    Belvidere North      
   40    34  Josie Nason, Jr            23:57.7    Jacobs               
   41        Alicia Pecora, Jr          23:57.8    Belvidere North      
   42        Emily Carbray, Jr          24:02.2    Geneva               
   43    35  Jen Vallejo, So            24:08.1    Glenbard East        
   44        Sam Sommerville, Sr        24:13.0    Kaneland             
   45    36  Carmen Barry, Jr           24:14.5    West Aurora          
   46    37  Jamie Atkinson, Jr         24:17.2    Jacobs               
   47    38  Jodi Costenaro, Sr         24:20.0    Glenbard East        
   48        Emily Teagardin, Jr        24:25.8    Belvidere North      
   49        Natalie DellaMaria, Jr     24:27.5    Crystal Lake Central 
   50    39  Lillie Myslo, Jr           24:36.8    Dundee-Crown         
   51    40  Ashley Hrinowich, Jr       24:51.2    Dundee-Crown         
   52    41  Maria Rodriguez, Sr        24:54.7    Dundee-Crown         
   53        Hannah Ricely, Sr          24:54.9    Glenbard East        
   54    42  Emma Kuszinski, Jr         24:58.1    Rosary               
   55    43  Jazmine Reyes, Jr          25:00.5    East Aurora          
   56        Claire Baxter, Jr          25:00.9    Hampshire            
   57    44  Lindsey Rodig, Sr          25:08.1    Jacobs               
   58    45  Karina Gonzalez, Jr        25:13.6    West Aurora          
   59    46  Madeline Gonzales, Jr      25:20.5    West Aurora          
   60        Grace Moore, Sr            25:23.5    Glenbard East        
   61    47  Jocelyn Unzueta, Jr        25:24.4    East Aurora          
   62        Ande Gradel, Jr            25:26.6    Benet Academy        
   63    48  Alexis Sanderfoot, Jr      25:38.7    West Aurora          
   64    49  Hope LaSota, Jr            25:44.2    Marengo              
   65        Sarah Teagardin, Jr        25:49.7    Belvidere North      
   66    50  Katie Collins, Sr          25:57.6    Jacobs               
   67    51  Marina Mendoza, Fr         25:57.7    East Aurora          
   68    52  Nicole Oyewunmi, Jr        26:12.9    Jacobs               
   69    53  Melinda Schreiber, Sr      26:16.0    Rosary               
   70        Maddie Versluys, Jr        26:16.9    Westminster Christian 
   71    54  Mahek Ibrahim, Fr          26:18.2    Burlington Central   
   72        Amanda Chapman, So         26:22.4    Glenbard East        
   73        Liliana Flores, Sr         26:29.2    Belvidere North      
   74        Jessica Brady, Sr          26:31.9    Belvidere North      
   75    55  Jacqueline Guerrero, Sr    26:34.4    Dundee-Crown         
   76        Haley Penkala, Jr          26:34.6    Kaneland             
   77    56  Kayla Keating, So          26:46.5    Rosary               
   78        Courtney Dale, Sr          26:52.4    Benet Academy        
   79    57  Rachel Loy, Jr             26:54.0    Rosary               
   80    58  Jocelyn Marin, Sr          26:55.4    East Aurora          
   81    59  Jazmine Dulatis-Askew, Sr  27:11.0    Dundee-Crown         
   82        Hannah Haecker, Jr         27:27.5    Westminster Christian 
   83        Gloria Kliebhan, Sr        27:43.2    Geneva               
   84    60  Lauren Masciopinto, Sr     27:49.5    Burlington Central   
   85    61  Kylie Cork, Fr             28:01.4    Burlington Central   
   86    62  Audrey Moore, Sr           28:01.8    West Aurora          
   87    63  Sarah Neidermann, Sr       28:05.8    Rosary               
   88    64  Jenna Olson, Sr            28:07.5    Dundee-Crown         
   89        Karena Daughterty, Jr      28:27.7    Hampshire            
   90    65  Lauren Parsons, So         28:36.7    Burlington Central   
   91        Christina Carbonara, Sr    28:38.8    Rosary               
   92        Olivia Medina, Jr          28:42.0    Geneva               
   93        Gracie Armstrong, Jr       28:46.6    Westminster Christian 
   94        Gretchen Klug, Jr          28:47.1    Rosary               
   95    66  Angelica Singh, Jr         28:49.7    Jacobs               
   96    67  Keily Weidner, Sr          29:09.5    Dundee-Crown         
   97    68  Jackie Salazar, Fr         29:38.2    East Aurora          
   98    69  Brenda Herrera, Sr         30:01.9    East Aurora          
   99    70  Meghan Conn, Fr            30:18.9    Burlington Central   
  100    71  Amber Hatcher, Sr          30:32.6    West Aurora          
  101    72  Celine Galarza, Sr         31:26.4    West Aurora          
  102    73  Adrianna Northrop, So      31:43.3    Burlington Central   
  103        Maggie Kearns, Sr          31:44.7    Crystal Lake Central 
  104    74  Martha Gutierrez, Sr       31:47.7    East Aurora          
  105        Angeles Ponpa, Jr          32:17.3    Rosary               
  106        Diana Jimenez, Sr          33:08.7    Larkin               
  107        Sierra Barksdale, Jr       38:16.2    Larkin