Eddington Invitational -Varsity Girls

Kaneland High School

September 20, 2014

65 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Geneva                   40    3    4    7   12   14   15   44  18:52.2  1:06.4
  2 Belvidere North          83    1    5   16   24   37   50   64  19:10.2  2:02.3
  3 Crystal Lake Central    115   11   13   17   31   43   47   52  19:37.6  1:06.1
  4 Benet Academy           116    8   19   22   27   40   49   60  19:38.3  1:06.9
  5 Marengo                 125    2   25   28   32   38   48   61  19:34.8  1:57.1
  6 Glenbard East           167    6   20   34   42   65            20:05.8  2:59.8
  7 Rosary                  189    9   10   39   62   69   89   99  20:19.0  2:51.7
  8 Kaneland                206   18   30   35   53   70   77   98  20:27.2  2:30.5
  9 Grayslake Central       212   26   29   46   54   57            20:23.2  1:13.1
 10 Jacobs                  255   36   41   45   66   67   68   79  20:49.8  1:46.5
 11 Hampshire               259   23   51   55   59   71   75   80  20:55.7  2:19.0
 12 East Aurora             349   33   56   82   86   92   93   96  22:21.9  4:15.6
 13 Dundee-Crown            371   58   72   76   81   84  102  104  22:27.9  2:09.2
 14 West Aurora             378   21   78   88   91  100  101  110  23:01.3  4:57.5
 15 Burlington Central      416   63   74   90   94   95  103       23:24.1  2:47.8
 16 Larkin                  425   73   83   85   87   97  105  109  23:23.8  2:14.7
 17 Mooseheart              544  106  107  108  111  112  113  114  26:56.5  1:35.7


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Jenna Lutzow, So           18:04.1    Belvidere North      
    2     2  Kitty Allen, Sr            18:10.1    Marengo              
    3     3  McKenzie Altmayer, Jr      18:16.0    Geneva               
    4     4  Emma Ehrhardt, So          18:26.1    Geneva               
    5     5  Carley Lutzow, Sr          18:29.0    Belvidere North      
    6     6  Allison Hansen, Sr         18:47.6    Glenbard East        
    7     7  Brooke Nusser, Sr          18:57.6    Geneva               
    8     8  Clare McCabe, Jr           19:01.4    Benet Academy        
    9     9  Madison Ronzone, Jr        19:02.1    Rosary               
   10    10  Emily Martin, Sr           19:05.4    Rosary               
   11    11  Janine Orvis, So           19:07.4    Crystal Lake Central 
   12    12  Brittany Caskey, Fr        19:18.7    Geneva               
   13    13  Mary Fleming, Sr           19:21.1    Crystal Lake Central 
   14    14  Emma McSpadden, Jr         19:22.4    Geneva               
   15    15  Mary Grace Neville, So     19:26.5    Geneva               
   16    16  Sabrina Elder, Fr          19:28.3    Belvidere North      
   17    17  Stephanie Doerr, Fr        19:29.5    Crystal Lake Central 
   18    18  Victoria Clinton, Sr       19:29.5    Kaneland             
   19    19  Amanda DeSitter, So        19:30.8    Benet Academy        
   20    20  Olivia Romas, Jr           19:40.3    Glenbard East        
   21    21  Miranda Gollwitzer, Sr     19:41.0    West Aurora          
   22    22  Anna Brown, Jr             19:41.2    Benet Academy        
   23    23  Morgan Richert, So         19:42.0    Hampshire            
   24    24  Stephanie Robles, Jr       19:43.3    Belvidere North      
   25    25  Hannah Secor, Fr           19:45.5    Marengo              
   26    26  Lura Quandt, Jr            19:46.3    Grayslake Central    
   27    27  Rachel Strons, So          19:50.2    Benet Academy        
   28    28  Ashlynd Broling, So        19:53.3    Marengo              
   29    29  Megan Girmscheid, So       19:53.6    Grayslake Central    
   30    30  Aislinn Lodwig, Sr         19:55.5    Kaneland             
   31    31  Avani Flanagan, So         19:56.7    Crystal Lake Central 
   32    32  Kaylin Punotai, Sr         19:57.8    Marengo              
   33    33  Stephanie Nino, Jr         20:01.3    East Aurora          
   34    34  Yoselin Toledo, Jr         20:01.8    Glenbard East        
   35    35  Brianna Bower, Jr          20:01.9    Kaneland             
   36    36  Molly Barnes, Sr           20:03.4    Jacobs               
   37    37  Carol Garcia, Sr           20:06.3    Belvidere North      
   38    38  Lexi Olson, Sr             20:07.2    Marengo              
   39    39  Shea Vero, Jr              20:07.3    Rosary               
   40    40  MaryKate Healy, So         20:08.2    Benet Academy        
   41    41  Courtney Eubanks, Sr       20:10.8    Jacobs               
   42    42  Kelly Heniff, Sr           20:12.2    Glenbard East        
   43    43  Sami Staples, Sr           20:13.5    Crystal Lake Central 
   44    44  Marin Leone, Sr            20:15.3    Geneva               
   45    45  Alexandra Lorenz, Jr       20:17.3    Jacobs               
   46    46  Umaiyal Sridas, Jr         20:20.8    Grayslake Central    
   47    47  Rachel Kautz, Sr           20:25.0    Crystal Lake Central 
   48    48  Sarah Shefcik, So          20:32.5    Marengo              
   49    49  Elli Chalkey, Sr           20:37.8    Benet Academy        
   50    50  Mia Rodriguez, Fr          20:38.5    Belvidere North      
   51    51  Natalia Sztukowski, Sr     20:40.2    Hampshire            
   52        Hannah Bosman, Jr          20:45.4    Timothy Christian    
   53    52  Brooke Larsen, Sr          20:45.5    Crystal Lake Central 
   54    53  Jessica Kucera, Sr         20:49.2    Kaneland             
   55    54  Emma Mitchiner, Sr         20:55.8    Grayslake Central    
   56    55  Sophia Oury, Fr            20:55.8    Hampshire            
   57    56  Arsi Del Real, So          20:56.2    East Aurora          
   58    57  Sara O'Malley, Jr          20:59.4    Grayslake Central    
   59        Delaney Pruitt, Sr         21:03.9    Johnsburg            
   60    58  Lena Hemmer, Sr            21:12.6    Dundee-Crown         
   61    59  Elizabeth Evans, Jr        21:19.4    Hampshire            
   62    60  Francie Gradel, Sr         21:20.6    Benet Academy        
   63    61  Taylor Conroy, Jr          21:23.2    Marengo              
   64    62  Claire Hengesbaugh, Fr     21:26.5    Rosary               
   65    63  Vanessa Lorenz, Sr         21:36.6    Burlington Central   
   66    64  Jennifer Lemke, Jr         21:42.9    Belvidere North      
   67    65  Jessie Camacho, Jr         21:47.4    Glenbard East        
   68    66  Natalie Cook, Jr           21:47.8    Jacobs               
   69    67  Julia Levy, Jr             21:49.8    Jacobs               
   70    68  Danielle Gehr, Jr          21:50.0    Jacobs               
   71    69  Cara Cox, Sr               21:53.7    Rosary               
   72    70  Carly Bartholomew, Jr      21:59.9    Kaneland             
   73    71  Marie Mayer, So            22:00.9    Hampshire            
   74    72  Arina Hurgoi, Jr           22:03.1    Dundee-Crown         
   75        Tania Barragan, Jr         22:06.2    DeKalb               
   76    73  Tanya Franco, So           22:11.7    Larkin               
   77        Megan Middel, Jr           22:12.3    Timothy Christian    
   78        Nicole Terpstra, Jr        22:26.7    Timothy Christian    
   79    74  Courtni Neubauer, Sr       22:34.2    Burlington Central   
   80    75  Samantha Johnson, Fr       22:42.3    Hampshire            
   81    76  Kayla Hostetler, Jr        22:44.6    Dundee-Crown         
   82    77  Grace Drake, Sr            22:45.2    Kaneland             
   83    78  Victoria DelRio, Sr        22:46.9    West Aurora          
   84    79  Teagen Trella, Jr          22:48.3    Jacobs               
   85    80  Nicole Jachec, Fr          22:50.0    Hampshire            
   86    81  Margaret Himmel, Jr        22:57.3    Dundee-Crown         
   87    82  Maria Magallon-Trejo, Jr   23:09.4    East Aurora          
   88        Brianna Booton, Jr         23:16.7    DeKalb               
   89    83  Elizabeth Alvarado, Sr     23:20.0    Larkin               
   90    84  Alexis Bendler, Jr         23:21.8    Dundee-Crown         
   91    85  Dianne Cruz, So            23:24.4    Larkin               
   92    86  Alejandra Rodriguez, Sr    23:25.7    East Aurora          
   93        Tessa Gridley, Jr          23:32.7    DeKalb               
   94    87  Elizabeth Acuna, Jr        23:36.4    Larkin               
   95        Abby Bartels, Sr           23:44.6    Sycamore             
   96    88  Lauren Barry, Sr           23:48.2    West Aurora          
   97        Moriah Stice, Sr           23:51.0    Sycamore             
   98    89  Mallory Rettenmeier, Sr    23:55.5    Rosary               
   99    90  April Nieto, So            24:01.5    Burlington Central   
  100        Katelyn Stanevich, Sr      24:02.2    Sycamore             
  101    91  Graciela Garcia, Jr        24:12.2    West Aurora          
  102    92  Leslie Cisneros, Sr        24:16.9    East Aurora          
  103    93  Kim Lozano, Sr             24:21.3    East Aurora          
  104    94  Maddie Tovsen, Jr          24:23.8    Burlington Central   
  105    95  Joy Schwarting, So         24:24.3    Burlington Central   
  106    96  Natalie Castillo, Jr       24:24.4    East Aurora          
  107    97  Valerie Vargas, Sr         24:26.3    Larkin               
  108    98  Murphy Garcia, Sr          24:26.7    Kaneland             
  109        Nicole Pocklington, Sr     24:27.5    Johnsburg            
  110        Alivia Eschelman, Jr       24:30.5    Freeport             
  111    99  Claire Schwartz, Sr        24:31.2    Rosary               
  112   100  Leah Rachow, Jr            24:38.4    West Aurora          
  113   101  Kara McCleary, Jr          24:45.7    West Aurora          
  114   102  Amber Janiszewski, Jr      25:00.6    Dundee-Crown         
  115   103  Rayanne Lopez, Fr          25:24.1    Burlington Central   
  116   104  Klaudia Staszczuk, Jr      25:35.9    Dundee-Crown         
  117        Kailea Guetzloff, Sr       25:42.3    Johnsburg            
  118   105  Kennya Franco, Sr          25:43.5    Larkin               
  119   106  Kammie Kolb, Sr            26:10.6    Mooseheart           
  120   107  Madison Hart, Sr           26:28.1    Mooseheart           
  121   108  Sarat Yusuf, Jr            26:33.0    Mooseheart           
  122   109  Ariana Real, Jr            26:48.0    Larkin               
  123   110  Hannah Pealstrom, Sr       26:52.9    West Aurora          
  124        Kathy Duong, Jr            26:57.0    DeKalb               
  125        Rachel Ramage, Sr          27:35.6    Freeport             
  126   111  Kassadi Crowe, So          27:44.6    Mooseheart           
  127   112  Abby Driscoll, Sr          27:46.2    Mooseheart           
  128        Molly O'Neil, Sr           27:56.4    Sycamore             
  129        Kelly Walters, Jr          27:58.1    Rochelle             
  130        Kelsey McIlwain, Sr        28:19.4    Freeport             
  131   113  Etna Tejeda, Sr            30:39.6    Mooseheart           
  132   114  Destiny Lewis, So          34:01.3    Mooseheart