Lake Park Lancer Invitational - Jr/Sr Boys

Roselle, IL

September 13, 2014

46 degrees, partly cloudy
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS                   AVG. TIME SPREAD
  1 St. Charles East         28    2    4    5    6   11   21   22   26  17:10.5  0:27.9
  2 Jones College Prep       34    1    3    7   10   13   20   23       17:09.6  0:46.7
  3 Bartlett                 99    8   15   24   25   27   29   32   33  17:48.1  0:44.1
  4 Oak Park - River Fore   143   14   28   30   35   36   38   39   41  18:08.6  0:47.5
  5 Deerfield               149    9   16   19   47   58   60            18:23.4  2:33.3
  6 Huntley                 173   12   17   31   42   71   76            18:36.3  3:18.0
  7 Glenbrook North         197   18   40   43   46   50   55   56   57  18:46.9  1:36.4
  8 Harlem                  222   34   37   45   52   54   73            19:01.9  1:15.8
  9 Wheeling                260   44   49   51   53   63   69   77       19:31.2  1:07.8
 10 Streamwood              301   48   61   62   64   66   75   79   80  20:04.6  1:08.0
 11 Elgin                   329   59   65   67   68   70   72   74   78  20:27.0  0:48.0


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1        Anthony Nardi, Sr          16:38.4    Hoffman Estates      
    2     1  Zach Benes, So             16:40.8    Jones College Prep   
    3     2  Drew Pearce, Jr            16:58.7    St. Charles East     
    4     3  Alex Behle, Jr             17:03.2    Jones College Prep   
    5     4  Thomas Pemrick, Jr         17:05.2    St. Charles East     
    6     5  Benjamin Van Acker, Jr     17:09.8    St. Charles East     
    7        Nick Fortney, Sr           17:11.7    Hoffman Estates      
    8     6  Daniel Corry, Sr           17:12.3    St. Charles East     
    9     7  Stephen Kruto, Jr          17:12.6    Jones College Prep   
   10     8  Kevin Kelley, Fr           17:16.9    Bartlett             
   11     9  Aaron Spak, Sr             17:17.0    Deerfield            
   12    10  Kevin Shannon, Jr          17:24.1    Jones College Prep   
   13    11  Alexander Thomas, Jr       17:26.5    St. Charles East     
   14    12  Jake Vera, Sr              17:27.0    Huntley              
   15    13  David Salmi, Sr            17:27.5    Jones College Prep   
   16    14  Antoine Pfeiffer, Jr       17:38.9    Oak Park - River Fore 
   17    15  Chandler Morgan, Sr        17:43.7    Bartlett             
   18    16  Steven Schlax, Sr          17:44.6    Deerfield            
   19    17  Tyler Watkins, Jr          17:45.9    Huntley              
   20    18  Josh Cohen, Sr             17:50.4    Glenbrook North      
   21    19  Michael Warren, Jr         17:54.3    Deerfield            
   22    20  Bennett Erickson, Sr       17:54.5    Jones College Prep   
   23    21  Vance Perricone, Jr        17:55.7    St. Charles East     
   24    22  Liam Strohschein, Jr       17:56.1    St. Charles East     
   25    23  Matthew Byun, Jr           17:58.9    Jones College Prep   
   26    24  David Johnson, Sr          17:59.4    Bartlett             
   27    25  Jake Jennes, Jr            17:59.4    Bartlett             
   28    26  Jared Farmer, Jr           17:59.9    St. Charles East     
   29    27  Matt Brown, Jr             18:00.9    Bartlett             
   30    28  Matthew Wallace, Jr        18:01.9    Oak Park - River Fore 
   31    29  Nathan Smith, Fr           18:11.3    Bartlett             
   32    30  Cavanaugh Finnian, Jr      18:12.0    Oak Park - River Fore 
   33    31  Ricky Raclawski, Sr        18:15.7    Huntley              
   34    32  Nick Cotton, So            18:16.3    Bartlett             
   35    33  Derek Hull, Jr             18:22.3    Bartlett             
   36    34  Kyle Marx, Sr              18:23.5    Harlem               
   37    35  Gavin Sorensen, Jr         18:23.8    Oak Park - River Fore 
   38    36  Conrardy Riley, Jr         18:26.3    Oak Park - River Fore 
   39    37  Alec Giblin, Jr            18:29.4    Harlem               
   40    38  Heilenbach Noah, Jr        18:30.5    Oak Park - River Fore 
   41    39  Aaron Thomas, Jr           18:33.7    Oak Park - River Fore 
   42        Dylan Rathnau, Jr          18:34.8    Bartlett             
   43        Freeman Rosencrans, Jr     18:37.1    St. Charles East     
   44    40  Justin Tucker, Sr          18:41.3    Glenbrook North      
   45    41  Dring John, Jr             18:41.4    Oak Park - River Fore 
   46        Stephen Richmann, Jr       18:43.6    St. Charles East     
   47    42  Matt Cannalte, Jr          18:48.0    Huntley              
   48    43  Peter Bazianos, Sr         18:50.4    Glenbrook North      
   49        Joe Geller, Jr             18:54.6    Schaumburg           
   50        Frank Ricciardi, Jr        18:55.8    Bartlett             
   51        Andrew Pelster, So         18:56.5    Bartlett             
   52    44  Isidro Anda, Sr            18:59.8    Wheeling             
   53    45  Chris Hughes, Sr           19:05.3    Harlem               
   54    46  Matthew Lampert, Jr        19:05.6    Glenbrook North      
   55        Tom Juzwiak, Sr            19:05.7    Schaumburg           
   56    47  Henry Umlauf, Sr           19:10.7    Deerfield            
   57        James Cullinane, Sr        19:19.6    Oak Park - River Fore 
   58    48  Jose Diaz, Jr              19:21.9    Streamwood           
   59        Colt Spencer, Jr           19:22.3    Bartlett             
   60    49  Jack Raimondi, Jr          19:26.4    Wheeling             
   61    50  Mark Seeberg, Sr           19:26.8    Glenbrook North      
   62        Zack Merkendorfer, Jr      19:28.2    Schaumburg           
   63    51  Darian Los, Sr             19:29.6    Wheeling             
   64        Charles Wood, Sr           19:29.6    Oak Park - River Fore 
   65    52  Sam Bedows, Jr             19:31.8    Harlem               
   66    53  Cyrus Mansouri, Sr         19:33.0    Wheeling             
   67        Koyo Masure, So            19:33.4    Bartlett             
   68        Rich Millo, Jr             19:35.6    Hoffman Estates      
   69    54  Paxton Sneath, Sr          19:39.3    Harlem               
   70    55  Ankit Patel, Sr            19:46.2    Glenbrook North      
   71        Tyler Panlilio, Jr         19:47.4    Metea Valley         
   72    56  Justin Wong, Jr            19:49.2    Glenbrook North      
   73    57  Nick Abbott, Jr            19:50.1    Glenbrook North      
   74    58  Jonathan Bersh, Jr         19:50.2    Deerfield            
   75    59  Xaly Channakhone, Jr       19:55.9    Elgin                
   76    60  Ari Cohen, Jr              19:59.0    Deerfield            
   77    61  Randy Zagozdon, Jr         20:01.5    Streamwood           
   78    62  Antony Sanchez, Jr         20:05.0    Streamwood           
   79    63  Oscar Vargas, Sr           20:07.5    Wheeling             
   80        Jake Hill, Sr              20:07.9    Maine West           
   81        Jerrick Dictado, Jr        20:09.9    South Elgin          
   82        Mike Hinz, Sr              20:11.8    Schaumburg           
   83    64  Juan Carlos Bautista, Jr   20:24.5    Streamwood           
   84    65  Kirtan Patel, Sr           20:26.3    Elgin                
   85        Alex Boyle, Sr             20:27.5    Metea Valley         
   86    66  Charles Crumlett, Jr       20:29.9    Streamwood           
   87    67  Nathaniel Romero, Sr       20:31.2    Elgin                
   88        Jake Johanik, Jr           20:31.3    Metea Valley         
   89        Jeff Kurnick, Sr           20:37.0    Glenbrook North      
   90    68  Julio Olvera, Jr           20:37.8    Elgin                
   91    69  Noe Arriaga, Jr            20:39.6    Wheeling             
   92    70  Roger Adan, Sr             20:43.9    Elgin                
   93    71  Jonathan Franzen, Jr       20:45.0    Huntley              
   94    72  Sydney Liwanag, Sr         20:48.4    Elgin                
   95    73  Joshua Eterno, Jr          20:53.1    Harlem               
   96    74  J. P. Lavengco, Sr         21:00.4    Elgin                
   97    75  Leonel Rosiles, Jr         21:09.1    Streamwood           
   98        Joe Thunholm, Jr           21:17.7    Glenbrook North      
   99    76  Kyle Sieb, Jr              21:20.8    Huntley              
  100        Austin Gift, Jr            21:23.5    St. Charles East     
  101    77  Ricky Valladares, Jr       21:26.2    Wheeling             
  102        Liam Healy, Jr             21:40.5    Bartlett             
  103    78  Jakub Jarmula, Sr          21:44.2    Elgin                
  104    79  David Villarreal, Sr       22:09.7    Streamwood           
  105        Calvin Oh, Sr              22:16.9    Glenbrook North      
  106        Julian Zavala, Jr          22:42.8    Maine West           
  107        John Ramirez, Jr           22:50.2    Elgin                
  108        Zachary Schwartz, Jr       22:58.8    Glenbrook North      
  109        Dan Oyarzun, Sr            23:24.5    Maine West           
  110        Jason Garcia, Jr           23:57.5    Elgin                
  111        John Przislicki, Jr        24:13.1    Bartlett             
  112        Rodolfo Cueva, Jr          24:17.9    Elgin                
  113        Ethan Rayhill, Jr          24:28.3    Maine West           
  114    80  Eustacio Duarte, Jr        24:31.7    Streamwood           
  115        Lavdrim Ahmeti, Jr         24:32.8    Elgin                
  116        Nathan Salazar, Jr         24:35.0    Elgin                
  117        Justin Sisouvankham, Jr    26:15.3    Streamwood           
  118        Jackson McDonald, Jr       26:15.9    Bartlett             
  119        Alex Ibarra, Sr            26:46.3    South Elgin          
  120        Michael Damrose, Jr        33:04.6    Streamwood           
  121        Mark Chavez, Jr            35:13.3    Maine West