Lake Park Lancer Invitational - Varsity Boys

Roselle, IL

September 13, 2014

46 degrees, cloudy
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS                   AVG. TIME SPREAD
  1 Jones College Prep       56    2    5   13   16   20                 15:39.8  0:38.7
  2 Huntley                  77    1    3   10   26   37                 15:46.0  1:17.4
  3 Hoffman Estates          83    7    8   15   18   35                 15:52.3  0:43.7
  4 St. Charles East        106   12   17   21   22   34   51            15:57.2  0:35.1
  5 Oak Park - River Fore   146    4   25   31   32   54   55   60       16:12.6  1:18.2
 6* Deerfield               160   11   19   28   49   53   64   75   95  16:16.2  1:08.1
 7* Glenbrook North         160    9   14   23   45   69   72   84   87  16:16.6  1:35.6
  8 Bartlett                220   29   41   42   52   56   57   71       16:38.7  0:49.3
  9 Schaumburg              285   27   48   63   67   80   92  110  127  17:01.0  1:45.4
 10 Elk Grove               303   40   47   61   65   90  104  122  126  17:09.7  1:42.9
11* Plainfield East         310   24   44   68   81   93  103  108       17:14.3  2:19.8
12* Maine West              310    6   46   82   85   91  124            17:17.2  2:41.1
 13 Harlem                  315   43   59   66   70   77   89            17:10.3  1:03.3
 14 Streamwood              331   38   50   73   76   94  107  109  121  17:20.0  1:51.6
 15 South Elgin             344   36   39   74   83  112  117  119  123  17:28.2  2:33.2
 16 Elgin                   370   30   33   88  105  114  115            17:42.0  2:53.0
 17 Lincoln Park            447   58   79   97  100  113  116  120       18:12.6  1:57.3
 18 Lake Park               496   62   99  101  106  128                 18:47.6  3:40.1
 19 Metea Valley            512   78   96  102  111  125                 18:48.0  2:34.6
 20 Larkin                  561   86   98  118  129  130  131            19:51.7  4:09.2


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Seth Conroy, Jr            15:12.1    Huntley              
    2     2  Markiyan Protsiv, Sr       15:14.5    Jones College Prep   
    3     3  Keagan Smith, Jr           15:20.2    Huntley              
    4     4  Jack Monaghan, Jr          15:34.3    Oak Park - River Fore 
    5     5  Nikolas Merten, Jr         15:34.5    Jones College Prep   
    6     6  Alex Liston, Sr            15:38.2    Maine West           
    7     7  Bryan Gamboa, Jr           15:39.1    Hoffman Estates      
    8     8  Matt Petersen, Jr          15:40.9    Hoffman Estates      
    9     9  Scott Thomas, Jr           15:42.7    Glenbrook North      
   10    10  Mike Grocholski, Jr        15:42.8    Huntley              
   11    11  Billy Anderson, Sr         15:43.6    Deerfield            
   12    12  Michael Gerkin, Jr         15:46.3    St. Charles East     
   13    13  Jeremy Adams, So           15:47.2    Jones College Prep   
   14    14  Jason Golden, Jr           15:47.7    Glenbrook North      
   15    15  Shiv Patel, Jr             15:48.2    Hoffman Estates      
   16    16  Ethan Barreto, Jr          15:49.5    Jones College Prep   
   17    17  Mike Skora, Sr             15:50.2    St. Charles East     
   18    18  Michael Sanfillippo, Sr    15:50.6    Hoffman Estates      
   19    19  Alex Wolfe, Sr             15:50.8    Deerfield            
   20    20  Nico Moreno, Jr            15:53.1    Jones College Prep   
   21    21  Will Muckian, Sr           15:54.0    St. Charles East     
   22    22  Jack Rzepecki, Jr          15:54.3    St. Charles East     
   23    23  Nate Whitfield, Jr         15:56.4    Glenbrook North      
   24    24  Sergio Llanes, Sr          16:02.3    Plainfield East      
   25    25  Jordan Vear, Sr            16:04.0    Oak Park - River Fore 
   26    26  Matt Kapolnek, So          16:05.7    Huntley              
   27    27  Nick Olvera, Jr            16:05.9    Schaumburg           
   28    28  Ben Chambers, Sr           16:10.5    Deerfield            
   29    29  Justin Isla, Jr            16:12.1    Bartlett             
   30    30  Logan Jostes, Sr           16:14.9    Elgin                
   31    31  Nicholas Martire, Jr       16:15.7    Oak Park - River Fore 
   32    32  Kimathi Johnson, Jr        16:16.7    Oak Park - River Fore 
   33    33  Brandon Copeland, Jr       16:18.4    Elgin                
   34    34  Nicholas Hauptmann, Sr     16:21.3    St. Charles East     
   35    35  Nathan Otto, Jr            16:22.7    Hoffman Estates      
   36    36  Bryan Tlcanzani, Jr        16:27.6    South Elgin          
   37    37  Zach Hollman, Jr           16:29.4    Huntley              
   38    38  Robert Douglas, Jr         16:31.0    Streamwood           
   39    39  Max Keough, Sr             16:32.5    South Elgin          
   40    40  Sean Frintner, Jr          16:33.4    Elk Grove            
   41    41  Lucas Isla, Jr             16:33.9    Bartlett             
   42    42  Matt Edmier, Jr            16:35.1    Bartlett             
   43    43  Kade Miller, Jr            16:36.0    Harlem               
   44    44  Tyler Kiska, Jr            16:36.7    Plainfield East      
   45    45  Alex Hanskat, Jr           16:38.0    Glenbrook North      
   46    46  Lucas Martin-Ranft, Sr     16:39.0    Maine West           
   47    47  Matt Warrington, Sr        16:40.7    Elk Grove            
   48    48  Jonah Kaufmann, Jr         16:42.5    Schaumburg           
   49    49  Jeremy Latronica, Sr       16:44.5    Deerfield            
   50    50  Miles Juarez, Sr           16:46.7    Streamwood           
   51    51  Mason Holtsford, Jr        16:47.2    St. Charles East     
   52    52  Will McConville, Sr        16:51.1    Bartlett             
   53    53  Michael Hincker, So        16:51.7    Deerfield            
   54    54  Harper Henry, Jr           16:52.5    Oak Park - River Fore 
   55    55  Sean Lonergan, Jr          16:53.9    Oak Park - River Fore 
   56    56  Samuel Peters, So          17:01.3    Bartlett             
   57    57  Brandon Kim, Fr            17:02.9    Bartlett             
   58    58  Raymond Jurkiewicz, Sr     17:03.6    Lincoln Park         
   59    59  Grant Hume, Jr             17:03.7    Harlem               
   60    60  Jack Puhalovich, Sr        17:03.7    Oak Park - River Fore 
   61    61  Campbell Kraemer, Jr       17:05.7    Elk Grove            
   62    62  David Fitzgerald, Sr       17:09.1    Lake Park            
   63    63  Lars Hay, Jr               17:09.6    Schaumburg           
   64    64  Danny Rosen, Jr            17:11.1    Deerfield            
   65    65  Mike Banasik, Jr           17:12.7    Elk Grove            
   66    66  Scott Kirker, Jr           17:12.8    Harlem               
   67    67  Eddie Lamas, Sr            17:15.8    Schaumburg           
   68    68  Julian Del Rosario, So     17:17.4    Plainfield East      
   69    69  J. D. Casey, So            17:18.3    Glenbrook North      
   70    70  Michael Biggers, Jr        17:19.9    Harlem               
   71    71  Chris Malek, Jr            17:21.5    Bartlett             
   72    72  Mike Lee, Fr               17:23.1    Glenbrook North      
   73    73  Carlos Sanchez, Jr         17:24.8    Streamwood           
   74    74  Brandon Van Bogaert, Sr    17:25.9    South Elgin          
   75    75  Jacob Daitch, Jr           17:26.7    Deerfield            
   76    76  Francisco Vega, Jr         17:35.2    Streamwood           
   77    77  Jacob Bonebright, Jr       17:39.3    Harlem               
   78    78  Thomas Massengill, Sr      17:44.9    Metea Valley         
   79    79  Erick Torres, Jr           17:49.3    Lincoln Park         
   80    80  A. J. Vetter, Sr           17:51.2    Schaumburg           
   81    81  David Heatherly, Jr        17:53.0    Plainfield East      
   82    82  D. J. Meyers, Sr           17:53.1    Maine West           
   83    83  Michael Mikhail, Jr        17:54.4    South Elgin          
   84    84  Tyler Marovitz, Jr         17:54.5    Glenbrook North      
   85    85  Charlie Ellsworth, Jr      17:56.8    Maine West           
   86    86  Zach Fifer, Jr             17:58.0    Larkin               
   87    87  Idan Epstein, Jr           18:01.3    Glenbrook North      
   88    88  Victor Balcazar, Jr        18:04.5    Elgin                
   89    89  Seth Wescom, Sr            18:09.8    Harlem               
   90    90  Chris Mertes, Sr           18:16.3    Elk Grove            
   91    91  Adam Hill, Sr              18:19.2    Maine West           
   92    92  Thomas Young, Jr           18:19.9    Schaumburg           
   93    93  Zach Proffitt, Jr          18:22.1    Plainfield East      
   94    94  Jarod Adaya, Jr            18:22.6    Streamwood           
   95    95  James Sanford, Sr          18:24.1    Deerfield            
   96    96  Barath Koottala, Jr        18:25.0    Metea Valley         
   97        Nick Noel, Jr              18:28.7    Belvidere North      
   98        Yuki Fambro, Jr            18:28.7    Belvidere North      
   99    97  Ross Myren, Jr             18:32.3    Lincoln Park         
  100    98  Luis Guadarrama, Jr        18:33.3    Larkin               
  101    99  Jacob Troyke, Sr           18:35.5    Lake Park            
  102   100  Loki Agullera, Jr          18:36.7    Lincoln Park         
  103   101  Ian Vandergrift, Jr        18:38.2    Lake Park            
  104   102  Rushi Patel, Jr            18:38.5    Metea Valley         
  105   103  Andrew Rogers, Jr          18:38.9    Plainfield East      
  106        Xavier Gomez, Jr           18:42.1    Belvidere North      
  107   104  Mike Bravos, Jr            18:44.3    Elk Grove            
  108   105  Vince Coletti, Jr          18:44.5    Elgin                
  109   106  John Bradley, Jr           18:45.8    Lake Park            
  110   107  Juan Payne, Jr             18:45.8    Streamwood           
  111   108  Michael Flattum, Sr        18:46.6    Plainfield East      
  112   109  Ivan Villapondo, Jr        18:48.2    Streamwood           
  113   110  Paras Adhikary, Jr         18:48.6    Schaumburg           
  114   111  Lucas Hsiung, Sr           18:52.2    Metea Valley         
  115   112  Erik Benson, Jr            19:00.7    South Elgin          
  116   113  Alexander Casto, Jr        19:00.9    Lincoln Park         
  117   114  Keeseok Sohn, Jr           19:07.9    Elgin                
  118   115  Matt Gedritis, Sr          19:20.8    Elgin                
  119   116  Andrew Dillingham, Jr      19:23.1    Lincoln Park         
  120   117  Max Arnold, Jr             19:24.1    South Elgin          
  121   118  Jesus Pena, Jr             19:27.6    Larkin               
  122   119  Johnny Gottschalk, Sr      19:30.7    South Elgin          
  123   120  Kevin Zhagul, Jr           19:38.2    Lincoln Park         
  124   121  Isaac Vidales, Sr          19:40.0    Streamwood           
  125   122  Brendon Winkler, Jr        19:41.5    Elk Grove            
  126   123  Evan Ferrari, Jr           19:57.8    South Elgin          
  127   124  Angel Maldonado, Jr        20:05.6    Maine West           
  128   125  Trevor Ayers, Jr           20:19.4    Metea Valley         
  129   126  Christian Kallio, Sr       20:19.8    Elk Grove            
  130   127  Isaac Rogenski, Sr         20:19.8    Schaumburg           
  131   128  Kush Patel, Jr             20:49.2    Lake Park            
  132   129  Sebastian Alvarado, Jr     21:12.1    Larkin               
  133   130  Jon Panzer, Jr             22:07.2    Larkin               
  134   131  Miguel Feliciano, Jr       22:23.4    Larkin