St. Charles East Leavey Invitational - Open Boys

Leroy Oakes Forest Preserve

September 6, 2014

70 degrees, partly sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 St. Charles East         29    3    5    6    7    8   22   24  17:05.1  0:15.5
  2 Jacobs                   82    9   13   14   15   31   32   36  17:30.9  0:34.6
  3 Wheaton North            98    1    4   20   34   39   44   55  17:27.5  1:28.3
  4 Batavia                 112   16   19   21   23   33   46   76  17:42.7  0:19.2
  5 Downers Grove North     123    2   18   27   28   48   62   67  17:39.7  1:30.3
  6 St. Charles North       176   11   17   43   52   53   54   72  18:01.6  1:10.5
  7 Benet Academy           189   10   35   38   47   59   66   68  18:04.8  1:29.3
  8 Marmion Academy         201   25   29   41   50   56   57   60  18:09.7  0:47.6
  9 Geneva                  202   12   26   30   63   71   79       18:16.1  2:04.3
 10 Waubonsie Valley        269   37   40   58   61   73   74   81  18:40.0  1:35.3
 11 Bartlett                298   49   51   64   65   69   70   80  18:51.7  0:58.8
 12 Oswego                  317   42   45   75   77   78   82       19:17.9  1:56.5


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Bradley Dowell, Sr         16:35.9    Wheaton North        
    2     2  Bradley Wilcoxen, Jr       16:49.2    Downers Grove North  
    3     3  Mason Holtsford, Jr        16:58.3    St. Charles East     
    4     4  Will Thomas, Sr            16:59.6    Wheaton North        
    5     5  Evan Allen, Jr             17:00.1    St. Charles East     
    6     6  Hunter Klose, Sr           17:06.0    St. Charles East     
    7     7  Drew Pearce, Jr            17:07.2    St. Charles East     
    8     8  Daniel Corry, Sr           17:13.8    St. Charles East     
    9     9  Kyle Eubanks, Sr           17:16.6    Jacobs               
   10    10  Sean Kirwan, Sr            17:17.6    Benet Academy        
   11    11  Michael Boone, Jr          17:19.4    St. Charles North    
   12    12  Brian Beck, Sr             17:21.2    Geneva               
   13    13  Michael Blanding, Sr       17:28.0    Jacobs               
   14    14  James Hennessy, Jr         17:28.1    Jacobs               
   15    15  Austin Nguyen, Jr          17:30.6    Jacobs               
   16    16  Michael Cervantes, Sr      17:33.4    Batavia              
   17    17  Devin Davis, Sr            17:33.9    St. Charles North    
   18    18  Robert Prescott, Jr        17:34.6    Downers Grove North  
   19    19  Jimmy Roach, Jr            17:39.8    Batavia              
   20    20  Ethan Swihart, Jr          17:41.4    Wheaton North        
   21    21  John McElmeel, Jr          17:42.6    Batavia              
   22    22  Evan Patel, Jr             17:43.8    St. Charles East     
   23    23  Jake Downing, Sr           17:45.0    Batavia              
   24    24  Thomas Pemrick, Jr         17:47.1    St. Charles East     
   25    25  Joe Dutton, Sr             17:47.4    Marmion Academy      
   26    26  Michael Anderson, Jr       17:47.5    Geneva               
   27    27  Ryan Cantlin, Jr           17:47.6    Downers Grove North  
   28    28  Rocco Manzo, Jr            17:47.7    Downers Grove North  
   29    29  Colin Sheehan, Sr          17:48.6    Marmion Academy      
   30    30  Josh Doyle, Jr             17:51.0    Geneva               
   31    31  Adam Froeschke, Jr         17:51.2    Jacobs               
   32    32  Daniel Madoch, Jr          17:52.3    Jacobs               
   33    33  Jason Schlicher, Jr        17:52.6    Batavia              
   34    34  Abyn Yacob, Jr             17:56.2    Wheaton North        
   35    35  Christian Gaytan, Jr       17:58.1    Benet Academy        
   36    36  Andrew Macatangay, Jr      17:59.4    Jacobs               
   37    37  Jacob Liss, Jr             18:00.7    Waubonsie Valley     
   38        David Atkinson, Sr         18:00.9    Jacobs               
   39    38  Michael McGerty, Jr        18:02.4    Benet Academy        
   40    39  Henry Walter, Sr           18:04.2    Wheaton North        
   41    40  Jake Groeber, Sr           18:07.1    Waubonsie Valley     
   42    41  Michael Witte, Jr          18:12.5    Marmion Academy      
   43    42  Logan Torres, Jr           18:12.6    Oswego               
   44        William Taylor, Jr         18:14.6    Jacobs               
   45    43  Tyler Stokes, Jr           18:15.3    St. Charles North    
   46    44  Ethan Peterson, Sr         18:15.9    Wheaton North        
   47    45  Jared Reichardt, Jr        18:16.1    Oswego               
   48    46  Bennett Bernardoni, Sr     18:16.7    Batavia              
   49    47  Austin Bagdady, Sr         18:19.0    Benet Academy        
   50    48  Nick Torres, Jr            18:19.4    Downers Grove North  
   51    49  Jake Jennes, Jr            18:22.2    Bartlett             
   52        Evan Schwarz, Jr           18:24.2    Jacobs               
   53    50  Jake Schwartz, Jr          18:25.4    Marmion Academy      
   54    51  Derek Hull, Jr             18:27.5    Bartlett             
   55    52  Dylan Srocki, Sr           18:29.2    St. Charles North    
   56    53  Zachary Smith, Jr          18:29.9    St. Charles North    
   57    54  Alex Bishop, Sr            18:30.5    St. Charles North    
   58    55  Alex Perez, Sr             18:31.1    Wheaton North        
   59    56  Jack Saloga, Jr            18:34.9    Marmion Academy      
   60        Alec Kuhlman, Sr           18:35.4    St. Charles East     
   61        Jared Farmer, So           18:39.1    St. Charles East     
   62        Usama Humecki, Jr          18:40.3    Wheaton North        
   63        Dylan Rogers, Jr           18:40.5    Jacobs               
   64        Evan Lamblin, Jr           18:41.0    Jacobs               
   65        Jackson Elliott, Jr        18:41.1    Wheaton North        
   66    57  Jake Cornish, Sr           18:42.7    Marmion Academy      
   67        Ciaran Young, Sr           18:42.8    Wheaton North        
   68    58  Austin Bruner, Sr          18:43.4    Waubonsie Valley     
   69        Lamont Pykonnen, Jr        18:44.5    Wheaton North        
   70        Liam Strohschein, Jr       18:45.2    St. Charles East     
   71    59  Jeff Klouda, Sr            18:46.9    Benet Academy        
   72    60  Dan Garza, Sr              18:48.8    Marmion Academy      
   73        Jack Cason, Sr             18:49.0    Marmion Academy      
   74    61  Adam Bormann, Jr           18:53.1    Waubonsie Valley     
   75        Jack Sitta, So             18:54.1    St. Charles East     
   76    62  Trevor Smith, Jr           18:55.1    Downers Grove North  
   77    63  Jackson Gonnerman, Jr      18:55.2    Geneva               
   78        Kyle Decker, Sr            18:58.1    St. Charles East     
   79        Lester Tom, Jr             18:59.8    Jacobs               
   80    64  Evan Ghislin, Jr           19:00.8    Bartlett             
   81        Alexander Whitley, Jr      19:01.6    St. Charles East     
   82        Blake Everett, Sr          19:05.2    Jacobs               
   83    65  Jason Smith, Jr            19:07.0    Bartlett             
   84        Gyovai Tena, Jr            19:07.1    Marmion Academy      
   85        Vance Perricone, Jr        19:09.0    St. Charles East     
   86    66  Patrick Barron, Jr         19:09.8    Benet Academy        
   87    67  Patrick Drabik, Sr         19:10.9    Downers Grove North  
   88    68  Andrew Olp, Jr             19:11.5    Benet Academy        
   89        Krastan Dimitrov, Jr       19:14.4    Wheaton North        
   90        Sergei Kelly, Jr           19:14.7    Wheaton North        
   91        Paul Belingon, Jr          19:19.2    St. Charles East     
   92    69  Dylan Rathnau, Jr          19:21.0    Bartlett             
   93        Eric Fitch, Jr             19:21.1    Wheaton North        
   94    70  Frank Ricciardi, Jr        19:22.2    Bartlett             
   95        Michael Rogman, Jr         19:24.0    St. Charles East     
   96    71  Josh Morgan, Sr            19:25.4    Geneva               
   97        Will O'Meara, Sr           19:27.2    Benet Academy        
   98    72  Ryan Boone, Sr             19:28.3    St. Charles North    
   99        Jacob Benner, Jr           19:31.1    Jacobs               
  100        William Grossmann, Sr      19:32.1    Jacobs               
  101        Grant Bender, Jr           19:33.6    Jacobs               
  102        John Speckeles, Sr         19:34.3    Benet Academy        
  103    73  Ryan Abbott, Jr            19:35.9    Waubonsie Valley     
  104        Christopher Maiello, Jr    19:37.7    St. Charles North    
  105        Stephen Richmann, Jr       19:41.6    St. Charles East     
  106        Kevin Butler, Sr           19:42.9    Benet Academy        
  107        Tyler Andrews, Sr          19:43.2    Wheaton North        
  108        Andrew Lillie, Sr          19:44.4    Marmion Academy      
  109    74  Joey Johnson, Sr           19:45.7    Waubonsie Valley     
  110        Barnitt Wynn, Jr           19:47.4    St. Charles North    
  111        Trevor Tomich, Jr          19:48.0    St. Charles North    
  112    75  Alex Druwe, Jr             19:49.6    Oswego               
  113    76  Adam Nahn, Jr              19:59.9    Batavia              
  114    77  Nick Athitakis, Jr         20:02.3    Oswego               
  115        Henry Thompson, Sr         20:06.0    Benet Academy        
  116        Ryan Moshinsky, Jr         20:07.0    Batavia              
  117    78  Abiel Amador, Sr           20:09.0    Oswego               
  118        Peter Saucedo, Sr          20:11.8    Marmion Academy      
  119    79  Andy Peruba, Sr            20:12.7    Geneva               
  120        Brett Husar, Jr            20:14.3    St. Charles North    
  121        Billy Welsh, Sr            20:16.1    Benet Academy        
  122        Jeremy Mayo, Jr            20:18.7    Batavia              
  123    80  Colt Spencer, Jr           20:21.1    Bartlett             
  124        Jacob Johnson, Jr          20:24.1    Jacobs               
  125        Adam Boehm, Jr             20:25.4    St. Charles North    
  126        Anthony Clementi, Sr       20:31.1    Marmion Academy      
  127        John Golomb, Sr            20:37.5    Montini              
  128        Larry Dunn, Sr             20:38.3    Benet Academy        
  129        Andrew Tran, Jr            20:39.4    Benet Academy        
  130        Will Zidek, Jr             20:44.6    Marmion Academy      
  131        Freeman Rosencrans, Jr     20:50.9    St. Charles East     
  132        David Motarjeme, Jr        20:55.2    St. Charles North    
  133        Mark Nyaeme, Jr            20:59.4    Marmion Academy      
  134        Jack Culligan, Sr          21:00.6    Benet Academy        
  135        Liam Carroll, Jr           21:05.0    Wheaton North        
  136        Jayden Maloto, Jr          21:29.5    Jacobs               
  137        Nick Bonelli, Jr           21:33.8    Wheaton North        
  138        Michael O'Sullivan, Jr     21:39.4    Benet Academy        
  139        Jack Scanlan, Sr           21:45.9    Marmion Academy      
  140        James Berg, Jr             21:46.0    Jacobs               
  141        Alex Carras, Sr            21:47.3    Bartlett             
  142        Eric Soto, Sr              21:48.0    Montini              
  143        Alex Sokalski, Jr          21:53.2    Montini              
  144    81  Jack Corrigan, Jr          21:53.8    Waubonsie Valley     
  145        Alex Bandurin, Sr          21:53.8    Waubonsie Valley     
  146        Illia Lukic, Sr            22:08.3    Benet Academy        
  147        Tom Hoban, Jr              22:08.5    Marmion Academy      
  148        Liam Healy, Jr             22:08.7    Bartlett             
  149        Colin O'Conner, Sr         22:14.7    Marmion Academy      
  150        Chris Baker, Jr            22:15.1    Marmion Academy      
  151        Luke McArdle, Sr           22:15.5    Marmion Academy      
  152        Aarush Gupta, Jr           22:17.5    Waubonsie Valley     
  153        Cole Buschbacher, Sr       22:47.7    Marmion Academy      
  154        Conroy Unruh, Sr           23:13.3    Marmion Academy      
  155        Joe Schafer, Jr            23:13.7    Marmion Academy      
  156        Djordje Kovacevic, Sr      23:16.6    Marmion Academy      
  157        Dylan Subrin, Jr           23:17.8    Jacobs               
  158        Tyler Nelsen, Jr           23:22.6    St. Charles North    
  159        Carl Lipana, Jr            23:31.1    St. Charles North    
  160        Patrick Powell, Jr         24:00.5    Marmion Academy      
  161        Michael Savodge, Jr        24:34.9    Jacobs               
  162        Kyle Acuna, So             25:52.1    Montini              
  163    82  C. J. Rhoades, Sr          26:23.4    Oswego               
  164        Cliff Uzoewulu, Sr         26:24.1    Wheaton North        
  165        Matthew Ratajczyk, Jr      26:58.4    Montini              
  166        Jackson McDonald, Jr       27:13.4    Bartlett             
  167        Joseph Billings, Jr        27:53.2    St. Charles North