St. Charles East Leavey Invitational - Varsity Girls

Leroy Oakes Forest Preserve

September 6, 2014

68 degrees, partly sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 St. Charles East         58    3    7   12   13   23   24   41  18:35.4  1:29.0
  2 Batavia                  90    4   10   11   18   47   53   64  18:47.2  2:11.4
  3 Barrington               96    5    9   19   28   35   52       18:51.3  1:40.7
  4 Geneva                   99    6    8   17   31   37   62   65  18:54.1  1:27.9
  5 York                    123   15   21   25   29   33   42       19:14.3  0:33.3
  6 Jacobs                  140    1   22   32   39   46   63   68  19:02.7  2:47.6
  7 St. Charles North       164    2   27   30   51   54   55   60  19:14.4  2:54.6
  8 Benet Academy           189   14   34   36   49   56   61       19:37.1  1:17.6
  9 Oswego                  200   16   40   43   44   57   76   80  19:40.9  1:18.2
 10 Montini                 247   20   38   50   69   70   72       20:06.0  1:55.3
 11 Waubonsie Valley        287   26   45   66   73   77   78   79  20:31.8  2:18.1
 12 Bartlett                303   48   58   59   67   71   74   75  20:29.0  1:05.6

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Lauren VanVlierbergen, Sr  17:06.5    Jacobs               
    2     2  Audrey Ernst, Fr           17:15.5    St. Charles North    
    3     3  Torree Scull, Sr           17:42.7    St. Charles East     
    4     4  Emma Stephens, Fr          17:43.4    Batavia              
    5     5  Lauren Conroy, Jr          17:50.0    Barrington           
    6     6  McKenzie Altmayer, Jr      18:06.1    Geneva               
    7     7  Hannah Ewald, So           18:22.9    St. Charles East     
    8     8  Emma Ehrhardt, So          18:23.5    Geneva               
    9     9  Jocelyn Long, Fr           18:30.2    Barrington           
   10    10  Dakota Roman, Jr           18:31.2    Batavia              
   11    11  Marygrace Golden, Fr       18:46.2    Batavia              
   12    12  Anastasia Honea, So        18:49.0    St. Charles East     
   13    13  Anna Arrick, Sr            18:50.6    St. Charles East     
   14    14  Clare McCabe, Jr           18:55.2    Benet Academy        
   15    15  Hannah Wahlgren, Sr        18:56.4    York                 
   16    16  Alyson McLaughlin, Jr      18:56.7    Oswego               
   17    17  Brooke Nusser, Sr          18:58.6    Geneva               
   18    18  Miranda Rea, Sr            19:00.4    Batavia              
   19    19  Caitlin Feely, Fr          19:01.8    Barrington           
   20    20  Gianna Salzbrunn, Jr       19:02.7    Montini              
   21    21  Bridget Berger, So         19:03.0    York                 
   22    22  Molly Barnes, Sr           19:09.9    Jacobs               
   23    23  Lauren Woelffer, So        19:11.7    St. Charles East     
   24    24  Jordan Luedtke, Sr         19:14.8    St. Charles East     
   25    25  Dayle Mueller, Sr          19:17.4    York                 
   26    26  Cassy Tsagaris, So         19:21.2    Waubonsie Valley     
   27    27  Ally Suyak, Fr             19:21.5    St. Charles North    
   28    28  Arushi Agarwal, Jr         19:24.1    Barrington           
   29    29  Elizabeth Hagstrom, Jr     19:24.9    York                 
   30    30  Allie Chen, So             19:25.1    St. Charles North    
   31    31  Emma McSpadden, Jr         19:28.3    Geneva               
   32    32  Kathryn VanVlierbergen, So 19:28.6    Jacobs               
   33    33  Emily Siegenthaler, Fr     19:29.6    York                 
   34    34  Anna Brown, Jr             19:30.1    Benet Academy        
   35    35  Lauren Cropsey, Sr         19:30.7    Barrington           
   36    36  Amanda DeSitter, So        19:31.5    Benet Academy        
   37    37  Mary Grace Neville, So     19:34.0    Geneva               
   38    38  Emma Makowski, Jr          19:34.1    Montini              
   39    39  Chloe Walsh, Fr            19:34.5    Jacobs               
   40    40  Maddy Kammerer, Jr         19:39.6    Oswego               
   41    41  Emma Battin, So            19:40.6    St. Charles East     
   42    42  Erin Davies, Fr            19:41.6    York                 
   43    43  Kayla Wooten, Jr           19:46.6    Oswego               
   44    44  Julia Manzano, Jr          19:46.8    Oswego               
   45    45  Shaelyn Iyer, Fr           19:52.0    Waubonsie Valley     
   46    46  Courtney Eubanks, Sr       19:54.1    Jacobs               
   47    47  Hannah Ullberg, Jr         19:54.8    Batavia              
   48    48  Jessalynn Wittmayer, Sr    19:55.7    Bartlett             
   49    49  Elli Chalkey, Sr           19:56.1    Benet Academy        
   50    50  Lauren Denemark, Jr        19:57.1    Montini              
   51    51  Nina Olshever, Jr          19:59.9    St. Charles North    
   52    52  Theresa Nepomuceno, Sr     20:02.2    Barrington           
   53    53  Alicia Grant, Sr           20:08.8    Batavia              
   54    54  Jacelyn Maher, Sr          20:10.1    St. Charles North    
   55    55  Morgan Lain, Sr            20:10.6    St. Charles North    
   56    56  Rachel Strons, So          20:12.8    Benet Academy        
   57    57  Taylor Anhalt, Sr          20:14.8    Oswego               
   58    58  Gabrielle Murdoch, Jr      20:16.9    Bartlett             
   59    59  Coral McFarland, So        20:19.5    Bartlett             
   60    60  Madison Kaufmann, So       20:21.0    St. Charles North    
   61    61  MaryKate Healy, So         20:21.8    Benet Academy        
   62    62  Marin Leone, Sr            20:23.6    Geneva               
   63    63  Alexandra Lorenz, Jr       20:25.1    Jacobs               
   64    64  Natalie Mueller, Sr        20:25.8    Batavia              
   65    65  Heidi Stimac, Sr           20:32.3    Geneva               
   66    66  Lauren Deck, So            20:35.9    Waubonsie Valley     
   67    67  Abby Brinkman, Fr          20:51.7    Bartlett             
   68    68  Taylor Bona, Sr            20:52.2    Jacobs               
   69    69  Mary O'Brien, So           20:58.0    Montini              
   70    70  Bianca Montesinos, Sr      20:58.0    Montini              
   71    71  Nicolette Zolecki, So      21:01.3    Bartlett             
   72    72  Cynthia Almazan, Sr        21:08.8    Montini              
   73    73  Hannah Born, Jr            21:10.8    Waubonsie Valley     
   74    74  Kayla Garrigan, So         21:13.7    Bartlett             
   75    75  Marisa Lynch, So           21:17.3    Bartlett             
   76    76  Emma Beck, Sr              21:32.4    Oswego               
   77    77  Jamie Elenbaas, Fr         21:39.3    Waubonsie Valley     
   78    78  Lexi Walsh, So             22:05.8    Waubonsie Valley     
   79    79  Gabe Pineda, Jr            22:26.9    Waubonsie Valley     
   80    80  Alyson Simon, Sr           22:31.9    Oswego