St. Charles East Leavey Invitational -Varsity Boys

Leroy Oakes Forest Preserve

September 6, 2014

68 degrees, partly sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Downers Grove North      53    1    4   11   17   20   34   82  15:35.8  1:08.7
  2 St. Charles East         91    8   12   19   25   27   28   75  15:56.1  0:31.7
  3 Jacobs                  124    6   15   16   37   50   56   62  16:05.0  1:04.4
  4 Batavia                 127    5   10   22   30   60   73   74  16:05.9  1:25.8
  5 Waubonsie Valley        163    9   32   39   40   43   59       16:16.9  0:46.1
  6 Oswego                  165    3   13   36   55   58   71   81  16:14.5  1:36.5
  7 Benet Academy           184   14   33   42   47   48   54   57  16:21.8  0:40.2
 8* Marmion Academy         192    2    7   51   64   68   70   86  16:18.8  1:56.9
 9* St. Charles North       192   21   23   29   52   67   72   83  16:25.3  1:07.3
 10 Wheaton North           217   24   38   41   45   69   76   77  16:32.3  1:07.4
 11 Geneva                  244   18   46   53   61   66   84   85  16:39.2  1:07.0
 12 Bartlett                288   31   49   63   65   80   90   91  16:55.0  1:25.5
 13 Glenbard South          327   26   35   79   93   94   95   97  17:53.3  3:36.3
 14 Montini                 386   44   78   87   88   89   92   96  17:47.8  1:57.8

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Ryan Clevenger, Sr         14:51.9    Downers Grove North  
    2     2  Brady Bobbitt, Sr          15:11.2    Marmion Academy      
    3     3  Peter Johnsrud, Sr         15:17.3    Oswego               
    4     4  Alec Danner, So            15:20.8    Downers Grove North  
    5     5  Ryan Wieties, Sr           15:29.6    Batavia              
    6     6  Matthew Goldby, Sr         15:31.1    Jacobs               
    7     7  Andrew Burroughs, Jr       15:34.2    Marmion Academy      
    8     8  Mark Sciurba, Jr           15:36.7    St. Charles East     
    9     9  Jon Vollrath, Sr           15:42.4    Waubonsie Valley     
   10    10  David Morrison, Sr         15:45.4    Batavia              
   11    11  Joe Carter, Sr             15:48.5    Downers Grove North  
   12    12  Michael Gerkin, Jr         15:48.7    St. Charles East     
   13    13  Bennett Peterson, So       15:50.1    Oswego               
   14    14  Brady McLaughlin, Sr       15:53.4    Benet Academy        
   15    15  Kyle Ross, Jr              15:57.1    Jacobs               
   16    16  Garrett Brenizer, So       15:57.2    Jacobs               
   17    17  Zachary Christensen, Sr    15:57.2    Downers Grove North  
   18    18  Mitchael Deamantopulos, Sr 15:58.7    Geneva               
   19    19  Will Muckian, Sr           15:59.7    St. Charles East     
   20    20  Jack Diamond, Sr           16:00.5    Downers Grove North  
   21    21  Hayden Joyce, Sr           16:00.6    St. Charles North    
   22    22  Patrick Redmond, Sr        16:04.7    Batavia              
   23    23  Carter Stibgen, Jr         16:06.1    St. Charles North    
   24    24  Danny Steeno, Sr           16:06.2    Wheaton North        
   25    25  Mike Skora, Sr             16:07.0    St. Charles East     
   26    26  Andrew Sundberg, Jr        16:08.1    Glenbard South       
   27    27  Nicholas Hauptmann, Sr     16:08.4    St. Charles East     
   28    28  Jack Rzepecki, Jr          16:08.4    St. Charles East     
   29    29  Max Markowicz, Sr          16:11.3    St. Charles North    
   30    30  Shea Bastian, Jr           16:14.4    Batavia              
   31    31  Justin Isla, Jr            16:15.2    Bartlett             
   32    32  Trevor Bon, Jr             16:19.8    Waubonsie Valley     
   33    33  Jack Tuttle, Sr            16:20.9    Benet Academy        
   34    34  Bruce Tamlin, Sr           16:22.2    Downers Grove North  
   35    35  Colin Meade, Sr            16:22.7    Glenbard South       
   36    36  Paul Rupkey, Sr            16:24.0    Oswego               
   37    37  Cole Schwarz, Jr           16:24.4    Jacobs               
   38    38  Alex Frank, Jr             16:24.4    Wheaton North        
   39    39  Justin Colvin, Jr          16:26.8    Waubonsie Valley     
   40    40  Justin Caton, Jr           16:26.9    Waubonsie Valley     
   41    41  Matthew Beckerman, Jr      16:28.2    Wheaton North        
   42    42  Matt Kowalczyk, Jr         16:28.3    Benet Academy        
   43    43  Riley Blackmore, Jr        16:28.5    Waubonsie Valley     
   44    44  Tyler Pacana, Sr           16:29.0    Montini              
   45    45  Kilty Askin, Sr            16:29.0    Wheaton North        
   46    46  Jake Tracey, Jr            16:32.7    Geneva               
   47    47  Kelly Crombie, Jr          16:33.0    Benet Academy        
   48    48  Sean Harnik, Sr            16:33.6    Benet Academy        
   49    49  Matt Edmier, Jr            16:35.2    Bartlett             
   50    50  Alec Bognar, Sr            16:35.4    Jacobs               
   51    51  Paul Bancroft, Sr          16:40.7    Marmion Academy      
   52    52  Chris Suda, Sr             16:40.8    St. Charles North    
   53    53  Brian Caskey, Jr           16:43.0    Geneva               
   54    54  Luke Sammons, Jr           16:44.7    Benet Academy        
   55    55  Brett Gillingham, Sr       16:47.4    Oswego               
   56    56  Joseph Sipiorski, Sr       16:49.7    Jacobs               
   57    57  Zach Kowalczyk, Jr         16:52.5    Benet Academy        
   58    58  Matt Taves, Sr             16:53.7    Oswego               
   59    59  Amrish Selvam, Jr          16:55.3    Waubonsie Valley     
   60    60  Zach Choffin, Jr           16:55.4    Batavia              
   61    61  Brian Kuehl, So            16:55.8    Geneva               
   62    62  Austin Albrecht, Jr        16:57.0    Jacobs               
   63    63  Lucas Isla, Jr             17:00.1    Bartlett             
   64    64  Christian Surtz, Jr        17:00.1    Marmion Academy      
   65    65  Will McConville, Sr        17:03.9    Bartlett             
   66    66  Tyler Dau, So              17:05.6    Geneva               
   67    67  Stephen Lewandowski, Sr    17:07.9    St. Charles North    
   68    68  Matt Milder, Sr            17:08.0    Marmion Academy      
   69    69  Danny Bailey, Jr           17:13.6    Wheaton North        
   70    70  Dan Heineman, Jr           17:14.6    Marmion Academy      
   71    71  Jackson Simon, Jr          17:15.5    Oswego               
   72    72  Cabrera Tyler, Jr          17:16.0    St. Charles North    
   73    73  Michael Bock, Jr           17:18.7    Batavia              
   74    74  Michael Kammes, Sr         17:22.3    Batavia              
   75    75  Alexander Thomas, Jr       17:27.8    St. Charles East     
   76    76  Ryan Almer, Jr             17:30.0    Wheaton North        
   77    77  Jonah Sangorska, Jr        17:35.4    Wheaton North        
   78    78  Cameron Casey, Sr          17:36.2    Montini              
   79    79  Kevin Berenschot, Jr       17:38.5    Glenbard South       
   80    80  Chris Malek, Jr            17:40.6    Bartlett             
   81    81  Owen Kelty, Jr             17:42.4    Oswego               
   82    82  Dillon Murphy, Sr          17:42.9    Downers Grove North  
   83    83  Tyler Tomich, Jr           17:45.8    St. Charles North    
   84    84  Corey Shaughnessy, Jr      17:52.7    Geneva               
   85    85  Jake Kaufman, Sr           18:02.5    Geneva               
   86    86  Kyle Yorke, Jr             18:06.7    Marmion Academy      
   87    87  Jacob Mondschean, Fr       18:12.4    Montini              
   88    88  Matthew Fisch, Sr          18:14.8    Montini              
   89    89  Eddie Laviste, Sr          18:26.8    Montini              
   90    90  David Johnson, Sr          18:32.1    Bartlett             
   91    91  Matt Brown, Jr             18:32.6    Bartlett             
   92    92  Adam Kaloczi, Sr           19:29.5    Montini              
   93    93  Jonathon Walker, Jr        19:32.8    Glenbard South       
   94    94  Roy Dodge, Jr              19:44.3    Glenbard South       
   95    95  Kyle Riebock, Jr           19:49.5    Glenbard South       
   96    96  Dominick Moran, So         19:54.0    Montini              
   97    97  Trey Bradley, Sr           21:53.1    Glenbard South