Upstate Eight Conference Meet - Varsity Boys

Lords Park in Elgin, IL

October 18, 2014

51 degrees, cloudy
Results by RealTiming Inc.

River Division

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 St. Charles East         39    2    4    5   12   16   20   27  15:44.6  0:47.3
  2 Batavia                  46    1    6    7    9   23   24   26  15:46.5  1:03.9
  3 Geneva                   71    3   11   17   19   21   30   32  15:59.3  0:51.3
  4 St. Charles North        92   13   14   18   22   25   28   29  16:11.6  0:31.8
  5 Elgin                   122    8   10   31   36   37   38   40  16:49.2  2:07.8
  6 Streamwood              164   15   34   35   39   41   43   46  17:34.6  2:24.5
  7 West Chicago            211   33   42   44   45   47   48       19:04.4  3:39.9

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Ryan Wieties, Sr           15:18.7    Batavia              
    2     2  Mark Sciurba, Jr           15:21.6    St. Charles East     
    3     3  Mitchael Deamantopulos, Sr 15:25.9    Geneva               
    4     4  Jack Rezpecki, Jr          15:39.9    St. Charles East     
    5     5  Mike Skora, Sr             15:40.5    St. Charles East     
    6     6  Patrick Redmond, Sr        15:41.6    Batavia              
    7     7  Shea Bastian, Jr           15:41.9    Batavia              
    8     8  Brandon Copeland, Jr       15:45.5    Elgin                
    9     9  David Morrison, Sr         15:47.7    Batavia              
   10    10  Logan Jostes, Sr           15:49.0    Elgin                
   11    11  Brian Kuehl, So            15:50.1    Geneva               
   12    12  Will Muckian, Sr           15:52.1    St. Charles East     
   13    13  Max Markowicz, Sr          15:54.7    St. Charles North    
   14    14  Carter Stibgen, Jr         16:03.1    St. Charles North    
   15    15  Robert Douglas, Jr         16:08.1    Streamwood           
   16    16  Michael Gerkin, Jr         16:08.8    St. Charles East     
   17    17  Brian Caskey, Jr           16:09.3    Geneva               
   18    18  Brett Lee, So              16:13.4    St. Charles North    
   19    19  Jake Tracey, Jr            16:14.0    Geneva               
   20    20  Nick Hauptmann, Sr         16:16.7    St. Charles East     
   21    21  Julian Desens, Jr          16:17.1    Geneva               
   22    22  Chris Suda, Sr             16:20.4    St. Charles North    
   23    23  Sean Adams, Fr             16:22.5    Batavia              
   24    24  Zach Choffin, Jr           16:25.5    Batavia              
   25    25  Hayden Joyce, Sr           16:26.4    St. Charles North    
   26    26  Keaton Keller, So          16:33.1    Batavia              
   27    27  Evan Allen, Jr             16:34.2    St. Charles East     
   28    28  Joey Rangel, Jr            16:41.4    St. Charles North    
   29    29  Bo Ruttens, Fr             16:45.2    St. Charles North    
   30    30  Tyler Dau, So              16:48.5    Geneva               
   31    31  Scott Valena, Sr           16:51.0    Elgin                
   32    32  Ethan Altmayer, Sr         16:56.0    Geneva               
   33    33  Aaron Klapatch, Sr         17:12.9    West Chicago         
   34    34  Francisco Vega, Jr         17:35.4    Streamwood           
   35    35  Dylan Munoz, So            17:37.7    Streamwood           
   36    36  Will Marston, Sr           17:47.1    Elgin                
   37    37  Matt Gedritis, Sr          17:53.3    Elgin                
   38    38  Victor Balcazar, Jr        17:53.3    Elgin                
   39    39  Jarod Adaya, Jr            17:59.1    Streamwood           
   40    40  Vincent Coletti, Jr        18:01.4    Elgin                
   41    41  Juan Payne, Jr             18:32.6    Streamwood           
   42    42  Bob Draughton, Jr          18:32.7    West Chicago         
   43    43  Ivan Villapondo, Jr        18:34.5    Streamwood           
   44    44  Rahul Prabhu, Jr           19:20.0    West Chicago         
   45    45  Jason Arendt, Jr           19:23.7    West Chicago         
   46    46  Isaac Vidales, Sr          19:51.5    Streamwood           
   47    47  Jesus Moreno, Jr           20:52.8    West Chicago         
   48    48  Jaime Marban, Jr           21:33.0    West Chicago         
   49        Miguel Feliciano, Jr       22:13.0    Larkin               
   50        Jon Panzer, Jr             22:36.0    Larkin               
   51        Andrew Hubbs, Jr           22:54.1    Larkin               
   52        Chris Hovey, Jr            26:40.7    Larkin