Upstate Eight Conference Meet - Varsity Boys

Lords Park in Elgin, IL

October 18, 2014

51 degrees, cloudy
Results by RealTiming Inc.

 PLACE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1  Connor Horn, Jr            15:02.7    Neuqua Valley        
    2  Connor McCue, Jr           15:08.9    West Aurora          
    3  Daniel Weiss, Sr           15:12.3    Neuqua Valley        
    4  Michael Widmann, Sr        15:13.8    Neuqua Valley        
    5  Aidan Livingston, Jr       15:16.0    Neuqua Valley        
    6  Jon Vollrath, Sr           15:17.4    Waubonsie Valley     
    7  Ryan Wieties, Sr           15:18.7    Batavia              
    8  Mark Sciurba, Jr           15:21.6    St. Charles East     
    9  Mitchael Deamantopulos, Sr 15:25.9    Geneva               
   10  Dominic Dina, Jr           15:28.4    Neuqua Valley        
   11  David Galvan, Jr           15:29.4    East Aurora          
   12  Austin Kinne, Jr           15:30.9    Neuqua Valley        
   13  Caleb Ferguson, Jr         15:37.2    Neuqua Valley        
   14  Jack Rezpecki, Jr          15:39.9    St. Charles East     
   15  Mike Skora, Sr             15:40.5    St. Charles East     
   16  Patrick Redmond, Sr        15:41.6    Batavia              
   17  Shea Bastian, Jr           15:41.9    Batavia              
   18  Brandon Copeland, Jr       15:45.5    Elgin                
   19  Jose Alvarado, Jr          15:47.5    East Aurora          
   20  David Morrison, Sr         15:47.7    Batavia              
   21  Logan Jostes, Sr           15:49.0    Elgin                
   22  Christian Castro, Sr       15:49.6    East Aurora          
   23  Brian Kuehl, So            15:50.1    Geneva               
   24  Ruben Nino, Jr             15:50.4    East Aurora          
   25  Felipe Nino, Sr            15:50.8    East Aurora          
   26  Will Muckian, Sr           15:52.1    St. Charles East     
   27  David Castillo, So         15:53.8    West Aurora          
   28  Max Markowicz, Sr          15:54.7    St. Charles North    
   29  Justin Caton, Jr           15:56.6    Waubonsie Valley     
   30  Justin Isla, Jr            15:58.1    Bartlett             
   31  Carter Stibgen, Jr         16:03.1    St. Charles North    
   32  Robert Douglas, Jr         16:08.1    Streamwood           
   33  Justin Colvin, Jr          16:08.6    Waubonsie Valley     
   34  Michael Gerkin, Jr         16:08.8    St. Charles East     
   35  Brian Caskey, Jr           16:09.3    Geneva               
   36  Riley Blackmore, Jr        16:09.7    Waubonsie Valley     
   37  Brett Lee, So              16:13.4    St. Charles North    
   38  Jake Tracey, Jr            16:14.0    Geneva               
   39  Max Keough, Sr             16:15.9    South Elgin          
   40  Ricardo Del Toro, So       16:16.5    East Aurora          
   41  Nick Hauptmann, Sr         16:16.7    St. Charles East     
   42  Julian Desens, Jr          16:17.1    Geneva               
   43  Brendan McGrath, Sr        16:19.1    Metea Valley         
   44  Amrish Selvam, Jr          16:20.3    Waubonsie Valley     
   45  Chris Suda, Sr             16:20.4    St. Charles North    
   46  Sean Adams, Fr             16:22.5    Batavia              
   47  Zach Choffin, Jr           16:25.5    Batavia              
   48  Hayden Joyce, Sr           16:26.4    St. Charles North    
   49  Benjamin Casselman, Sr     16:27.6    Metea Valley         
   50  Lucas Isla, Jr             16:30.5    Bartlett             
   51  Trevor Bon, Jr             16:30.9    Waubonsie Valley     
   52  Matt Edmier, Jr            16:31.6    Bartlett             
   53  Keaton Keller, So          16:33.1    Batavia              
   54  Evan Allen, Jr             16:34.2    St. Charles East     
   55  Joey Rangel, Jr            16:41.4    St. Charles North    
   56  Bo Ruttens, Fr             16:45.2    St. Charles North    
   57  Patrick Mikel, Jr          16:47.1    Glenbard East        
   58  Craig Philipp, Sr          16:48.3    Metea Valley         
   59  Tyler Dau, So              16:48.5    Geneva               
   60  Griffin Morrill, So        16:48.6    West Aurora          
   61  Sergio Rios, Sr            16:50.8    West Aurora          
   62  Scott Valena, Sr           16:51.0    Elgin                
   63  Ethan Altmayer, Sr         16:56.0    Geneva               
   64  Raimon Roglans, Jr         16:58.9    Metea Valley         
   65  Lucas Lusk, Sr             16:59.9    Metea Valley         
   66  Brad Kmiec, So             17:08.5    South Elgin          
   67  Hector Rodriguez, Fr       17:10.5    South Elgin          
   68  Alex Boyle, Sr             17:12.7    Metea Valley         
   69  Aaron Klapatch, Sr         17:12.9    West Chicago         
   70  Jason Zak, Sr              17:20.9    West Aurora          
   71  Justin Corrigan, So        17:21.2    Glenbard East        
   72  Barath Koottala, Jr        17:22.4    Metea Valley         
   73  Jake Harris, So            17:23.9    South Elgin          
   74  Tomas Dominguez, Jr        17:28.4    West Aurora          
   75  Alex Delgado, Jr           17:28.5    Glenbard East        
   76  Bryan Tlcanzani, Jr        17:33.0    South Elgin          
   77  Francisco Vega, Jr         17:35.4    Streamwood           
   78  Tilo Lamken, Sr            17:36.3    Glenbard East        
   79  Dylan Munoz, So            17:37.7    Streamwood           
   80  Michael Mikhail, Jr        17:37.9    South Elgin          
   81  Will McConville, Sr        17:39.2    Bartlett             
   82  Will Marston, Sr           17:47.1    Elgin                
   83  Brandon Van Bogaert, Sr    17:48.9    South Elgin          
   84  Matt Gedritis, Sr          17:53.3    Elgin                
   85  Victor Balcazar, Jr        17:53.3    Elgin                
   86  Jake Jennes, Jr            17:54.5    Bartlett             
   87  Fernando Romero, Jr        17:58.8    West Aurora          
   88  Jarod Adaya, Jr            17:59.1    Streamwood           
   89  Vincent Coletti, Jr        18:01.4    Elgin                
   90  Chris Malek, Jr            18:01.9    Bartlett             
   91  Ivan Zepeda, Jr            18:05.6    East Aurora          
   92  Brandon Sorensen, Sr       18:29.7    Glenbard East        
   93  Juan Payne, Jr             18:32.6    Streamwood           
   94  Bob Draughton, Jr          18:32.7    West Chicago         
   95  Ivan Villapondo, Jr        18:34.5    Streamwood           
   96  Matt Brown, Jr             18:41.1    Bartlett             
   97  Rahul Prabhu, Jr           19:20.0    West Chicago         
   98  Jason Arendt, Jr           19:23.7    West Chicago         
   99  Isaac Vidales, Sr          19:51.5    Streamwood           
  100  Jesus Moreno, Jr           20:52.8    West Chicago         
  101  Jaime Marban, Jr           21:33.0    West Chicago         
  102  Miguel Feliciano, Jr       22:13.0    Larkin               
  103  Jon Panzer, Jr             22:36.0    Larkin               
  104  Andrew Hubbs, Jr           22:54.1    Larkin               
  105  Chris Hovey, Jr            26:40.7    Larkin