Upstate Eight Conference Meet - Varsity Girls

Lords Park in Elgin, IL

October 18, 2014

51 degrees, cloudy
Results by RealTiming Inc.

 PLACE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1  Audrey Ernst, Fr           17:31.1    St. Charles North    
    2  Gabby Juarez, Sr           17:31.7    Streamwood           
    3  McKenzie Altmayer, Jr      17:35.8    Geneva               
    4  Torree Scull, Sr           17:55.9    St. Charles East     
    5  Emma Ehrhardt, So          18:02.4    Geneva               
    6  Dakota Roman, Jr           18:10.3    Batavia              
    7  Emma Stephens, Fr          18:11.5    Batavia              
    8  Anastasia Bernat, Sr       18:13.6    Neuqua Valley        
    9  Allison Hansen, Sr         18:21.6    Glenbard East        
   10  Mae Elizabeth Gimre, Sr    18:24.4    West Chicago         
   11  Brooke Nusser, Sr          18:24.7    Geneva               
   12  Lauren Penkala, Sr         18:29.2    Neuqua Valley        
   13  Samantha Harding, Sr       18:29.7    Streamwood           
   14  Cassy Tsagaris, So         18:30.1    Waubonsie Valley     
   15  Julia Pena, Jr             18:33.6    Neuqua Valley        
   16  Nicki Cast, So             18:37.8    Metea Valley         
   17  Anna Marie Malay, Fr       18:38.3    Batavia              
   18  Marygrace Golden, Fr       18:43.2    Batavia              
   19  Anastasia Honea, Jr        18:43.6    St. Charles East     
   20  Daphne Kolody, Fr          18:46.7    Batavia              
   21  Taryn Christy, Fr          18:46.9    Geneva               
   22  Caitlin Horn, So           18:48.6    Neuqua Valley        
   23  Hannah Ewald, So           18:50.4    St. Charles East     
   24  Cailyn Biegalski, Fr       18:50.8    Glenbard East        
   25  Miranda Rea, Sr            18:50.8    Batavia              
   26  Anna Arrick, So            18:51.9    St. Charles East     
   27  Addie Kelly, Sr            18:52.6    Streamwood           
   28  Emma McSpadden, Jr         18:56.1    Geneva               
   29  Corinna Pena, Fr           18:56.2    Neuqua Valley        
   30  Michelle Franch, Sr        19:01.4    West Chicago         
   31  Brittany Caskey, Fr        19:02.0    Geneva               
   32  Jordan Luedtke, Sr         19:03.2    St. Charles East     
   33  Jessalynn Wittmayer, Sr    19:04.5    Bartlett             
   34  Lexi Weltin, Fr            19:05.1    Glenbard East        
   35  Cassidy Wingered, Sr       19:05.2    Streamwood           
   36  Mary Grace Neville, So     19:06.2    Geneva               
   37  Yoselin Toledo, Jr         19:07.0    Glenbard East        
   38  Erika Mansfield, Fr        19:11.2    Batavia              
   39  Shaelyn Iyer, Fr           19:17.4    Waubonsie Valley     
   40  Lauren Woelffer, So        19:20.4    St. Charles East     
   41  Katie Schaefer, Fr         19:23.7    Glenbard East        
   42  Kyla Ohst, Jr              19:23.7    Metea Valley         
   43  Meghna Vijayan, So         19:24.3    Neuqua Valley        
   44  Miranda Gollwitzer, Sr     19:26.0    West Aurora          
   45  Jessica Fagan, Fr          19:37.2    Bartlett             
   46  Anna Li Radcliff, So       19:37.8    Waubonsie Valley     
   47  Keely Weber, Fr            19:38.2    Metea Valley         
   48  Lauren Giurini, Jr         19:39.3    Neuqua Valley        
   49  Jacelyn Maher, Sr          19:47.5    St. Charles North    
   50  Morgan Lain, Sr            19:48.2    St. Charles North    
   51  Coral McFarland, So        19:49.5    Bartlett             
   52  Stephanie Nino, Jr         19:51.2    East Aurora          
   53  Talia Saleh, So            19:55.2    Metea Valley         
   54  Shelley Parat, Jr          20:04.5    West Chicago         
   55  Katherine Francissen, Jr   20:06.2    St. Charles North    
   56  Ana Flores, Sr             20:07.6    West Chicago         
   57  Lauren Deck, So            20:13.7    Waubonsie Valley     
   58  Katie North, So            20:18.4    Metea Valley         
   59  Caitlin Smyth, Fr          20:19.2    Metea Valley         
   60  Jamie Elenbaas, Fr         20:20.0    Waubonsie Valley     
   61  Kelly Heniff, Sr           20:23.0    Glenbard East        
   62  Alyssa Isbrandt, Jr        20:24.5    St. Charles North    
   63  Emily Blair, Sr            20:26.1    Metea Valley         
   64  Berenice Cabral, Sr        20:26.5    Streamwood           
   65  Hannah Born, Jr            20:27.7    Waubonsie Valley     
   66  Gabrielle Murdoch, Jr      20:28.8    Bartlett             
   67  Alexa Pappas, Jr           20:29.5    St. Charles North    
   68  Nicolette Zolecki, So      20:33.4    Bartlett             
   69  Caitlyn Campbell, Jr       20:36.1    St. Charles North    
   70  Anali Cisneros, Jr         20:43.8    Elgin                
   71  Chloe Burkhart, Jr         20:45.5    Elgin                
   72  Emma Battin, So            20:47.4    St. Charles East     
   73  Julianna Dantzer, Sr       20:53.2    Waubonsie Valley     
   74  Evelyn Almonte, Sr         20:57.3    West Chicago         
   75  Paola Gonzalez, So         20:58.4    East Aurora          
   76  Lindsay Alvarado, Fr       21:13.4    South Elgin          
   77  Jasmine Hernandez, Fr      21:15.1    South Elgin          
   78  Kristen Leever, So         21:15.9    Bartlett             
   79  Stephanie Delatorre, Jr    21:35.5    West Chicago         
   80  Maggie Vickrey, Jr         21:36.7    South Elgin          
   81  Victoria DelRio, Sr        21:47.4    West Aurora          
   82  Nayeli Cisneros, So        21:47.9    Elgin                
   83  Maria Magallon-Trejo, Jr   21:48.9    East Aurora          
   84  Carmen Barry, Jr           21:50.5    West Aurora          
   85  Luz Ferrer, Fr             21:52.5    East Aurora          
   86  Alejandra Rodriguez, Sr    21:53.9    East Aurora          
   87  Venus Apantenco, Jr        21:54.1    East Aurora          
   88  Emily Dowden, Sr           21:54.1    Bartlett             
   89  Anne Bautista, Sr          21:54.8    South Elgin          
   90  Lindsay Muth, Jr           21:57.5    West Aurora          
   91  Gabriela Aguilar, Sr       21:59.5    West Aurora          
   92  Jasmine Acuna, So          22:00.5    Elgin                
   93  Jackelyn De La Mora, Jr    22:11.6    South Elgin          
   94  Danielle Salvadori, Sr     22:12.4    South Elgin          
   95  Janet Guadarrama, Jr       22:13.0    Larkin               
   96  Ariana Real, Jr            22:32.6    Larkin               
   97  Alicia Heydt, So           22:35.3    Elgin                
   98  Lauren Barry, Sr           22:46.2    West Aurora          
   99  Rose Salazar, Jr           22:52.4    Elgin                
  100  Elizabeth Alvarado, Sr     22:54.4    Larkin               
  101  Brittney Green, Jr         23:00.7    West Aurora          
  102  Rileigh Swanson, Fr        23:21.3    South Elgin          
  103  Dianne Cruz, So            23:27.0    Larkin               
  104  Marina Mendoza, Jr         23:28.2    East Aurora          
  105  Kennya Franco, Sr          23:35.1    Larkin               
  106  Valerie Vargas, Sr         23:58.0    Larkin               
  107  Damaris Fuentes, Sr        24:42.7    Larkin