Kaneland Eddington Invitational - Open Boys

Elburn Woods Forest Preserve, Elburn, IL

September 19, 2015

60 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

 PLACE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1  Patrick Engels, Jr         18:06.8    Benet Academy        
    2  Cam Repking, Sr            18:10.5    Glenbard West        
    3  Michael McGerty, Sr        18:17.2    Benet Academy        
    4  William Taylor, Sr         18:23.8    Jacobs               
    5  Brandt Lerma, Jr           18:31.6    Belvidere North      
    6  Justin Jackson, Jr         18:35.1    Crystal Lake Central 
    7  Austin Nguyen, Sr          18:39.7    Jacobs               
    8  Teddy Evans, Jr            18:44.4    Benet Academy        
    9  Jon Jaurez, Jr             18:54.2    East Aurora          
   10  Christian Gaytan, Sr       18:57.3    Benet Academy        
   11  Logan Bice, Sr             19:01.2    Belvidere North      
   12  Logan Pirro, Jr            19:08.0    Crystal Lake Central 
   13  Ahmad Abdel, Sr            19:09.6    DeKalb               
   14  Andrew Macatangay, Sr      19:10.2    Jacobs               
   15  Tyler Norris, Jr           19:10.5    Crystal Lake Central 
   16  Nick Noel, Sr              19:17.4    Belvidere North      
   17  David Hightower, Fr        19:17.9    Benet Academy        
   18  David Buller, Sr           19:19.0    DeKalb               
   19  Nate Fischer, Sr           19:20.8    Glenbard West        
   20  Jared Raczka, Jr           19:20.8    Crystal Lake Central 
   21  Gabe Harmon, Jr            19:25.8    Crystal Lake Central 
   22  Will May, Sr               19:26.5    Glenbard West        
   23  Ian Smith, Fr              19:29.2    Benet Academy        
   24  Dylan Davids, Jr           19:29.4    Crystal Lake Central 
   25  Anthony Messina, Jr        19:30.1    Kaneland             
   26  Martin Ambre, Sr           19:32.7    West Aurora          
   27  Erin Braun, Sr             19:33.0    Crystal Lake Central 
   28  Blake Seegers, Sr          19:34.1    Crystal Lake Central 
   29  Grant Bender, Sr           19:36.6    Jacobs               
   30  Alec Rainer, Sr            19:37.6    Jacobs               
   31  Aaron French, Sr           19:37.9    Kaneland             
   32  Bobby Lendabarker, Jr      19:39.5    Glenbard West        
   33  Martin Morales, Sr         19:40.0    West Aurora          
   34  Andrew Olp, Sr             19:40.5    Benet Academy        
   35  Frank Gomulka, So          19:40.6    Benet Academy        
   36  Thomas Diehl, Fr           19:42.5    Benet Academy        
   37  Shayne Burns, Jr           19:42.8    Glenbard West        
   38  Patrick Crowe, So          19:43.2    Benet Academy        
   39  Nahom Gabremichael, Sr     19:43.6    West Aurora          
   40  Tre Romano, Jr             19:44.9    Glenbard West        
   41  Dustin Grimes, Jr          19:45.9    West Aurora          
   42  Michael Maganini, Jr       19:45.9    Glenbard West        
   43  John Florance, Jr          19:50.3    Dundee-Crown         
   44  Graeme Boland, Sr          19:56.3    West Aurora          
   45  Oswaldo Canete, Jr         19:57.8    West Aurora          
   46  Jason Harrold, Jr          19:59.7    Benet Academy        
   47  Marvin Oeftger, Sr         20:03.6    DeKalb               
   48  Jacob Horning, Sr          20:06.0    Boylan Central Cathol 
   49  Nick McKay, Jr             20:07.0    Sycamore             
   50  James Beecher, Jr          20:09.6    Benet Academy        
   51  Jack Culligan, Sr          20:14.3    Benet Academy        
   52  Courtney Violett, Jr       20:15.2    Crystal Lake Central 
   53  Umar Siddiqui, Jr          20:15.6    Sycamore             
   54  Andrew Pechnik, So         20:16.8    Benet Academy        
   55  Alex Irick, Sr             20:17.8    DeKalb               
   56  Christian Klein, Jr        20:18.1    West Aurora          
   57  Chandler Hart, Fr          20:19.4    Benet Academy        
   58  Patrick Coffey, Fr         20:19.5    Benet Academy        
   59  Michael Burns, Jr          20:19.8    Glenbard West        
   60  Eddie Diaz, Jr             20:21.5    Crystal Lake Central 
   61  Dean Brisebois, Sr         20:22.2    Dundee-Crown         
   62  Matthew Kroll, Fr          20:25.2    Benet Academy        
   63  Fahad Khan, Sr             20:26.9    Glenbard West        
   64  J J. Madden, Jr            20:27.5    Sycamore             
   65  Ivan Ramirez, Sr           20:27.8    East Aurora          
   66  Michael Mangan, Jr         20:29.7    Benet Academy        
   67  Ken Sodetz, Sr             20:30.4    West Aurora          
   68  Giovanni Ahern, So         20:32.1    Benet Academy        
   69  Quinn Miller, Sr           20:33.2    Dundee-Crown         
   70  Conor Fitzgerald, Sr       20:34.8    Crystal Lake Central 
   71  Alex Gale, Sr              20:35.0    Kaneland             
   72  David Wojak, Jr            20:36.1    Kaneland             
   73  Kevin Walz, Fr             20:36.7    Benet Academy        
   74  Al Cruz, Sr                20:37.2    Crystal Lake Central 
   75  Daniel Turchan, Jr         20:43.8    Dundee-Crown         
   76  Kyle Oetjens, Sr           20:45.1    Crystal Lake Central 
   77  Daniel Serrano, Jr         20:46.4    Jacobs               
   78  Michael Setzke, Fr         20:50.7    Glenbard West        
   79  Colin Braun, Jr            20:53.7    Crystal Lake Central 
   80  Charlie Hickey, Jr         20:56.0    Benet Academy        
   81  Michael O'Sullivan, Sr     20:57.1    Benet Academy        
   82  Ben Smith, Sr              20:57.3    Kaneland             
   83  Nick Ray, Fr               20:57.6    Benet Academy        
   84  Andrew Tran, Sr            20:58.7    Benet Academy        
   85  Ariel Trujillo, Jr         21:04.6    East Aurora          
   86  Jon Altman, Sr             21:05.7    Glenbard West        
   87  Jacob Benner, Sr           21:09.7    Jacobs               
   88  Kyle Christensen, Jr       21:11.3    Dundee-Crown         
   89  Alex Rivas, Jr             21:14.5    East Aurora          
   90  Jackson Cobb, Jr           21:16.7    Crystal Lake Central 
   91  Justin Lalor, Jr           21:18.3    Crystal Lake Central 
   92  Justin Ortiz, Jr           21:18.6    Glenbard West        
   93  Justin Villacorta, Jr      21:18.6    DeKalb               
   94  Will Roberts, Jr           21:18.8    Glenbard West        
   95  Marco Cortez, Sr           21:25.4    Dundee-Crown         
   96  Talal Alhusayni, Sr        21:37.8    DeKalb               
   97  Ben Kash, So               21:38.1    Benet Academy        
   98  Brian Heinrich, Sr         21:40.8    Rochelle             
   99  Jack Grundman, So          21:43.3    Benet Academy        
  100  Eduardo Garcia, Jr         21:45.0    Dundee-Crown         
  101  James Berg, Sr             21:47.4    Jacobs               
  102  Jacob Johnson, Sr          21:48.9    Jacobs               
  103  Nate Pettit, Jr            21:56.9    Sycamore             
  104  Job Blanco, Sr             22:06.5    East Aurora          
  105  Alex Kovak, Jr             22:06.7    Benet Academy        
  106  Jack Hiatt, Jr             22:09.3    Benet Academy        
  107  Samuel Waymire, Jr         22:12.0    Sycamore             
  108  Casey O'Brien, Fr          22:15.5    Benet Academy        
  109  Drew Kries, Sr             22:21.0    Burlington Central   
  110  Guillermo Rodriguez, Sr    22:22.7    East Aurora          
  111  Grant Gingrich, Sr         22:34.0    Kaneland             
  112  Jake Rodriguez, Jr         22:37.7    Rochelle             
  113  Joseph Troy, Sr            22:41.8    Burlington Central   
  114  Conor Nolan, Jr            22:55.2    Dundee-Crown         
  115  Brian Battel, Jr           22:56.0    Boylan Central Cathol 
  116  Carter English, Fr         22:56.1    Benet Academy        
  117  Luke Dell, Jr              22:57.8    Glenbard West        
  118  Tyler McKenzie, So         22:59.4    Benet Academy        
  119  C J. Arevalo, Fr           23:02.5    Marengo              
  120  Brandon Schiltz, Jr        23:04.6    West Aurora          
  121  Evan Swanson, Sr           23:07.9    Dundee-Crown         
  122  James Vrtis, Sr            23:12.1    Jacobs               
  123  Luis Vazquez, Jr           23:13.3    East Aurora          
  124  Darian Singh, Sr           23:17.7    Crystal Lake Central 
  125  Lucas Meinecke, Jr         23:23.5    Marengo              
  126  Lucas Tanner, Jr           23:25.4    Jacobs               
  127  Josh Badgley, Sr           23:28.4    Boylan Central Cathol 
  128  Alex Nestel, Sr            23:37.9    Boylan Central Cathol 
  129  Michael Mendez, Jr         23:39.2    Glenbard West        
  130  Andrew Churchill, Sr       23:45.0    West Aurora          
  131  Everett Weberg, Jr         24:00.8    Burlington Central   
  132  Michael Kibiloski, Fr      24:09.4    Benet Academy        
  133  Nick Nusgart, Jr           24:20.1    I M S A.             
  134  Martin Anderson, Sr        24:33.4    Glenbard West        
  135  Brian Holmgren, Sr         24:35.1    Burlington Central   
  136  Sergio Huerta, Sr          24:42.2    East Aurora          
  137  Zach Steinhagen, Jr        24:58.5    Crystal Lake Central 
  138  Alcaeus Lam, Jr            25:03.2    I M S A.             
  139  Alex Hughes, Jr            25:09.8    I M S A.             
  140  Julian Litvak, Sr          25:23.4    I M S A.             
  141  Mario Lyles, Jr            26:52.7    West Aurora          
  142  Kyle Osborne, Sr           27:48.1    Kaneland             
  143  Gavin McDonnell, Sr        28:06.6    Glenbard West        
  144  Kyle St. John, So          29:00.7    Burlington Central   
  145  Enrique Chavez, Sr         33:05.7    West Aurora