Lake Forest Academy Cross Country Invitational - Boys

at Lake Forest Academy

September 29, 2015

58 degrees, mostly cloudy
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Northridge Prep          33    2    5    6    9   11   22   40  18:41.6  1:39.9
  2 Latin                    64    1   14   15   16   18   26   28  19:21.1  2:47.4
  3 Lake Forest Academy      67    7   10   12   17   21   23   24  19:36.5  1:29.5
  4 Chicago Hope Academy    117    4   25   27   30   31   35   37  20:42.0  3:13.0
  5 I C Catholic Prep       123   13   19   20   32   39   54   55  20:49.0  2:46.5
  6 North Shore Cnty Day    140    3    8   42   43   44   48   49  20:59.4  4:36.4
  7 St Johns Northwestrn    170   29   33   34   36   38   41   45  21:55.1  0:51.9
  8 Roycemore               246   46   47   50   51   52   53   56  25:34.1  4:15.3

Incomplete Teams: Beacon Academy, Schaumburg Christian, Westlake Christian

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Simon Ricci, Sr            17:16.3    Latin                
    2     2  Peter Conroy, Jr           17:52.5    Northridge Prep      
    3     3  Tommy McHugh, Jr           18:04.0    North Shore Cnty Day 
    4     4  Maxwell Crawford, Sr       18:24.5    Chicago Hope Academy 
    5     5  Pat Moore, Jr              18:26.3    Northridge Prep      
    6     6  Sebastian Fuentes-Brana, Jr
                                       18:27.3    Northridge Prep      
    7     7  Matthew Fallon, Sr         18:50.6    Lake Forest Academy  
    8     8  Brendan Doyle, Sr          19:02.0    North Shore Cnty Day 
    9     9  Drew Litkowiak, Jr         19:09.6    Northridge Prep      
   10    10  Tony Fu, Sr                19:16.5    Lake Forest Academy  
   11    11  Joe Barisas, Jr            19:32.4    Northridge Prep      
   12    12  Blake Cedergren, Jr        19:34.2    Lake Forest Academy  
   13    13  Eric James , Jr            19:39.2    I C Catholic Prep    
   14    14  Luccas Eagles, Jr          19:44.2    Latin                
   15    15  Matthew Neumeier, Sr       19:44.3    Latin                
   16    16  Johnny Gross, Jr           19:57.1    Latin                
   17    17  Alexander Mullarkey, Sr    20:01.1    Lake Forest Academy  
   18    18  Ethan MacCumber, Jr        20:03.7    Latin                
   19    19  Casey Kristie, So          20:04.1    I C Catholic Prep    
   20    20  Alec Vazquez, So           20:09.9    I C Catholic Prep    
   21    21  Aidan Dee, So              20:20.1    Lake Forest Academy  
   22    22  Mike Dula, Jr              20:26.9    Northridge Prep      
   23    23  Jacob Chagoya, Jr          20:31.7    Lake Forest Academy  
   24    24  Jack (Linjie) Zhang, Jr    20:34.8    Lake Forest Academy  
   25        Nithin Reddy, Jr           20:38.4    Lake Forest Academy  
   26    25  Jesus Chavez, Jr           20:40.9    Chicago Hope Academy 
   27    26  James Melonides, So        20:48.5    Latin                
   28        Jamie Donnelley, Fr        20:58.9    Lake Forest Academy  
   29    27  Joaquin Montero, Jr        21:10.4    Chicago Hope Academy 
   30    28  Tyler Aparti, Jr           21:26.7    Latin                
   31    29  Parker Fath, So            21:28.5    St Johns Northwestrn 
   32        Zander Patent, Fr          21:30.5    Latin                
   33        Salman Jaffer, Jr          21:34.1    Latin                
   34    30  Andrew Tamayo, Jr          21:37.1    Chicago Hope Academy 
   35    31  Alex Rodriguez, Jr         21:37.4    Chicago Hope Academy 
   36        Duncan Ward, So            21:42.7    Lake Forest Academy  
   37    32  Nico Gaudio, So            21:46.3    I C Catholic Prep    
   38    33  Riese McClellan, Fr        21:52.7    St Johns Northwestrn 
   39        Danile LaCogue, Jr         21:53.4    Latin                
   40    34  Chris Slosar, Jr           21:54.2    St Johns Northwestrn 
   41    35  Daniel Cruz, Jr            21:55.9    Chicago Hope Academy 
   42    36  Grey Grinde, Fr            21:59.8    St Johns Northwestrn 
   43        Ben Bellick, Sr            22:00.8    Latin                
   44    37  Alberto Vazquez, Jr        22:08.9    Chicago Hope Academy 
   45        Hunter Morgan, Jr          22:11.9    Latin                
   46    38  Dakota Stewart, So         22:20.3    St Johns Northwestrn 
   47    39  Victor Cadoas, So          22:25.7    I C Catholic Prep    
   48        David (Ting) Sun, Fr       22:27.1    Lake Forest Academy  
   49        Calvin Chen, Sr            22:31.1    Chicago Hope Academy 
   50    40  Miguel Camara, Fr          22:33.9    Northridge Prep      
   51    41  Alan Cameron, Fr           22:34.0    St Johns Northwestrn 
   52    42  Ike Pratt, Jr              22:34.6    North Shore Cnty Day 
   53    43  Ben Goldberg, Jr           22:36.2    North Shore Cnty Day 
   54    44  Phillip Hoffman, Fr        22:40.3    North Shore Cnty Day 
   55        Julian Lee-Zacheis, Fr     22:40.8    Latin                
   56        Robert Kelly, Fr           22:46.9    Latin                
   57        Robin (Guangyi) Shao, So   22:48.9    Lake Forest Academy  
   58    45  Jacob Kelly, Sr            22:49.8    St Johns Northwestrn 
   59        Manish McLain, Fr          22:57.9    Lake Forest Academy  
   60        Ethan Koska, Sr            23:08.4    St Johns Northwestrn 
   61        Fletcher Hackbert, So      23:10.5    Beacon Academy       
   62    46  Chenghao Li, Fr            23:15.8    Roycemore            
   63        Simon Hackbert, Fr         23:20.0    Beacon Academy       
   64        Sam Vance, Sr              23:24.3    Chicago Hope Academy 
   65        Calvin (Hongyang) Wang, So 23:24.4    Lake Forest Academy  
   66        Jae Wo So, Sr              23:42.1    St Johns Northwestrn 
   67        William (Sangwon) Choi, Jr 23:44.4    Lake Forest Academy  
   68        Rhode Rhode, Fr            23:45.1    St Johns Northwestrn 
   69        Daniel Woo, Fr             23:47.7    Lake Forest Academy  
   70        Matthew Maggiore, Jr       23:52.3    Latin                
   71        Jimmy (Ruidong) Liu, Sr    23:56.4    Lake Forest Academy  
   72        Andres Jaimes, Fr          23:56.7    Chicago Hope Academy 
   73    47  Cayden Hunter, Fr          24:00.6    Roycemore            
   74        Mark (Min Seo) Jung, Jr    24:02.3    Lake Forest Academy  
   75        John Paulo Legarte, Fr     24:24.8    Schaumburg Christian 
   76        Ry Birkerts, Fr            24:29.5    Lake Forest Academy  
   77        Henry Markarian, Fr        24:31.2    Latin                
   78    48  Mazeed Oluewu, Fr          24:46.4    North Shore Cnty Day 
   79        Tiger (Yili) Luo, Jr       24:58.5    Lake Forest Academy  
   80        David Krivoshik, So        25:01.8    Lake Forest Academy  
   81        Jason Smith, So            25:05.0    Lake Forest Academy  
   82        Michael (Han) Lin, Jr      25:05.5    Lake Forest Academy  
   83        Max Tamilo, So             25:18.6    Beacon Academy       
   84        J'son Frazier, Sr          25:23.6    Chicago Hope Academy 
   85        Zion Greer, Fr             25:32.8    Beacon Academy       
   86        Jacob Leib, So             25:33.3    Lake Forest Academy  
   87        Justin Hone, So            25:37.6    Lake Forest Academy  
   88    49  Packy Murdock, Fr          25:39.7    North Shore Cnty Day 
   89        Jp (Jack) Shaughnessy, Sr  25:47.5    Lake Forest Academy  
   90        Thaxter Shaw, Fr           25:57.1    Lake Forest Academy  
   91        Aiden Tappia, Jr           25:59.8    Chicago Hope Academy 
   92        Zachary Dove-Zoladz, Jr    26:03.4    Chicago Hope Academy 
   93    50  Riley Chenard, Fr          26:09.7    Roycemore            
   94        Allassandro Sacchetti, Fr  26:11.9    Latin                
   95        Ben Berghammer, Fr         26:12.9    North Shore Cnty Day 
   96        Firouz Niazi, Jr           26:41.5    North Shore Cnty Day 
   97    51  Alex Yang, Fr              26:53.5    Roycemore            
   98    52  Zak Showers, Fr            27:31.1    Roycemore            
   99        Raymond Yang, Fr           27:35.5    Lake Forest Academy  
  100        Alex Cinkus, Fr            27:35.9    Chicago Hope Academy 
  101        Kyle Min, Jr               27:42.0    St Johns Northwestrn 
  102        Caleb Reid, Fr             27:53.4    Chicago Hope Academy 
  103    53  Thomas Ellis, Fr           28:36.2    Roycemore            
  104    54  Fabin Perez, Fr            29:20.9    I C Catholic Prep    
  105        Joshua Morales, Fr         29:24.2    Chicago Hope Academy 
  106    55  Tim Shufflit , Jr          29:34.9    I C Catholic Prep    
  107    56  Mark Reiland, Fr           30:00.6    Roycemore            
  108        Andrew Douvlis, Jr         30:06.8    Roycemore            
  109        Anthony Guerra, Fr         30:13.7    I C Catholic Prep    
  110        Kevin Chen, So             35:01.3    Roycemore            
  111        Jordan Doss, Jr            36:47.3    Chicago Hope Academy 
  112        Ethan Casher, Jr           39:20.7    Westlake Christian