Lake Park Invitational - Freshmen/Sophomore Boys

Lake Park H.S. East Campus, Roselle, IL

September 12, 2015

60 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 St. Charles East         16    1    2    3    4    6   12   16  10:27.0  0:11.5
  2 Jones College Prep       61    7    8   13   15   18   37   43  10:43.4  0:14.4
  3 Huntley                  92    5   10   19   28   30   32   50  10:48.9  0:29.7
  4 South Elgin             155   14   24   29   39   49   77   87  11:04.6  0:39.5
  5 Plainfield East         161   11   25   35   36   54   66   88  11:04.3  0:44.7
 6* Hoffman Estates         238   20   27   41   64   86  112  115  11:21.8  1:12.8
 7* Schaumburg              238    9   21   46   72   90            11:24.9  1:27.4
  8 Wheeling                265   34   48   59   61   63  127  128  11:27.3  0:34.5
  9 Lake Park               285   31   53   56   69   76   85   91  11:33.1  0:55.9
 10 New Trier               289   23   57   65   70   74   81   82  11:34.5  0:57.9
 11 Deerfield               313   33   42   71   78   89   93   98  11:39.1  1:06.0
 12 Elk Grove               316   17   44   58   96  101  102  108  11:42.1  1:40.0
 13 Elgin                   332   26   38   68   84  116  119  120  11:47.9  2:02.3
 14 Metea Valley            343   40   47   52   99  105  113  114  11:49.9  1:23.5
 15 Glenbrook North         377   51   67   73   92   94  117  118  11:55.3  0:50.7
 16 Maine West              389   45   55   83  100  106  107  111  12:01.1  1:17.0
 17 Oak Park & River Fore   407   60   75   80   95   97  109  110  12:02.9  0:49.6
 18 Harlem                  437   22   62  103  124  126  130  138  12:27.8  2:46.6
 19 Bartlett                587   79  122  123  131  132  135  136  13:38.6  2:48.6
 20 Streamwood              612  104  121  125  129  133  134  137  13:44.6  2:14.6

* tie broken by best sixth runner on each team
 

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Campbell Koch, So          10:20.6    St. Charles East     
    2     2  Cole Adesso, So            10:24.7    St. Charles East     
    3     3  Rohan Patel, So            10:27.9    St. Charles East     
    4     4  Bennett Melone, Fr         10:30.0    St. Charles East     
    5     5  Jadon Conroy, Fr           10:30.8    Huntley              
    6     6  Kyle Izzo, So              10:32.0    St. Charles East     
    7     7  David Ruiz, So             10:35.9    Jones College Prep   
    8     8  Jeremy Brown, So           10:36.9    Jones College Prep   
    9     9  Karston Zielinski, So      10:43.1    Schaumburg           
   10    10  Jeremy Roe, Fr             10:44.2    Huntley              
   11    11  Emmanuel Angomas, Fr       10:44.9    Plainfield East      
   12    12  Tom Liking, Fr             10:45.9    St. Charles East     
   13    13  Christian Reyes, So        10:45.9    Jones College Prep   
   14    14  Jace Warrick, Fr           10:47.1    South Elgin          
   15    15  Sylas Cooper, So           10:47.8    Jones College Prep   
   16    16  Fernando Galvan, So        10:49.2    St. Charles East     
   17    17  Nate Kraemer, Fr           10:49.9    Elk Grove            
   18    18  Ruben Coronel, So          10:50.3    Jones College Prep   
   19    19  Chris Simek, Fr            10:51.3    Huntley              
   20    20  Conner Kiley, So           10:52.2    Hoffman Estates      
   21    21  Mike Baranowski, So        10:53.2    Schaumburg           
   22    22  Brady Johnson, So          10:53.7    Harlem               
   23    23  Cameron Chang, Fr          10:56.5    New Trier            
   24    24  Owen Sirridge, So          10:56.6    South Elgin          
   25    25  Josh Kayiwa, So            10:57.1    Plainfield East      
   26    26  Enrique Delgado Jr., Fr    10:57.3    Elgin                
   27    27  Rudra Patel, Fr            10:57.6    Hoffman Estates      
   28    28  Jake Sutter, Fr            10:57.6    Huntley              
   29    29  Hector Rodriguez, So       10:59.9    South Elgin          
   30    30  Brennan Lighthall, So      11:00.5    Huntley              
   31    31  Steven Beugnet, So         11:00.6    Lake Park            
   32    32  Rasheed Ahmad, So          11:02.5    Huntley              
   33    33  Mathew Butler, So          11:02.8    Deerfield            
   34    34  Adrian Figueroa, So        11:04.5    Wheeling             
   35    35  Zahid Salodawala, So       11:04.8    Plainfield East      
   36    36  Gavin Withaeger, So        11:05.1    Plainfield East      
   37    37  Jesse Shufro-Zletz, So     11:05.2    Jones College Prep   
   38    38  Jonathan Porras, So        11:12.2    Elgin                
   39    39  Brady Tolva, So            11:12.8    South Elgin          
   40    40  Adhi Karthik, Fr           11:13.9    Metea Valley         
   41    41  Stefan Knappik, Fr         11:14.3    Hoffman Estates      
   42    42  William Dowell, So         11:14.4    Deerfield            
   43    43  Alexander John Funtador, Fr
                                       11:15.0    Jones College Prep   
   44        Nicholas Rappe, So         11:15.5    Jones College Prep   
   45    44  Ethan Bilodeau, Fr         11:16.8    Elk Grove            
   46    45  Derek Pace, So             11:23.3    Maine West           
   47    46  Samuel Jaimes, Fr          11:23.9    Schaumburg           
   48    47  Philip Kalitka, Fr         11:25.4    Metea Valley         
   49    48  Tyler Polak, Fr            11:25.6    Wheeling             
   50    49  Peter Fossa, So            11:26.5    South Elgin          
   51    50  Zach Spencer, So           11:27.2    Huntley              
   52        Brandon Galante, Fr        11:27.4    Huntley              
   53    51  Jacob Rosenberg, So        11:27.6    Glenbrook North      
   54    52  Benjamin Malloy, Fr        11:27.8    Metea Valley         
   55        Marcus Herrington, Fr      11:28.7    Huntley              
   56    53  Jeff Biddle, Fr            11:29.1    Lake Park            
   57    54  Jonathan Gancarczyk, So    11:29.6    Plainfield East      
   58        Nate Pearce, So            11:30.1    St. Charles East     
   59    55  Donnie Johnson, So         11:30.2    Maine West           
   60    56  Andrew Beugnet, So         11:32.2    Lake Park            
   61    57  Luke Wisner, Fr            11:32.6    New Trier            
   62    58  Oscar Patino, So           11:32.7    Elk Grove            
   63        Jacob Jackson, So          11:32.9    St. Charles East     
   64    59  Chris Modlin, So           11:33.2    Wheeling             
   65    60  Garrett Minich, Fr         11:34.4    Oak Park & River Fore 
   66    61  Ben Karp, Fr               11:34.6    Wheeling             
   67    62  Joab Irwin, So             11:38.6    Harlem               
   68        Mitch Gansemer, Fr         11:38.8    St. Charles East     
   69    63  Jackson Gross, Fr          11:38.9    Wheeling             
   70        Eric Arredondo, So         11:39.7    Jones College Prep   
   71    64  Max Schmidt, Fr            11:40.0    Hoffman Estates      
   72        Dillon Cherwin, Fr         11:40.3    Huntley              
   73        Zach Rojek, Fr             11:40.4    Huntley              
   74    65  John Keenan, Fr            11:40.9    New Trier            
   75        Ian Bradford, Fr           11:42.6    St. Charles East     
   76        Brendan Kempff, Fr         11:43.0    St. Charles East     
   77    66  Nick Pedersen, So          11:43.1    Plainfield East      
   78    67  Ethan Buttimer, So         11:43.5    Glenbrook North      
   79        Chayce Hanzlovic, So       11:44.8    Huntley              
   80    68  Juan Villagomez, Fr        11:46.6    Elgin                
   81    69  Brian Feutz, Fr            11:47.2    Lake Park            
   82    70  Charles Forbes, Fr         11:48.4    New Trier            
   83        Noah Hauptmann, Fr         11:49.4    St. Charles East     
   84        Trevor Rzeszutko, Jr       11:51.9    St. Charles East     
   85    71  Zachary Dolnick, So        11:52.0    Deerfield            
   86        Matt Derro, Fr             11:53.5    Huntley              
   87    72  Sam Hessian, Fr            11:53.8    Schaumburg           
   88    73  Sam Erens, So              11:54.2    Glenbrook North      
   89    74  David Peters, Fr           11:54.3    New Trier            
   90    75  Declan Cavanaugh, So       11:55.9    Oak Park & River Fore 
   91    76  Jason Beugnet, So          11:56.4    Lake Park            
   92    77  Shane McBride, Fr          11:56.5    South Elgin          
   93        Isaiah Velazquez, So       11:57.2    Jones College Prep   
   94    78  Jack Fisher, So            11:57.5    Deerfield            
   95        Devin Landers, Fr          11:58.1    St. Charles East     
   96    79  Joshua Villacastin, So     11:58.8    Bartlett             
   97    80  Spencer Thorpe, Fr         11:59.6    Oak Park & River Fore 
   98    81  Ben Weiler, Fr             12:01.2    New Trier            
   99    82  Aiden Raymond, Fr          12:02.9    New Trier            
  100    83  Vrutik Patel, So           12:03.1    Maine West           
  101        Graeme Lane, Fr            12:03.4    New Trier            
  102    84  Giovanni Cisneros, Fr      12:04.0    Elgin                
  103    85  Eugene Ranallo, So         12:04.3    Lake Park            
  104        Michael Villa, Fr          12:04.4    Jones College Prep   
  105    86  Zach Makrounis, Fr         12:05.0    Hoffman Estates      
  106    87  Andrew Richardson, So      12:07.2    South Elgin          
  107    88  Connor Morfoot, So         12:07.4    Plainfield East      
  108    89  Benjamin Kamen, So         12:08.7    Deerfield            
  109    90  Austin Morales-Sanchez, Fr 12:10.5    Schaumburg           
  110    91  Derek Szczekocki, So       12:11.6    Lake Park            
  111    92  Michael Spero, Fr          12:13.1    Glenbrook North      
  112        Shaaf Iqbal, Fr            12:14.1    Huntley              
  113        Shane Hochmuch, Fr         12:16.1    Huntley              
  114    93  Dylan Wheatley, So         12:16.7    Deerfield            
  115        Ryan Kruegel, So           12:17.3    Plainfield East      
  116        Tyler Hudon, Jr            12:17.9    St. Charles East     
  117    94  Simon Lumby, Fr            12:18.3    Glenbrook North      
  118        Leo Purcell, Fr            12:19.1    New Trier            
  119    95  Riley Collins, Fr          12:20.4    Oak Park & River Fore 
  120        Sawyer Martini, Fr         12:20.5    New Trier            
  121    96  Nic Baggeto, So            12:21.2    Elk Grove            
  122        Jeremy Yakes, Fr           12:22.9    Jones College Prep   
  123    97  Simon Petrick, Fr          12:23.9    Oak Park & River Fore 
  124        Jake Reinhofer, So         12:24.1    South Elgin          
  125        Daniel Flattum, So         12:24.6    Plainfield East      
  126    98  Isreal Hernandez, Fr       12:24.9    Deerfield            
  127    99  Thomas Klapp, Fr           12:25.0    Metea Valley         
  128        Jeevan Acharya, So         12:26.6    South Elgin          
  129        Finnegan Engel, So         12:27.2    South Elgin          
  130   100  Angel Soria, So            12:28.8    Maine West           
  131        Conor Brown, So            12:29.7    Lincoln Park         
  132   101  Carlos Zavala, Fr          12:29.9    Elk Grove            
  133   102  Oscar Gonzalez, So         12:30.1    Elk Grove            
  134        Sam Vassallo, So           12:30.5    South Elgin          
  135   103  Shane Paladino, So         12:30.6    Harlem               
  136        Carlos Barragan, Fr        12:34.1    Jones College Prep   
  137        Noah Fitch, Fr             12:35.5    Jones College Prep   
  138   104  Andrew Stallings, Fr       12:36.8    Streamwood           
  139   105  Ashwin Saxena, Fr          12:37.3    Metea Valley         
  140   106  Andrew Ellsworlth, So      12:40.2    Maine West           
  141        Sergio Mares, So           12:40.6    South Elgin          
  142        Noah Blaustech, So         12:40.7    Deerfield            
  143        Hugo Troesken, So          12:40.8    Lake Park            
  144        Thomas Rudrud, Fr          12:41.7    New Trier            
  145        Matthew Kamen, So          12:41.9    Deerfield            
  146        Jeremiah Wilson, Fr        12:42.1    St. Charles East     
  147        Miller Maggio, So          12:42.6    St. Charles East     
  148   107  Simon Grimm, Fr            12:43.5    Maine West           
  149   108  James Bayus, Fr            12:43.5    Elk Grove            
  150   109  Matthew Layden, Fr         12:43.8    Oak Park & River Fore 
  151   110  Anders Lempia, Fr          12:43.9    Oak Park & River Fore 
  152        Bradley Brodsky, Fr        12:44.5    Deerfield            
  153        Andrew Steetz, Fr          12:46.2    Lake Park            
  154        Alex Holbrook, So          12:47.5    St. Charles East     
  155        George Moster, Fr          12:47.7    Jones College Prep   
  156        Jason Jezek, So            12:47.9    St. Charles East     
  157   111  Daniel Nach, So            12:50.9    Maine West           
  158        Elijah Greiner, So         12:51.0    Jones College Prep   
  159   112  Jonathan Garcia, Fr        12:51.0    Hoffman Estates      
  160        Dylan Kuster, So           12:51.4    Huntley              
  161        Bryce Pollock, Fr          12:52.1    South Elgin          
  162        Max Beardsley, So          12:52.8    Plainfield East      
  163        Nathan Szczerba, Fr        12:54.6    Lake Park            
  164        Einar Telle, Fr            12:54.9    Lincoln Park         
  165   113  Sriman Poladi, Fr          12:55.2    Metea Valley         
  166        Michael Youngblood, Fr     12:55.6    Jones College Prep   
  167   114  Carl Calarde, Fr           12:56.1    Metea Valley         
  168        Joseph Silvey, So          12:56.6    South Elgin          
  169        Aidan Hill, Fr             12:57.7    New Trier            
  170        Saul Prado, So             12:58.0    Maine West           
  171        Carmen Katalinic, Fr       12:59.0    Jones College Prep   
  172   115  Prey Patel, So             12:59.4    Hoffman Estates      
  173   116  Ben Pinsel, So             12:59.6    Elgin                
  174        Reed Brockstein, So        12:59.7    Deerfield            
  175   117  Michael Prevo, So          13:00.0    Glenbrook North      
  176        Jai Gandhi, Fr             13:01.3    Metea Valley         
  177        Trevor Thorson, Fr         13:01.4    Hoffman Estates      
  178        Jack Zumpano, Fr           13:02.6    Lake Park            
  179        Jesus Gonzalez, So         13:03.9    South Elgin          
  180        Matt Stathopoulos, Fr      13:04.5    St. Charles East     
  181        Brett Herman, Fr           13:04.8    St. Charles East     
  182        Aidan Parker, Fr           13:05.5    Oak Park & River Fore 
  183        Brett Needelman, Fr        13:05.5    Deerfield            
  184        Omar Mora, Fr              13:05.7    Elk Grove            
  185   118  Ben Silver, Fr             13:06.5    Glenbrook North      
  186        Quin Cho, Fr               13:06.7    Jones College Prep   
  187        Jake Tokarewich, Fr        13:06.8    South Elgin          
  188        Andrew Kline, Fr           13:07.2    New Trier            
  189        Mike Frost, Fr             13:08.2    St. Charles East     
  190        Zach Greenwalt, So         13:08.7    Oak Park & River Fore 
  191        Marlon Pante, So           13:08.8    Maine West           
  192   119  Roman Sentowski, So        13:08.9    Elgin                
  193        Sam Huertas, Fr            13:09.0    New Trier            
  194        Moses Nattawuttisit, Fr    13:11.1    New Trier            
  195        William Gibbons, Fr        13:11.2    New Trier            
  196   120  Giorgio Boschi, So         13:12.6    Elgin                
  197        Nathaniel Newson, So       13:13.2    Metea Valley         
  198        Max Walton, Fr             13:14.1    Oak Park & River Fore 
  199        Carter Vande Moore, Fr     13:14.4    Oak Park & River Fore 
  200        Nathan Devauad, Fr         13:14.7    Oak Park & River Fore 
  201        Nelson May, Fr             13:16.5    New Trier            
  202        Akhil Tummala, So          13:18.1    Metea Valley         
  203        Ivan Gonzalez, Fr          13:19.5    Oak Park & River Fore 
  204        Ethan Culver, So           13:20.8    South Elgin          
  205        Manan Patel, Fr            13:21.0    South Elgin          
  206        Nate Vessele, Fr           13:21.1    St. Charles East     
  207        Matthew Krengel, Fr        13:23.5    Deerfield            
  208        Robert Tornabene, So       13:25.9    South Elgin          
  209        Nathan Proffitt, Fr        13:26.5    Plainfield East      
  210        Alexis Sanchez, Fr         13:28.7    Lake Park            
  211   121  Daniyal Ahmed, Fr          13:29.2    Streamwood           
  212        Casey Hepburn, So          13:29.4    Oak Park & River Fore 
  213        Patrik Kaufman, Fr         13:29.8    New Trier            
  214        Andrew Cobb, Fr            13:30.5    Jones College Prep   
  215   122  Ben Chang, Fr              13:30.5    Bartlett             
  216        Tristan Trimarco, Jr       13:31.0    St. Charles East     
  217        Alex Kaptur Guzman, So     13:31.3    Oak Park & River Fore 
  218   123  Jake Colaizzi, Fr          13:32.1    Bartlett             
  219        Michael Paschen, Fr        13:34.0    Maine West           
  220   124  Travis Oesterriech, So     13:35.8    Harlem               
  221        Max Flesch, Fr             13:36.1    St. Charles East     
  222        Declan Black, Fr           13:36.6    Deerfield            
  223   125  Manuel Bautista, Fr        13:37.1    Streamwood           
  224        Matt Dunfee, Fr            13:37.3    Metea Valley         
  225        Jack Sanchez, So           13:39.9    Hoffman Estates      
  226   126  David Perian, So           13:40.2    Harlem               
  227        Anthony Navarrete, Fr      13:40.6    Hoffman Estates      
  228        Riley Carr, Fr             13:41.4    South Elgin          
  229        Eun Tak Jang, So           13:42.2    Glenbrook North      
  230        Cameron Carranza, So       13:42.6    Elgin                
  231        Jeremy Louie, So           13:43.9    Metea Valley         
  232        Seth Caines, Fr            13:44.4    Lake Park            
  233        Peter Mayer, Fr            13:44.7    Glenbrook North      
  234        Jack Miller, Fr            13:45.0    New Trier            
  235        Ryan Silver, So            13:45.1    Glenbrook North      
  236        Gabe Manisco, Fr           13:45.7    St. Charles East     
  237        Roan Daily, Fr             13:46.1    Oak Park & River Fore 
  238        Joseph Murnane, Fr         13:47.3    New Trier            
  239        Adithya Sundar, So         13:49.4    Metea Valley         
  240        Connor Talken, So          13:50.3    St. Charles East     
  241   127  Dan Mondragon, Fr          13:50.4    Wheeling             
  242   128  Gio Medina, Fr             13:50.6    Wheeling             
  243        Reave Andre Basa, So       13:51.3    Elgin                
  244        Matt Um, So                13:51.6    Glenbrook North      
  245        Avery George, So           13:52.5    Oak Park & River Fore 
  246        Victor Kuo, So             13:54.1    Jones College Prep   
  247        Michael Pavone, Fr         13:56.3    Metea Valley         
  248        Nick Larson, So            13:56.7    Oak Park & River Fore 
  249        Jake Matyas, Fr            13:56.8    Oak Park & River Fore 
  250        Jakub Persak, So           13:58.7    Lake Park            
  251        J T. Moen, Fr              13:58.8    Plainfield East      
  252        Tait Ferguson, Fr          13:59.6    Oak Park & River Fore 
  253        Saif Kazmi, Fr             14:00.2    Metea Valley         
  254        William Gardner, Fr        14:02.1    Jones College Prep   
  255        Riley Brooks, Fr           14:02.6    New Trier            
  256        Alan Wagner, Fr            14:03.1    Hoffman Estates      
  257        Ty Kenzer, So              14:04.2    Glenbrook North      
  258        Max Wierdak, So            14:04.9    Oak Park & River Fore 
  259        Nick Zonsius, So           14:05.1    Maine West           
  260        Henry Niermann, Fr         14:06.7    Oak Park & River Fore 
  261        Jasper Wolf, Fr            14:07.1    New Trier            
  262        Salhar Khan, So            14:07.8    Metea Valley         
  263   129  Carlos Ramirez, Fr         14:08.4    Streamwood           
  264        Jack Raya, Fr              14:08.6    Jones College Prep   
  265        Ben VanLue, Fr             14:09.7    St. Charles East     
  266        Aaron Bernacho, So         14:09.8    Wheeling             
  267   130  Caleb Skulemowski, Fr      14:11.7    Harlem               
  268        Andrew Cohen, Fr           14:12.1    Deerfield            
  269        Joseph Vainisi, So         14:13.8    Oak Park & River Fore 
  270        Daniel Chertow, Fr         14:16.0    Deerfield            
  271        William Hope, So           14:17.2    Oak Park & River Fore 
  272        Pranav Anilal, So          14:17.2    Metea Valley         
  273        Trevin Hernandez, Fr       14:17.4    New Trier            
  274        Jack Laird, Fr             14:19.6    New Trier            
  275        Dylan Peterson, So         14:20.2    South Elgin          
  276        Jon Patrice, So            14:20.8    St. Charles East     
  277        Zev Goldberg, So           14:22.5    Jones College Prep   
  278        Andrew Hoffman, Fr         14:22.6    Oak Park & River Fore 
  279   131  Jeet Patel, Fr             14:24.5    Bartlett             
  280        Jamarion Wilson, So        14:26.2    Oak Park & River Fore 
  281        Drew Rosenbloom, So        14:29.1    Deerfield            
  282        Ritvik Arora, Fr           14:30.1    Metea Valley         
  283        Daniel Lee, Fr             14:34.7    New Trier            
  284        Daniel Jang, So            14:35.4    Glenbrook North      
  285        Shivam Dayama, Fr          14:38.4    Metea Valley         
  286        Jaden Stern, Fr            14:39.2    New Trier            
  287        Noah Callow, Fr            14:41.0    Jones College Prep   
  288        David Quezada, Fr          14:42.6    Elgin                
  289   132  Aidan Healy, Fr            14:47.3    Bartlett             
  290        Aidan Lewis, Fr            14:51.0    South Elgin          
  291   133  Jakub Adamek, Fr           14:51.4    Streamwood           
  292        Jonathan Robson, Fr        14:51.5    Hoffman Estates      
  293        Ethan Rosen, Fr            14:51.7    New Trier            
  294        Daniel Anderson, So        14:58.3    Plainfield East      
  295        Chris Munoz, So            14:59.1    Maine West           
  296   134  Mirage Patel, So           14:59.3    Streamwood           
  297        Ben Schaafsma, So          15:01.0    Oak Park & River Fore 
  298        David Hahn, Fr             15:02.4    South Elgin          
  299        Jackson Perlow, So         15:05.2    Deerfield            
  300        Joey Abadie, Fr            15:05.9    Metea Valley         
  301        Daniel Brazovan, Fr        15:07.9    New Trier            
  302        Mickael Girmay, So         15:08.1    Elgin                
  303        Matthew Richards, Fr       15:08.4    Jones College Prep   
  304   135  Matthew Selig, So          15:08.4    Bartlett             
  305        Noah Seed, Fr              15:08.6    Deerfield            
  306   136  Matthew Haschak, Fr        15:08.7    Bartlett             
  307        Corey Domijan, So          15:09.2    Glenbrook North      
  308        Riley Keating, Fr          15:15.3    Elgin                
  309        Ted Enolva, Fr             15:15.7    Elk Grove            
  310        Alex Dolewski, Fr          15:25.0    Hoffman Estates      
  311        Spencer Lewis, Fr          15:28.5    Deerfield            
  312        Matt McGraw, Fr            15:33.5    St. Charles East     
  313        Alan Slabic, So            15:37.7    Maine West           
  314        Gabe Kosmacher, Fr         15:38.3    Jones College Prep   
  315        Paul Kim, So               15:39.0    Glenbrook North      
  316        Nathanial Massengill, Fr   15:45.3    Metea Valley         
  317        Ryan Coe, Fr               15:45.8    New Trier            
  318        James Wronski, Fr          15:51.0    Metea Valley         
  319   137  Jovanni Lopez, So          15:51.7    Streamwood           
  320        Patrick William Scanlan, So
                                       15:52.1    South Elgin          
  321        Ben Kaplan, So             15:52.9    Glenbrook North      
  322        Nathaniel Dobbins, Fr      15:57.5    Jones College Prep   
  323   138  Riley Morehead, Fr         15:59.7    Harlem               
  324        Christopher Fabbioli, Fr   16:01.1    Glenbrook North      
  325        Jack Reynolds, Fr          16:02.0    New Trier            
  326        Gersi Minxolli, So         16:19.3    Streamwood           
  327        Nathan Winteroth, Fr       16:19.7    Plainfield East      
  328        Ashen Rajmohan, Fr         16:27.9    Metea Valley         
  329        Alejo Tarragona, Fr        16:30.2    Harlem               
  330        Alek Giecewicz, So         16:32.3    Lake Park            
  331        Jared Roberts, So          16:33.4    Harlem               
  332        Pablo O'Campo, So          16:36.8    Jones College Prep   
  333        Will Dobbins, Fr           16:57.3    Glenbrook North      
  334        Thomas Martel, Fr          17:06.4    Glenbrook North      
  335        Nilay Patel, So            17:33.6    Elgin                
  336        Josue Luna, Fr             17:54.0    Streamwood           
  337        Angel Hurtado, So          18:13.6    Streamwood           
  338        David Zelkowitz, Fr        18:16.1    Glenbrook North      
  339        Giovanni Quinones, Fr      18:46.0    Elgin                
  340        Raymond Mijares, So        19:41.5    Maine West           
  341        Kyle Johnson, Fr           19:46.9    Lake Park            
  342        Chris Rios, So             20:27.5    Maine West           
  343        George Cabrera, Fr         22:09.3    Glenbrook North