St. Charles East Leavey Invitational - F/S Boys

Leroy Oakes Forest Preserve, St. Charles, IL

September 5, 2015

79 degrees, partly cloudy
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 St. Charles East         49    1    6    9   11   22   24   60  16:56.4  0:46.2
  2 Wheaton North            56    4    8   13   15   16   27   46  17:00.0  0:29.0
  3 Downers Grove North      91    2   14   20   26   29   43   61  17:16.3  0:59.1
  4 Benet Academy           125   12   17   28   31   37   39   53  17:29.0  0:42.7
  5 Geneva                  148    5   19   32   40   52   54   85  17:34.0  1:29.0
  6 Oswego                  200   25   30   34   44   67   69   72  17:55.9  1:30.5
  7 Jacobs                  211   33   36   45   48   49   50   63  17:59.3  0:28.5
  8 St. Charles North       219    3   18   62   66   70   71   84  18:04.7  2:21.4
  9 Marmion Academy         221   21   23   55   57   65   68   83  18:01.5  1:28.5
 10 Bartlett                231   10   38   47   58   78   82   87  18:12.4  2:42.1
 11 Batavia                 243   35   42   51   56   59   76   77  18:08.3  0:40.8
 12 Waubonsie Valley        270    7   41   73   74   75   79   81  18:34.0  2:36.7
 13 Glenbard South          407   64   80   86   88   89   90       21:03.1  4:12.7


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Rohan Patel, So            16:34.2    St. Charles East     
    2     2  Sam McCool, So             16:40.9    Downers Grove North  
    3     3  Bo Ruttens, So             16:41.2    St. Charles North    
    4     4  Kevin Riley, So            16:42.2    Wheaton North        
    5     5  Josh Rodgers, Fr           16:44.9    Geneva               
    6     6  Campbell Koch, So          16:47.0    St. Charles East     
    7     7  Wes York, So               16:49.6    Waubonsie Valley     
    8     8  Nick Garza, Fr             16:50.7    Wheaton North        
    9     9  Cole Adesso, So            16:56.4    St. Charles East     
   10    10  Angelo Peters, Fr          16:57.9    Bartlett             
   11    11  Tom Liking, Fr             17:03.9    St. Charles East     
   12    12  Matt Gedraitis, Fr         17:05.6    Benet Academy        
   13    13  Connor Zydek, Fr           17:06.7    Wheaton North        
   14    14  Miles Christensen, So      17:08.9    Downers Grove North  
   15    15  Kevin Boehm, Fr            17:09.5    Wheaton North        
   16    16  Aidan Sullivan, Fr         17:11.1    Wheaton North        
   17    17  Connor O'Keefe, Fr         17:11.6    Benet Academy        
   18    18  Edgar Santiago, Fr         17:11.9    St. Charles North    
   19    19  Ryan Kredell, Fr           17:16.2    Geneva               
   20    20  Matthew Moravec, Fr        17:17.2    Downers Grove North  
   21    21  Liam Kelly, So             17:17.3    Marmion Academy      
   22    22  Bennett Melone, Fr         17:20.3    St. Charles East     
   23    23  Sean Galle, So             17:21.1    Marmion Academy      
   24    24  Kyle Izzo, So              17:21.4    St. Charles East     
   25    25  Joe Fioresi, So            17:22.3    Oswego               
   26    26  Tyler Mertes, So           17:34.7    Downers Grove North  
   27    27  Josh Scharpenberg, So      17:37.1    Wheaton North        
   28    28  Danny Freeman, So          17:37.5    Benet Academy        
   29    29  Brendan Lockerby, So       17:39.9    Downers Grove North  
   30    30  Kyle Kelty, Fr             17:40.8    Oswego               
   31    31  James Austgen, So          17:42.2    Benet Academy        
   32    32  Cole Montgomery, So        17:43.5    Geneva               
   33    33  Jacob Melgosa, So          17:44.5    Jacobs               
   34    34  Bradley Osuch, So          17:45.9    Oswego               
   35    35  Hunter Barth, Fr           17:46.4    Batavia              
   36    36  Lorenz Sapanhila, So       17:48.1    Jacobs               
   37    37  William Forman, Fr         17:48.3    Benet Academy        
   38    38  Brandon Kim, So            17:50.9    Bartlett             
   39    39  Mikey McCabe, So           17:51.3    Benet Academy        
   40    40  Alex Cordogan, So          17:51.6    Geneva               
   41    41  Alex Barenbrugge, Fr       17:53.1    Waubonsie Valley     
   42    42  Reid Coyle, Fr             17:53.5    Batavia              
   43    43  Reilly Britt, So           17:57.8    Downers Grove North  
   44    44  Nathan Miller, Fr          17:58.0    Oswego               
   45    45  Justin Lorenz, Fr          18:00.1    Jacobs               
   46    46  Joel Peterson, Fr          18:06.4    Wheaton North        
   47    47  Kevin Kelley, So           18:06.8    Bartlett             
   48    48  Brandon Cole, Fr           18:10.8    Jacobs               
   49    49  Colin Boysen, So           18:12.9    Jacobs               
   50    50  Evan Ludlum, Fr            18:13.2    Jacobs               
   51    51  Benjamin Barranco, Fr      18:13.7    Batavia              
   52    52  Aidan Carr-Clennon, So     18:13.8    Geneva               
   53    53  Ian Smith, Fr              18:16.9    Benet Academy        
   54    54  Justin Bach, So            18:17.1    Geneva               
   55        Dan Ables, So              18:20.1    Wheaton North        
   56    55  Evan Turcich, So           18:20.6    Marmion Academy      
   57    56  Joe Jakubaitis, So         18:20.8    Batavia              
   58    57  Jack Brewster, Fr          18:22.6    Marmion Academy      
   59    58  Nathan Smith, So           18:26.4    Bartlett             
   60    59  Jacob Barth, So            18:27.1    Batavia              
   61    60  Jacob Jackson, So          18:29.7    St. Charles East     
   62    61  Andrew Gallwas, So         18:32.0    Downers Grove North  
   63    62  Thomas Wagner, So          18:35.3    St. Charles North    
   64        Jack Ramsden, So           18:36.8    Downers Grove North  
   65    63  Jackson Gehr, So           18:37.4    Jacobs               
   66        David Hightower, Fr        18:39.8    Benet Academy        
   67    64  Ian Cross, Fr              18:40.7    Glenbard South       
   68        Dylan Kingston, So         18:42.6    Benet Academy        
   69    65  Ryan Conti, So             18:45.8    Marmion Academy      
   70        Mitch Gansemer, Fr         18:45.8    St. Charles East     
   71        Alex Michalak, So          18:46.2    Wheaton North        
   72        Nate Pearce, So            18:48.4    St. Charles East     
   73        Patrick Crowe, So          18:50.2    Benet Academy        
   74        Jay Gail, Fr               18:50.7    Wheaton North        
   75    66  Jacob Estlund, So          18:52.5    St. Charles North    
   76        Matthew Macatangay, So     18:52.6    Jacobs               
   77    67  Brady Mello, Fr            18:52.7    Oswego               
   78    68  Jake Harron, Fr            18:57.3    Marmion Academy      
   79        Ian Bradford, Fr           18:57.9    St. Charles East     
   80        Maxwell Krause, So         18:59.6    Downers Grove North  
   81        Brendan Kempff, Fr         18:59.6    St. Charles East     
   82        Noah Hauptmann, Fr         18:59.8    St. Charles East     
   83        Frank Gomulka, So          18:59.8    Benet Academy        
   84        Brett Bognar, Fr           19:00.0    Jacobs               
   85        Jack Roberts, Fr           19:00.9    Downers Grove North  
   86    69  Noah Vanderhei, So         19:02.3    Oswego               
   87    70  Nicolas Gutierrez, Fr      19:02.5    St. Charles North    
   88        Thomas Diehl, Fr           19:02.9    Benet Academy        
   89    71  Connor Jacobs, So          19:03.1    St. Charles North    
   90        Tyler Trella, So           19:09.5    Jacobs               
   91        Joshua Rodig, So           19:09.9    Jacobs               
   92    72  Jacob Sefranek, So         19:11.5    Oswego               
   93    73  Nate Ruhde, So             19:18.6    Waubonsie Valley     
   94    74  Cedric McGuire, So         19:22.7    Waubonsie Valley     
   95        William Bartenhagen, Fr    19:25.7    Benet Academy        
   96    75  Cam Schiro, Fr             19:26.3    Waubonsie Valley     
   97    76  Anton Alley, So            19:26.3    Batavia              
   98    77  Kyle Kehe, So              19:30.0    Batavia              
   99        Sam Gamez, So              19:32.2    Benet Academy        
  100        Zach Flitsch, So           19:32.8    Batavia              
  101        Phillip Ruggiero, So       19:33.6    Downers Grove North  
  102        Matthew Kroll, Fr          19:35.2    Benet Academy        
  103        Mark Lemke, Fr             19:36.6    Jacobs               
  104    78  Patrick Stephen, Fr        19:40.0    Bartlett             
  105    79  Bhavin Patel, Fr           19:42.9    Waubonsie Valley     
  106        Billy Dremel, So           19:43.2    Batavia              
  107    80  Wesley Jedlicka, Fr        19:47.2    Glenbard South       
  108        Mac Lang, So               19:50.8    Wheaton North        
  109        Ryan Chan, So              19:52.8    Downers Grove North  
  110        Kevin Walz, Fr             19:53.1    Benet Academy        
  111        Andrew Larsen, So          19:55.4    Wheaton North        
  112        Jeremiah Wilson, Fr        19:57.1    St. Charles East     
  113    81  Tyler Peters, So           19:59.5    Waubonsie Valley     
  114        Colin Young, So            20:00.2    Wheaton North        
  115        Wil Dring, Fr              20:00.3    Wheaton North        
  116        Patrick Coffey, Fr         20:02.1    Benet Academy        
  117        Daniel Patch, Fr           20:04.0    Oswego               
  118        Christopher Levario, Fr    20:05.4    Batavia              
  119        Spencer Gaitsch, So        20:05.7    Batavia              
  120        Thomas Mejdrech, So        20:09.7    Downers Grove North  
  121        Jackson Tibbs, So          20:10.3    Wheaton North        
  122        Chandler Hart, Fr          20:10.8    Benet Academy        
  123    82  Tim Luczak, So             20:11.5    Bartlett             
  124    83  David Garcia, So           20:13.4    Marmion Academy      
  125        Andrew Theehs, So          20:13.8    Jacobs               
  126        Giovanni Ahern, So         20:14.9    Benet Academy        
  127    84  Jack Dorrance, Fr          20:15.0    St. Charles North    
  128        Finn Askin, Fr             20:16.0    Wheaton North        
  129        Pumee Douangmala, So       20:18.6    Jacobs               
  130        Liam Johnson, Fr           20:19.4    Downers Grove North  
  131        Nolan Major, So            20:20.6    St. Charles North    
  132        Connor Nelis, Fr           20:27.3    St. Charles North    
  133        Jacob Coffman, Fr          20:27.7    Marmion Academy      
  134        Hunter Roberts, So         20:28.7    St. Charles North    
  135        Ryan Spragg, So            20:29.9    Waubonsie Valley     
  136        Noah Beck, Fr              20:31.4    Oswego               
  137        Erik Gustafson, So         20:32.0    St. Charles North    
  138        Eryk Stewart, Fr           20:32.7    Waubonsie Valley     
  139        Devin Landers, Fr          20:34.3    St. Charles East     
  140        Ivan Garcia, Fr            20:39.3    Oswego               
  141        Trevor Rzeszutko, Jr       20:40.8    St. Charles East     
  142        Hunter Bletz, Fr           20:42.6    St. Charles North    
  143        Mike Frost, Fr             20:44.9    St. Charles East     
  144        T J. LeBlanc, So           20:48.1    Downers Grove North  
  145        Luke Boehm, Fr             20:55.4    St. Charles North    
  146        Tony Schafer, Fr           20:58.3    Marmion Academy      
  147        Keoni English, Fr          21:00.7    Marmion Academy      
  148        Liam Collins, Fr           21:00.9    Benet Academy        
  149        Kevin Lee, So              21:00.9    St. Charles North    
  150        Thomas Wall, Fr            21:01.4    Benet Academy        
  151        Reynolds Boone, Fr         21:02.3    Downers Grove North  
  152        Justin Nielson, So         21:05.8    St. Charles North    
  153        Kevin Sachtleben, So       21:05.9    Downers Grove North  
  154        Jake Blocker, Fr           21:07.4    Oswego               
  155        Evan Elliott, So           21:08.0    Wheaton North        
  156        Alex Holbrook, So          21:11.3    St. Charles East     
  157        Jack Grundman, So          21:11.4    Benet Academy        
  158    85  Teddy Webster, Fr          21:11.9    Geneva               
  159        Nick Zagorski, Fr          21:14.0    Batavia              
  160        Ryan Horan, So             21:14.2    Batavia              
  161        Thomas McDonald, Fr        21:16.8    Batavia              
  162        Andrew Moore, So           21:19.9    Batavia              
  163        Nick Ray, Fr               21:20.5    Benet Academy        
  164        Evan Roche, So             21:21.3    Wheaton North        
  165        Hunter Spain, So           21:21.5    Waubonsie Valley     
  166        Gus Peterson, Fr           21:22.0    Wheaton North        
  167        Teo Palubinskas, Fr        21:22.4    Downers Grove North  
  168        James Morris, Fr           21:23.0    Batavia              
  169    86  J C. D'Agostino, Fr        21:23.0    Glenbard South       
  170        George Downs, Fr           21:23.8    Downers Grove North  
  171        John Timko, So             21:24.5    Marmion Academy      
  172        Donovan McKay, Fr          21:27.2    Batavia              
  173        Christian Schultz, Fr      21:29.7    Marmion Academy      
  174        Connor Broshar, So         21:32.4    St. Charles North    
  175        Rohan Parvathala, Fr       21:35.4    Waubonsie Valley     
  176        David Chen, Fr             21:35.7    Waubonsie Valley     
  177        Matt Stathopoulos, Fr      21:37.3    St. Charles East     
  178        Ben Kash, So               21:44.2    Benet Academy        
  179        Christian Driscoll, Fr     21:45.4    Oswego               
  180        Isaac Pavesich, Fr         21:46.3    Downers Grove North  
  181    87  Ethan Zubik, Fr            21:46.4    Bartlett             
  182        Stephen Baker, Fr          21:50.3    Marmion Academy      
  183        Jason Jezek, So            21:52.9    St. Charles East     
  184        Ethan Maag, Fr             21:56.1    St. Charles North    
  185        Tyler Hudon, Jr            21:56.7    St. Charles East     
  186        Donovan McIntosh, Fr       21:59.1    Batavia              
  187        Drew Bolender, So          21:59.6    St. Charles North    
  188        Brett Herman, Fr           22:03.1    St. Charles East     
  189        Christopher Hall, So       22:03.9    Geneva               
  190        Collin Waddell, So         22:08.8    Jacobs               
  191        Liam Jones, So             22:10.1    St. Charles North    
  192        Matthew Ghanayem, Fr       22:12.5    Downers Grove North  
  193        Michael Conkright, Fr      22:13.8    Downers Grove North  
  194        Jack Janicki, Fr           22:17.3    Oswego               
  195        John Trent, So             22:21.3    Jacobs               
  196        Thomas Prosser, So         22:22.9    Batavia              
  197        Noah Laurich, Fr           22:23.3    Batavia              
  198        Jack Michel, So            22:26.9    Marmion Academy      
  199        Benjamin Gartlan, So       22:27.6    Downers Grove North  
  200        Nate Vessele, Fr           22:28.5    St. Charles East     
  201        Jake Colaizzi, Fr          22:29.8    Bartlett             
  202        Cormac Dietz, Fr           22:31.2    Marmion Academy      
  203    88  Antonio Hilliard, Fr       22:31.4    Glenbard South       
  204        Tristan Trimarco, Jr       22:32.6    St. Charles East     
  205        Tyler Feldmann, Fr         22:35.7    Jacobs               
  206        Alex Margaglione, Fr       22:36.3    Wheaton North        
  207        Dylan Cabrera, Fr          22:39.4    St. Charles North    
  208        Joey Fritz, So             22:45.4    Benet Academy        
  209        Patrick Kemp, Fr           22:47.0    Wheaton North        
  210        Kyle Endo, Fr              22:50.4    Jacobs               
  211        Nathan Froeschke, Fr       22:50.8    Jacobs               
  212        William Vinson, So         22:51.1    Bartlett             
  213        Miller Maggio, So          22:51.3    St. Charles East     
  214        Michael Boyle, So          22:51.4    Benet Academy        
  215        Carter English, Fr         22:51.7    Benet Academy        
  216    89  Colin Tucker, Fr           22:53.4    Glenbard South       
  217        Cameron Schneider, So      23:02.2    Jacobs               
  218        Gabe Manisco, Fr           23:02.5    St. Charles East     
  219        Christopher Baraglia, Fr   23:05.5    St. Charles North    
  220        Anirudh Iyengar, Fr        23:07.0    Waubonsie Valley     
  221        David Lennon, Fr           23:07.2    Waubonsie Valley     
  222        Samyag Madrecha, Fr        23:22.8    Waubonsie Valley     
  223        Max Flesch, Fr             23:27.7    St. Charles East     
  224        Griffin Amrein, So         23:28.3    Batavia              
  225        Andrew Scott, So           23:31.8    Batavia              
  226        Konrad Popovich, So        23:43.6    St. Charles North    
  227        Shashank Begur, Fr         23:49.4    Oswego               
  228        Devin Kurbyun, Fr          23:52.1    St. Charles North    
  229        Nathan Kuryla, Fr          23:53.9    St. Charles North    
  230        Joey DiBartolo, So         23:55.2    Downers Grove North  
  231        Casey O'Brien, Fr          23:55.3    Benet Academy        
  232        Cole Christensen, Fr       24:12.9    St. Charles North    
  233        Connor Taylor, So          24:15.6    Oswego               
  234        Connor Talken, So          24:18.6    St. Charles East     
  235        Ben VanLue, Fr             24:19.5    St. Charles East     
  236        Alex Pilling, So           24:20.7    Benet Academy        
  237        Spencer Lebedun, Fr        24:21.0    Jacobs               
  238        Jacob Blue, So             24:21.8    St. Charles North    
  239        Max Kirchoff, Fr           24:30.5    Batavia              
  240        Jeet Patel, Fr             24:35.1    Bartlett             
  241        Doug Rupkey, So            24:39.8    Oswego               
  242        Matt McGraw, Fr            24:47.2    St. Charles East     
  243        Corbin Schwartz, So        24:47.7    St. Charles North    
  244        Leobardo Mata, Fr          24:50.6    Bartlett             
  245        Tyler McKenzie, So         24:56.5    Benet Academy        
  246        Matthew Haschak, Fr        24:59.3    Bartlett             
  247    90  Cameron Ciarrachi, Fr      24:59.9    Glenbard South       
  248        Ryan Marek, Fr             25:09.8    Downers Grove North  
  249        Jacob Aalfs, Fr            25:11.1    St. Charles North    
  250        Kyle Murray, Fr            25:23.7    Downers Grove North  
  251        Ben Chang, Fr              25:24.0    Bartlett             
  252        Liam Johnson, So           25:26.1    Benet Academy        
  253        Matthew Selig, So          25:26.3    Bartlett             
  254        Michael Kibiloski, Fr      25:26.9    Benet Academy        
  255        Labib Kreidi, Fr           25:28.1    Wheaton North        
  256        Jon Patrice, So            25:32.9    St. Charles East     
  257        Blake Buttron, Fr          25:33.8    Jacobs               
  258        Derek Cepolski, Fr         25:53.1    Batavia              
  259        Aidan Healy, Fr            25:57.3    Bartlett             
  260        Sebastian Wong, Fr         26:04.2    Oswego               
  261        Geno Gelsosomo, So         26:12.5    Jacobs               
  262        Ritish Bhimavarapu, So     27:06.1    Waubonsie Valley     
  263        Rory Gordon, Fr            27:17.6    Benet Academy        
  264        Daniel Weingart, Fr        27:33.4    Marmion Academy      
  265        Luke Beccasio, Fr          27:53.1    Wheaton North        
  266        Josiah Moody, Fr           27:57.3    Wheaton North        
  267        Kyle Schirle, So           31:19.7    Downers Grove North  
  268        Michael Riordan, Fr        32:02.6    Downers Grove North