St. Charles East Leavey Invitational - Open Boys

Leroy Oakes Forest Preserve, St. Charles, IL

September 5, 2015

80 degrees, partly cloudy
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 St. Charles East         20    1    3    4    5    7    8   13  16:52.7  0:32.3
  2 Downers Grove North      65    2   11   12   15   25   53   63  17:23.1  1:16.3
  3 Geneva                   93    9   14   17   18   35   40   48  17:39.4  1:16.7
  4 Wheaton North           136   21   23   28   31   33   41   42  18:06.2  0:26.9
  5 Waubonsie Valley        138    6   10   16   47   59   73   77  17:59.4  2:27.9
  6 Marmion Academy         172   19   29   30   45   49   57   70  18:22.0  1:22.1
  7 Benet Academy           190   20   26   32   54   58   60   61  18:33.1  1:39.4
  8 Batavia                 193   22   38   43   44   46   51   52  18:32.8  0:49.3
  9 Jacobs                  208   24   27   39   50   68   75   76  18:45.9  1:55.5
 10 Bartlett                234   34   36   37   62   65   66   71  18:57.4  1:27.9
 11 St. Charles North       311   55   56   64   67   69   72   74  19:42.6  0:56.1


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Ben Van Acker, Sr          16:32.3    St. Charles East     
    2     2  Zachary Goliszewski, Jr    16:50.0    Downers Grove North  
    3     3  Evan Allen, Sr             16:54.2    St. Charles East     
    4     4  Dan Werner, Jr             16:56.1    St. Charles East     
    5     5  Carter Frey, Jr            16:56.2    St. Charles East     
    6     6  Matt Klaus, Jr             16:57.1    Waubonsie Valley     
    7     7  Evan Patel, Sr             17:04.6    St. Charles East     
    8     8  Tommy Olenek, Jr           17:08.3    St. Charles East     
    9     9  Scott Creger, Jr           17:08.6    Geneva               
   10    10  Darth Rader, Jr            17:08.8    Waubonsie Valley     
   11    11  Bradley Wilcoxen, Sr       17:13.2    Downers Grove North  
   12    12  Donny Knapp, Jr            17:18.2    Downers Grove North  
   13    13  German Munoz, So           17:19.1    St. Charles East     
   14    14  Michael Anderson, Sr       17:24.2    Geneva               
   15    15  Rocco Manzo, Sr            17:27.9    Downers Grove North  
   16    16  Girard Sweeney, Jr         17:29.1    Waubonsie Valley     
   17        Drew Pearce, Sr            17:30.6    St. Charles East     
   18    17  Brian Kuehl, Jr            17:38.1    Geneva               
   19    18  David Creger, Jr           17:40.9    Geneva               
   20    19  Kyle Yorke, Sr             17:42.0    Marmion Academy      
   21        Vance Perricone, Sr        17:42.9    St. Charles East     
   22    20  Michael McGerty, Sr        17:44.0    Benet Academy        
   23        Dillon Mastropolo, Jr      17:46.5    St. Charles East     
   24        Brendan Beardsley, Jr      17:48.8    St. Charles East     
   25    21  Parker Wilson, Jr          17:53.2    Wheaton North        
   26    22  James Imundo, Jr           17:57.6    Batavia              
   27    23  Ethan Swihart, Sr          17:58.1    Wheaton North        
   28        Tommy Pemrick, Sr          18:03.5    St. Charles East     
   29    24  Evan Lamblin, Sr           18:05.7    Jacobs               
   30    25  Nathan Jeffries, Sr        18:06.3    Downers Grove North  
   31    26  Patrick Engels, Jr         18:07.2    Benet Academy        
   32    27  William Taylor, Sr         18:07.5    Jacobs               
   33    28  Ryan Berg, Jr              18:07.8    Wheaton North        
   34    29  Anthony Giometti, Jr       18:08.4    Marmion Academy      
   35    30  Michael Witte, Sr          18:09.3    Marmion Academy      
   36    31  Ryan Kieta, Sr             18:12.2    Wheaton North        
   37    32  Christian Gaytan, Sr       18:13.4    Benet Academy        
   38    33  Danny Bailey, Sr           18:20.0    Wheaton North        
   39    34  Xander Apponi, Jr          18:24.4    Bartlett             
   40    35  Aidan Siegele, Jr          18:25.3    Geneva               
   41    36  Jake Jennes, Sr            18:26.7    Bartlett             
   42    37  Dylan Rathnau, Sr          18:28.5    Bartlett             
   43    38  Jason Schlicher, Sr        18:28.9    Batavia              
   44    39  Andrew Macatangay, Sr      18:29.0    Jacobs               
   45        James Cooper, Jr           18:30.2    St. Charles East     
   46    40  Mitchel Dutton, Jr         18:33.0    Geneva               
   47        Orlando Gamboa, Jr         18:35.2    Glenbard South       
   48    41  Abyn Yacob, Sr             18:35.3    Wheaton North        
   49    42  Usama Humecki, Sr          18:44.8    Wheaton North        
   50    43  Richard McKenna, Jr        18:45.0    Batavia              
   51    44  Thomas Dohr, Jr            18:45.4    Batavia              
   52    45  Ryan Weber, Sr             18:46.2    Marmion Academy      
   53    46  Ian Samsami, Jr            18:46.9    Batavia              
   54        Lamont Pyykkonen, Jr       18:48.6    Wheaton North        
   55        Chris Drage, Jr            18:49.0    St. Charles East     
   56        Nick Quinte, Jr            18:54.2    Wheaton North        
   57        Johnny Faragoi, Jr         18:56.9    Glenbard South       
   58    47  Jacob Liss, Sr             18:57.1    Waubonsie Valley     
   59        Robert Kolet, Sr           18:58.4    St. Charles East     
   60    48  Jackson Gonnerman, Sr      18:59.9    Geneva               
   61    49  Gyovai Tena, Sr            19:04.1    Marmion Academy      
   62        David Ramirez, Jr          19:04.2    Wheaton North        
   63        Steven Richmann, Sr        19:04.9    St. Charles East     
   64        Peyton Allen, Jr           19:05.0    Glenbard South       
   65        Colin Ryan, Jr             19:06.2    Geneva               
   66    50  Grant Bender, Sr           19:06.4    Jacobs               
   67        Alex Druwe, Sr             19:08.0    Oswego               
   68    51  Ryan Moshinsky, Sr         19:08.4    Batavia              
   69    52  Nicholas Schuster, Jr      19:09.5    Batavia              
   70    53  Trevor Smith, Sr           19:11.9    Downers Grove North  
   71    54  James Beecher, Jr          19:17.6    Benet Academy        
   72    55  Joesph Mascha, Jr          19:19.3    St. Charles North    
   73    56  Brenden McGlinn, Sr        19:20.7    St. Charles North    
   74    57  Jacob Heineman, Jr         19:22.6    Marmion Academy      
   75        Krastan Dimitrov, Sr       19:23.4    Wheaton North        
   76    58  Andrew Olp, Sr             19:23.4    Benet Academy        
   77        Jeremy Mayo, Sr            19:23.5    Batavia              
   78        Anthony Molina, Jr         19:23.7    Batavia              
   79    59  Ryan Abbott, Sr            19:25.0    Waubonsie Valley     
   80        Charlie Smith, Jr          19:25.7    St. Charles East     
   81        Sergei Kelly, Sr           19:26.8    Wheaton North        
   82        Benjamin Vacek, Jr         19:30.3    Batavia              
   83        Jared Farmer, Sr           19:31.6    St. Charles East     
   84        Zain Bouteldja, Sr         19:32.2    Wheaton North        
   85    60  Jack Culligan, Sr          19:33.5    Benet Academy        
   86    61  Ed Marcheseli, Jr          19:33.7    Benet Academy        
   87        Jason Harrold, Jr          19:34.5    Benet Academy        
   88        Andrew Pellico, Jr         19:35.0    Batavia              
   89    62  Frank Ricciardi, Sr        19:35.0    Bartlett             
   90    63  Spencer Casey, Jr          19:39.1    Downers Grove North  
   91        Garrett Vandermyde, Jr     19:41.1    St. Charles East     
   92        Brandon Ramsbottom, Jr     19:42.0    Oswego               
   93    64  Grayson Seymour, Jr        19:42.4    St. Charles North    
   94        Eric Fitch, Sr             19:49.2    Wheaton North        
   95        Philip McKneight, Jr       19:51.8    Batavia              
   96    65  Colt Spencer, Sr           19:52.2    Bartlett             
   97        Alex Postma, Jr            19:52.4    Wheaton North        
   98    66  Jason Smith, Sr            19:52.5    Bartlett             
   99        Jimmy Rabe, Sr             19:54.5    Benet Academy        
  100        Patrick McNally, Jr        19:55.0    Wheaton North        
  101    67  Eric Blassick, Jr          19:55.5    St. Charles North    
  102        Matt Cramer, Jr            19:56.5    St. Charles East     
  103    68  Daniel Serrano, Jr         20:01.1    Jacobs               
  104    69  Christopher Maiello, Sr    20:15.3    St. Charles North    
  105    70  Jack Saloga, Sr            20:16.4    Marmion Academy      
  106        Andrew Tran, Sr            20:17.4    Benet Academy        
  107    71  Liam Healy, Sr             20:21.8    Bartlett             
  108        Charlie Hickey, Jr         20:23.8    Benet Academy        
  109        Steven Calvanese, Jr       20:23.9    Downers Grove North  
  110    72  David Motarjeme, Sr        20:25.6    St. Charles North    
  111        Mason Holtsford, Sr        20:26.5    St. Charles East     
  112    73  Adam Bormann, Sr           20:27.6    Waubonsie Valley     
  113        Michael Rogman, Sr         20:28.1    St. Charles East     
  114    74  Colton Tisdall, Jr         20:28.2    St. Charles North    
  115        Erick Mendez, Jr           20:28.9    Glenbard South       
  116        Jackson Rosencrans, Sr     20:30.9    St. Charles East     
  117        Dominic Quartetti, Jr      20:32.6    Marmion Academy      
  118        Bryce Batts, Jr            20:36.7    Oswego               
  119    75  Jacob Benner, Sr           20:37.3    Jacobs               
  120        Collin Leger, Jr           20:37.7    Downers Grove North  
  121        Andrew Murphy, Jr          20:40.4    Downers Grove North  
  122        Chad McMarrow, Jr          20:47.2    Batavia              
  123        Riley Smith, Jr            20:50.9    St. Charles North    
  124        Adam Boehm, Sr             20:58.8    St. Charles North    
  125        Jacob Glyzewski, Jr        20:59.9    Geneva               
  126        David Farrell, Jr          21:08.0    Marmion Academy      
  127        Jonathon Groom, Sr         21:09.5    Marmion Academy      
  128        Michael O'Sullivan, Sr     21:14.1    Benet Academy        
  129        Nick Athitakis, Sr         21:26.4    Oswego               
  130        Matt Chaffee, Jr           21:26.5    Geneva               
  131    76  James Berg, Sr             21:28.8    Jacobs               
  132        Matt Cunanan, Jr           21:30.1    St. Charles East     
  133        Jackson Elliott, Sr        21:33.9    Wheaton North        
  134    77  John Corrigan, Sr          21:34.5    Waubonsie Valley     
  135        Gurveer Bhullar, Jr        21:34.6    Bartlett             
  136        Andrew Salamando, Sr       21:39.4    Bartlett             
  137        Michael Mangan, Jr         21:56.6    Benet Academy        
  138        Brett Husar, Sr            22:05.5    St. Charles North    
  139        Aarush Gupta, Sr           22:15.0    Waubonsie Valley     
  140        Alex Kovak, Jr             22:18.9    Benet Academy        
  141        William Zidek, Sr          22:26.5    Marmion Academy      
  142        Matthew Middendorf, Jr     22:45.3    Marmion Academy      
  143        Lucas Tanner, Jr           22:45.6    Jacobs               
  144        Swap Shah, Sr              22:50.6    St. Charles East     
  145        Christopher Baker, Sr      22:51.7    Marmion Academy      
  146        Steven Malatt, Jr          22:59.4    Marmion Academy      
  147        Austin Gift, Sr            23:05.2    St. Charles East     
  148        Brendan Scanlan, Jr        23:06.3    Marmion Academy      
  149        Jack Hiatt, Jr             23:10.6    Benet Academy        
  150        Noah Taranto, Sr           23:15.1    Wheaton North        
  151        Andrew Park, Sr            23:20.0    St. Charles East     
  152        Drew Cross, Jr             23:23.5    Wheaton North        
  153        Ryan Callahan, Jr          23:32.2    Marmion Academy      
  154        Jared Palan, Jr            23:43.5    St. Charles North    
  155        Nick Bonelli, Sr           23:50.4    Wheaton North        
  156        Jacob Johnson, Sr          23:52.3    Jacobs               
  157        Tyler Nelsen, Sr           23:52.7    St. Charles North    
  158        Edison Hurh, Jr            23:56.2    Marmion Academy      
  159        Dan Zhang, Sr              24:03.5    Waubonsie Valley     
  160        Patrick Powell, Sr         24:06.7    Marmion Academy      
  161        John Alex Schwartz, Jr     24:10.0    St. Charles North    
  162        Jimmy O'Grady, Sr          25:03.1    St. Charles East     
  163        Juan Bosse, Jr             25:06.5    Jacobs               
  164        Jonathon Przislicki, Sr    25:11.1    Bartlett             
  165        Nicholas Brennan, Jr       25:19.5    Marmion Academy      
  166        Collin Boshold, Sr         26:31.7    Bartlett             
  167        Jackson McDonald, Sr       27:17.4    Bartlett             
  168        Ethan Churchill, Jr        27:51.8    St. Charles East     
  169        Riley Lebedun, Sr          28:45.7    Jacobs