St. Charles East Leavey Invitational - Varsity Boys

Leroy Oakes Forest Preserve, St. Charles, IL

September 5, 2015

77 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Marmion Academy          85    2    4    8   15   56   65   70  16:00.4  1:25.1
  2 Downers Grove North      90    1   11   19   22   37   46       16:01.7  1:10.6
  3 St. Charles East        101    9   13   20   21   38   43   62  16:09.8  0:33.3
  4 Geneva                  115    3   18   29   31   34   55   68  16:09.5  0:52.2
  5 Wheaton North           132    5   14   33   35   45   58   78  16:16.6  0:43.9
  6 Jacobs                  140    7   16   24   44   49   73   75  16:19.6  0:46.4
  7 Oswego                  162   10   28   36   40   48   51       16:24.3  0:38.9
  8 Waubonsie Valley        170   12   23   39   42   54   67   69  16:25.5  0:41.5
  9 Batavia                 199    6   32   41   57   63   71   74  16:31.5  1:01.3
 10 Benet Academy           261   17   52   59   61   72   79   81  16:48.0  1:14.8
 11 St. Charles North       274   27   47   60   64   76   77   87  16:51.4  1:10.0
 12 Bartlett                284   25   26   66   83   84   85   86  17:08.7  1:48.5
 13 Glenbard South          295   30   50   53   80   82   88   89  17:06.3  1:36.0


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Alec Danner, Jr            15:18.0    Downers Grove North  
    2     2  Andrew Burroughs, Sr       15:24.2    Marmion Academy      
    3     3  Tyler Dau, Jr              15:31.7    Geneva               
    4     4  Andrew Lifka, Jr           15:46.7    Marmion Academy      
    5     5  Matthew Beckerman, Sr      15:54.6    Wheaton North        
    6     6  Shea Bastian, Sr           15:55.2    Batavia              
    7     7  Kyle Ross, Sr              15:55.9    Jacobs               
    8     8  Christian Surtz, Sr        15:56.0    Marmion Academy      
    9     9  Michael Gerkin, Sr         15:56.2    St. Charles East     
   10    10  Bennett Peterson, Jr       16:02.1    Oswego               
   11    11  Ryan Birkmeier, So         16:02.2    Downers Grove North  
   12    12  Riley Blackmore, Sr        16:02.9    Waubonsie Valley     
   13    13  Jack Rzepecki, Sr          16:03.4    St. Charles East     
   14    14  Alex Frank, Sr             16:03.8    Wheaton North        
   15    15  Michael Ronzone, So        16:05.6    Marmion Academy      
   16    16  James Hennessy, Sr         16:07.4    Jacobs               
   17    17  Kelly Crombie, Sr          16:08.1    Benet Academy        
   18    18  Brian Caskey, Sr           16:08.4    Geneva               
   19    19  Jacob Ridderhoff, So       16:08.5    Downers Grove North  
   20    20  Brett Izzo, Sr             16:09.5    St. Charles East     
   21    21  J B. Sandlund, Jr          16:10.3    St. Charles East     
   22    22  Nicholas Chudzik, So       16:11.1    Downers Grove North  
   23    23  Christian Freitag, Jr      16:12.2    Waubonsie Valley     
   24    24  Garrett Brenizer, Jr       16:14.2    Jacobs               
   25    25  Justin Isla, Sr            16:14.7    Bartlett             
   26    26  Lucas Isla, Sr             16:16.8    Bartlett             
   27    27  Jose Rangel, Sr            16:18.0    St. Charles North    
   28    28  Owen Kelty, Sr             16:19.1    Oswego               
   29    29  Julian Desens, Sr          16:21.1    Geneva               
   30    30  Michael King, Sr           16:21.8    Glenbard South       
   31    31  Jake Tracey, Sr            16:22.2    Geneva               
   32    32  Sean Adams, So             16:22.2    Batavia              
   33    33  Justin Ostrem, So          16:22.3    Wheaton North        
   34    34  Boon Andrews, So           16:23.9    Geneva               
   35    35  Jordan Hennings, Sr        16:23.9    Wheaton North        
   36    36  Collin Boone, Jr           16:26.1    Oswego               
   37    37  Andrew Marek, Jr           16:28.6    Downers Grove North  
   38    38  Mark Sciurba, Sr           16:29.4    St. Charles East     
   39    39  Riley Miller, Sr           16:32.3    Waubonsie Valley     
   40    40  Mitch Bradford, So         16:33.3    Oswego               
   41    41  Keaton Keller, Jr          16:33.7    Batavia              
   42    42  Justin Colvin, Sr          16:35.8    Waubonsie Valley     
   43    43  Jake Beno, Jr              16:36.0    St. Charles East     
   44    44  Zachary Albrecht, Fr       16:38.1    Jacobs               
   45    45  T J. Watson, Jr            16:38.5    Wheaton North        
   46    46  Nicholas Torres, Sr        16:39.7    Downers Grove North  
   47    47  Brett Lee, Jr              16:40.8    St. Charles North    
   48    48  Jackson Simon, Sr          16:41.0    Oswego               
   49    49  Austin Albrecht, Sr        16:42.2    Jacobs               
   50    50  Cristian Hilliard, Jr      16:42.7    Glenbard South       
   51    51  David Gaytan, Jr           16:43.1    Oswego               
   52    52  Zach Kowalczyk, Sr         16:43.4    Benet Academy        
   53    53  Andrew Sundberg, Sr        16:44.0    Glenbard South       
   54    54  Trevor Bon, Sr             16:44.3    Waubonsie Valley     
   55    55  Jordan Evans, Jr           16:44.7    Geneva               
   56    56  Daniel Heineman, Sr        16:49.3    Marmion Academy      
   57    57  Shane Knanishu, So         16:50.0    Batavia              
   58    58  Aidan Johnson, Jr          16:50.1    Wheaton North        
   59    59  Matt Kowalczyk, Sr         16:50.8    Benet Academy        
   60    60  Michael Boone, Sr          16:51.5    St. Charles North    
   61    61  William Engels, Fr         16:55.0    Benet Academy        
   62    62  Alex Thomas, Sr            16:55.4    St. Charles East     
   63    63  Jack Gillerlain, So        16:56.5    Batavia              
   64    64  Tyler Tomich, Sr           16:58.7    St. Charles North    
   65        Anthony Zilla, Jr          16:59.3    St. Charles East     
   66    65  Jimmy Milder, Jr           17:06.2    Marmion Academy      
   67    66  Matthew Edmier, Sr         17:07.9    Bartlett             
   68    67  Justin Caton, Sr           17:09.5    Waubonsie Valley     
   69    68  Stephen Creger, Sr         17:12.4    Geneva               
   70    69  Amrish Selvam, Sr          17:13.4    Waubonsie Valley     
   71    70  Joshua Ruddy, Sr           17:16.2    Marmion Academy      
   72    71  Nolan Evans, So            17:16.9    Batavia              
   73    72  Michael Welsh, Jr          17:22.8    Benet Academy        
   74    73  Danny Madoch, Sr           17:25.0    Jacobs               
   75    74  Michael Bock, Sr           17:26.4    Batavia              
   76    75  Austin Nguyen, Sr          17:27.4    Jacobs               
   77    76  Tyler Cabrera, Sr          17:28.0    St. Charles North    
   78    77  Luke Sutherland, Jr        17:31.4    St. Charles North    
   79    78  Jonah Sangorska, Sr        17:34.4    Wheaton North        
   80    79  Luke Sammons, Sr           17:34.6    Benet Academy        
   81        Josh Doyle, Sr             17:43.3    Geneva               
   82    80  Roy Dodge, Sr              17:45.4    Glenbard South       
   83    81  Jack Zinsky, Jr            17:47.9    Benet Academy        
   84        John McElmeel, Sr          17:49.4    Batavia              
   85        Ryan Almer, Sr             17:57.2    Wheaton North        
   86    82  Kevin Berenschot, Sr       17:57.8    Glenbard South       
   87    83  Nicholas Cotton, Jr        18:01.0    Bartlett             
   88    84  Matthew Brown, Sr          18:03.2    Bartlett             
   89    85  Andrew Pelster, Jr         18:07.4    Bartlett             
   90    86  Christopher Malek, Sr      18:08.7    Bartlett             
   91        Evan Schwarz, Sr           18:12.2    Jacobs               
   92    87  Timothy Leal, Jr           18:18.1    St. Charles North    
   93    88  Ethan Sowl, Jr             18:20.7    Glenbard South       
   94        Daniel Hayes, Jr           18:30.4    Bartlett             
   95        Trevor Tomich, Sr          18:39.6    St. Charles North    
   96    89  Allen Chung, Jr            19:00.4    Glenbard South       
   97        Connor Towne, Jr           19:00.8    Benet Academy