Upstate Eight Conference Meet - Open Boys

Sunrise Park, Bartlett, IL

October 17, 2015

46 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

Valley Division

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Bartlett                 35    5    6    7    8    9   10   11  17:31.3   0:9.7
  2 East Aurora              53    1    3    4   19   26   27   28  18:05.3  2:22.1
  3 West Aurora              57    2   12   13   14   16   17   18  17:54.6  1:00.7
  4 South Elgin             104   15   20   22   23   24   31   34  19:11.6  1:20.2
  5 West Chicago            157   25   29   30   36   37   38   39  20:33.5  1:58.3
  6 Glenbard East           161   21   32   33   35   40            22:11.7 10:18.8


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Eliut Gonzalez, Sr         17:17.9    East Aurora          
    2     2  Chris Colon, Sr            17:18.2    West Aurora          
    3     3  Rudy Vera, Jr              17:20.7    East Aurora          
    4     4  Jon Jaurez, Jr             17:26.5    East Aurora          
    5     5  Anthony Nicolini, Jr       17:27.5    Bartlett             
    6     6  Andrew Pelster, Jr         17:28.8    Bartlett             
    7     7  Christopher Malek, Sr      17:31.1    Bartlett             
    8     8  Dylan Rathnau, Sr          17:32.0    Bartlett             
    9     9  Matthew Brown, Sr          17:37.2    Bartlett             
   10    10  Nathan Smith, So           17:46.4    Bartlett             
   11    11  Jake Jennes, Sr            17:49.8    Bartlett             
   12    12  Ken Sodetz, Sr             17:55.5    West Aurora          
   13    13  Martin Ambre, Sr           17:55.6    West Aurora          
   14        Colt Spencer, Sr           18:00.7    Bartlett             
   15    14  Nahom Gabremichael, Sr     18:04.8    West Aurora          
   16    15  Owen Vajarsky, Jr          18:14.7    South Elgin          
   17    16  Juan Zamuido, Sr           18:18.9    West Aurora          
   18        Derek Hull, Sr             18:19.0    Bartlett             
   19        Frank Ricciardi, Sr        18:21.7    Bartlett             
   20        Sammy Peters, Jr           18:23.3    Bartlett             
   21    17  Graeme Boland, Sr          18:29.8    West Aurora          
   22    18  Jacob Barbush, Sr          18:36.5    West Aurora          
   23    19  Ivan Ramirez, Sr           18:41.6    East Aurora          
   24        Martin Morales, Sr         18:44.1    West Aurora          
   25        Dustin Grimes, Jr          18:48.3    West Aurora          
   26        Oswaldo Canete, Jr         18:49.1    West Aurora          
   27        Christian Klein, Jr        18:57.4    West Aurora          
   28        Jason Smith, Sr            19:11.8    Bartlett             
   29        Andrew Salamando, Sr       19:12.0    Bartlett             
   30        Daniel Byrd, Sr            19:13.5    West Aurora          
   31    20  Evan Ferrari, Sr           19:15.0    South Elgin          
   32    21  Jakob Meyer, Sr            19:17.7    Glenbard East        
   33        Liam Healy, Sr             19:17.7    Bartlett             
   34    22  Nicholas Bounyavong, Jr    19:25.8    South Elgin          
   35    23  Gregory Ivanauski, Jr      19:27.6    South Elgin          
   36    24  Andrew Sivoraphet, Jr      19:34.8    South Elgin          
   37    25  Jason Arendt, Sr           19:35.1    West Chicago         
   38    26  Ariel Trujillo, Jr         19:40.0    East Aurora          
   39    27  Felipe Chavez, Sr          19:42.7    East Aurora          
   40        Brandon Schiltz, Jr        19:43.9    West Aurora          
   41    28  Alex Rivas, Jr             19:47.4    East Aurora          
   42        Gurveer Bhullar, Jr        19:48.0    Bartlett             
   43        E. J. McLaren, Sr          19:55.4    West Aurora          
   44    29  Dillon Worley, Jr          19:57.9    West Chicago         
   45        Job Blanco, Sr             20:10.3    East Aurora          
   46    30  Robert Szulczewski, Jr     20:20.0    West Chicago         
   47    31  Rafal Zdanowicz, Sr        20:20.4    South Elgin          
   48    32  Alan Balderrama, Jr        20:36.3    Glenbard East        
   49    33  Jack Sarocka, Sr           20:41.5    Glenbard East        
   50    34  Matthew Stocking, Jr       20:42.8    South Elgin          
   51    35  Andre Carbajal, Sr         20:46.5    Glenbard East        
   52        Guillermo Lopez, Jr        20:48.5    East Aurora          
   53        Luis Vazquez, Jr           21:14.8    East Aurora          
   54    36  Filberto Romero, Jr        21:21.2    West Chicago         
   55    37  Chris Teske, Jr            21:33.3    West Chicago         
   56        Andrew Churchill, Sr       21:38.4    West Aurora          
   57    38  Luis Vazquez, Jr           22:03.3    West Chicago         
   58        Sergio Huerta, Sr          22:10.1    East Aurora          
   59        Jerrick Dictado, Sr        22:16.1    South Elgin          
   60        Brendan Edgren, Jr         22:45.6    South Elgin          
   61        Mario Lyles, Jr            22:54.9    West Aurora          
   62        Collin Boshold, Sr         23:22.4    Bartlett             
   63    39  Alex Turzinski, Fr         23:22.4    West Chicago         
   64        Jonathon Przislicki, Sr    23:22.7    Bartlett             
   65        Enrique Chavez, Sr         26:57.3    West Aurora          
   66    40  Momin Rehman, Jr           29:36.4    Glenbard East        
   67        Drew Clancy, Jr            30:47.1    West Chicago