Upstate Eight Conference Meet - Varsity Boys

Sunrise Park, Bartlett, IL

October 17, 2015

45 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

 PLACE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1  Connor McCue, Sr           15:11.8    West Aurora          
    2  Tyler Dau, Jr              15:26.5    Geneva               
    3  Michael Gerkin, Sr         15:30.1    St. Charles East     
    4  Mark Sciurba, Sr           15:30.2    St. Charles East     
    5  Jack Rzepecki, Sr          15:32.1    St. Charles East     
    6  Shea Bastian, Sr           15:33.3    Batavia              
    7  David Galvan, Sr           15:35.9    East Aurora          
    8  Brett Izzo, Sr             15:43.6    St. Charles East     
    9  Brandon Copeland, Sr       15:48.2    Elgin                
   10  Brian Kuehl, Jr            15:48.4    Geneva               
   11  Boon Andrews, So           15:48.5    Geneva               
   12  Ricardo Del Toro, Jr       15:49.7    East Aurora          
   13  Brian Caskey, Sr           15:50.4    Geneva               
   14  Danny McComb, Jr           15:52.3    West Chicago         
   15  Robert Douglas, Sr         15:53.7    Streamwood           
   16  Jake Beno, Jr              15:54.7    St. Charles East     
   17  David Castillo, Jr         15:55.7    West Aurora          
   18  Jose Alvarado, Sr          15:56.2    East Aurora          
   19  Josh Rodgers, Fr           15:57.6    Geneva               
   20  Jose Rangel, Sr            15:58.2    St. Charles North    
   21  Justin Isla, Sr            16:01.1    Bartlett             
   22  Sean Adams, So             16:01.7    Batavia              
   23  Jake Tracey, Sr            16:02.3    Geneva               
   24  Anthony Zilla, Jr          16:03.1    St. Charles East     
   25  Tyler Tomich, Sr           16:04.8    St. Charles North    
   26  Miguel Gonzalez, So        16:06.0    East Aurora          
   27  Dan Werner, Jr             16:08.7    St. Charles East     
   28  Stephen Creger, Sr         16:11.3    Geneva               
   29  Lucas Isla, Sr             16:15.8    Bartlett             
   30  Michael Boone, Sr          16:20.3    St. Charles North    
   31  Angelo Peters, Fr          16:27.4    Bartlett             
   32  Michael Bock, Sr           16:28.1    Batavia              
   33  Brett Lee, Jr              16:30.4    St. Charles North    
   34  Patrick Mikel, Sr          16:30.6    Glenbard East        
   35  Matthew Edmier, Sr         16:32.3    Bartlett             
   36  Ruben Nino, Sr             16:35.5    East Aurora          
   37  Gio Morales, Jr            16:36.9    East Aurora          
   38  Keaton Keller, Jr          16:37.7    Batavia              
   39  Carter Stibgen, Sr         16:41.1    St. Charles North    
   40  Jack Gillerlain, So        16:42.3    Batavia              
   41  Daniel Hayes, Jr           16:50.4    Bartlett             
   42  Griffin Morrill, Jr        16:52.1    West Aurora          
   43  Nolan Evans, So            16:55.8    Batavia              
   44  Evan Castillo, Sr          16:58.8    West Aurora          
   45  Luke Sutherland, Jr        16:59.9    St. Charles North    
   46  Michael Mikhail, Sr        17:00.3    South Elgin          
   47  Reegan McCue, Fr           17:04.8    West Aurora          
   48  Shane Knanishu, So         17:08.4    Batavia              
   49  Dylan Munoz, Jr            17:19.7    Streamwood           
   50  Jakob Woerner, Jr          17:21.0    Elgin                
   51  Justin Fick, Sr            17:21.6    West Aurora          
   52  David Crossland, So        17:22.0    Glenbard East        
   53  Jacob Harris, Jr           17:22.7    South Elgin          
   54  Francisco Martinez, Sr     17:22.8    West Aurora          
   55  Bob Draughton, Sr          17:27.1    West Chicago         
   56  Nicholas Cotton, Jr        17:28.3    Bartlett             
   57  Jarod Adaya, Sr            17:31.3    Streamwood           
   58  Jackson Mainellis, Jr      17:31.7    South Elgin          
   59  Justin Corrigan, Jr        17:33.6    Glenbard East        
   60  Brandon Kim, So            17:37.9    Bartlett             
   61  Rahul Prabhu, Sr           17:41.2    West Chicago         
   62  Jonathan Porras, So        17:43.4    Elgin                
   63  Tyler Cabrera, Sr          17:44.1    St. Charles North    
   64  Alex Unzueta, Jr           17:44.5    East Aurora          
   65  Israel Cruz, Jr            17:44.7    West Chicago         
   66  Josh Schaefer, Sr          17:46.8    Glenbard East        
   67  Evan Powers, So            17:46.9    Larkin               
   68  Alex Delgado, Sr           17:47.0    Glenbard East        
   69  Taylor Westerhoff, So      17:47.7    Glenbard East        
   70  Carlos Orduno, Jr          17:48.9    Elgin                
   71  Vincent Coletti, Sr        17:49.9    Elgin                
   72  Brad Kmiec, Jr             17:50.3    South Elgin          
   73  Isaac Rodriguez, Jr        17:58.1    Streamwood           
   74  Juan Villagomez, Fr        18:04.0    Elgin                
   75  Enrique Delgado Jr., Fr    18:15.6    Elgin                
   76  Fernando Viveros, So       18:20.6    Streamwood           
   77  Max Arnold, Sr             18:21.1    South Elgin          
   78  Salvatore Marisie, Jr      18:28.7    Streamwood           
   79  Matt Picardi, Jr           18:34.2    South Elgin          
   80  Eduardo Baltazar, Jr       18:47.9    Larkin               
   81  Louis Culloton, Jr         19:02.5    West Chicago         
   82  Juan Payne, Sr             19:04.3    Streamwood           
   83  Jaime Marban, Sr           19:15.8    West Chicago         
   84  Rudy Berrequin, Sr         19:16.5    Larkin               
   85  Erik Benson, Sr            19:17.7    South Elgin          
   86  Hector Cervantes, Jr       19:22.1    West Chicago         
   87  Emilio Pineda, So          20:25.4    Larkin               
   88  Sebastian Alvarado, Sr     20:54.0    Larkin