Upstate Eight Conference Meet - Varsity Boys

Sunrise Park, Bartlett, IL

October 17, 2015

45 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

River Division

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 St. Charles East         27    2    3    4    6   12   17   19  15:38.2  0:24.7
  2 Geneva                   41    1    8    9   10   13   16   20  15:46.3  0:31.2
  3 Batavia                  92    5   15   22   24   26   27   29  16:16.6  1:09.0
  4 St. Charles North       101   14   18   21   23   25   28   34  16:19.0  0:42.9
  5 Elgin                   144    7   31   33   36   37   39   40  17:18.3  2:01.7
  6 Streamwood              152   11   30   32   38   41   42   44  17:24.7  2:26.9
  7 Larkin                  216   35   43   45   46   47            19:26.1  3:07.2


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Tyler Dau, Jr              15:26.5    Geneva               
    2     2  Michael Gerkin, Sr         15:30.1    St. Charles East     
    3     3  Mark Sciurba, Sr           15:30.2    St. Charles East     
    4     4  Jack Rzepecki, Sr          15:32.1    St. Charles East     
    5     5  Shea Bastian, Sr           15:33.3    Batavia              
    6     6  Brett Izzo, Sr             15:43.6    St. Charles East     
    7     7  Brandon Copeland, Sr       15:48.2    Elgin                
    8     8  Brian Kuehl, Jr            15:48.4    Geneva               
    9     9  Boon Andrews, So           15:48.5    Geneva               
   10    10  Brian Caskey, Sr           15:50.4    Geneva               
   11    11  Robert Douglas, Sr         15:53.7    Streamwood           
   12    12  Jake Beno, Jr              15:54.7    St. Charles East     
   13    13  Josh Rodgers, Fr           15:57.6    Geneva               
   14    14  Jose Rangel, Sr            15:58.2    St. Charles North    
   15    15  Sean Adams, So             16:01.7    Batavia              
   16    16  Jake Tracey, Sr            16:02.3    Geneva               
   17    17  Anthony Zilla, Jr          16:03.1    St. Charles East     
   18    18  Tyler Tomich, Sr           16:04.8    St. Charles North    
   19    19  Dan Werner, Jr             16:08.7    St. Charles East     
   20    20  Stephen Creger, Sr         16:11.3    Geneva               
   21    21  Michael Boone, Sr          16:20.3    St. Charles North    
   22    22  Michael Bock, Sr           16:28.1    Batavia              
   23    23  Brett Lee, Jr              16:30.4    St. Charles North    
   24    24  Keaton Keller, Jr          16:37.7    Batavia              
   25    25  Carter Stibgen, Sr         16:41.1    St. Charles North    
   26    26  Jack Gillerlain, So        16:42.3    Batavia              
   27    27  Nolan Evans, So            16:55.8    Batavia              
   28    28  Luke Sutherland, Jr        16:59.9    St. Charles North    
   29    29  Shane Knanishu, So         17:08.4    Batavia              
   30    30  Dylan Munoz, Jr            17:19.7    Streamwood           
   31    31  Jakob Woerner, Jr          17:21.0    Elgin                
   32    32  Jarod Adaya, Sr            17:31.3    Streamwood           
   33    33  Jonathan Porras, So        17:43.4    Elgin                
   34    34  Tyler Cabrera, Sr          17:44.1    St. Charles North    
   35    35  Evan Powers, So            17:46.9    Larkin               
   36    36  Carlos Orduno, Jr          17:48.9    Elgin                
   37    37  Vincent Coletti, Sr        17:49.9    Elgin                
   38    38  Isaac Rodriguez, Jr        17:58.1    Streamwood           
   39    39  Juan Villagomez, Fr        18:04.0    Elgin                
   40    40  Enrique Delgado Jr., Fr    18:15.6    Elgin                
   41    41  Fernando Viveros, So       18:20.6    Streamwood           
   42    42  Salvatore Marisie, Jr      18:28.7    Streamwood           
   43    43  Eduardo Baltazar, Jr       18:47.9    Larkin               
   44    44  Juan Payne, Sr             19:04.3    Streamwood           
   45    45  Rudy Berrequin, Sr         19:16.5    Larkin               
   46    46  Emilio Pineda, So          20:25.4    Larkin               
   47    47  Sebastian Alvarado, Sr     20:54.0    Larkin