Upstate Eight Conference Meet - Varsity Boys

Sunrise Park, Bartlett, IL

October 17, 2015

45 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

Valley Division

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 East Aurora              32    2    3    6    8   13   14   30  16:00.6  0:59.7
  2 Bartlett                 53    7    9   10   12   15   25   28  16:25.4  0:49.3
  3 West Aurora              58    1    5   16   17   19   20   23  16:24.6  1:53.0
  4 Glenbard East           124   11   21   27   32   33   34       17:24.0  1:16.4
  5 West Chicago            126    4   24   29   31   38   39   41  17:33.5  3:10.3
  6 South Elgin             137   18   22   26   35   36   37   40  17:37.2  1:20.9


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Connor McCue, Sr           15:11.8    West Aurora          
    2     2  David Galvan, Sr           15:35.9    East Aurora          
    3     3  Ricardo Del Toro, Jr       15:49.7    East Aurora          
    4     4  Danny McComb, Jr           15:52.3    West Chicago         
    5     5  David Castillo, Jr         15:55.7    West Aurora          
    6     6  Jose Alvarado, Sr          15:56.2    East Aurora          
    7     7  Justin Isla, Sr            16:01.1    Bartlett             
    8     8  Miguel Gonzalez, So        16:06.0    East Aurora          
    9     9  Lucas Isla, Sr             16:15.8    Bartlett             
   10    10  Angelo Peters, Fr          16:27.4    Bartlett             
   11    11  Patrick Mikel, Sr          16:30.6    Glenbard East        
   12    12  Matthew Edmier, Sr         16:32.3    Bartlett             
   13    13  Ruben Nino, Sr             16:35.5    East Aurora          
   14    14  Gio Morales, Jr            16:36.9    East Aurora          
   15    15  Daniel Hayes, Jr           16:50.4    Bartlett             
   16    16  Griffin Morrill, Jr        16:52.1    West Aurora          
   17    17  Evan Castillo, Sr          16:58.8    West Aurora          
   18    18  Michael Mikhail, Sr        17:00.3    South Elgin          
   19    19  Reegan McCue, Fr           17:04.8    West Aurora          
   20    20  Justin Fick, Sr            17:21.6    West Aurora          
   21    21  David Crossland, So        17:22.0    Glenbard East        
   22    22  Jacob Harris, Jr           17:22.7    South Elgin          
   23    23  Francisco Martinez, Sr     17:22.8    West Aurora          
   24    24  Bob Draughton, Sr          17:27.1    West Chicago         
   25    25  Nicholas Cotton, Jr        17:28.3    Bartlett             
   26    26  Jackson Mainellis, Jr      17:31.7    South Elgin          
   27    27  Justin Corrigan, Jr        17:33.6    Glenbard East        
   28    28  Brandon Kim, So            17:37.9    Bartlett             
   29    29  Rahul Prabhu, Sr           17:41.2    West Chicago         
   30    30  Alex Unzueta, Jr           17:44.5    East Aurora          
   31    31  Israel Cruz, Jr            17:44.7    West Chicago         
   32    32  Josh Schaefer, Sr          17:46.8    Glenbard East        
   33    33  Alex Delgado, Sr           17:47.0    Glenbard East        
   34    34  Taylor Westerhoff, So      17:47.7    Glenbard East        
   35    35  Brad Kmiec, Jr             17:50.3    South Elgin          
   36    36  Max Arnold, Sr             18:21.1    South Elgin          
   37    37  Matt Picardi, Jr           18:34.2    South Elgin          
   38    38  Louis Culloton, Jr         19:02.5    West Chicago         
   39    39  Jaime Marban, Sr           19:15.8    West Chicago         
   40    40  Erik Benson, Sr            19:17.7    South Elgin          
   41    41  Hector Cervantes, Jr       19:22.1    West Chicago