Aurora City Meet - Freshmen/Sophomore Boys

at Waubonsie Valley H.S., Aurora, IL

August 27, 2016

73 degrees, cloudy
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Marmion Academy          27    2    3    4    7   11   28   35  17:47.8  0:55.8
  2 Metea Valley             64    9   10   14   15   16   19   22  18:24.1  0:22.0
  3 Waubonsie Valley         74    6   12   17   18   21   27   30  18:25.0  0:51.9
  4 I.M.S.A.                111    1   20   23   25   42   46   47  18:54.1  4:01.9
  5 West Aurora             127    5   13   29   37   43   45   48  19:28.0  3:28.1
  6 East Aurora             145    8   31   33   34   39   44   49  19:48.6  2:42.0
  7 Aurora Central Catholic 156   24   26   32   36   38   40   41  19:50.0  2:01.4


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Daniel Chen, So            17:04.8    I.M.S.A.               
    2     2  Jake Harron, So            17:21.3    Marmion Academy      
    3     3  Jack Brewster, So          17:31.6    Marmion Academy      
    4     4  Alex Carlson, Fr           17:44.5    Marmion Academy      
    5     5  Jackson Morrill, Fr        17:47.9    West Aurora          
    6     6  Eryk Stewart, So           17:52.4    Waubonsie Valley     
    7     7  Jacob Coffman, So          18:04.6    Marmion Academy      
    8     8  Miguel Leon, So            18:11.0    East Aurora          
    9     9  Randall Kohout, Fr         18:11.1    Metea Valley         
   10    10  Benjamin Malloy, So        18:14.6    Metea Valley         
   11    11  Keoni English, So          18:17.0    Marmion Academy      
   12    12  Mihir Rao, So              18:18.7    Waubonsie Valley     
   13    13  Michael Schiltz, Fr        18:22.9    West Aurora          
   14    14  Adhi Karthik, So           18:29.0    Metea Valley         
   15    15  Ryan Malloy, Fr            18:32.8    Metea Valley         
   16    16  Ryan Schlesinger, Fr       18:33.1    Metea Valley         
   17    17  Huzefa Tawawalla, So       18:33.3    Waubonsie Valley     
   18    18  Jackson Bukala, Fr         18:36.1    Waubonsie Valley     
   19    19  Kenny Blazer, So           18:36.8    Metea Valley         
   20    20  Harry Smith, So            18:36.8    I.M.S.A.                 
   21    21  Evan Bruner, Fr            18:44.3    Waubonsie Valley     
   22    22  Michael Sakowicz, Fr       18:46.0    Metea Valley         
   23    23  Daniel Soto, So            18:47.4    I.M.S.A.                 
   24    24  Tony LoPresti, Fr          18:48.0    Aurora Central Catholic 
   25    25  Jake Sutter, So            18:54.7    I.M.S.A.                 
   26        John Burns, Fr             19:02.4    Metea Valley         
   27    26  Kennedy Cross, So          19:16.8    Aurora Central Catholic 
   28        Alexander Roe, So          19:22.0    Metea Valley         
   29    27  Max Hayden, Fr             19:23.9    Waubonsie Valley     
   30    28  Keegan Bennett, So         19:28.2    Marmion Academy      
   31    29  Adem Jones, Fr             19:33.5    West Aurora          
   32        Joshua Frelo, Fr           19:36.6    Metea Valley         
   33    30  David Chen, So             19:37.9    Waubonsie Valley     
   34        Anshul Kakanur, So         19:42.7    Metea Valley         
   35    31  Huitzi Del Real, Fr        19:45.9    East Aurora          
   36    32  Tony Cepeda, So            19:58.2    Aurora Central Catholic 
   37    33  Glenn Fowler, Fr           20:02.5    East Aurora          
   38        Emmanual Barrera, So       20:05.5    Waubonsie Valley     
   39        Thomas Klapp, So           20:06.3    Metea Valley         
   40    34  Hugo Mosqueda, Fr          20:10.8    East Aurora          
   41    35  Ernie Rowoldt, Fr          20:16.4    Marmion Academy      
   42    36  Robbie McCarthy, So        20:17.4    Aurora Central Catholic 
   43        Saif Kazmi, So             20:17.6    Metea Valley         
   44    37  Miles Ward, Fr             20:19.8    West Aurora          
   45        Toby McGuire, Fr           20:30.9    Waubonsie Valley     
   46        Bhavin Patel, So           20:44.8    Waubonsie Valley     
   47    38  Collin Dean, Fr            20:49.4    Aurora Central Catholic 
   48        Gary Ronning, Fr           20:49.9    Marmion Academy      
   49    39  Cristian Gonzalez, So      20:53.0    East Aurora          
   50        Chris Llewellyn, Fr        20:53.2    Marmion Academy      
   51    40  Jacob Montelongo, So       20:58.2    Aurora Central Catholic 
   52        Benjamin Okolita, Fr       21:01.4    Marmion Academy      
   53    41  Damon Becker, So           21:02.9    Aurora Central Catholic 
   54        Aditya Adand, So           21:04.9    Waubonsie Valley     
   55        Braden Bernas, Fr          21:06.5    Metea Valley         
   56    42  Suchet Kumar, So           21:06.7    I.M.S.A.                 
   57        Cormac Dietz, So           21:08.6    Marmion Academy      
   58        Nathan Sheppard, Fr        21:10.1    Waubonsie Valley     
   59        Riley Bernas, Fr           21:12.7    Metea Valley         
   60    43  Joshua Mickelson, So       21:15.9    West Aurora          
   61        Samyong Madrecha, So       21:29.1    Waubonsie Valley     
   62        James Tews, Fr             21:32.2    Marmion Academy      
   63        Jared Horsfall, Fr         21:32.6    Aurora Central Catholic 
   64        Benjamin Powell, So        21:42.0    Marmion Academy      
   65    44  Jesus Renteria, Fr         21:50.6    East Aurora          
   66        Prathik Senthil, Fr        21:50.6    Waubonsie Valley     
   67        Tony Schafer, So           21:57.0    Marmion Academy      
   68        Hayden Grube, Fr           21:59.5    Aurora Central Catholic 
   69    45  Julian DeLeon, Fr          21:59.9    West Aurora          
   70        Steven Dorando, Fr         22:01.3    Marmion Academy      
   71        Ryker Norris, Fr           22:01.8    Metea Valley         
   72    46  Theo Heilman, So           22:03.9    I.M.S.A.                 
   73        Franklin Motyka, So        22:04.2    Marmion Academy      
   74        Christian Schultz, So      22:06.1    Marmion Academy      
   75        Tommy Conroy, Fr           22:06.2    Marmion Academy      
   76    47  Lazaro Esquivel, So        22:08.0    I.M.S.A.                 
   77        Luke Mitchell, Fr          22:11.6    Aurora Central Catholic 
   78    48  Cyrus Mares, So            22:11.6    West Aurora          
   79        Matt Li, So                22:17.5    Waubonsie Valley     
   80        Alex Zhong, So             22:19.2    I.M.S.A.                
   81        Dhruv Ranjan, Fr           22:25.6    Metea Valley         
   82        Tyler Smith, Fr            22:25.7    West Aurora          
   83        Miron Liu, So              22:30.3    I.M.S.A.                 
   84        Jake Li, Fr                22:32.1    Metea Valley         
   85        Jacob Maertens, Fr         22:34.0    Marmion Academy      
   86        Jeremy Perez, Fr           22:49.6    West Aurora          
   87        Trevis Clementi, Fr        22:52.2    Marmion Academy      
   88        Sean Kramer, So            23:00.9    Marmion Academy      
   89        Diego Ayala, So            23:02.9    West Aurora          
   90        Jared Beltz, So            23:04.8    Marmion Academy      
   91        Dallas Dorsey, Fr          23:10.4    Waubonsie Valley     
   92        Jack Klein, Fr             23:36.3    Metea Valley         
   93        Will Purcell, Fr           23:39.3    Waubonsie Valley     
   94        Eshan Dhar, Jr             23:41.9    Metea Valley         
   95        Logan Conway, So           23:44.2    West Aurora          
   96        Peyton Tiseth, Fr          23:47.7    Marmion Academy      
   97        Patrick Desch, Fr          23:48.9    Marmion Academy      
   98    49  Jordy Llanos, Fr           24:12.7    East Aurora          
   99        Daniel Maldanado, Fr       24:12.8    East Aurora          
  100        Zeke Ochoa, So             24:27.1    East Aurora          
  101        Nate Lundquist, Fr         24:29.0    West Aurora          
  102        William McGrath, So        24:32.0    Metea Valley         
  103        Vince Leonardi, Fr         24:36.7    West Aurora          
  104        Mark Lou, Jr               24:46.0    I.M.S.A.                 
  105        Matthew Woodford, Fr       24:50.5    Marmion Academy      
  106        Kevin Knapp, So            24:51.9    Aurora Central Catholic 
  107        Charlie Drayer, So         25:16.8    Marmion Academy      
  108        Nick Wan, Fr               25:28.4    Aurora Central Catholic 
  109        Colin McCoy, Fr            25:35.4    West Aurora          
  110        Ethan Sauer, So            25:37.6    West Aurora          
  111        Charlie Okolita, Fr        25:41.5    Marmion Academy      
  112        Jorge Medellin, Fr         25:41.8    West Aurora          
  113        Flynn Walder, Fr           25:58.5    Aurora Central Catholic 
  114        Tony Ladew, Fr             26:29.9    Aurora Central Catholic 
  115        Leon Li, So                26:31.1    I.M.S.A.                 
  116        Joshua Munoz, So           26:41.7    West Aurora          
  117        Joey Baxter, So            27:03.4    Aurora Central Catholic 
  118        Charles Rogers, Fr         27:16.0    Marmion Academy      
  119        Rodolfo Averdano, Fr       28:32.0    West Aurora