Elgin City Classic - Freshmen/Sophomore Boys

at Lord's Park (host Elgin High School)

August 31, 2016

76 degrees, mostly sunny
Results by RealTiming Inc.

2.0 miles

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 St. Charles North        22    1    2    5    6    8   10   12  11:55.5  0:43.7
  2 South Elgin              73    4   15   16   18   20   27   29  12:30.0  0:56.5
  3 East Aurora              82    3    9   19   25   26   34   39  12:42.9  1:41.9
  4 Streamwood              123    7   13   14   35   54   59       13:17.9  2:57.5
  5 Larkin                  136   11   22   24   37   42   46   47  13:29.2  2:08.0
  6 Bartlett                160   21   28   31   36   44   51   53  13:50.3  1:40.2
  7 Elgin                   178   17   32   41   43   45   48   55  14:02.2  1:59.5
  8 Dundee-Crown            190   30   33   38   40   49   50   57  14:16.1  1:03.3
  9 St. Edward              249   23   52   56   58   60            15:37.9  5:00.6

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Lorenzo Dripps, So         11:38.4    St. Charles North    
    2     2  Ben Cook, Fr               11:39.1    St. Charles North    
    3     3  Miguel Leon, So            11:43.5    East Aurora          
    4     4  Jace Warrick, So           11:54.3    South Elgin          
    5     5  Ryan Arnold, Fr            11:55.8    St. Charles North    
    6     6  Jack Dorrance, So          12:02.0    St. Charles North    
    7     7  Carlos Ramirez, So         12:08.9    Streamwood           
    8     8  Edgar Santiago, So         12:22.1    St. Charles North    
    9     9  Huitzi Del Real, Fr        12:24.2    East Aurora          
   10    10  Hunter Bletz, So           12:24.7    St. Charles North    
   11    11  Carlos Miranda, So         12:25.9    Larkin               
   12    12  Kaden Kirby, Fr            12:28.5    St. Charles North    
   13    13  Marcos Villarreal, So      12:29.7    Streamwood           
   14    14  Andrew Stallings, So       12:29.8    Streamwood           
   15    15  Ryan Harvey, Fr            12:30.5    South Elgin          
   16        Nicolas Gutierrez, So      12:33.4    St. Charles North    
   17        Connor Nelis, So           12:34.7    St. Charles North    
   18    16  Shane McBride, So          12:35.5    South Elgin          
   19    17  Cameron Fischer, So        12:37.3    Elgin                
   20    18  David Galanes, Fr          12:39.3    South Elgin          
   21        Luke Boehm, So             12:41.2    St. Charles North    
   22    19  Jesus Nava, So             12:44.0    East Aurora          
   23    20  Derryl Barnes Jr., Fr      12:50.7    South Elgin          
   24        Patrick Obernesser, Fr     12:53.1    St. Charles North    
   25        Toby Strader, Fr           12:53.7    St. Charles North    
   26    21  Peter Golaszewski, Fr      12:55.7    Bartlett             
   27    22  Miguel Uriostegui, Fr      12:56.7    Larkin               
   28    23  Alexander Garica, Fr       13:04.2    St. Edward           
   29    24  Ignacio Gasca, Fr          13:09.1    Larkin               
   30    25  Cristian Gonzalez, So      13:17.8    East Aurora          
   31        Drew King, Fr              13:18.6    St. Charles North    
   32    26  Hugo Mosqueda, Fr          13:25.3    East Aurora          
   33    27  Jake Tokarewich, So        13:25.7    South Elgin          
   34        Dylan Cabrera, So          13:31.1    St. Charles North    
   35    28  Lawrence Yap, Fr           13:38.5    Bartlett             
   36    29  David Hahn, So             13:38.7    South Elgin          
   37    30  Brian Hernandez, So        13:41.0    Dundee-Crown         
   38    31  Nathan Dunbar, Fr          13:43.5    Bartlett             
   39        Colin Frank, Fr            13:49.1    South Elgin          
   40        Bryce Pollock, So          13:49.3    South Elgin          
   41        Max Baxter, Fr             13:52.7    St. Charles North    
   42    32  Jaret Godinez, Fr          13:54.6    Elgin                
   43        Aidan Lewis, So            13:58.3    South Elgin          
   44        Ryan Lamont, So            14:06.9    South Elgin          
   45    33  Inigo Kesseler, Jr         14:07.1    Dundee-Crown         
   46        Benjamin Thompson, Fr      14:08.0    St. Charles North    
   47        Jake Kalenowski, Fr        14:09.6    St. Charles North    
   48    34  Kyle Green, Fr             14:14.6    East Aurora          
   49    35  Daniyal Ahmed, So          14:14.8    Streamwood           
   50        Cole Christensen, So       14:16.0    St. Charles North    
   51        Andrew Jo, Fr              14:17.6    South Elgin          
   52    36  Mahir Patel, Fr            14:18.2    Bartlett             
   53        Jacob Aalfs, So            14:19.5    St. Charles North    
   54        Jacob Hollar, Fr           14:20.0    St. Charles North    
   55    37  John Sohn, Fr              14:20.5    Larkin               
   56        Christopher Baraglia, So   14:21.5    St. Charles North    
   57    38  Albert Navarro Jr., So     14:23.8    Dundee-Crown         
   58    39  Zeke Ochoa, So             14:24.0    East Aurora          
   59    40  George Boutot, So          14:24.5    Dundee-Crown         
   60    41  Roshan Betkerur, Fr        14:26.5    Elgin                
   61        Jesus Renteria, Fr         14:33.0    East Aurora          
   62        Nathan Kuryla, So          14:33.8    St. Charles North    
   63    42  Erik Antunez, So           14:33.9    Larkin               
   64    43  Alvaro Dorantes Jr., Fr    14:35.6    Elgin                
   65    44  Sam Toral, Fr              14:35.8    Bartlett             
   66    45  David Quezada, So          14:36.8    Elgin                
   67    46  Keith Carver, So           14:37.0    Larkin               
   68    47  Jair Villagomez, Fr        14:37.2    Larkin               
   69    48  Josh Reyes, Fr             14:43.6    Elgin                
   70    49  Will Finucane, Fr          14:44.3    Dundee-Crown         
   71    50  Christopher Reza, So       14:45.4    Dundee-Crown         
   72    51  Grant Westberg, Fr         14:48.7    Bartlett             
   73        Sebastian Rivera, So       14:50.5    South Elgin          
   74    52  Alex Goto, Fr              14:50.8    St. Edward           
   75    53  Ben Chang, So              14:54.7    Bartlett             
   76        Andrew Sangar, Fr          14:59.0    Bartlett             
   77        Matthew Motarjeme, Fr      15:00.3    St. Charles North    
   78        Scott Wagner, Fr           15:03.5    St. Charles North    
   79    54  Andrew Valdovinos, Fr      15:06.4    Streamwood           
   80        Alec Aguinaga, Fr          15:14.7    East Aurora          
   81        Andres Dominguez, Fr       15:19.5    Larkin               
   82        Jordy Llanos, Fr           15:20.2    East Aurora          
   83        Daniel Maldanado, Fr       15:20.6    East Aurora          
   84        Alexis Alvarado, So        15:21.8    Larkin               
   85        Jack Leonard, So           15:23.2    St. Charles North    
   86    55  Uri Gutierrez, So          15:32.5    Elgin                
   87        Bryan Molina, Fr           15:33.6    Larkin               
   88        Michael Caiafa, So         15:33.6    St. Charles North    
   89        Williams Umana, Fr         15:35.5    Elgin                
   90        Zac Jablonski, Fr          15:35.7    Bartlett             
   91        Joey De Santis, Fr         15:36.2    St. Charles North    
   92        Edwin Garcia, Fr           15:42.4    East Aurora          
   93    56  Max Marquez, Fr            15:46.0    St. Edward           
   94        Leo Mata, So               15:54.9    Bartlett             
   95    57  Lance Olsen, Fr            15:58.6    Dundee-Crown         
   96        Manuel Luna, Fr            16:06.5    Elgin                
   97    58  Jacob Linsenmeyer, Fr      16:24.0    St. Edward           
   98        Michael Trajkovich, Fr     16:25.6    Bartlett             
   99        Henry Nguyen, Fr           16:25.8    Bartlett             
  100        Erik Olson, Fr             16:47.8    Dundee-Crown         
  101        Giovanni Quinones, So      17:17.5    Elgin                
  102    59  Josue Luna, So             17:28.1    Streamwood           
  103    60  Chris Costales, Fr         18:04.8    St. Edward           
  104        Omar Garcia, Fr            19:52.1    East Aurora          
  105        Jacob David, Fr            19:53.1    St. Charles North    
  106        Alexis Roa, Fr             20:11.7    South Elgin