IHSA Class 3A Regional - Varsity Boys

at Lake Park H.S. East Campus in Roselle, IL

October 22, 2016

54 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 York                     44    1    2    7   16   18   30   33  15:22.3  0:38.6
  2 Glenbard West            49    3    5    6   14   21   42   53  15:29.3  0:44.7
  3 W. Warrenville South     54    4    9   10   11   20   23   27  15:30.9  0:39.2
  4 Wheaton North            81   12   13   15   19   22   24   48  15:41.8  0:26.7
  5 Lake Park               110    8   17   25   26   34   37   40  15:52.6  0:52.4
  6 Glenbard North          182   29   31   36   41   45   60   61  16:18.4  0:31.7
  7 Leyden                  208   28   32   47   50   51   58   63  16:28.1  0:37.9
  8 Elk Grove               250   39   43   55   56   57   66   70  16:47.1  0:47.7
  9 Glenbard East           254   35   38   49   65   67   68   69  17:05.6  1:59.0
 10 Addison Trail           255   44   46   52   54   59   62   64  16:49.8  0:39.4


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Charlie Kern, Jr           15:01.8    York                 
    2     2  Sean MacGregor, Jr         15:10.6    York                 
    3     3  Stephen Moody, So          15:14.8    Glenbard West        
    4     4  Kyle Thompson, Sr          15:17.0    W. Warrenville South 
    5     5  Rory Cavan, So             15:18.4    Glenbard West        
    6     6  Cameron Benes, Jr          15:18.6    Glenbard West        
    7     7  Jackson Bode, Jr           15:20.6    York                 
    8     8  Colin Kirkham, Jr          15:21.4    Lake Park            
    9     9  Aleksei Sorokin, Sr        15:25.0    W. Warrenville South 
   10    10  Sean Maison, So            15:27.0    W. Warrenville South 
   11    11  Scott Maison, So           15:29.2    W. Warrenville South 
   12    12  Nick Garza, So             15:33.1    Wheaton North        
   13    13  Justin Ostrem, Jr          15:34.6    Wheaton North        
   14    14  Will Buechner, Sr          15:35.3    Glenbard West        
   15    15  Connor Zydek, So           15:36.2    Wheaton North        
   16    16  Liam Hill, Sr              15:38.2    York                 
   17    17  Jason Joda, Sr             15:38.7    Lake Park            
   18    18  Ethan Kern, Fr             15:40.4    York                 
   19    19  Aidan Johnson, Sr          15:45.4    Wheaton North        
   20    20  John Keys, Jr              15:56.2    W. Warrenville South 
   21    21  Will O'Brien, So           15:59.5    Glenbard West        
   22    22  Kevin Boehm, So            15:59.7    Wheaton North        
   23    23  William Hauenstein, Fr     16:02.9    W. Warrenville South 
   24    24  T J. Watson, Sr            16:04.1    Wheaton North        
   25    25  Eric Bayer, Jr             16:04.6    Lake Park            
   26    26  Jackson Avgerinos, Sr      16:04.8    Lake Park            
   27    27  Dylan Kropp, Sr            16:05.7    W. Warrenville South 
   28    28  Brian Santos, Jr           16:06.0    Leyden                  Individual Qualifier for Sectional Meet         
   29    29  Thomas Beckler, Sr         16:06.0    Glenbard North       
   30    30  Danny Honquest, Jr         16:06.2    York                 
   31    31  Marat Schatz, So           16:10.0    Glenbard North       
   32    32  Patrick Sarad, So          16:11.7    Leyden                  Individual Qualifier for Sectional Meet          
   33    33  Daniel Klysh, Fr           16:13.4    York                 
   34    34  Alexander Cains, Sr        16:13.7    Lake Park            
   35    35  David Crossland, Jr        16:15.2    Glenbard East           Individual Qualifier for Sectional Meet      
   36    36  Ryan Czaja, Jr             16:16.4    Glenbard North       
   37    37  William Dover, Sr          16:19.5    Lake Park            
   38    38  Aidan Ihms, Fr             16:19.8    Glenbard East           Individual Qualifier for Sectional Meet       
   39    39  Michael Johnson, Fr        16:20.0    Elk Grove               Individual Qualifier for Sectional Meet        
   40    40  Matt Tumbarrello, So       16:20.8    Lake Park            
   41    41  Noah Baran, Sr             16:21.9    Glenbard North       
   42    42  Ian Repking, So            16:22.8    Glenbard West        
   43    43  Nic Baggeto, Jr            16:27.1    Elk Grove            
   44    44  Demetrio Cervantes, Sr     16:33.8    Addison Trail        
   45    45  Omar Solorio, So           16:37.7    Glenbard North       
   46    46  Julio Cervantes, Sr        16:37.7    Addison Trail        
   47    47  Julian Munoz, So           16:38.6    Leyden               
   48    48  Josh Scharpenberg, Jr      16:38.8    Wheaton North        
   49    49  Andrew Bylsma, Fr          16:39.0    Glenbard East        
   50    50  Armando Alvarez, Jr        16:40.2    Leyden               
   51    51  Moises Coronel, Sr         16:43.9    Leyden               
   52    52  Danny Bueno, Jr            16:50.0    Addison Trail        
   53    53  Teddy Borkowski, Jr        16:50.7    Glenbard West        
   54    54  Luis Vargas, Jr            16:54.2    Addison Trail        
   55    55  Quentin Lange, Sr          16:55.5    Elk Grove            
   56    56  Nate Kraemer, So           17:05.5    Elk Grove            
   57    57  Ethan Bilodeau, So         17:07.6    Elk Grove            
   58    58  Gerardo Porras, So         17:11.7    Leyden               
   59    59  Ricardo Arreguin, So       17:13.1    Addison Trail        
   60    60  Mike Deegan, Jr            17:15.5    Glenbard North       
   61    61  Matthew Solucha, So        17:22.3    Glenbard North       
   62    62  Nick Czorniak, Jr          17:22.8    Addison Trail        
   63    63  Omar Coronel, Jr           17:23.2    Leyden               
   64    64  Tony Diaz, Sr              17:43.6    Addison Trail        
   65    65  Ben Donovan, Jr            18:00.0    Glenbard East        
   66    66  Oscar Gonzalez, Jr         18:00.6    Elk Grove            
   67    67  Justin Corrigan, Sr        18:14.2    Glenbard East        
   68    68  Alex MacDonald, So         18:21.5    Glenbard East        
   69    69  Matt Wachholz, So          18:40.4    Glenbard East        
   70    70  Erik Cuatepitzi, So        19:04.8    Elk Grove