Eddington Invitational - Freshmen/Sophomore Girls

at Kaneland H.S. in Maple Park, IL

September 17, 2016

70 degrees, partly sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Belvidere North          39    2    3    6    7   21   23   47  20:37.7  2:09.2
  2 DeKalb                   85    1   12   16   22   34   51   70  21:15.5  2:57.4
  3 Benet Academy           106    9   11   26   28   32   37   46  21:42.8  1:23.4
  4 Algonquin Jacobs        123   14   18   25   27   39   41   45  21:57.1  1:06.0
  5 Freeport                124    4    5   24   42   49   61   71  21:39.6  2:58.1
  6 Kaneland                127   10   17   19   38   43   44   53  21:53.6  1:31.7
  7 Timothy Christian       169   13   29   33   36   58   68   73  22:24.9  2:29.8
  8 Boylan Catholic         194   20   30   31   54   59   65   66  22:43.4  2:03.9
  9 Sycamore                214    8   35   40   62   69   87   91  22:57.8  4:19.6
 10 Crystal Lake Central    292   15   48   67   80   82   83   90  24:35.9  5:36.8
 11 Elgin Larkin            321   50   55   60   72   84   85   86  24:40.0  3:51.1
 12 West Aurora             330   56   57   64   76   77   88   89  24:58.2  2:48.5
 13 East Aurora             342   52   63   74   75   78   79   81  25:13.0  3:25.3
 

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Katherine Olsen, So        19:24.2    DeKalb               
    2     2  Kayla McGuire, Fr          19:44.6    Belvidere North      
    3     3  Brinley Hefty, So          20:08.5    Belvidere North      
    4     4  Gabby Rodriguez, So        20:11.3    Freeport             
    5        Katherine Bakken, So       20:21.5    Rochelle             
    6     5  Sophia Wilks, So           20:25.6    Freeport             
    7     6  Katie Luna, Fr             20:38.4    Belvidere North      
    8     7  Chelsey Recendez, So       20:43.4    Belvidere North      
    9     8  Hannah Kirby, So           20:46.3    Sycamore             
   10     9  Colleen Lipa, Fr           20:55.0    Benet Academy        
   11    10  Tessa Brennan, So          21:03.9    Kaneland             
   12    11  Colleen McCabe, So         21:04.9    Benet Academy        
   13    12  Sarahi Porcayo, So         21:06.9    DeKalb               
   14    13  Hope Clark, Fr             21:20.0    Timothy Christian    
   15    14  Cameron Goll, Fr           21:22.3    Algonquin Jacobs     
   16    15  Aislynn Gildea, Fr         21:25.6    Crystal Lake Central 
   17    16  Inga Collin, Fr            21:29.7    DeKalb               
   18    17  Emma Ball, So              21:35.5    Kaneland             
   19    18  Lindsey Loga, So           21:43.2    Algonquin Jacobs     
   20    19  Emma Hockey, Fr            21:47.0    Kaneland             
   21    20  Lauren Kelly, So           21:47.2    Boylan Catholic      
   22    21  Caitlin Corso, Fr          21:53.8    Belvidere North      
   23    22  Anaiah Rollin, So          21:55.1    DeKalb               
   24    23  Natalia Rudawski, So       21:56.5    Belvidere North      
   25    24  Claire Giuffre, Fr         21:57.7    Freeport             
   26    25  Stephanie Kruk, So         22:04.2    Algonquin Jacobs     
   27    26  Grace Barz, Fr             22:05.5    Benet Academy        
   28    27  Jessica Ruiz, So           22:07.5    Algonquin Jacobs     
   29    28  Ellen Nemivant, Fr         22:10.3    Benet Academy        
   30        Magdalena Vonic, Fr        22:11.6    Hampshire            
   31    29  Elise Terpstra, Fr         22:12.1    Timothy Christian    
   32    30  Anne Sweeney, Fr           22:12.7    Boylan Catholic      
   33    31  Julianna Mace, Fr          22:14.0    Boylan Catholic      
   34    32  Nicole Kowalczyk, Fr       22:18.4    Benet Academy        
   35    33  Olivia Reamer, So          22:20.0    Timothy Christian    
   36    34  Jadyn Ensign, So           22:21.5    DeKalb               
   37    35  Kiley Bryer, So            22:22.4    Sycamore             
   38    36  Annika Ward, Jr            22:22.4    Timothy Christian    
   39    37  Kate Griffin, Fr           22:23.2    Benet Academy        
   40    38  Erin Ball, So              22:26.0    Kaneland             
   41    39  Alyssa Demma, Fr           22:28.3    Algonquin Jacobs     
   42    40  Kristin Plauck, Fr         22:31.5    Sycamore             
   43    41  Meghan Lemke, So           22:33.5    Algonquin Jacobs     
   44    42  Jenny Lincoln, So          22:33.9    Freeport             
   45    43  Kendall Regnier, Fr        22:35.6    Kaneland             
   46    44  Bethany Duffey, Fr         22:43.9    Kaneland             
   47    45  Abigail Peterson, Fr       22:44.8    Algonquin Jacobs     
   48        Britney Baez, Fr           22:47.5    Rochelle             
   49    46  Nicole Budzinski, So       22:48.2    Benet Academy        
   50        Mara Miranda, So           22:48.6    Benet Academy        
   51    47  Bonnie Konopka, So         22:58.0    Belvidere North      
   52    48  Emma Flemming, So          23:06.8    Crystal Lake Central 
   53        Jeannette Barajas, So      23:08.1    Dundee-Crown         
   54    49  Farah Tolu-Honary, Fr      23:09.4    Freeport             
   55    50  Jacqueline Perez, Fr       23:15.4    Elgin Larkin         
   56        Amanda Flowers, Fr         23:17.1    Benet Academy        
   57        Kaeli Ross, So             23:17.8    Benet Academy        
   58    51  Andrea Porcayo, Fr         23:19.5    DeKalb               
   59    52  Emely Mendoza, Fr          23:19.6    East Aurora          
   60    53  Lauren Sparber, So         23:23.5    Kaneland             
   61        Anne Hickey, So            23:28.1    Rochelle             
   62        Emily Testin, So           23:29.7    Benet Academy        
   63    54  Emma Strombeck, Fr         23:32.0    Boylan Catholic      
   64    55  Amy Leon, Fr               23:35.5    Elgin Larkin         
   65        Molly Carrick, So          23:37.1    Belvidere North      
   66        Hope Mylin, Fr             23:37.5    Harvest Christian    
   67        Stella Oury, Fr            23:37.6    Hampshire            
   68        Isabella Johnson, Fr       23:38.0    Benet Academy        
   69    56  Madeline Simmons, Fr       23:43.9    West Aurora          
   70    57  Caireann Griffin, So       23:44.0    West Aurora          
   71    58  Jill Forgac, So            23:49.8    Timothy Christian    
   72    59  Giovanna DiTullio, So      23:51.1    Boylan Catholic      
   73    60  Hope Powell, Fr            23:56.5    Elgin Larkin         
   74    61  Julia Giuffre, Fr          24:01.4    Freeport             
   75    62  Shaykala Brinkman, Fr      24:03.2    Sycamore             
   76    63  Alondra Cervantes, So      24:04.2    East Aurora          
   77        Melissa Castaneda, So      24:14.4    Dundee-Crown         
   78        Katie King, So             24:17.5    Benet Academy        
   79        Paige Kern, So             24:18.6    Hampshire            
   80    64  Bianca Gomez, So           24:20.6    West Aurora          
   81    65  Stephanie Senkaran, So     24:23.6    Boylan Catholic      
   82    66  Sarah Sentovich, So        24:25.9    Boylan Catholic      
   83    67  Dominique Del Ghingaro, So 24:25.9    Crystal Lake Central 
   84        Miranda Fiore, So          24:27.1    Algonquin Jacobs     
   85    68  Morgan Hoving, So          24:31.6    Timothy Christian    
   86        Maura McQuillan, Fr        24:36.1    Boylan Catholic      
   87        Kara Piarowski, Fr         24:40.7    Algonquin Jacobs     
   88        Sofi Zeman, So             24:41.6    Belvidere North      
   89        Evelyn Dale, So            24:43.0    Algonquin Jacobs     
   90        Amanda Hasse, So           24:44.3    Benet Academy        
   91        Hunter Vinke, So           24:53.4    Belvidere North      
   92        Karolina Porzezinska, Fr   24:54.4    Algonquin Jacobs     
   93    69  Grace Frielink, So         25:05.8    Sycamore             
   94        Elsie Aleck, Fr            25:14.6    Benet Academy        
   95    70  Caitlin Krause, So         25:18.2    DeKalb               
   96    71  Dezi Brooks, So            25:22.3    Freeport             
   97    72  Jasmine Bernai, Fr         25:26.1    Elgin Larkin         
   98    73  Elsa Johnson, Sr           25:35.7    Timothy Christian    
   99        Audri Barraza, So          25:37.5    DeKalb               
  100        Savannah Pagan, Fr         25:45.2    Hampshire            
  101    74  Sania Henry, So            25:45.9    East Aurora          
  102        Bridget Linders, Fr        26:00.3    Benet Academy        
  103    75  Valeska Carillo, So        26:10.2    East Aurora          
  104        Grace Federici, Fr         26:17.2    DeKalb               
  105    76  Bindu Adhikari, So         26:30.1    West Aurora          
  106    77  Therese Solgos, So         26:32.3    West Aurora          
  107        Isabella Kazluski, Fr      26:35.4    Belvidere North      
  108        Nicole Pilat, Fr           26:36.9    Algonquin Jacobs     
  109        Sami Gucwa, Fr             26:37.7    Benet Academy        
  110    78  Diana Gonzalez, So         26:44.9    East Aurora          
  111        Julissa Hernandez, Fr      26:52.0    Rochelle             
  112        Brigid Rogers, Fr          26:57.6    Benet Academy        
  113    79  Gabriela Rivera, So        26:58.3    East Aurora          
  114    80  Katie Sanders, Fr          26:58.9    Crystal Lake Central 
  115    81  Diana Diaz, So             27:00.7    East Aurora          
  116    82  Frannie Zukowski, So       27:02.3    Crystal Lake Central 
  117        Abbigail Ledezma, Fr       27:03.6    East Aurora          
  118    83  Tessa O'Connor, So         27:05.8    Crystal Lake Central 
  119    84  Malyna Camacho, Fr         27:06.4    Elgin Larkin         
  120        Erika Gonzalez, Fr         27:17.6    Algonquin Jacobs     
  121    85  Karen Coombs, So           27:27.1    Elgin Larkin         
  122    86  Destiny Meza, Fr           27:28.2    Elgin Larkin         
  123        Yaeli Magallon, Fr         27:42.4    East Aurora          
  124        Nadia Baraglia, So         27:42.4    Algonquin Jacobs     
  125        Elyssa Spaetzel, So        27:44.5    Kaneland             
  126        Kailey Faith, So           28:31.7    Algonquin Jacobs     
  127        Linnea Buhrow, Fr          28:38.8    Algonquin Jacobs     
  128    87  Zill Patel, So             28:41.7    Sycamore             
  129    88  Amber Werner, So           28:50.7    West Aurora          
  130    89  Myrka Ibarra, So           28:50.9    West Aurora          
  131    90  Olivia Lockwood, Fr        28:51.3    Crystal Lake Central 
  132    91  Delaney Jones, Fr          28:57.2    Sycamore             
  133        Ashleen Landa, Fr          29:01.6    West Aurora          
  134        Marisa Silvia, Jr          29:06.9    Timothy Christian    
  135        Jasmin Navarette, Fr       29:19.3    Elgin Larkin         
  136        Flore Marie Malory, Fr     29:32.2    Elgin Larkin         
  137        Viviana Acosta, So         29:44.4    Dundee-Crown         
  138        Jessica Schmitt, So        29:55.8    Dundee-Crown         
  139        Pabi Basnet, So            30:20.3    West Aurora          
  140        Bianca Mancilla, So        30:23.1    Elgin Larkin         
  141        Yaretsi Selvas, Fr         30:31.3    Elgin Larkin         
  142        Eleanor Evans, So          31:25.1    West Aurora          
  143        Annie Reaves, Fr           31:43.0    DeKalb               
  144        Nikalette Rivera, So       32:02.5    West Aurora          
  145        Daniela Guerrero, Fr       32:05.4    West Aurora          
  146        Isabella Jefferson, Fr     35:24.5    East Aurora