Eddington Invitational - Open Boys

at Kaneland H.S. in Maple Park, IL

September 17, 2016

70 degrees, mostly sunny
Results by RealTiming Inc.

 PLACE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1  Tyler Tomasello, Sr        17:07.8    Crystal Lake Central 
    2  Sam Travers, Jr            17:09.4    Glenbard West        
    3  Brandt Lerma, Sr           17:14.1    Belvidere North      
    4  Edgar Perez, Jr            17:22.9    East Aurora          
    5  Kyle Rogus, Jr             17:23.4    Glenbard West        
    6  Sean Nickoley, Sr          17:33.6    Glenbard West        
    7  Santiago Arreola, Jr       17:34.7    Hampshire            
    8  Jacob Olsen, Sr            17:39.3    Dundee-Crown         
    9  Danny Reeman, Jr           17:48.9    Benet Academy        
   10  Sebastian Flores, Jr       17:54.3    East Aurora          
   11  Luis Reynoso, Jr           18:02.1    East Aurora          
   12  J P. McHargue, Jr          18:05.6    Glenbard West        
   13  Dylan Davids, Sr           18:05.8    Crystal Lake Central 
   14  Dustin Grimes, Sr          18:10.3    West Aurora          
   15  Shayne Burns, Sr           18:14.2    Glenbard West        
   16  Angel Yescas, Jr           18:17.7    Hampshire            
   17  Teddy Roewer, Jr           18:21.1    Belvidere North      
   18  Joe Chapski, Jr            18:21.9    Glenbard West        
   19  Chris Winters, Jr          18:22.6    Belvidere North      
   20  Matt Byrnes, Sr            18:26.9    Crystal Lake Central 
   21  Matthew Macatangay, Jr     18:31.9    Algonquin Jacobs     
   22  Austin Albright, Jr        18:33.3    West Aurora          
   23  Teddy Evans, Sr            18:36.9    Benet Academy        
   24  Allan Barajas, Sr          18:38.0    East Aurora          
   25  Tyler Norris, Sr           18:38.2    Crystal Lake Central 
   26  Alex Rivas, Sr             18:38.3    East Aurora          
   27  John Florance, Sr          18:42.8    Dundee-Crown         
   28  Jason Harrold, Sr          18:45.9    Benet Academy        
   29  Tyler Trella, Jr           18:47.1    Algonquin Jacobs     
   30  Jorge Hernandez, Jr        18:49.4    Dundee-Crown         
   31  Liam Griffin, Jr           18:50.6    Glenbard West        
   32  Connor Towne, Sr           18:52.8    Benet Academy        
   33  Alex Frisch, Jr            18:53.0    Belvidere North      
   34  Jared Raczka, Sr           18:53.8    Crystal Lake Central 
   35  Emmett Culligan, Fr        18:56.6    Benet Academy        
   36  Liam Collins, So           18:57.2    Benet Academy        
   37  Daniel Serrano, Sr         19:02.9    Algonquin Jacobs     
   38  Eddie Diaz, Sr             19:10.4    Crystal Lake Central 
   39  Connor Grumbles, Fr        19:10.5    Benet Academy        
   40  Alec Naughton, Fr          19:12.5    Benet Academy        
   41  Gary Richardson, Jr        19:13.2    Algonquin Jacobs     
   42  Sam Vega, Sr               19:16.3    East Aurora          
   43  Logan Pirro, Sr            19:16.9    Crystal Lake Central 
   44  Augie Ratkovich, Jr        19:20.5    Glenbard West        
   45  Chris Vincent, Jr          19:20.5    West Aurora          
   46  Matthew James, Jr          19:26.0    Dundee-Crown         
   47  Bobby Lendabarker, Sr      19:28.1    Glenbard West        
   48  Matt Mackeben, Jr          19:29.0    Crystal Lake Central 
   49  Ben Grundman, Fr           19:29.1    Benet Academy        
   50  Jack Curley, Sr            19:29.3    Benet Academy        
   51  Michael Maganini, Jr       19:30.8    Glenbard West        
   52  Michael Burns, Sr          19:32.2    Glenbard West        
   53  Ben Breyette, Jr           19:37.5    Dundee-Crown         
   54  Zach Joswiak, Jr           19:40.1    Crystal Lake Central 
   55  Patrick Coffey, So         19:40.4    Benet Academy        
   56  Giovanni Ahern, Jr         19:43.3    Benet Academy        
   57  Brandon Schiltz, Sr        19:44.1    West Aurora          
   58  Umar Siddiqui, Sr          19:49.4    Sycamore             
   59  Justin Lalor, Sr           19:53.0    Crystal Lake Central 
   60  Jackson Gehr, Jr           19:53.0    Algonquin Jacobs     
   61  Sam Gamez, Jr              19:54.0    Benet Academy        
   62  Kyle McCoy, Jr             19:54.2    West Aurora          
   63  Patrick Malec, So          19:54.3    Benet Academy        
   64  Finn Adam, Fr              20:00.1    Benet Academy        
   65  Dan Wagner, Sr             20:00.9    Burlington Central   
   66  Dominic Adams, Fr          20:03.4    Benet Academy        
   67  Seven Acosta, So           20:04.0    Benet Academy        
   68  Joshua Rodig, Jr           20:05.7    Algonquin Jacobs     
   69  Matt Kroll, So             20:06.1    Benet Academy        
   70  Michael Kibiloski, So      20:06.8    Benet Academy        
   71  Colin Braun, Sr            20:07.5    Crystal Lake Central 
   72  Ed Marcheselli, Sr         20:11.0    Benet Academy        
   73  Will Bartenhagen, So       20:11.8    Benet Academy        
   74  Jacob Monocchio, Sr        20:13.7    Glenbard West        
   75  Nick McKay, Sr             20:16.9    Sycamore             
   76  Ryan Cilano, Sr            20:23.4    Burlington Central   
   77  Tre Romano, Sr             20:26.1    Glenbard West        
   78  Luke Dell, Sr              20:29.2    Glenbard West        
   79  Alfonso Kesseler, Sr       20:32.3    Dundee-Crown         
   80  Matt Grundman, Fr          20:33.9    Benet Academy        
   81  Michael Wulffe, So         20:35.6    Benet Academy        
   82  Casey O'Brien, So          20:35.9    Benet Academy        
   83  Daniel Keller, Sr          20:36.0    West Aurora          
   84  Daniel Turchan, Sr         20:38.2    Dundee-Crown         
   85  Jack Hermanson, Sr         20:39.3    Burlington Central   
   86  Bradley Ruetten, Jr        20:42.1    Sycamore             
   87  Zach Oleson, Jr            20:43.1    East Aurora          
   88  Will Roberts, Sr           20:43.1    Glenbard West        
   89  Anthony Ramirez, Jr        20:47.6    Belvidere North      
   90  Nicholas D'Orazio, Sr      20:48.0    Glenbard West        
   91  Ben Kash, Jr               20:49.8    Benet Academy        
   92  Michael Setzke, Sr         20:51.8    Glenbard West        
   93  Logan Endler, Sr           21:02.9    Dundee-Crown         
   94  Miles Ward, Fr             21:04.3    West Aurora          
   95  Andrew Marquardt, Jr       21:04.7    Benet Academy        
   96  Nam Doan, Jr               21:06.6    Glenbard West        
   97  Anthony Messina, Sr        21:07.1    Kaneland             
   98  Josh Antiongiovanni, Jr    21:07.5    Crystal Lake Central 
   99  Ryan Crimmins, Jr          21:23.2    Kaneland             
  100  Kyle Wells, Jr             21:27.3    Kaneland             
  101  Collin Waddell, Jr         21:29.9    Algonquin Jacobs     
  102  Max Asselmeier, Sr         21:32.8    Glenbard West        
  103  Gerardo Ortega, Jr         21:35.7    East Aurora          
  104  James Beecher, Sr          21:47.1    Benet Academy        
  105  Greyson Sullivan, Fr       21:51.4    Benet Academy        
  106  Thomas Wall, So            21:55.3    Benet Academy        
  107  Matthew Horning, Jr        21:57.3    Boylan Catholic      
  108  Nick Ray, So               22:00.6    Benet Academy        
  109  Braedon Harder, Sr         22:02.4    Algonquin Jacobs     
  110  Luis Vazquez, Sr           22:02.6    East Aurora          
  111  Mikey McCabe, Jr           22:07.5    Benet Academy        
  112  Genaro Perez, Jr           22:10.4    West Aurora          
  113  Alex Hughes, Sr            22:13.5    I M S A.             
  114  Rory Gordon, So            22:20.4    Benet Academy        
  115  Brian Battel, Sr           22:23.9    Boylan Catholic      
  116  Graham Clute, Jr           22:35.2    Crystal Lake Central 
  117  Guillermo Lopez, Sr        22:37.8    East Aurora          
  118  Jerry Llanos, Jr           22:38.9    East Aurora          
  119  Joseph Lipinski, Fr        22:42.7    Benet Academy        
  120  Ethan Eckhaus, Jr          22:48.5    Algonquin Jacobs     
  121  Aleks Fuit, Jr             23:08.3    Boylan Catholic      
  122  Reid Coyle, Jr             23:16.2    Hampshire            
  123  Anton Zange, Jr            23:18.1    Algonquin Jacobs     
  124  Cameron Schneider, Jr      23:20.3    Algonquin Jacobs     
  125  Nathan Hills, Jr           23:26.4    Boylan Catholic      
  126  Josh Harder, Jr            23:27.6    Algonquin Jacobs     
  127  Kier Alimario, Jr          23:42.6    Hampshire            
  128  Vitas Polikaitis, Jr       23:59.6    Benet Academy        
  129  Enrique Escobedo, Jr       24:08.7    East Aurora          
  130  Kevin Herrera, Jr          24:23.2    Elgin Larkin         
  131  Brendan Di Santo, Sr       24:40.4    Crystal Lake Central 
  132  Tyker McKenize, Jr         24:49.1    Benet Academy        
  133  Alex Pilling, Jr           25:01.6    Benet Academy        
  134  Everett Weberg, Sr         25:10.0    Burlington Central   
  135  Carter Bello, Fr           25:45.8    Benet Academy        
  136  Will Doerries, Fr          25:50.5    Benet Academy        
  137  Kyle St. John, Sr          26:24.1    Burlington Central   
  138  Keilor Sanchez, Jr         26:54.5    Elgin Larkin         
  139  Jack Shannon, Fr           27:04.7    Benet Academy        
  140  Isaac Exline, Fr           27:47.2    Elgin Larkin         
  141  Ignacio Gasca, Fr          28:08.9    Elgin Larkin         
  142  Jack Hanus, Fr             28:50.3    Benet Academy        
  143  Milan Patel, Jr            29:49.3    Burlington Central   
  144  Cole Rutter, Sr            30:28.1    Kaneland             
  145  James Serrano, Jr          30:59.4    Crystal Lake Central