St. Charles East Leavey Invitational - Freshmen/Sophomore Boys

at Leroy Oakes Forest Preserve

September 3, 2016

72 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Wheaton North            73    2    8    9   22   32   40   45  17:12.6  1:05.7
  2 Batavia                  84   12   14   16   17   25   30   57  17:16.4  0:32.7
  3 St. Charles East         99    7   15   18   28   31   36   39  17:24.9  0:44.2
  4 Downers Grove North     109    4    6   24   26   49   58   61  17:24.8  1:19.8
  5 Huntley                 123    1   10   33   35   44   52   54  17:27.7  1:24.9
  6 Marmion Academy         157   11   19   21   50   56   73   78  17:42.4  1:15.9
  7 Jacobs                  178   13   20   37   53   55   60   72  17:48.1  1:11.9
  8 St. Charles North       204   29   34   38   41   62   66   71  17:59.5  0:56.7
  9 Bartlett                206    3   46   47   51   59   67   77  17:54.4  1:48.0
 10 Waubonsie Valley        218    5   42   43   63   65   68   69  18:01.2  1:51.6
 11 Geneva                  258   23   27   64   70   74   76   79  18:22.8  1:38.1
 12 Benet Academy           377   48   80   82   83   84   87   89  20:38.0  3:39.3
 13 Glenbard South          415   75   81   85   86   88   90   91  21:30.5  3:33.8


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Ian Geisler, Fr            16:37.5    Huntley              
    2     2  Nick Garza, So             16:39.9    Wheaton North        
    3     3  Angelo Peters, So          16:45.3    Bartlett             
    4     4  Jack Roberts, So           16:46.3    Downers Grove North  
    5     5  Wes Beitler, Fr            16:48.2    Waubonsie Valley     
    6     6  Bradley Rosen, Fr          16:57.9    Downers Grove North  
    7     7  Aidan King, Fr             17:00.6    St. Charles East     
    8     8  Kevin Boehm, So            17:00.6    Wheaton North        
    9     9  Aidan Sullivan, So         17:02.2    Wheaton North        
   10    10  Chris Simek, So            17:04.2    Huntley              
   11    11  Jack Brewster, So          17:04.3    Marmion Academy      
   12    12  Adam Kennedy, Fr           17:04.3    Batavia              
   13    13  Brett Bognar, So           17:08.1    Jacobs               
   14    14  Damian Rodriguez, Fr       17:08.7    Batavia              
   15    15  Bennett Melone, So         17:12.0    St. Charles East     
   16    16  Joseph Knanishu, Fr        17:12.4    Batavia              
   17    17  Reid Coyle, So             17:19.7    Batavia              
   18    18  Tom Liking, So             17:26.8    St. Charles East     
   19    19  Jake Harron, So            17:27.0    Marmion Academy      
   20    20  Brandon Cole, So           17:27.7    Jacobs               
   21    21  Alex Carlson, Fr           17:34.1    Marmion Academy      
   22    22  John Logan, Fr             17:34.5    Wheaton North        
   23    23  Valdis Slokenbergs, Fr     17:35.5    Geneva               
   24    24  Matt Shimenetto, Fr        17:36.5    Downers Grove North  
   25    25  Ben Barranco, So           17:37.0    Batavia              
   26    26  Michael Conkright, So      17:37.0    Downers Grove North  
   27    27  Joe Tegge, Fr              17:38.1    Geneva               
   28    28  Michael Larry, So          17:40.7    St. Charles East     
   29    29  Lorenzo Dripps, So         17:41.9    St. Charles North    
   30    30  Christopher Lynch, Fr      17:43.1    Batavia              
   31    31  Jeremiah Wilson, So        17:44.7    St. Charles East     
   32    32  Brandon Krohn, So          17:45.6    Wheaton North        
   33    33  Brice Klepfer, Fr          17:46.2    Huntley              
   34    34  Jack Dorrance, So          17:47.5    St. Charles North    
   35    35  Shaaf Iqbal, So            17:48.1    Huntley              
   36    36  Mitch Gansemer, So         17:49.7    St. Charles East     
   37    37  Ezequiel Valdez, Fr        17:49.9    Jacobs               
   38    38  Ryan Arnold, Fr            17:51.0    St. Charles North    
   39    39  Bob Liking, Fr             17:52.6    St. Charles East     
   40    40  Mauricio Xochitecatl, Fr   17:56.7    Wheaton North        
   41    41  Ben Cook, Fr               17:58.7    St. Charles North    
   42    42  Eryk Stewart, So           17:59.4    Waubonsie Valley     
   43    43  John Caron, So             17:59.6    Waubonsie Valley     
   44    44  Dillon Cherwin, So         18:02.4    Huntley              
   45    45  Joel Peterson, So          18:03.0    Wheaton North        
   46    46  Alan Michalek, So          18:03.1    Bartlett             
   47    47  Luke Jennes, Fr            18:03.2    Bartlett             
   48    48  Colin Luwanja, So          18:04.3    Benet Academy        
   49    49  Trevor Murphy, So          18:06.1    Downers Grove North  
   50    50  Jacob Coffman, So          18:06.5    Marmion Academy      
   51    51  Sam Jennes, Fr             18:07.5    Bartlett             
   52    52  Zach Rojek, So             18:09.7    Huntley              
   53    53  Justin Lorenz, So          18:14.9    Jacobs               
   54    54  Shane Hochmuth, So         18:18.8    Huntley              
   55    55  Mark Lemke, So             18:19.9    Jacobs               
   56    56  Keoni English, So          18:20.2    Marmion Academy      
   57    57  Cameron Evans, Fr          18:21.4    Batavia              
   58        Hunter Dawson, Fr          18:25.5    Huntley              
   59        Jonathan Olenek, Fr        18:25.7    St. Charles East     
   60        Brendan Kempff, So         18:30.8    St. Charles East     
   61        Jimmy Ozzauto, Fr          18:31.0    Huntley              
   62    58  Thomas Diamond, Fr         18:31.4    Downers Grove North  
   63    59  Patrick Stephen, So        18:33.2    Bartlett             
   64    60  Trevor Petrin, Fr          18:34.3    Jacobs               
   65    61  Clark Kelly, Fr            18:38.4    Downers Grove North  
   66    62  Kaden Kirby, Fr            18:38.5    St. Charles North    
   67    63  Huzefa Tawawalla, So       18:39.0    Waubonsie Valley     
   68    64  Xander Thomson, Fr         18:39.6    Geneva               
   69    65  Jake Saindon, So           18:39.8    Waubonsie Valley     
   70        Eamon Samsami, Fr          18:40.1    Batavia              
   71    66  Hunter Bletz, So           18:40.3    St. Charles North    
   72    67  Jonathan Jasso, Fr         18:43.1    Bartlett             
   73        Eric Bican, Fr             18:43.9    Downers Grove North  
   74    68  Evan Bruner, Fr            18:44.0    Waubonsie Valley     
   75    69  Jackson Bukala, Fr         18:44.1    Waubonsie Valley     
   76        Christopher Levario, So    18:45.5    Batavia              
   77    70  Kellen Cesarone, So        18:47.3    Geneva               
   78        Marcus Herrington, So      18:48.2    Huntley              
   79        Finn Askin, So             18:51.4    Wheaton North        
   80        Cameron Schiro, So         18:53.7    Waubonsie Valley     
   81    71  Nicolas Gutierrez, So      18:56.6    St. Charles North    
   82        David Chen, So             19:00.5    Waubonsie Valley     
   83    72  Evan Ludlum, So            19:01.8    Jacobs               
   84        Colin Brenizer, Fr         19:01.9    Jacobs               
   85        Ayumu Seiya, Fr            19:02.9    St. Charles East     
   86        Dylan Nicosia, So          19:07.0    Huntley              
   87        Patrick Obernesser, Fr     19:07.9    St. Charles North    
   88    73  Keegan Bennett, So         19:11.7    Marmion Academy      
   89    74  Matt Hall, Fr              19:13.5    Geneva               
   90        Ryan Hamilton, Fr          19:15.0    Batavia              
   91        William Fulton, So         19:15.8    Downers Grove North  
   92        Toby Strader, Fr           19:16.1    St. Charles North    
   93        Alex Caswell, Fr           19:19.7    Wheaton North        
   94        Gabe Manisco, So           19:19.7    St. Charles East     
   95        Lucas Urchell, Fr          19:20.5    Wheaton North        
   96        Connor Nelis, So           19:21.6    St. Charles North    
   97        Robert Szivak, Fr          19:21.8    Waubonsie Valley     
   98        Maxwell Kirchoff, So       19:22.7    Batavia              
   99        Tommy Edgar, Fr            19:23.2    St. Charles East     
  100        Edgar Santiago, So         19:28.4    St. Charles North    
  101    75  Wesley Jedlicka, So        19:28.6    Glenbard South       
  102        Samuel Albrecht, Fr        19:31.9    Jacobs               
  103        Luke Boehm, So             19:43.3    St. Charles North    
  104        Dylan Cabrera, So          19:44.5    St. Charles North    
  105    76  Aaron Dewey, Fr            19:45.7    Geneva               
  106        Declan Kane, So            19:47.2    Wheaton North        
  107        Andrew Rogers, Fr          19:47.2    Wheaton North        
  108        Aaron Heppner, Fr          19:47.6    Downers Grove North  
  109    77  Peter Golaszewski, Fr      19:50.8    Bartlett             
  110    78  Ernie Rowoldt, Fr          19:52.5    Marmion Academy      
  111    79  Aaron Beck, Fr             19:53.1    Geneva               
  112        Gary Ronning, Fr           19:53.8    Marmion Academy      
  113        Wil Dring, So              19:57.0    Wheaton North        
  114        William Pecho, So          19:58.5    Downers Grove North  
  115        Donovan Jandes, Fr         20:03.6    Downers Grove North  
  116        Benjamin Okolita, Fr       20:04.3    Marmion Academy      
  117        Emmanual Barrera, So       20:04.5    Waubonsie Valley     
  118        Matt Dutton, Fr            20:06.0    Geneva               
  119        James Tews, Fr             20:07.0    Marmion Academy      
  120        Matthew Ashe, Fr           20:07.4    Batavia              
  121        Cormac Dietz, So           20:08.2    Marmion Academy      
  122        Donovan McKay, So          20:11.6    Batavia              
  123        Jeet Patel, So             20:11.7    Bartlett             
  124        Ryan DeMarco, Fr           20:13.0    Geneva               
  125        Devin Landers, So          20:18.3    St. Charles East     
  126        James Graft, So            20:19.0    Marmion Academy      
  127        Nate Sheppard, Fr          20:19.1    Waubonsie Valley     
  128    80  Matt Grundman, Fr          20:19.3    Benet Academy        
  129        Rohan Parvathala, So       20:19.5    Waubonsie Valley     
  130        Benjamin Powell, So        20:19.8    Marmion Academy      
  131        Toby McGuire, Fr           20:21.1    Waubonsie Valley     
  132        David Lennon, So           20:21.5    Waubonsie Valley     
  133        Gus Peterson, So           20:21.8    Wheaton North        
  134        Edward Rybowiak, So        20:22.4    Downers Grove North  
  135        Bhavin Patel, So           20:22.6    Waubonsie Valley     
  136        Benjamin Thompson, Fr      20:25.6    St. Charles North    
  137        Ian Bradford, So           20:26.5    St. Charles East     
  138        Myles Laffey, Fr           20:33.7    Downers Grove North  
  139        Drew King, Fr              20:34.9    St. Charles North    
  140        Andrew Kania, Fr           20:37.5    Jacobs               
  141        Ethan Zubik, So            20:37.9    Bartlett             
  142        Brett Herman, So           20:37.9    St. Charles East     
  143        Jacob Hollar, Fr           20:39.2    St. Charles North    
  144        Jayden Wilhelm, Fr         20:40.9    Wheaton North        
  145        Trevor Mirshak, Fr         20:41.1    Huntley              
  146        Derek Ferraro, Fr          20:42.4    Downers Grove North  
  147        Aditya Anand, So           20:42.6    Waubonsie Valley     
  148        Chris Llewellyn, Fr        20:43.7    Marmion Academy      
  149        Nathaniel Vessele, So      20:45.6    St. Charles East     
  150        Nathan Dunbar, Fr          20:47.5    Bartlett             
  151        Nicholas Watson, Fr        20:48.7    Batavia              
  152        Dmitri Anders, Fr          20:49.9    Huntley              
  153        Christian Schultz, So      20:57.2    Marmion Academy      
  154        Noah Laurich, So           20:57.4    Batavia              
  155        Matt Saldivar, Fr          20:57.5    Huntley              
  156        William Wallace, Fr        20:58.4    Wheaton North        
  157        Joshua Newburn, Fr         20:59.4    Batavia              
  158        Thomas Crum, Fr            21:00.8    Batavia              
  159        Jacob Behm, Fr             21:01.3    Huntley              
  160        Hayden Schultz, Fr         21:03.2    Batavia              
  161        Dylan Armstrong, Fr        21:04.1    Huntley              
  162    81  Austin MacClure, Fr        21:04.7    Glenbard South       
  163        Nathan Schulhof, Fr        21:05.5    Batavia              
  164        Max Baxter, Fr             21:08.6    St. Charles North    
  165        Bret Schwardt, Fr          21:10.4    Geneva               
  166        Alex Margaglione, So       21:10.8    Wheaton North        
  167        Blake Buttron, So          21:12.0    Jacobs               
  168        Seth Rieske, Fr            21:13.1    Wheaton North        
  169        Lawrence Yap, Fr           21:13.7    Bartlett             
  170        Tyler Lacko, Fr            21:16.1    Huntley              
  171        Adam Hellard, Fr           21:18.3    Batavia              
  172        James Morris, So           21:19.5    Batavia              
  173        Derek Cepolski, So         21:23.7    Batavia              
  174        Ryan Scheiblein, So        21:24.0    St. Charles East     
  175        Eduardo Elias, Jr          21:27.1    St. Charles East     
  176    82  Nick Ray, So               21:28.0    Benet Academy        
  177        Samyong Madrecha, So       21:32.7    Waubonsie Valley     
  178    83  Casey O'Brien, So          21:34.7    Benet Academy        
  179        Neal Bahl, Fr              21:36.0    Waubonsie Valley     
  180        Devin Kurbyun, So          21:38.0    St. Charles North    
  181        Maxwell Flesch, So         21:40.6    St. Charles East     
  182        Luke Beccasio, So          21:43.2    Wheaton North        
  183    84  Dominic Adams, Fr          21:43.6    Benet Academy        
  184        Noah Hauptmann, So         21:44.1    St. Charles East     
  185        Franklin Motyka, So        21:50.4    Marmion Academy      
  186    85  Colin Tucker, So           21:50.9    Glenbard South       
  187        Jacob Aalfs, So            21:53.1    St. Charles North    
  188        Cole Christensen, So       21:54.5    St. Charles North    
  189        Christopher Baraglia, So   21:55.4    St. Charles North    
  190        Nathan Kuryla, So          21:56.3    St. Charles North    
  191        Tony Schafer, So           21:56.4    Marmion Academy      
  192        Joey Savage, Fr            21:56.6    Jacobs               
  193        Teddy Webster, So          21:57.3    Geneva               
  194        Peyton Tiseth, Fr          21:58.3    Marmion Academy      
  195        Alexander Zea, Jr          21:59.6    Downers Grove North  
  196        Thomas Vodak, Fr           22:00.5    Downers Grove North  
  197        William Norek, Fr          22:01.5    Downers Grove North  
  198        Parker Matheu, Fr          22:03.5    Downers Grove North  
  199        Jay Tribble, Fr            22:05.1    St. Charles East     
  200    86  Tyler Kalebic, Fr          22:06.1    Glenbard South       
  201        Sean Kramer, So            22:09.3    Marmion Academy      
  202        Abu Syed, Fr               22:09.6    St. Charles East     
  203        Peter Gartlan, Fr          22:13.3    Downers Grove North  
  204        Tommy Conroy, Fr           22:13.6    Marmion Academy      
  205        Steven Dorando, Fr         22:15.3    Marmion Academy      
  206        Andrew Thompson, Fr        22:18.5    Downers Grove North  
  207        Isaac Wagreich, Fr         22:20.8    Downers Grove North  
  208        Jacob Maertens, Fr         22:23.7    Marmion Academy      
  209        Jack Flavin, Fr            22:24.5    Downers Grove North  
  210    87  Greyson Sullivan, Fr       22:32.1    Benet Academy        
  211        Ben Chang, So              22:33.2    Bartlett             
  212        Matt Li, So                22:33.6    Waubonsie Valley     
  213        Conor Sutton, Fr           22:38.4    Downers Grove North  
  214        Jared Beltz, So            22:49.7    Marmion Academy      
  215        Benjamin VanLue, So        22:59.8    St. Charles East     
  216    88  Colin Hughes, Fr           23:02.3    Glenbard South       
  217        Connor Chadwell, Fr        23:03.2    Geneva               
  218        Andrew Sangar, Fr          23:07.0    Bartlett             
  219        Jesse Then, Fr             23:07.3    Jacobs               
  220        Matthew Baumbach, So       23:11.2    St. Charles North    
  221        Xander Lundblad, Fr        23:11.2    Batavia              
  222        Grant Westberg, Fr         23:12.4    Bartlett             
  223        Reid Otte, Fr              23:13.8    St. Charles East     
  224        Payton Damsch, Fr          23:22.2    Huntley              
  225        Nathan Henry, Fr           23:24.9    Batavia              
  226        Max Lesher, Fr             23:28.3    Downers Grove North  
  227        Dallas Dorsey, Fr          23:30.2    Waubonsie Valley     
  228        Jackson Adamski, So        23:31.1    Waubonsie Valley     
  229        Kyle Murray, So            23:34.7    Downers Grove North  
  230        Matthew Motarjeme, Fr      23:36.7    St. Charles North    
  231        Timothy Lyon, Fr           23:39.3    St. Charles East     
  232        Luke Vega, So              23:39.5    Jacobs               
  233        Scott Wagner, Fr           23:41.9    St. Charles North    
  234        Rylan Rathwell, Fr         23:44.1    Marmion Academy      
  235        Ryan Marek, So             23:44.3    Downers Grove North  
  236        Nicholas Spiro, So         23:46.7    Jacobs               
  237    89  Joseph Lipinski, Fr        23:52.2    Benet Academy        
  238        Matthew Woodford, Fr       23:52.3    Marmion Academy      
  239        Spencer Lebedun, So        23:55.7    Jacobs               
  240        Jack Leonard, So           23:58.6    St. Charles North    
  241    90  Griffin Kral, Fr           24:01.2    Glenbard South       
  242        Rory Gordon, So            24:02.0    Benet Academy        
  243        Henry Pierce, Fr           24:03.1    St. Charles East     
  244        Jack Gillen, Fr            24:04.8    St. Charles East     
  245        Charlie Drayer, So         24:06.8    Marmion Academy      
  246        Michael Caiafa, So         24:11.7    St. Charles North    
  247    91  Emmett Micklo, Fr          24:15.1    Glenbard South       
  248        Patrick Desch, Fr          24:27.7    Marmion Academy      
  249        Josiah Moody, So           24:28.3    Wheaton North        
  250        Frank Frulla, Fr           24:35.6    Glenbard South       
  251        Will Doerries, Fr          24:44.4    Benet Academy        
  252        Zac Jablonski, Fr          25:21.5    Bartlett             
  253        Henry Nguyen, Fr           25:23.1    Bartlett             
  254        Martynas Barsketis, Fr     25:31.2    Downers Grove North  
  255        James Beem, Fr             25:33.2    Batavia              
  256        Mateo Rodriguez, Fr        25:38.3    Downers Grove North  
  257        Hadi Ahmed, So             25:39.3    Waubonsie Valley     
  258        Michael Trajkovich, Fr     25:47.5    Bartlett             
  259        Sebastian Segura, So       25:50.1    Huntley              
  260        Charles Rogers, Fr         25:59.0    Marmion Academy      
  261        Nick Johnson, Fr           26:30.7    Glenbard South       
  262        Orion Miller, Fr           26:31.1    Glenbard South       
  263        T J. Narayan, Fr           26:32.8    Waubonsie Valley     
  264        Jacob Mack, Fr             26:42.7    Glenbard South       
  265        Charlie Okolita, Fr        26:47.3    Marmion Academy      
  266        Pranav Jaikumar, So        27:10.2    Waubonsie Valley     
  267        Tyler Feldmann, So         27:13.7    Jacobs               
  268        Rajas Shringarpure, So     27:14.3    Waubonsie Valley     
  269        Matthew Haschak, So        27:28.3    Bartlett             
  270        Mitchell Barrett, So       28:29.0    Jacobs               
  271        Eli Bates, So              28:41.9    Jacobs               
  272        John Mancuso, Fr           29:09.3    Batavia              
  273        Tushar Mitra, Fr           29:10.2    Downers Grove North  
  274        Carter Bello, Fr           30:43.7    Benet Academy        
  275        Jack Hanus, Fr             30:54.2    Benet Academy        
  276        Martin Gonzalez, Fr        31:41.8    Glenbard South       
  277        Tom Braaten, Fr            33:26.6    Huntley              
  278        Kyle Maison, Fr            35:45.6    Downers Grove North